Keresés

Részletes keresés

SajtFondue Creative Commons License 2023.11.07 -1 0 3495

Akkor miért nem változtatsz at önrészeden, ha nem jó ?

Előzmény: erchegyia (3493)
_chillout_ Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3494

A "10%-ot fizetsz 7000-ig" azért kicsit csúsztatás... :-) ha kimeríted a Jahresfranchise keretét, akkor utána további 7000 CHF keretig még át kell vállalnod a költségek 10%-át, vagyis további 700 CHF-ot még te fizetsz be. De egy nagyobb műtét és azonnal kilőttél minden önrészt :-)

Előzmény: erchegyia (3493)
erchegyia Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3493

valószínűleg jól választottál :)

Nekem a 300-as és a 2500-as önrész között 1500 az éves díjkülönbség. Ha hozzáteszem, hogy 10%-t ígyis-úgyis fizetsz az első 7000-ig, kb. havi 50frankot 'spórolhatsz' HA eléred az évi 2500-t. 2000 alatt meg nettó ráfizetés :/

Előzmény: _chillout_ (3491)
SajtFondue Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3492

Az is kevesebb mint a fele :-)

Előzmény: _chillout_ (3491)
_chillout_ Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3491

Én a 11 év alatt ötször. Pedig a legnagyobbat választottam :-)

Előzmény: SajtFondue (3490)
SajtFondue Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3490

Én 23 év alatt 2szer mentem túl az önrészen.

SajtFondue Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3489

Egyébként Magyarországon több ismerősöm megy magánba, mert nem győzi kivárni a sorát a hagyományosban.

SajtFondue Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3488

Az önrészed eléréséig úgysem térítenek semmit.

Előzmény: erchegyia (3487)
erchegyia Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3487

dehát pont erről van szó, egy egészségbiztosítás esetében ez egy és ugyan az. Egyébként mondhatnánk a magyar TB-re is, hogy szuper, mert mehetsz az Osztrák szuperkórházba: ja, csak nem térítik. Gyakorlatban azt jelenti, hogy nem mész oda.

Előzmény: SajtFondue (3486)
SajtFondue Creative Commons License 2023.11.06 0 0 3486

Olvasd lsz amit írok. Mehetsz ahova és amikor akarsz, a kérdés, hogy mit térítenek. :-)

Előzmény: erchegyia (3485)
erchegyia Creative Commons License 2023.11.05 0 1 3485

"Drágább biztosítással, semmilyen előnyt nem fogsz élvezni semelyik intézményben sem. Mindenki mehet abba a kórházba amelyikbe akar."

 

Szépen hangzik, de nem így van. Eleve nem lehet a lakóhelyeden kívül más kantonba menni alap biztosítással, csak ha van erre kiegészítőd. Az, hogy semmilyen előnyt nem élvezel pl. egy drágább privát biztosítással, az illúzió. Egyszerűen érdekelt lesz benne a kórház anyagilag, hogy hozzájuk menj, a többit gondold hozzá.

Előzmény: SajtFondue (3484)
SajtFondue Creative Commons License 2023.11.05 0 1 3484

Ne keverjük az itteni rendszert a magyarral (TB), az amerikai meg fogalmam sincs hogy működik, de ha jól tudom ott nem kötelező. Itt igen.

Munkaviszony esetén a munkáltató a baleset biztosítást fizeti. A betegség biztosítást, azt neked kell minden esetben. Adott munkáltatónak lehet szerződése valamelyik biztosítóval, de simán előfordulhat, hogy az engedményes is drágább mint a legolcsóbb normál áron.

Olyasmi ez mint az autóra a Casco. Van egy alap különböző önrészekkel, amire köthetsz extrákat. Az orvosi ellátás nem függ a biztosításodtól. Attól az függ, hogy mit fognak majd a költségeidből téríteni. Drágább biztosítással, semmilyen előnyt nem fogsz élvezni semelyik intézményben sem. Mindenki mehet abba a kórházba amelyikbe akar.

MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 3483

hirdetem a kecot amint talalok utanberlot lepek.hogy ez mikor fog bekovetkezni nemtudom.joparan megneztek idaig 2mondta hogy kell neki, de meg nem fixaltunk semmit. legrosszabb esetben a szerzodes vegeig maradok... bar tegnap megint nem sokat aludtam mert a felso szomszed szekhuzogato versenyt rendezett este. 

 

3481-re hivatkozva. nem ismerem az amcsi rendszert de itt a netto fizetesedbol te fizeted az egeszsegbiztositast. te valasztod ki melyik ceggel milyen kondiciokra szerzodsz. lattam mar olyan allashirdetest hogy adnak eg bizt kedvezmenyt, de hogy ez mit takar nemtudom. en ugy gondolom nagyreszt azvan hogy a netto fizudbol te fizeted magad utan a tb-t.

Előzmény: UrsusMaritimus (3482)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2023.11.05 0 0 3482

Végül akkor maradsz még egy évet?

