Keresés

Részletes keresés

Manolya07 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1128

Szia! 

Mennyi volna a parkoló bérlése/hó?

A másik téma, ami igen kezd idegesíteni az a kosz ami a folyósókon és a liftben van.

Értem én hogy ez a 8. kerület, de nem kéne úgy is élnünk, mint a környéken lakók. Ahogy pár embert ismerek látásból, nem hiszem hogy nekik bejön ez a gusztustalan kosz. Nálunk a B5.emeleten kb 1hónapja nem volt felmosva, alig ég pár lámpa. Már azon vagyok fogom magam és felmosok, mert ha vendégek jönnek rosszul érzem magam amíg beérnek a lakásba.

A falakat is ki lehetne javítani sok helyen, mert lassan fekete mindenhol. Vagy javítsam ki azt is én, mert már ez is az eszemben volt. Vagy csináljuk azt amit régen a panelokban, hogy minden héten a saját folyósónkat felmossuk mi lakók?

A takarítónőt régen még láttam, él még, találkozott vele vki? Nem tudom mennyit fizetünk ezért, gondolom nem nagy összeg de akkor is, valamit szeretnék is látni a munkájából! A kaputelefon is kinn olyan mintha le lenne hányva, na meg a bejárat, ocsmány! Kihez lehet fordulni? Tud vki valamit ehhez hozzáfűzni?  

Előzmény: RN506 (1127)
RN506 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 1127

1 db, jól megközelíthető beállóm még kiadó.

Ha még aktuális, jelezzetek.

Üdv: RFE

Előzmény: hjuczus (1126)
hjuczus Creative Commons License 2011.09.15 0 0 1126

Szia Manolya07!

Minekt is érdekel a kérdés, Balázs Évától, vagy aki helyette lesz tudod megkérdezni, hogy melyikek szabadok még, állítólag van még pár üresen.

Szia, Jucus

Előzmény: Manolya07 (1124)
hjuczus Creative Commons License 2011.09.15 0 0 1125

Kedves Lakótársak!

Több, mint 2 hete írtam Pócsi Úrnak (remélem, olvassa ő is a fórumot!) és jeleztem felé az A/305-ös lakásból egész nap szóló üvöltözést, gyermeksírást. Választ nem kaptam, hacsak az egyenlegkimutatások alján szereplő pár mondatot (a házirend betartásáról, (ami amúgy hová is van kifüggesztve?)) nem annak szánta-megoldásképpen...

Azóta szerintem csak romlott a helyzet, emelkedett a lakásban az ott élők/megfordulók száma....velük arányosan az üvöltözésé is. Én már felajánlottam segítségemet is nekik, elhajtottak egy pillanat alatt.

Beszélgetésekből értesültem, hogy többünket zavar a probléma.

Balázs Évának jeleztük, aki legnagyobb sajnálatomra ma dolgozik utoljára itt, mint értékesítő-de jelezte, hogy egy darabig még eljutnak hozzá a mailek.

Akit érint, vagy zavar, vagy csak szolidáris velünk, kérem/kéri, hogy írjon egy mailt, mert csak akkor tudnak bármit is tenni az ügyben, ha érkezik bejelentés!

Nagyon köszönöm a figyelmeteket!

Szép napot kívánok mindenkinek!

Jucus

UI:

Mint többen tudjátok, mi hoztunk fel szinte egész nyáron gyümölcsöt a házba. Családi okok miatt ez most egy darabig szünetelt.

Viszont jövő héten szeretnénk újra hozni, ha van rá igény.

Megkergült a málnánk, most kezdett el tömegesen érni, így lesz MÁLNA: 320 FT/25 DKG!

Beindult az almaszüret, télálló almát is tudunk hozni, akár nagy mennyiségben is!

ALMÁK:

STARKING (klasszkius piros alma), GOLDEN, MUTSU( ezt cukorbetegek és diétázók figyelmébe ajánlom, savanykás) EGYSÉGESEN 250 FT/KG ÁRON HOZZUK.

Hogy melyik nap érkezik, hirdetem a szokott módon!

Köszönöm a figyelmet!

Manolya07 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 1124

Sziasztok! Érdeklődnék hogy van-e még kiadó parkoló és ha igen melyikek? Köszi

hjuczus Creative Commons License 2011.08.28 0 0 1123

Sziasztok!

Szívemből szóltatok!

