Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 178

külföldi cég készít magyar bevallást, vagy alapit magyar telephelyet, magyar adószámmal stb.

 

igen. vagy nélkül.

 

mert akkor a cégformát is magyarosítani kell?

 

nem

Előzmény: stipits (177)
stipits Creative Commons License 2012.04.17 0 0 177

de azt még mindig nem halottuk ez a valóságban hogy van.. külföldi cég készít magyar bevallást, vagy alapit magyar telephelyet, magyar adószámmal stb. mert akkor a cégformát is magyarosítani kell?

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.16 0 0 176

Ha a tevékenységed magyarországi telephelyen végzed, akkor Magyarországon is adózol.

Előzmény: :))) ??? (175)
:))) ??? Creative Commons License 2012.04.16 0 0 175

Sziasztok

 

Segitségre lenne szükségem, remélem ti jártasabbak vagytok ezekben a dolgokban, mint én. Boltot szeretnék nyitni Mo-n, azonban a vállalkozóit Szlovákiában szeretném kikérni. Tudnátok segiteni, hogy ilyenkor mi a teendő? Hova kell menni, hol kell adózni, tb-t hova kell fizetni, vagy egyáltalán hol kezdjem? 

 

Előre is köszönöm a segitséget

asx Creative Commons License 2012.04.15 0 0 174

Egy osztrák cím a vállalkozáshoz természetes kell!

Előzmény: asx (173)
asx Creative Commons License 2012.04.15 0 0 173

A programozó Ausztriában freie Gewerbe, a szükséges Gewerbeschein hozzá ~70€uro, GKK negyedévre min.€ 277,38 utána szünetelteted a vállalkozást. WKO 65,- €uro egy évre (ha egész évben szünetelteted akkor a fele, ennyi az összes kültséged akkor arra az évre!) az adóbevallást meg következő év június végéig online vagy április végéig E2012+E1-es nyomtatványon a Finanzamtnál benyújtod.

Ha esetleg újból lesz munkád akkor bejelented (emailon) és dolgozhatsz ismét...

Előzmény: necsináldmár (169)
stipits Creative Commons License 2012.04.14 -1 0 172

ill. inkább kérj meg 1 váll. ismerőst számlázzon le 3 hót egyben, leadózik belőle akárhol, neked odaadja a nettóját, fizetsz neki 1 sört és nincs ezer gondod a hivatallal.. magánvél.

Előzmény: necsináldmár (169)
stipits Creative Commons License 2012.04.14 0 0 171

magánvállakozásban nem szlovák autó költségei elszámolhatók? vagy csak cég nevén lévőé? meddig? üa. áfája?

(hogy is van a bérelt auto 0,18centes amortizációja- az honnan vonódik?)

stipits Creative Commons License 2012.04.14 0 0 170

magánvállakozói igazolvány magyar ocsmányirodábol, ugyanis a magyar tavalytól szüneteltethető. 10e ft környéke

a szlovákhoz ottani cím kéne... 3ojro +1-2 papir.

de 2-3x kiutazol lehet többe kerül mint itthon.

magán vél.

 

 

és nem pontos info

Előzmény: necsináldmár (169)
necsináldmár Creative Commons License 2012.04.14 0 0 169

Sziasztok,

 

3 hónapos munkára szerződtetnének Ausztriában. A munka jellege miatt (szerződéses programozó) szükségem lesz egy cégre, akinek a megrendelőm számlázhat. 

 

Magyar céget villámgyorsan tudnék alapítani, de természetesen eszembe jutott, hogy a kedvezőbb adózás miatt szlovákiai céget alapítsak.

 

Egyáltalán nem vagyok otthon ilyen ügyekben, ezért kérném a segítségeteket, hogy megérné-e ez nekem. Milyen terhekkel kell számoljak?

