Keresés

Részletes keresés

gdzsozy Creative Commons License 2013.04.16 0 0 107

Nekem meg van egy régi szakadozott Guttenberg Bibliám csak sajnos valami Luther öszzefirkálta

Előzmény: Rosier (104)
Rosier Creative Commons License 2013.04.15 0 0 106

Rendben van.A kövekkel kapcsolatban hogyan tudom meg h valóban értékes kövek e a benne lévők?Magyarországon mely aukciós házakat érdemes felkeresni,ahol igazán értékes dolgok kerülnek kalapács alá?

 

Régiségkereskedő Creative Commons License 2013.04.12 0 0 105

Aránylag hamar eljutottunk egy 500-1200 éves bizánci holmitól egy - jó eséllyel - 19. századi orosz ikonig.

A kazanyi Istenanya-ábrázolás elég tipikus, kismillió darab készült belőle. Legegyszerűbb bemenni a darabbal

valamelyik nagyobb aukciósházba, vagy ezzel foglalkozó galériába.

Előzmény: Rosier (104)
Rosier Creative Commons License 2013.04.12 0 0 104

Az ikon amiről szó lenne 24 karátos aranyszálakkal és mások elmondása szerint drágakövekkel gazdagon díszitett.Igazából szükségem lenne valakire aki komolyan szakvéleményt tud mondani az ikonról,bővebben a történelméről és a kövek valódiságáról!Igazából hogy ne szélhámoskodásnak tünjön a sok érdeklődés nekem tudomásom lenne egy ilyen ikonról!Utánna néztem kicsit és nekem nagyon sok a hasonlóság a kazanyi csodatévő ikon és a között amiről tudomásom lenne!

Régiségkereskedő Creative Commons License 2013.04.12 0 0 103

Ezeknek az ikonoknak aránylag nagy része Istenszülő-ábrázolás, úgyhogy van ilyen.

Mondjuk annak az esélye, hogy a szóban forgó darab valóban bizánci ikon, kb. zéró.

 

Előzmény: Rosier (102)
Rosier Creative Commons License 2013.04.11 0 0 102

Jó napot.Segítséget kérnék! Tud valaki Bizáncból származó Ikonról amin a Szűzmária és a kis Jézus van?Ez egy drágakövekkel díszitett ikon lenne.Bárkinek van információja hasonlóról kérem jelentkezzen!

Régiségkereskedő Creative Commons License 2013.02.28 0 0 101

Nincs, hacsak nem különlegesen szép, vagy koros darabról van szó.

Előzmény: gdzsozy (100)
gdzsozy Creative Commons License 2013.02.27 0 0 100

szerinted van valami értéke most a gobleineknek? van rájuk kereslet?

Előzmény: Régiségkereskedő (99)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.10.25 0 0 99

Pettes József elvileg.

Előzmény: cicumiu (98)
cicumiu Creative Commons License 2012.10.25 0 0 98
cicumiu Creative Commons License 2012.10.25 0 0 97

Üdvölet!

 

Van egy festményem, amiről nem tudok semmit. Szeretném megtudni, hogy ki festette. Feltöltöm a szignóját, ha valaki felismerné, kérem segítsen. Előre is köszönöm!

Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.06.25 0 0 96

Mindent el lehet adni, ár függvénye.

Néhány tízezer forintért valószínűleg lehet rájuk vevőt találni.

Előzmény: pocokdiszno (95)
pocokdiszno Creative Commons License 2012.06.25 0 0 95

Köszönöm! Akkor eladni sem lehet ugye?

 

Előzmény: Régiségkereskedő (93)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.06.24 0 0 94

Lásd Cs.Sz.

Előzmény: 790831 (92)
Régiségkereskedő Creative Commons License 2012.06.24 0 0 93

Ilyen fotókról aránylag nehéz is lenne, de a festő(k) kilétének ebben az esetben nagy jelentősége nincs.

Egyik kép sem iskolázott (vagy akár csak tehetséges) festő munkája.

Előzmény: pocokdiszno (91)
790831 Creative Commons License 2012.06.23 0 0 92

Sziasztok!

 

Ezt a képet ismeri vki?

pocokdiszno Creative Commons License 2012.06.22 0 0 91

Felismeri valaki a festőt? Ilyen képet Szegeden, vagy Szeged környékén hol lehet eladni? Nagyon régi képek.

  

  

 

Köszönöm a segítséget!

fetitaco Creative Commons License 2011.12.01 0 0 90

Eladó a képen látható festmény,ha érdekel valakit!+3630 244-9099

P.Pitzu Creative Commons License 2011.02.17 0 0 89

Köszönöm a hozzászólást. Valahogy én is úgy próbálok vásárolgatni, hogyha tetszik valami, akkor megnézem az eladó többi termékét. Az az igazság, hogy ez sem 100%-os módszer szerintem, mert pont a múltkor találtam egy egész jó kortárs képet egy olyan eladónál, aki amúgy írtózatósan gagyi antik képeket szokott árulni "nagy nevű festőktől". A képet nem vettem meg több ok miatt, de az okok között ott volt az is, hogy a többi általa árult festmény szerintem hamisítvány.

A garancia is érdekes kérdés, mert fontos dolog a biztonságérzet szempontjából, 1-2 héten, hónapon belül valószínűleg még érvényesíthető is. De semmit nem lehet tenni, ha valamiről évek vagy évtizedek múlva derül ki, hogy hamis.

