Keresés

Részletes keresés

Vasti Creative Commons License 2023.06.13 0 0 2302

Ez engem is érdekel...

 

Régóta keresek házat, mert motor van otthon három is, amiről lerohadt minden ;-)

 

Egyszer találtam valamelyik "mezőgazdasági" boltban véletlenül egy alumíniumot, elég jól nézett ki, de piszok drága volt, és túl keskeny (53 centis, vagy nagyobb lenne az igazi) , ráadásul az eladó azt mondta, hogy nem minden motor passzol rá kapásból.

 

Ha valakinek van tippje, legyen olyan kedves, és ne tartsa magában ;-)

 

Előzmény: zsozsi1989 (2289)
a.k. Creative Commons License 2023.06.13 0 0 2301

De azért az se semmi már sok nagyobb bolttól érdeklődtem a beazonosításról és alkatrészről. És senki nem akarja elfogadni ezeket a matricákat. Mindenki azt mondja a beütött számokat kéri. Ezen én a matricán kívül nem láttam semmi érdemleges beütést. Szóval érdekes dolog ez, de most ez akkor létezne lenni-e kellene beütéseknek. Akkor ez valami hamisítvány B&S lenne...

a.k. Creative Commons License 2023.06.10 0 0 2300

Képek alapján meg cc alapján is 450E ha minden igaz... 

 

Előzmény: Hooti (2299)
Hooti Creative Commons License 2023.06.10 0 0 2299

Szia

 

Én úgy kezdeném, hogy itt beazonosítom, ennek a segítségével:

https://www.agrooroszi.hu/blog/kerti-motorok-beazonositasa/briggs-and-stratton-motorok-beazonositasa/

 

utána írnék ide, mert itt van van Briggs teknő, ha ez van, akkor másfajta is:

https://hagashop.hu/alkatreszek/benzinmotorok-alkatreszei/miska-olejowa-briggsstratton-ohv/

Előzmény: a.k. (2294)
SwissArmy Creative Commons License 2023.06.10 0 0 2298

Értem. Csak egy okos telefon kellene hozzá, meg internet. A telefon kamerájával betudod olvastatni, feldobja majd a keresőbe hogy mi felé. Erre elindulhatnál.

Előzmény: a.k. (2297)
a.k. Creative Commons License 2023.06.09 0 0 2297

Ha lenne mivel... 

Előzmény: SwissArmy (2296)
SwissArmy Creative Commons License 2023.06.09 0 0 2296

A QR kódot beolvastad ?

Előzmény: a.k. (2294)
abnm Creative Commons License 2023.06.08 0 0 2295

Az akció elmúlt, közel 200ra emelték az árát.

Előzmény: abnm (2290)
a.k. Creative Commons License 2023.06.08 0 0 2294

Helló!

 

Ide kissé OFF, de jobb híján...

 

Esetleg tudna valaki segíteni ez a pár fotó alapján milyen B&S motorról lenne szó és hol tudnék kapni hozzá olaj teknőt? Az eredetije eltört. Boltosok nem nagyon ismerik akiket kérdeztem legalábbis ezt a matricás állításuk szerint "új" jelölést. Vagy nem is tudom már mi ez. Ezen a vikingen csak ezeket találni. 125cc én egy 450E tippelek, de a fene tudja... 

Nagyon köszönöm előre is ha valaki tudna segíteni. 

 

 

SwissArmy Creative Commons License 2023.06.07 0 0 2293

Szia! Én azt mondom vedd meg ! Ugyan ekkora területre én is vaciláltam ez és a HQ között. Nekem az önjáró nem kellett, csak egy plusz hiba forrásnak tartom (de azt is megértem , ha valakinek kell).

HQ is azért választottam, mert van helyi képviselet ,ahol jó a szervíz és akciós volt a gép. Meg kellett vennem. Oleo fűkaszám volt, minőségi gépek a top 2 márka után. Bár relatív kinek mi a top.

