Keresés

Részletes keresés

buksikalap Creative Commons License 2012.04.03 0 0 461

Sajnos, fogalmam sincs. Általában csak az van rajta, hogy Camélia. De nem is nagyon érdekes számomra. Nagyon

szeretem őket, és végre több év után sikerült átteleltetni, és virágzik. Érdekes, hogy a másik ágán sima piros virágai

vannak. Majd arról is hozok képet.

agicza Creative Commons License 2012.04.03 0 0 460

Hűű, nem rossz!!! Mid van, Nuccio's Jewel talán? ;)

 

Szvsz kaméliából Mo-n csak az 'Ice Angels' szériával érdemes próbálkozni és a Camellia sasanqua-kkal, a többi nem bírja a teleinket.

Előzmény: buksikalap (459)
buksikalap Creative Commons License 2012.04.01 0 0 459

Sziasztok   /egy év után./

 

A két évben visszafagyott, új lombot növesztett kaméliám, amit tavaly tavasszal visszaültettem cserépbe:

Kátya2 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 458

Kátya2 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 457

Valóban szépséges!:-)))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: akváriumbébi (456)
akváriumbébi Creative Commons License 2011.03.24 0 0 456

Még nincsenek egy évesek. Majd ha öregszenek akkor nagyobbak lesznek. Remélem. Most délutánra teljesen kinyílott. Megyek lefényképezem aztán megmutatom. Hát nem gyönyörü?

 

 

 

Előzmény: Kátya2 (455)
Kátya2 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 455

Pici ,de szép:-))))

Előzmény: akváriumbébi (452)
Kátya2 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 454

Nagyon szépek!:-)

Előzmény: pianta (449)
Kátya2 Creative Commons License 2011.03.24 0 0 453

Sziasztok!

 

Az enyémek már 2. évet tőltötték kint, tavaly 1 virág volt csak, az idén nem takartam, nagyon szépek és bimbók is voltak rajta szépen , de sajnos a Cochin tyúkjaim is felfedezték , vagyis a kakas, azt használta csábító csemegének(senkinek nem kellett)Így most kitíltottam őket ,néhány bimbó még van , kiváncsi leszek kivirágzik-e ?

Előzmény: akváriumbébi (452)
akváriumbébi Creative Commons License 2011.03.24 0 0 452

Egy virág lett aminek nagyon örülök. Talán a következö tavasszal már több lesz.

 

Előzmény: akváriumbébi (433)
grewia Creative Commons License 2011.03.04 0 0 451

Sziasztok ! segitséget szeretnék kérni.Ismerős valakinek a camelia williamsii ? télálló ?

vagy megmarad a fűtött szobában is ? milyen gondozást igényel most?köszi a segitséget.

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 450

Húúú! De szépek! Már csak pár nap és az enyémen is kibomlik egyszerre több is.

Előzmény: pianta (449)
pianta Creative Commons License 2011.02.22 0 0 449

taormina1 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 448

Igen, az enyémek rendszeresen ilyenkor virágzanak. Úgy csinálom, mint te; kiültetni nem merem, a fagyok elött beteszem a fütetlen teraszra, ami nagyon világos, de nagyon extrém hüingadozásnak van kitéve. Persze lehet, hogy jót tenne nekik is egy kis fagyhatás.

Előzmény: gardenerboy2 (446)
buksikalap Creative Commons License 2011.02.14 0 0 447

Az enyémek kint töltötték a telet. A bimbók még zöldek, azt várom, kiderüljön, hogy nem

fagytak-e meg.Van két kiültetett is, de nincs rajtuk bimbó, mert tavaly télen teljesen

visszafagytak. Egyenlőre a lombjuk szép. Talán most nem fagytak meg, és idén fognak

bimbót hozni.

Előzmény: gardenerboy2 (446)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 446

Kösz a választ. Kipróbálom. Virágzik már valakié? Az enyémeken színesedő bimbók vannak.

Előzmény: buksikalap (445)
buksikalap Creative Commons License 2011.01.21 0 0 445

Szia

Tapasztalatom nincs, de azt olvastam, hogy augusztus-szept-ben új, már félig fásodott hajtásokat

lehet gyökereztetni földben, párásitva. /letakarva/

Előzmény: gardenerboy2 (443)
Boszorka Creative Commons License 2011.01.04 0 0 444

Mint mondtam, egy normál lakásban lakom, nincs garázs meg szélfogó se. Sokszor sokat vagyok távol, akkor örülök, hogy ha az öntözést megszervezem.

De sebaj. Van sok más növényem, amik remekül biráják az én körülményeimet, pl. cikámen, ami 4 éve megállás nélkül virágzik egy kifejezetten napos meleg helyen, meg törpenarancs. Szóval nálam vagy megszokik egy növény, vagy kidobom, aztán annyi.

 

De köszönöm a segiteniakarást!!!

Előzmény: gardenerboy2 (442)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 443

Kicsit visszaolvastam, de nem találtam a szaporításáról semmit. Hogy csináljam? Valakinek van már tapasztalata?

gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 442

Ha áthelyezéskor elfordítod attól is hullhatnak a bimbók. Az enyémek azóta virágoznak szépen, amióta a decembert kint töltik-a durva hidegek elől azért bevittem őket a garázsba- és utána is csak a fűtetlen szélfogóban vannak, ahol ugyan nem fagy, de nagyon hideg van. Korábban a kertből még a fagyok előtt egyenesen a szélfogóba kerültek és nem virágoztak hanem elbarnultak a bimbók és lepotyogtak. Szükségük van enyhe fagyhatásra a kielégítő virágzáshoz.

