Keresés

Részletes keresés

Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 127

átmentél agyatlan vagdalkozásba....

 

 

"Miért gond hogy Karácsonykor is nyitva legyenek?"

 

Nekem nem gond...legyenek...neked gond? Az szerintem, ha az évben van 4-5 olyan nap, amikor kötelező zárva lenni, az nem egy vészes dolog ez nem befolyásolja az ember mindennapjait.

Előzmény: független már foglalt (123)
kis-szabó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 126

Hogyne lenne szimpatikus, amit írsz, mert mintha én írtam volna.

 

Viszont számomra a következő lépés komolyan az lenne, hogy még a Cora

beugrás is elmarad.  Ünnepnep és vasárnap kihaltak az üzletközpontok parkolói,

úgy igazán ünnep az ünnep.

 

Biztos kisebbségben vagyok, így aztán maradjanak csak nyitva...én ezen azért

nem szenvedek, tüntetni se fogok,  más boldogságát vagy kényszerűségét nem akarom elvenni!

 

Előzmény: düdüklü tencere (116)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 125
ez Európa szíve. az pár 1000 km-el odébb van.
Előzmény: rodni (119)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 124
Ja a szombat a zsidoknal pentek napnyugtatol szombat napnyugtaig tart aztan kinyithatnak a kocsmak ott is.Volt azert eszuk nekik
Előzmény: független már foglalt (117)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 123

kemény meccs lesz. de kompromisszumkész vagyok!

igen máshogy van. és? minek nkd ünnepnap? mit ünnepelsz karácsonykor? minek? aki nyitva akar lenni legyen nyitva. mi ez kádárkorszak? mi az h előírják h zárva legyen a multi? én akkor akarok vásárolni! ne mondja meg nekem a politika, hogy mikor vásároljak. a multinak is nagy a forgalomkiesés. meg a dolgozóknak is jobb hiszen pótlékot kapnak. Miért gond hogy Karácsonykor is nyitva legyenek?

Előzmény: rodni (118)
Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 122

persze, de ettől mi változik?

 

 

Előzmény: független már foglalt (117)
Derek Creative Commons License 2007.07.10 0 0 121

"Veled csak annyit történt hogy az Isten, Haza, Család jelmondat nem neked szólt"

 

 Hat nem az todsicher ,nem vagyok en kisgazda az o jelszavuk volt.

De azert e jelszavak nelkul is eleg jol felneveltunk 3 gyereket es ok meg ma mar a sajatjaikat nevelik.

Attol hogy vasarnap zarva lesznek a boltok semmivel sem lesznek tobbet egyutt a csaladok.

En nem allitok senki ele tilalomfakat masok miert akarnak nekem ilyesmit?

Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 120

Nehogy félre értsd, ezt az "örjöngést" nem neked szántam, meg nem is miattad.

 

 

Itt nem az a gond, hogy a tesco vagy a médiamarkt nyitva van-e vasárnap avagy nincs. Én nem ezen háborodok fel.

 

Az egészben az a felháborító, hogy van egy két faxkalap aki azt hiszi megmondhatja, hogy mit csináljak, vagy mit ne csináljak. Milyen szabadság ez? Hogy jön ahoz Semjén, hogy megmondja nekem, hogy vasárnap hol legyek vagy hol ne legyek? és igen is, ha ahoz van kedvem, hogy bemenjek egy plázába és ott megegyek egy hamburgert a mekibe, aztán megnézzek egy filmet a moziba és aztán még beugorjak és vegyek egy dvd-t a mediamarkt-ba, akkor azt meg is fogom tenni és nemhagyom, hogy néhány paprikajancsi megtitlsa ezt, met szerintük ez nem jó dolog.

Először bezárnak a bevásárlóközpontok vasárnap, aztán a következő az, hoy kötelező templomba járni, mert különben eretnekséggel vádolnak és megégetnek? Mi a következő lépés?

Előzmény: kis-szabó (115)
rodni Creative Commons License 2007.07.10 0 0 119
Akkor ilyen alapon se szombaton, se vasárnap ne legyenek nyitva  a boltok. Ugye? Az iszlámok meg naponta 5-ször imádkoznak, akkor zárjanak be fél-fél órára a boltok?
Előzmény: független már foglalt (117)
rodni Creative Commons License 2007.07.10 0 0 118
Azért ne keverjük össze a szabadnapot az ünnepnappal. Ha jól tudom a Mtk. szerint is másképp van a bérezés szombat-vasárnap és mondjuk karácsonyi ügyeletnél pl. az eü-ben vagy a közlekedési vállalatoknál.
Előzmény: független már foglalt (113)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 117
a keresztényeknél a vasárnap ünnepnap. a zsidóknál a szombat az ünnepnap. eddig egyetértunk?
Előzmény: Hwang (114)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 116
Szvsz a problémamegoldási javaslatod nem a legjobb.
Nem igazán tipikus az, ha valaki valamire nem formál igényt, annak pusztán attól, hogy más lehetőségei bekorlátozódnak, egyből felfedezi magában az adott igényt.
Én, a gyerekeim nevelése során igen ritkán éltem a kategorikus tiltással, önmagában. Inkább mindig igyekeztem alternatívákat kínálni.
No meg azért van különbség vásárlás és vásárlás között is. Nem mindenki konzumidiótaként járja a boltokat, és biza sokszor össze lehet kötni a kellemeset a hasznossal. Nálunk például gyakran volt program egy dobogókői körtúra Dömösről indulva, majd a szükséges (és igen, néha a felesleges :-)) dolgok megvásárlása a budakalászi Corában.
Előzmény: kis-szabó (102)
kis-szabó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 115