 

Magyar állampolgár vagyok, állandó magyar lakcímmel

A munkavégzés helye Ausztria

A cég várhatóan összesen 3 hónapig végezne tevékenységet

Nem akarok autót stb-t venni a cég nevére, amit megkapok azt utána szeretném is kivenni a cégből

Mivel a megrendelő ausztriából, vagy írországból számláz ezért gondolom szükségem lenne nemzetközi adószámra(?)

 

Nem tudom milyen információkat kellene még megadnom.

 

Előre is köszönöm.

Előzmény: Szlovák könyvelő (156)
stipits Creative Commons License 2012.04.12 0 0 168

hasznos lehet:

 

szoc biztosíto érsek

nyitra

socpoist.sk

inspektorá práce


ip.nitra@nr.ip.gov.sk
nyitrai munkaügyi felügyelet

asx Creative Commons License 2012.04.11 0 0 167
Előzmény: CheckMyShoes Blog (166)
CheckMyShoes Blog Creative Commons License 2012.04.11 0 0 166

Sziasztok!

 

Kicsit OFF a téma, de nem tudjátok hol találok jó infókat+árat az osztrák cégalapítással kapcsolatban?

 

üdv

ZOLI

stipits Creative Commons License 2012.04.10 0 0 165

akkor?

Előzmény: Törölt nick (164)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.10 0 0 164

Ha az egyezmény szerint Magyarország a jövedelemszerzés helye, akkor?

Előzmény: stipits (163)
stipits Creative Commons License 2012.04.09 0 0 163

ez esetben mi pontos tényállás? magánszemélyként adóbevallásba teszem be? vagy fióktelepet hozok létre magarban?

 

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.09 0 0 162

Van egy kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményünk. Ingatlannál az ingatlan fekvése számít.

Előzmény: stipits (159)
stipits Creative Commons License 2012.04.09 0 0 161

egyéni vállakozásnál be kell e jelenteni a fióktelepet a cégjegyzékben, van e illetéke? vagy simán az egyén-magánszemély nevére íródik a megvenni kívánt ingatlan.

Előzmény: stipits (159)
stipits Creative Commons License 2012.04.09 0 0 160

(konkrét munka nem fog folyni, irodát veszek, amit kiadok havi x összegért, abbol még a hitel is lejön, szal nem nayg összegről beszélünk havonta- a hitelt magyar bank adja)

 

 

(felháborít, a moderátor hozzáállása, vállalkozni akarok, adózni, itt meg adócsalónak bélyegeznek meg)

Előzmény: stipits (159)
stipits Creative Commons License 2012.04.09 0 0 159

ha szlovák magánvál. vagyok (székhely), sopronban akarok fioktelepet. mi a státuszom a sopronban szerzett jövedelemre, hol adozom le, kell e bevallásokat készíteni, tb t fizetni magyarba? áfa ilyenkor nem adódik rá ha jol értem? eus adoszámmal.

kovim50 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 158

Üdv Mindenkinek!

 

Szeretnék segitséget kérni, céget kívánok alapítani befektetési tevékenységre, ami részvény adás vételt jelent, európán kivüli piacokon.

A kérdésem az lenne, hogy milyen mód van erre, valamint hasonlóan szükséges pszáf engedélyre ott is? , ill, hogyan könyvelhető ezen tevékenység.

Köszönet előre is!

 

 

paterliepa Creative Commons License 2012.02.27 0 0 157

Nagyon köszönöm az információt!

Előzmény: Szlovák könyvelő (156)
Szlovák könyvelő Creative Commons License 2012.02.24 0 0 156

A közösségi adószám és az ún. teljes körű áfa státusz Szlovákiában teljes mértékben elkülönül egymástól. Mindkettőhöz kérvényt kell beadni, fel kell tüntetni azon cégek nevét, adószámát, akikkel a vállalkozás kapcsolatba kíván lépni vagy már abban van. Meg kell adni továbbá a várható éves forgalmat is. Ezen kívül le kell zárni a könyvelést, be kell adni a zárónapig főkönyvet, naplót, utolsó banki kivonatot, de ez már a könyvelő dolga.