 

Én az utóbbi időben kezdtem el érezni azt, hogy nagyobb figyelmet kellene fordítanom a képeim származásának igazolására. Régebben alig volt olyan magángaléria, aki eredetigazolást vagy egyáltalán számlát adott volna a vásárlásról. Ha meg a művésztől vásárol az ember, akkor meg pláne nincs semmi dokumentum. Művésztől ajándékba kapott képpel még "gázabb" a helyzet.  A 2000-es évek elejétől már vannak eredetigazolásaim a művészek aláírásával, de kérdéses esetben ezzel sem lehetne messzire menni: minimum írásszakértő bevonása szükségeltetne.

Ma már minden fecnit, számlát, nyugtát, stb. elteszek mindenről, hogy később bizonyítani tudjam, hogy mit, mikor, hol, kitől és mennyiért vettem.

Előzmény: Csekk (86)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 88

Lehet, hogy a név Buriss lesz. Sok Buris nevűt találtam a NET-en Bár festőt nem..

Inám faluban éltek ilyen nevű nemesek. Utána eltűntek?

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 87

Szeretnék segítséget kérni a következőkben. Van egy olajfestményem (nem szeretném eladni) érdekelne a festője, de nyomát sem találom. Az ötvenes években vette édesanyám egy szekszárdi üzletben a képet. Sajnos nem beszéltünk róla sohasem

Hívtam egyszer egy szakértőt felbecsülni, de csak annyit mondott, hogy megveszi, vigyem be másnap az üzletébe. Mivel nem akartam eladni, Így nem lettem okosabb.

A signó elég nehezen olvasható, az valószínű, hogy iss a vége. Úgy olvasom a festő talán Buniss Kvagy V. a jobb alsó sarokban.

A festmény bibliát, gyertyát egy női képet, és mintha leveleket ábrázolna, sötét háttérrel.

Csekk Creative Commons License 2011.02.01 0 0 86

Nézd meg, hogy kitől veszel.
Ha profi az eladó, vagy ad garanciát a képre, vagy ha nem, akkor valszeg tudja, hogy a kép nem eredeti.

Azt meg hogy profival avagy csupán egy házi amatőrrel van dolgod -aki éppen a padlás kincseit árulja- onnan tudhatod, hogy megnézed a futó összes termékét, hogy milyen minőségű leírással árverezi őket. Nézd meg a még megtekinthető eladásait is, az értékeléseinél.

Én így vásárolok a vaterán (elég sokat) és még soha senki nem vert át. ... igaz néhány cuccot szomorúan el is kerültem a fent említett "körülnézés" megtétele után. ;)

Előzmény: P.Pitzu (83)
garikla Creative Commons License 2011.01.31 0 0 85

Sziasztok!

Van egy festményem, ami 1928-ban készült Mindszenty bíborosról. A képen még zalaegerszegi apátplébánosként látható, de nem ismerem a festő aláírását. A festmény Rómában is készülhetett.

Kérlek benneteket, ha valaki látta már az aláírást vagy tudja kié, írjon nekem: garikla@freemail.hu    

Köszönöm előre is!

 

jázminapja Creative Commons License 2011.01.04 0 0 84

Szerintem, a motivációt érdemes boncolgatni: mi motivál egy hamisítót?     

Előzmény: P.Pitzu (83)
P.Pitzu Creative Commons License 2011.01.03 0 0 83

Sziasztok!

 

Sajnos a kérdésemhez nem találtam jobban a témába vágó topikot, de hátha itt is tud valaki segíteni. Én alapvetően kortárs művészek alkotásait gyűjtöm: porcelánt, üveget, szobrot, festményeket. Festmények terén mostanában főleg absztrakt és geometrikus alkotásokat. Eddig galériákban, árveréseken és néha a művészektől közvetlenül vásároltam. Nem milliókat költök ilyesmire, inkább olyanokat keresek, akikben nagy fantáziát látok.

Rendszeres látogatója vagyok a Képcsarnokos árveréseknek, bár tudom sokan lesajnálják ezt az időszakot. A válság kirobbanása óta azonban más fórumokon - például a vaterán -  is megjelentek szép számmal ma elő művészek alkotásai. A vásárlástól azonban idegenkedem ilyen helyen.

Van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy a kortársak hamisítása milyen mértékű Magyarországon? Schéner, Bak Imre, Konok Tamás hamisítványokról olvastam már, de az ő áraik mellett valószínűleg megéri hamisítani. Mi a helyzet azonban a kisebb nevű, vagy kvázi ismeretlen művészekkel. Előfordulhatnak ebben a kategóriában is hamisítványok?

Persze itt még az embernek relatíve könyebb helyzete lenne, hiszen a művész még él, de minden 10-20.000 forintos képpel nem tud az ember a művészekhez rohangálni, hogy ezt valóban ő festette...

Yannava Creative Commons License 2010.12.09 0 0 82

Bocs, a kép lemaradt.

Yannava Creative Commons License 2010.12.09 0 0 81

Helló!

Nem ismerivalaki  ezt  az aláírás?

 

Y.

 

Zoli 79 Creative Commons License 2010.12.02 0 0 80

Szia !

 

Köszi szépen ez is több mint a semmi .

                                                                Üdz  Z

jázminapja Creative Commons License 2010.11.28 0 0 79

A szignót nem tudom kiolvasni.  A kép szerintem XX. szd-i.

Előzmény: Zoli 79 (73)
Zoli 79 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 78

Sziasztok !

 

Köszi a tippet elküldtem de sajnos semmi választ nem kptam vissza. Hát igen sajnos ilyen a mentalitás az országban.

 

Mindenkinek további szép napot!!!  : ) Z

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!