Én így gondolom őszintén: zárjanak be a hypermarketek, néhány kisebb bolt meg legyen ügyeletben.

Azt meg megértem, hogy Te másképpen gondolod.. De ehhez miért őrjöngsz?

 

 

 

 

Előzmény: Hwang (110)
Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 114
vasárnap ünnepnap? melyik? nekem nem van valami gondod vele?
Előzmény: független már foglalt (113)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 113
hogyhogy egyetértesz vele? miért kellene ünnepnap bezárni? mi a különbség? vasárnap is ünnepnap. nem?
Előzmény: rodni (111)
kis-szabó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 112

Én nem tudom pontosan, mit akar Semjén, de hogy Te nagyon fiatal vagy, azt látom.

Előzmény: rodni (108)
rodni Creative Commons License 2007.07.10 0 0 111
Nem sajnáltatom magam, még szép, hogy szabad vagyok 2007-ben!!! És ha figyelmesebben olvastad volna el a hsz-t, akkor láthattad volna, hogy azt írtam, hogy az üzletlánc döntse el, megéri-e neki nyitva lenni vasárnap, vagy nonstop. Az ünnepi zárvatartással tökéletesen egyetértek.
Előzmény: független már foglalt (107)
Hwang Creative Commons License 2007.07.10 0 0 110

Hogy lehettek ekkora......!!!!!!!!!!

 

Ki a fasz kényszerít téged ma arra, hogy vasárnap egész nap egy bevásárlóközpontban legyél??????

Ha ki akarsz menni piknikezni/kirándulni vagy akármi mást akarsz csinálni, megteheted!!!!!

 

Nem kötelező vazz!!!!

 

Ellenben kurvára utálnám, ha megtiltanád nekem, hogy vasárnap elmenjek és vegyek magamnak valamit!

 

Nem értelek titeket, úgy nyávogtok itt vazz mint egy herpeszes ribanc....Nem szereted a bevásárlóközpontokat? Megértelek! Ne menj oda....Fax kivan azzal ,hogy ez a sok jobbkeresztény istenfasza mindent le akar szabályozni mindenkinek!

Picsába is, hagyjuk már egymást élni!!!!!!!

Előzmény: kis-szabó (102)
kis-szabó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 109

Kedves Laci,

 

... semmi gond, csak az a bajom, hogy gyakran engem is ott találsz vasárnap.

 

Persze, ez a "ha nekem úgy tetszik" formula sok esetben nagyon veszélyes

tud lenni.

 

Előzmény: Laci082 (103)
rodni Creative Commons License 2007.07.10 0 0 108

Értem a célzást. Attól  a magyar társadalom nem lesz műveltebb,  a családok nem lesznek jobbak, nem lesz kevesebb válás, ha betiltják a vasárnapi nyitvatartást. Abban, hogy egy gyerekből milyen felnőtt lesz, a családoknak nagy szerepe van. De igazodnunk kell a fejlődő világhoz. Semjén biztos el tudná képzelni az életet tv nélkül, esténként kukoricamorzsolás közben népmeséket mondanak egymásnak. Ez szép volt dédanyáink korában, de most a XXI. sz.-ban élünk. Még nincs gyerekem, de ha lesz, biztos, hogy sokat fogok vele kirándulni, múzeumba, strandra járni, és megróbálom a tudosomnak megfelelően a lehető legtöbbet kihozni belőle. De nem fogok ráerőltetni semmit. És ezt elvárom a társadalomtól is.

 

Előzmény: kis-szabó (102)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 107

ne sajnáltasd már magad. most se mondja meg senki mit csináljj! szabad vagy nem?

 

tehát döntse el a lánc h nyitva legyen -e? oks.

 

Karácsonykor miért kötelezi törvény h zárva legyen?