Az egy dolog, hogy augusztus 20-án a mellettünk kévő omladozó házakon is ki volt téve a zászló, nálunk semmi....(nem vagyok nagy magyar, de azért, na...).

Azt hiszem a társas együttélés alapvető szabályairól itt sokaknak nincs sok tudomása...

Érdekelne, hogy kik a tulajdonosok és kik azok, akik tartós bérletre vették ki a lakást (márcsak a lelkem megnyugtatása érdekében is).

Amikor ideköltöztünk olyan jó csend és nyugalom volt itt, nekem nagyon hiányzik!

Az A/305-ös lakásból "kiszűrődő" csendes családi életet napi szinten "élvezzük"...kritikán aluli.

A szemben lakó külföldi fiatalok éjjeli csevegését szintén kevéssé értékelem -ide sorolnám a Párját verő üvöltöző pénteki szeánszokat, és az éjjel 11-kor költöző falfúrkálásokat is...

Ők messze vitték nálunk is a pálmát!

A kertgondozásról: -ne tudja valaki nekem megadni a kerttel foglalkozó emberke elérhetőségét?

Március óta szeretnénk kipróbálni a közös kert csúszdáját, de a dzsungeltől, (meg az "állatgondozók" figyelmét is felhívnám, hogy NEM kutya-cica WC) nem sikerül megközelíteni sem. Tudom, hogy van játszótér számukra kialakítva, de akkor is érdekelne...

A gyűlés öteletét maximálisan támogatom!!!

Bár félő, hogy pont az érintetteknek nem lesz fontos...

Köszönöm a figyelmeteket!

Jucus

Előzmény: Boszikati (1121)
Roan1 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 1122

Szia!

De, van háziszabály, ami szerint zajjal járó munkát 8-19 h között, szombaton 8-12 h között lehet végezni, vasárnap pedig tilos. Tehát a kalapálásért lehet szólni. Hangoskodni 22 h után nem lehet, de ha többeket zavar, szerintem együtt, normális hangnemben figyelmeztethetjük a hangoskodót más időpont esetén is.

üdv

R

Előzmény: Boszikati (1121)
Boszikati Creative Commons License 2011.08.25 0 0 1121

Szia!

Sajnos feltűnt, nem is kicsit!!! Meg aki ilyenkor -este fél10- kalapál vlmit, hosszan, azt is agyoncsapnám azzal a kalapáccsal (pedig nem vagyok ilyen:))

Másrészt az is zavaró volt, hogy pl a szomszédom 1 hétig az erkélyen tárolt 1-1 ketrecben 1 kutyát, 2 nyulat és egy csincsillát (szegénykék), időnként adva nekik kaját.

Ideje lenne egy lakógyűlésnek lassan, nem? nincs vlmi házszabályunk?

K

Előzmény: Roan1 (1120)
Roan1 Creative Commons License 2011.08.15 0 0 1120

Sziasztok!

Nem tudom, hogy csak nekem tűnik-e úgy, de mostanában mintha hangosabb lenne a ház az eddig megszokottnál. Az A/III udvar felőli lakásába költözött egy család, ahol az anyuka minden szava legalább 120 decibellel harsan fel, főként mikor fiát rendszabályozza meg (ami elég gyakori). Ti is így tapasztaltátok?

üdv

R

A/203 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1119

Szia! Mi még kapjuk a társasházi kedvezményt a upc-től, úgy jön az elszámolás!

Előzmény: 30stm (1118)
30stm Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1118

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a társasháznak van még a UPC-nél kedvezménye? Egy ideig volt, de nem tudom továbbra is fennáll-e a dolog.

Előre is köszi!

Lakó_001 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 1117

A fúrum meg van, a ház is, gondolom mindenki el van foglalva a saját gondja-bajával.

Előzmény: Törölt nick (1116)
Éva0313 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 1115

Kedves Lakótársak!

Kérjük az a lakót, aki a 9 sz. tárolót használja, hogy azt legkésőbb 2011.február 28-ig ürítse ki, mivel ez a tároló eladásra került. Ellenkező esetben sajnos kénytelenek leszünk a tárolóból kipakolni.

Köszönettel: Maya Holdings Kft.

RN506 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 1114

8000,-Ft-ért én tudok részedre azonnal kiadandót.

Ha érdekel, privát megbeszéljük.