Előzmény: MiciLACKO#46 (3479)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 3481

Az egészre :) Ha jól értem, egyáltalán nincs kötelező, egységes TB alapból, mint Magyarországon, hogy ha valakinek nincs semmilyen munkaviszonya, akkor fizet egy fix havidíjat, ha pedig van munkaviszonya, akkor abból vonják a TB járulékot. És hogy államiban mindenki ugyanazt az ellátást kapja, függetlenül attól, hogy mennyit fizetett be.

 

Ha jól értem, Svájcban amerikai rendszerre hasonlít, hogy a munkáltató ad egy egészségbiztosítási csomagot (esetleg azt valaki saját pénzből ápgrédelheti?). Tehát hogy nagyon munkáltató-függő (vagy fizetőképesség-függő) az ellátás.

 

A szakorvos pedig akkor vehető igénybe, ha valaki előre egyezetett a biztosítójával, hogy fedezik-e(?)

Előzmény: SajtFondue (3478)
SajtFondue Creative Commons License 2023.11.02 0 0 3480

November vége a határidő.

Nem hiszem, hogy lehetne 2 biztosításod.

 

Előzmény: MiciLACKO#46 (3479)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 3479

egeszsegbiztositast fel lehet mondani online?

ugye en iden kotottem -szinten- online de okt25en kuldtem egy emailt a mostani biztositonak hogy felmondanam. most nezem ok okt29en valaszoltak szinten emailben de a spam mappaba kerult ezert csak most latom. szoval akkor ezek szerint elfogadtak?(le van irva, hogy vettek a lapot de meg is fenyegettek, hogy kossek ujat, mert ha nem akkor bunti lesz) otthon KGFB biztositast kotottem mar online es mondtam is fel, szoval gondolom ez mukodhet svajcban is nem? vagy itt kell kotelezoen irasban is?

csak azert kerdezem, mert ha most megkotom az ujat, akkor nem akarom, hogy vmi hiba miatt fizethessek 2 krankenkasse-t magamra 24-ben. 

van erre vmi torveny hogy 1 embernek csak 1 krankenkasse-ja lehet? az uj megkotesenek mi a hatarideje? dec31? jol gondolom, hogy majd kapok uj kartyat is?

SajtFondue Creative Commons License 2023.10.24 0 0 3478

Mire gondolsz, az orvosra konkrétan vagy a biztosítási részére?

Előzmény: UrsusMaritimus (3477)
UrsusMaritimus Creative Commons License 2023.10.24 0 0 3477

Kérlek írnátok erről bővebben, hogy hogy működik az orvos?

Előzmény: erchegyia (3475)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.10.11 0 0 3476

ubs-nel van ugye a bankszamlam ami ingyenes mert van a cegemnek ilyen dolgozoi kedvezmenyes csomagja. megneztem a reszletes "szamlamat" es baszki ezek  kiszamlazznak azt is hogy belepek a netbankba... 0,3chf. ilyet meg nem lattam. mashol is van ilyen? en idaig mindig azt olvastam, hogy a netbank milyen jo a banknak, mert ktg hatekony gyors meg minden es az ugyfel is akkor lep be amikor akar stb. de baszki elozo honapba 4x leptem be ezek meg kiszamlaznanak 1,2chf-t. sztem a magyar bankom ha megkerdenem, hogy hanyszor leptem be se tudna ra valaszolni, nem hogy kiszamlazzak....

 

mas

ha ugye elkoltozok akkor 15napon belul jelentenem kell. a kerdesem az, hogyha masik kantonba koltozok ahol ugye mas ado vonatkozik ram, akkor lejelentem a cegnel akkor ok is aszerint fejtik a bert a bejelentestol szamitva? vagy van vmi hatarido negyedevente 1x csinalnak ilyet stb?van ennek atfutasi ideje vagy minden cegnel mas? 

erchegyia Creative Commons License 2023.10.11 0 0 3475

Nem, a telefonos rész általában ingyenes. Csak arra van, hogy megmondják hova menjél utána, így próbálják minimalizálni a felesleges látogatásokat.

Előzmény: Tommmer (3472)
SajtFondue Creative Commons License 2023.10.08 0 0 3474

Én nem akarok telefondokival diskurálni.

Nekem 9%. Valszeg neked azért annyi mert eddig olcsóbb volt mint nálunk.

 

A többi biztosítási díj is emelkedik, még ha nincs is kárunk. Mit csináljunk...ez van.

gambl-R Creative Commons License 2023.10.07 0 0 3473

Nekem ugyanekkora az emelkedés jövőre. Az, hogy mennyit mész orvoshoz, az nem befolyásolja az árat. EGK-t én is nézte. Van ott más modell  (Hausarzt, Freie Arztwahl) is, nemcsak Telemedizin. 