Előzmény: rodni (96)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 106
Szomorú...
Előzmény: Laci082 (103)
düdüklü tencere Creative Commons License 2007.07.10 0 0 105
Nézd, most vagy vannak szempontok és azokat mérlegelve döntünk, vagy nincsenek.
Ha vannak, akkor meg nézzük az összeset, nem hipermarket ez, ahol kiválogatom a nekem tetsző cuccokat.
Ebben a rovatban jellemzően az a vélemény jelent meg, hogy ne lehessen nyitvatartani, mert csak, mert már miért is ne lehetne kibírni azt az egy napot? Erre szvsz tökéletes válasz az, hogy a csütörtök is kibírható áram nélkül.
Persze ha racionálisan mérlegeljük a szempontokat, akkor igazad van ofkorz. :-)
Előzmény: weress (98)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 104
mit mondott volna egy teszkó szócső?
Előzmény: Éseztígyhogy? (97)
Laci082 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 103
Ahogy írtad is " ne hogy má"megmondják, mit csináljak " :)
Ha nekem úgy tetszik, hogy az egész vasárnapomat egy bevásárlóközpontban töltöm, ahoz senkinek semmi köze. Mondom ezt attól függetlenül, hogy nem vagyok nagy plázázó típus.
Előzmény: kis-szabó (102)
kis-szabó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 102

 

Értelmezzük már egy kis jóindulattal , hogy miról van szó!

 

Vasárnap nem állhat meg az élet, igen sok szektorban elengedhetetlen a munka

(közlekedés, egészségügy, rendfenntartás, szórakozás, vendéglátóipar...)

 

A kereskedelem azért már kérdés. A vasárnapi pihenő csak  részben a kereskedelemben dolgozók érdeke, a vásárlók is jobban járnának, ha ezt a napot

nemesebb időtöltésre szánhatnák.

 

Lássuk be: nem egészen úgy van az, hogy aki kirándulni, művelődni akar, az úgyis

megteszi.  Az ember eredendően kényelmes, húzza-halasztja a vásárlást és marad

a vasárnapi főprogram: a shopping. (Most tekintsünk el attól, hogy sokak számára

mind a művelődés, mint a bevásárlás szinte elérhetetlen dolog már.)

 

Tehát a dolognak lenne egy pedagógiai vonatkozása is.

 

Persze, ha a mai magyar társadalom nem szorul ilyen "népnevelő" intézkedésre,

(" ne hogy má"megmondják, mit csináljak ") , akkor maradjon minden úgy, ahogy van.

Előzmény: szalapala (83)
független már foglalt Creative Commons License 2007.07.10 0 0 101

OFF

 

hát akkor offtopikoljunk.

 

hogy ölné meg a fejlődést? informatikához konyítok, így egy példa. tudod mennyi idős a mobiltelefon? hát 50. én sem hittem. de finn rokonainknál már 50 éve müködött, igaz nem a mostani formájában, cca 40 kg-nyomott. gazdag csókáknak volt csak. aztán gondoltak egy nagyot úgy 20 éve. és mi inditotta meg a rohamos fejlődést? kielégítették az egyéni igényeket, divatcikk lett. csökkentek a gyártási költségek, meg a használati díjak is. ehhez kell a fogyasztói társadalom. sepercenként fejlesztik az ujabbnál ujabb tipust, hogy eladhassák NEKED! ÉRTED! (hihihi) pl alig jött ki az iphone, (amerikában sorok álltak érte!!!) a szamszung már le is pipálta egy mégjobb modellel. mit gondolsz, fejlesztenének csak úgy? úri passzióból?

 

de nézz körül az utcán. az autók. 2 év. 2 évenként cserélnek tipust a gyártók. mert mindig és mindig ujabb kell. jobb gyorsabb erősebb biztonságosabb... szebb.

 

 

ON

Előzmény: Törölt nick (86)
weress Creative Commons License 2007.07.10 0 0 100
Megjegyzem, akkor sem lenne jelentősen kevesebb vásárlás, ha vasárnap nem nyitnának ki. Akkor előbb bevásásrolnának az emberek. Ami kell, az kell. A vásárlást (például az áramhasználatal szemben), bármikor meg lehet tenni, nem feltétlenül egy órával azelőtt kell vásárolni, mikor ennél.
Előzmény: Éseztígyhogy? (97)
weress Creative Commons License 2007.07.10 0 0 99

Azért van ami kell (a közlekedés például feltétlenül, nélküle komoly kár keletkezne a gazdaságban), és van ami nem annyira.


Ezzel együtt nekem valóban mindegy. Nekem így is jó, meg úgy is. Azért az biztos, hogy itt nem a "kereskedő" dönt, hanem a nagy élemiszerláncok tulajai, akik éhbérért még a vasárnapi melót is elvárják.

Előzmény: szalapala (94)
weress Creative Commons License 2007.07.10 0 0 98
Messze nem ugynaz. Minek ragozzam? Gondolom magad is ezer ellenérvet találnál az áramkorlátozs ellen, ha egy kicsit gondolkodsz. Hogy jön ez ahhoz, hogy vasárnap is lehessen tejet venni? Ha a kettő közül egy nincs az ország gazdaságának melyik okoz nagyobb kárt?
Előzmény: düdüklü tencere (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!