Üdv: R

Előzmény: Manolya07 (1113)
Manolya07 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 1113

Érdeklődnék mennyi a minimál ár? Mennél-e 10000Ft alá/hó?Köszi

Előzmény: petlak (1112)
petlak Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1112

Kedves Szomszédok, leendő Szomszédok!

Rövid/ hosszútávra mélygarázs beállóhely kiadó!

Érdeklődni: 30/395-1458

Üdv, Petlak

A505 Creative Commons License 2010.12.18 0 0 1111

Kedves Szomszédok!

2010.12.18.-án az A505-ben születésnapi bulit tartunk.

Igyekszünk nem zavarni titeket a pihenésben. Az esetleges kellemetlenségekért elnézést kérünk.

Joci&Attila

A/203 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 1110

Sziasztok!

Nálatok van fűtés? 5-re felcsavarva 0 meleg!!!!

Lakó_001 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 1109

Szia!

A névjegyet még múlt héten kerestem, de már nem találtam kint. Esetleg kiírnád egy cetlire a számát, ugyanúgy az üzenőfalra?

Köszi!

Előzmény: Roan1 (1108)
Roan1 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1108

Szia!

A névjegye kint van az A épület hirdetőfalán, számot ide szándékosan nem írok.

üdv

R

Előzmény: Lakó_001 (1107)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1107

Sziasztok!

Ha valakinek van tárolója a B-épület lépcső lejárója melletti (hátsó udvar felé eső) tároló blokkban (11-16-os számúak), jól teszi, ha lemegy, és átnézi, milyen állapotok uralkodnak benne, ugyanis rendes mennyiségű víz áll bent mindenfelé, a plafonból csöpög több helyen is, a falak átáztak, a világítás már nem megy, gondolom zárlatos lett, és levágta a biztosítékot.

Tudtok adni elérhetőséget a Mayás hölgy felé, hogy emiatt, és egyéb beázások miatt felvegyem vele a kapcsolatot? Köszi!

RN506 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 1106

Kedves Lakótársak!

2010.dec.1-től kiadó a teremgarázsban egy kiváló adottságú beálló.

üdv: R

B703 Creative Commons License 2010.11.13 0 0 1105

Sziasztok,

Arról tudtok valamit, hogy a hátsó fallal kapcsolatban történt valami fejlemény?

Köszi!

Roan1 Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1104

Bár nem vagyok jogász, de úgy tudom, az SZMSZ-ben meg lehet határozni a késedelmi kamat mértékét, mivel  az SZMSZ is szerződés, ezért ebben a jogszabálytól eltérő rendelkezés is lehetséges.

Jelzem, én sem vagyok oda az ötletért, hogy mi szabjuk meg a késedelmi kamatot, de én is elfogadtam. A döntés hátteréhez hozzátartozik, hogy a ház számláján hó végén 500 Ft volt, s a ház is kapott késedelmi kamatot az egyik szolgáltatótól.

Ennek tükrében a 6 havi nemfizetés utáni fellépés későinek tűnik (vs. szolgáltatók késedelmi kamatai jóval rövidebb határidő után). Már így is tetemes hátralék gyűlt fel, amit mi, fizető lakók kell, hogy kigazdálkdjunk addig is. Ezt pedig szeretném elkerülni.

A SzVB szerintem szívesen fogad minden javaslatot, ami a a nemfizető lakókat (törvényes keretek között) fizetésre kényszeríti, hatékony módon. Mert abban, gondolom, egyetértünk, hogy a jegybanki alapkamat (vagy annak a kétszerese) nem olyan szankció, amitől mindenki hanyatt-homlok rohan a bankba átutalni a hátralékát.

üdv

R

Előzmény: viccnekdurva (1101)
Lakó_001 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1103
Az én véleményem erről a késedelmi kamatról az, hogy nyugodtan legyen 80% THM, mert (az első közgyűlésen elhangzottak alapján) nem az fogja fizetni, aki elvesztette az állását, vagy egyik napról a másikra tud csak megélni, és csúszik egy-egy durvább hónappal, hanem aki nem AKARJA befizetni, mert nem szimpatikus neki az elszámolás/takarítás/biztonság/vízhőfok/kutya per négyzetméter stb..., vagy csak egyszerűen tesz nagy ívben az egészre.
Előzmény: viccnekdurva (1101)
viccnekdurva Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1102
És az előzőektől függetlenül:

nem régen a szél egy világoszöld törülközőt sodort a teraszra, a gazdája átveheti az A105-ben (leginkább estefelé, illetve hétvégén vagyok megtalálható).
viccnekdurva Creative Commons License 2010.10.24 0 0 1101
Tisztelt Lakótársak, tisztelt közös képviselő úr!