Előzmény: Tommmer (3472)
Tommmer Creative Commons License 2023.10.07 0 0 3472

nektek, hogy alakul a jovo evi krankenkasse? mert nekem +16%-al emelkedne. ugy, hogy igazsag szerint nem vagyok beteg, miota itt dolgozok meg orvosnal se jartam.

jelenleg assura-nal vagyok. neztem az egk olcsobb lenne viszont ott alapbol csak telemedicine van. ez nem tudjatok, hogy mukodik? ugyanugy ha felhivom oket perc alapon szamlaznak mintha az orvost keresnem fel szemelyesen?

gambl-R Creative Commons License 2023.10.01 0 0 3471

Mint a példád is mutatja, vagy elfogadja, vagy nem. Nincs rá szabály. Egyébként úgy működik, ahogy írod. Igazából olyan, mint egy hitel. 

Előzmény: MiciLACKO#46 (3470)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 3470

a Swisscaution fele deposit-okat mennyire szoktak elfogadni az ingatlan berbeadok? ill. pontosan mi is ez? ha nincs egyben x ezer CHF-em amit lerakok akkor havidijas konstrukcioban fizethetek?

talaltam egy nachmieter-t elvileg akinek nincs eleg penze a kaucio-ra az ingatlanos meg kp-t akar marmint azt irta swisscauiton-al nem johet...

MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.09.24 0 0 3469

igen azt latom, hogy kulonbozo, de amikor azt irtam a szerzodesemet vettem alapul tevesen, ezt meg azon a weboldalon olvastam

Előzmény: _chillout_ (3467)
_chillout_ Creative Commons License 2023.09.24 0 0 3468

KTG Breitrag:

 

"Lohnabzüge Krankentaggeldversicherung (KTG)

Arbeitgeber sind gesetzlich nicht verpflichtet, eine Krankentaggeldversicherung abzuschliessen. Dennoch ist der Abschluss einer Krankentaggeldversicherung sehr empfehlenswert. Lesen Sie dazu auch unseren Beitrag zur Lohnfortzahlung.
In der Praxis wird die Prämie für das Krankentaggeld in der Regel vom Arbeitnehmer und vom Arbeitgeber zu je 50% getragen, da eine solche Versicherung für beide Parteien vorteilhaft ist. Der Arbeitnehmer ist im Krankheitsfall besser abgesichert und für den Arbeitgeber reduziert sich das Lohnfortzahlungsrisiko. Möchte der Arbeitgeber einen Anteil der KTG-Prämie auf die Angestellten in Form von Lohnabzügen abwälzen, darf er das nur, sofern der Lohnabzug im Arbeitsvertrag erwähnt wird. Die Kosten für die Krankentaggeldversicherung können in Versicherungspolice entnommen werden (meist in Promille (‰) angegeben) und betragen in der Regel zwischen 0,5 und 3 %."

 

Tehát a munkáltató dönti el.

 

Munkanélküli segélynek szigorú feltételei vannak: havi 10 releváns és realisztikus állásjelentkezést kell tudnod bizonyítani, felajánlott állást köteles vagy elfogadni, az elrendelt tanfolyamokon köteles vagy részt venni, nyaralást köteles vagy előre bejelenteni, bármikor felhívhatnak az otthoni telefonodon, stb-stb. Nem akarsz munkanélküli segélyt, hidd el.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3466)
_chillout_ Creative Commons License 2023.09.24 0 0 3467

"ez szerintetek is igy van vagy teves?:

If you plan to move out of Switzerland and need to terminate your contract, you must inform your landlord within three months of your departure. During this time, your landlord is free to seek out new tenants for your accommodation."

 

Ez azért messze nem azt jelenti, amit korábban írtál, hogy ilyen esetben három hónapra felmondhatod, hanem azt, hogy ilyen esetben három hónappal korábban értesítened KELL a főbérlőt. Mindig az adott szerződésben foglaltak az érvényesek, hacsak nem valami nagyon nagy huncutság van beleírva, ami rosszhiszeműségre utal.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3466)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.09.23 0 0 3466

az szep dolog, de gondolom 1-2 feltetelnek teljesulnie kell. pl itt kell maradnom az orszagban nem mehetek el max nyaralni nem? illik gondolom allasinterjukra is jarni stb.

 

viszont jo hogy mondod mert lenne egy kerdesem: a netto fizum kevesebb mint amit pl. a lohncomputeren kiszamolok minden stimmel kivetel a ktg beitrag. ez a berpapiromon 3x, itt meg csak x... ez mitol lehet? ez fix szazalek, vagy fugg a permitemtol? hol lakok stb? van vmi infotok errol?

 

 

 

lakasra visszaterve irtam par emailt ugyvednek,de mivel 7vege volt meg nem kaptam visszajelzest.

 

ez szerintetek is igy van vagy teves?:

If you plan to move out of Switzerland and need to terminate your contract, you must inform your landlord within three months of your departure. During this time, your landlord is free to seek out new tenants for your accommodation.

Előzmény: erchegyia (3464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!