Előzmény: Boszorka (437)
gardenerboy2 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 441

Szia! Vigyázz! A kútviz messze nem esővíz tulajdonságú. Az én-ma már csak öntözésre használt-kutam vize annyira kemény/meszes?/ hogy még autót sem lehet vele mosni mert fehéres- szürkés bevonat marad utána. Valószínűleg attól függ ez hogy milyen talajrétegek vannak odalent.

Előzmény: akváriumbébi (435)
Tillana Creative Commons License 2011.01.03 0 0 440

Sajnálom, hogy így jártál. Esetleg a jövő télen, a balkonon nem tudod valamivel betakarni a nagyobb fagyok ellen?

Előzmény: Boszorka (439)
Boszorka Creative Commons License 2011.01.03 0 0 439

Akkor pechem van. Az elődje a balkonon megfagyott. Nincs üvegházam. Tavaly télen nem voltam itthon, igy az alig temperált lakásban volt kb. 15 fokon és ott is elhullatta.

A virágosnál azt mondták, vigyázzak mert ez délszaki növény, melegen kell tartani. Most normál szobahőmérsékleten van, csodálatosan duzzadó bimbókkal, amiből kezdenek hullani. Kész, ha az idén nem sikerül, jövöre kinthagyom, ha megfagy kidobom.:-(

Előzmény: Tillana (438)
Tillana Creative Commons License 2011.01.03 0 0 438

Szia!

 

A kamélia nem szobanövény. A meleg miatt kezdi hullatni a bimbóit. Lassan 10 éve nevelek kaméliákat, a kertbe nem ültettem ki, mert meszes a föld és azt se szereti. Nagy cserépben, savanyú földben vannak, télen fűtetlen üvegházban tartom. Oda is csak akkor viszem be, amikor kinn már mínusz 5-8 fok körül van. Most is bimbósak, majd tavasszal kinyílik.

Előzmény: Boszorka (437)
Boszorka Creative Commons License 2011.01.02 0 0 437

Sikerült már valakinek virágzásra birni a kameliát?

Két éve vettem és gyönyörűen virágzott, akkor. Tavaly tele volt bimbóval, majd mind elhullatta. Az idén is tele van immáron hatalmas bimbókkal, de most kezdi elhullatni. Lakásban van, öntözve van és mellette sok más nővény remekül él és virágzik. Mi lehet a baj a kaméliával???

buksikalap Creative Commons License 2010.10.10 0 0 436
Feltétlenül teszek fel képet, de ahhoz még át kell élnie a telet. Reménykedem én is.
Előzmény: akváriumbébi (435)
akváriumbébi Creative Commons License 2010.10.10 0 0 435
Öntözve esövizzel szoktam, vagy direkt kúti vizzel ami végülis szintén esöviz. Meg idén direktben is szokszor kapott esövizet, azért is lett ilyen mohás a földje.
Köszi a tanácsokat majd megpróbálok vigyázni rájuk ahogy mondtad. Ha virágzik (reménykedem) majd teszek fel róla képet. Te is tegyél majd, mert a tied biztos gyönyörü lesz.
Előzmény: buksikalap (434)
buksikalap Creative Commons License 2010.10.10 0 0 434

Aranyosak a kaméliáid. Én is úgy látom, hogy az 5-6 képen levél, a 7-8 a bimbó.

Nem lágy vizzel locsolod? Az esőviz a legjobb. Bár én soha nem permetezem őket.

Kint vannak, és ott még szárazabb időben sincs rá szükség.

Nem muszáj metszeni. Bár furcsa formája lesz, de nekem igy is tetszene.

Egyébként azt olvastam az egyik könyvben, hogy egy méteres koráig nem szabad metszeni. Ennek ellent mond, hogy a kertészetben metszik.

akváriumbébi Creative Commons License 2010.10.10 0 0 433
Szia!
Lefényképeztem öket. Ezek még egész picik a te növényedhez képest. Tudom vissza kellett volna vágnom, hogy sürübb legyen a növény, csak gondoltam idén inkább nem, mert olyan nyámnyila volt mikor kaptam, gondoltam hagyom idén megerösödni. Talán ismered azokat a papirdobozokat a Lildben amiben árusitják. Na olyan volt ez is. De hát ajándék lónak ne nézzd a fogát, vagy hogy is van a közmondás.
A növények több növény mellett állnak, csak most arrébbtettem a foto miatt. A levelek nem betegek hanem az állandó locsolástól egy kicsit "vizkövesek" lettek. Nem betegség!
1. a két növény
2-3 a növények külön-külön
4. még most is friss hajtást hoz
5-6 a levéltöveknél szerintem ezek új hajtások lesznek
7-8 talán bimbó, de nem vagyok benne biztos, inkább levelekre tippelek.

Előzmény: buksikalap (432)
buksikalap Creative Commons License 2010.10.09 0 0 432

Érdeklődve várom.

Nekem is van 3 kisebb, ebből kettő tavaly teljesen visszafagyott, új ágak vannak rajtuk, de nem hoztak bimbót. A harmadik, és ez a nagy idén tavaszi szerzemény,

és most nagyon drukkolok, hogy sikerüljön a teleltetés. A három kisebb ki van

ültetve. Remélem, nem lesz olyan kemény tél, mint tavaly. Minden esetre jobban

fogom védeni őket.

Előzmény: akváriumbébi (431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!