Munkahelyi elfoglaltságom miatt ugyan nem tudtam részt venni az október 14-i közgyűlésen, az ott elfogadott határozatokról szóló kivonatot köszönettel megkaptam.

Alapvető problémám a közgyűlésen tárgyalt és elfogadott előterjesztésekkel kapcsolatban, hogy a társasházi törvény (2003. évi CXXXIII. törvény) 34. § (2) bekezdése szerint „A meghívóhoz mellékelni kell a szavazásra előterjesztett napirendre vonatkozó írásos - különösen az éves költségvetésről és elszámolásról e törvény 47-48. §-a alapján elkészített - előterjesztéseket.” Én ilyet sajnálatos módon egyetlen napirendi ponthoz sem láttam. Ez különösen a költségvetés módosítása és a rezsi átalány visszaállítása kapcsán indokolt lett volna.

Számomra kérdéses, hogy a helyszínen szóban előadott/írásban kiosztott (mivel nem voltam jelen, nem tudom, hogy került sor a napirendi pontok ismertetésére, a jegyzőkönyvet pedig még nem láttam) előterjesztések esetében mennyire lehet megalapozott döntés hozni, és hogy ezek a döntések mennyire felelnek meg a jogszerűség követelményének.

Különösen a 6. napirendi pont és az ahhoz kapcsolódó 11/2010. sz. határozat keltette fel szakmai érdeklődésem (végzettségem szerint jogász vagyok). Megelőzve az esetleges kérdéseket/felvetések, az aktuális kimutatás kézhezvétele után be szoktam fizetni a lakásomra eső közös költséget és rezsit. Kissé meglepett ugyanakkor, hogy a közgyűlés a hátralékosokra évi majdnem 60-80%-os kamatot szabott ki (nem világos a határozat nyelvtanilag némileg pontatlan szövegéből, hogy kamatos kamatról van-e szó, vagy csak rendes kamatról - csak összefüggésbe helyezve ezt a kamatmértéket: jelenleg a „méltán népszerű” Provident Zrt. dolgozik 62-65% THM-mel a gyorskölcsöneinél). Tette ezt mindezt úgy a közgyűlés, hogy ilyesmire a társasházi törvény nem tartalmaz rendelkezést, felhatalmazást. A törvény szerint fizetési felszólítással lehet élni, annak sikertelensége esetén fizetési meghagyás kibocsátását lehet kérni, illetve a közgyűlés határozatával a legalább hat hónapnak megfelelő közös költség összegének befizetésével hátralékba került tulajdonostárs külön tulajdonának és a hozzá tartozó közös tulajdoni hányadának jelzálogjoggal való megterhelését a hátralék megfizetésének biztosítékául.

És nyomatékosan kérném, hogy a jövőben, ha a közgyűlés elé terjesztenek valamilyen ügyet szavazásra, akkor a közgyűlési meghívóhoz mellékeljék a szavazásra előterjesztett napirendi ponthoz kapcsolódó írásos előterjesztést.

Kiss Csaba
A105
Lakó_001 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 1100
Azóta talán javult a helyzet valamelyest, video rendszer lett kiépítve, a hátsó udvar felől is (picivel) nehezebb bejutni, mint a kezdeti időkben, a garázskapu is gyorsabban csukódik, úgyhogy reménykedhetünk, hogy a betörők csak azt használták ki, hogy eleinte kevesen laktak bent, sokkal zavartalanabbul dolgozhattak.
Előzmény: tesekule (1099)
tesekule Creative Commons License 2010.10.07 0 0 1099

Sziasztok, olvastam a fórumot, és látom, nagyon sok a kocsifeltörés...

Most készülünk két lakást venni a házban, plusz egy nagyobb értékű kocsinak egy garázsbeállót. A kérdésem az lenne a leendő lakóktól, hogy változott e már valamit a helyzet a feltörésekkel kapcsolatosan, ill. ajánlják-e a házat. Persze tudom objektív választ erre nem lehet adni, de mégis kiváncsi lennék a véleményekre.

Köszönöm előre is!

Lakó 02 Creative Commons License 2010.09.28 0 0 1098
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy valaki nem tud-e kiadó lakást itt a házban?
Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!