Az adóhatóság, ahogy írtam, ezek alapján 7 napon belül köteles az EU adószámot megadni.

A teljes jogú áfa státuszt két módon lehet megkapni:

 

- belföldi forgalomban az utolsó 12 hónapban elért 49.700 EUR számlázása esetén - ez a küszöbérték túllépés. Ilyenkor bejelentési kötelezettsége van a vállalkozásnak, az adóhatóság pedig tudomásul veszi és kiállítja az új adókártyát.

 

- kérelemre, ekkor a minden hónapban összeülő bizottság elbírálja a fenti kérelmet. Joga van további dokumentumokat pl. szerződéseket, megrendeléseket bekérni, ügyvezetőt személyesen meghallgatni stb.

 

Ebben az esetben a mérlegelés egyéni, nem kötelesek megadni a teljes jogú státuszt.

Előzmény: paterliepa (155)
paterliepa Creative Commons License 2012.02.24 0 0 155

Üdv!

 

Szlovák cégemnek szeretnék közösségi adószámot igényelni. Érdeklődöm, hogy ehhez szükséges-e bármiféle dokumentumot bemutatni annak alátámasztására, hogy közösségen belüli számlázás várható. Gondolok itt olyasmire, hogy előszerződés áruk adásvételére, stb. Van-e az adóhivatalnak mérlegelési joga a közösségi adószám kiadásakor? Illetve az áfakörbe kerülés és a közösségi adószám megszerzése mennyire válik szét, tehát pl. ugyanazon a nyomtatványon kell-e igényelni, van-e olyan, hogy a közösségi adószámot megadják, az áfakörbe viszont nem engednek be.

 

Köszönöm előre is!

Szlovák könyvelő Creative Commons License 2012.02.20 0 0 154

Szevasz!

 

Légy szíves küldeni egy mélt, publikus. Nem szeretném, ha kimoderálnának.

 

Általánosságban minden érdeklődőnek:

 

A közösségi adószámot a szlovák adóhivatal kérelemre 7 napon belül köteles megadni!

 

A teljes jogú áfa státuszt viszont nem. Ez lenne az, amikor le is vonhatjátok a felszámított áfát.

Előzmény: mogyikft (153)
mogyikft Creative Commons License 2012.02.20 0 0 153

Szia.

Sajnálom, hogy csak most találtam erre a fórumra.

Van egy kinti cégem, ami semmit nem csinált az alapítástól (2011.08) mostanáig.

Január hó elején nyitottam neki kint bankszámlát, mert dolgozni szeretnénk vele, és kel az eu dph. Sajátom a cék, kereskedelemmel foglalkozna, de hivatalos, szlovákban is értékesít, nem holmi áfacsökkentő kamu hajléktalanos valami.

A mostani kinti könyvelő nyafog, hogy nem akarja a kinti hivatal megadni az eu számot, amit nehezen hiszek el.

Ha átvinnénk hozzátok az anyagot, székhelyet, mi a folyamata?

Mit kell elkérnem attól aki most könyvel?

Illetve tényleg nehéz megszerezni az eu adószámot?

 

Köszönöm.

Előzmény: Szlovák könyvelő (151)
brigantin1 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 152

Szia!megkaptam,köszönöm:)

Előzmény: Szlovák könyvelő (151)
Szlovák könyvelő Creative Commons License 2012.02.05 0 0 151

Elküldtem, ha nem érkezne meg, légy szíves jelezni.

Előzmény: brigantin1 (150)
brigantin1 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 150

Szia!

 

pistakiss64@gmail.com

 

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: Szlovák könyvelő (149)
Szlovák könyvelő Creative Commons License 2012.01.28 0 0 149

Szevasz!

 

Ha kapok egy mélt, el tudom neked küldeni angol nyelven a Kereskedelmi Törvénykönyvet, amely a cégekkel is foglalkozik.

Előzmény: brigantin1 (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!