Előzmény: Dionys0s (2292)
Dionys0s Creative Commons License 2023.06.07 0 0 2292

Én is épp új fűnyírót szeretnék (Szeretne a nehézség, de kell) venni. Nálam 1200 m² a fűnek nem mondható őshonos spontán gyomtársulás, gyümölcsfákkal, diófával, hullott dióval, némi elszórt ággal tarkítva. Eddig ugyanezt egy MTD 42, Thorx 35-ös motorral szerelt fűnyíróval oldottam meg az elmúlt 10 évben. Annyit tudok mondani, hogy a motorteljesítményt nem pótolja semmi, az a 160 cm³ meggondolandó, hogy kevés lesz, főleg önjárósban. Amúgy a márkára egy rossz szavam nem lehet, rendszeres karbantartás mellett húzta az igát derekasan, a motorja sosem állt meg, idén tavasszal kellett először kitakarítani a karburátort, mióta megvettem. Egyedül a váz kezdett hervadni, de az sem rohad, csak reped...

 

Közben szeretnék segítséget kérni a hozzáértőktől: a lenti típus mennyire fedné le azon igényemet, hogy - persze tisztességes karbantartás mellett - legalább 15 évig kiszolgál a vázolt körülmények között? 

 

A segítséget nagyon köszönöm! 

 

https://kertmotor.hu/product/oleo-mac-g-53-tk-allroad-plus-4-benzinmotoros-onjaro-funyiro/01-000001-2687?gad=1&gclid=CjwKCAjw1YCkBhAOEiwA5aN4AZF3gESCh-e_YTzHY91BbYc5S4E48NpIENzhbFthLFDRDefKhRQWXBoCZNMQAvD_BwE

Előzmény: atiking44 (2291)
atiking44 Creative Commons License 2023.05.30 0 0 2291

Sziasztok!

1800m2-es, enyhén lejtős, kicsit hepe-hupás telekre MTD-5350 HW-vel szemezek. Kicsit régebbi típus 159ccm OHV motorral,önjáró, oldalkidobós.Ahogy olvastam, csúszóperselyes kerekei vannak. Ez lecserélhető golyóscsapágyasra vajon? Esetleg valami jó alternatíva  ár/értékben 150e-ig?

Jó lenne a mulcsozó funkció is, meg a rendes szervíz háttér Mo.-on.

(Az MTD nem kivonult innen?)

Köszönöm szépen a segítséget

abnm Creative Commons License 2023.05.21 0 0 2290

Az osan áruházakban van gardenstar 51 cm , önjáró fűnyíró, 130 e Ft. 

xp200 honda klón motorral, ami sokaknak bevált. Szerintem ezzel nem nyúlsz mellé, vagy a jófogáson keress egy honda motoros használtat.

Van ott váz is, fűnyíróváz -at keress.

Előzmény: zsozsi1989 (2289)
zsozsi1989 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 2289

Sziasztok!

 

Ma tönkrement a régi MTD GE46-5 típusú fűnyíróm háza (10 éves). Kiesett a kerék, a fűkivető műanyag is már régóta hiányzik. Van rajta egy Briggs motor, aminek nincs baja, folyamatosan karbantartottam...

Kerestem fűnyíróházat, de nem találtam... Szerintetek engedjem el és keressek újat, vagy van valakinek valami ötlete?

 

Ha újat keresnék, akkor ki mit ajánlana?

 

Amit szeretnék az új fűnyíróba: önjáró, mulcsozós és fűgyüjtős... 46 cm elég, mivel kb 800nm-t nyírok. A keret 150 +/- valamennyi, ha van egy kihagyhatatlan vétel...

Milyen motorral érdemes manapság fűnyírót venni?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Saughassy Creative Commons License 2023.05.13 0 0 2288

Na majd az okosak megmondjak. Nekem 51-ig terjed a horizontom. :D

Előzmény: vargapityu (2287)
vargapityu Creative Commons License 2023.05.13 0 0 2287

Helló!

 

Kb 4 óra alatt végzek az egésszel (1-2 rövidebb pihenő mellett folyamatosan megy a gép) és nem vagyok annyira rossz kondiban :)  Mivel jobbára "gazt" nyírünk ezen a területen, kb 2 hetente (vagy ahogy igényli) szánunk rá időt. Sajátunkkal együtt összesen már 6 óra is lenne és ez így már nem kevés idő.

Nálunk is nyírja az asszony a fűvet, de a terület miatt igen szenved. Szóval kellene egy erősebb gép :)

 

Előzmény: Saughassy (2286)
Saughassy Creative Commons License 2023.05.13 0 0 2286

Miért érzed ehhez gyengenek az MTD51et? Nekem viszi, pedig neha tobb vakondturast vag, mint fuvet. :) Pont ilyen parameterekkel biro hetvegi kertben. 40 perc alatt megvolt vele az asszony.

Előzmény: vargapityu (2285)
vargapityu Creative Commons License 2023.05.13 0 0 2285

Üdv Mindenkinek!

Apósoméknak kellene venniük egy erősebb benzines fűnyírót új helyre költözés miatt. Jelenlegi oldalt kidobós (MTD 51 ...) már gyenge ehhez.  Szokásos keresési feltételek... :) ár/érték arány, mint a legtöbb embernél, nálunk is fontos. Összességében keresem a "Szent Grált" kb 150.000-ig. :) Viszont, ha alábbi tulajdonságok alapján az jön ki, hogy "adj hozzá még kb 20-at, 50-et", akkor az még okés :)
 
Terep:
- itt-ott buckás, de alapvetően sík terület 1 éves gyümölcsfákkal, kerítés mellett virág stb-stb.
- kb 800-1000m2

Ami kellene:
- masszív, erős gép
- önjáró
- 4-5 LE
- jó ha több funkciós (gyűjtés, oldalsó kidobás)
- (jó szervíz háttér)
- (sebességváltó, 150-ig nem lesz :D)

Ár:
- ~150e körül

Árukereső alapján a Riwall PRO RPM 5355 felé "kacsingatok", de nem ismerem a márkát, véleményeket már a keresőn elolvastam. Erről itt kb 2 éve érdeklőttek. Azóta van erről valakinek tapasztalata?

Válaszotok előre is köszönöm!


Üdv, Pityu

Saughassy Creative Commons License 2023.05.08 0 0 2284

Tenyleg az, hala az egnek nalunk egy gyumolcsosben uzemel, oda nem kellett mulcsozas. Szorja csak, ahogy birja. :)

Előzmény: ksanyi52 (2281)
Cross33 Creative Commons License 2023.04.30 0 0 2283

Nekem tavaly égett le a Fieldmann FZR 2035-E, de már örültem is neki, mert az első perctől kezdve csak baj volt vele.A füvet nem dobta ki rendesen, betömörödött, így már erőlködött a gép, tisztítani kellett egy-egy fűnyíráskor többször, és száraz fűnel is.Hangos volt, az ékszíly a tömörödéskor megcsúszott.Sztan végre leégett, soha többet ez a marka, de ékszíjas se kell, csak direkt hajtádú. 

Előzmény: Kiskatona 11 (2282)
Kiskatona 11 Creative Commons License 2023.04.27 0 0 2282

Sziasztok!

Elektromos fűnyíró vásárlás előtt állok. Van két gép és nem igazán tudok dönteni.

Kb 400 m2 területre lenne csak.

Az egyik a Daewoo a másik pedig a Fieldmann márka. Mindegyik 1300-as.

Köszönöm előre is a véleményeteket.

ksanyi52 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 2281

Mondtam én hogy jó kis gép. Egyetlen hiányossága hogy nem mulcsoz, tele szórja a járdát, és az utat. Én ezért használom inkább a Huqvarnát.

Előzmény: Saughassy (2280)
Saughassy Creative Commons License 2023.04.26 0 0 2280

Megint megkergettük az MTDt, teljesen jo az a Briggs. Ugyanugy 3 gombnyomas es masodik rantasra indult 2 het utan is. Nem fullasztotta meg a magasabb zold fu sem, bar erezhetoen leesett benne a fordulatszam.

Előzmény: ksanyi52 (2276)
murray Creative Commons License 2023.04.08 0 0 2279

most szar de friss 95ös van benne. akkor veszek bele 100ast

Előzmény: Saughassy (2275)
murray Creative Commons License 2023.04.08 0 0 2278

ok köszi 

Előzmény: kettesrakodó (2273)
Saughassy Creative Commons License 2023.04.07 0 0 2277

Legyen igazad. Apos Briggs motoros rotacios kapaja nem tudom hany evtizedes, de szerintem 40 evnel idosebb. Na az meg most is pöccre indul es jó erőben van, nem füstöl. 

Előzmény: ksanyi52 (2276)
ksanyi52 Creative Commons License 2023.04.07 0 0 2276

Nekem is van egy ilyenem, amit 2007 előtt vetem. Nagyon bevált kis masina, könnyű kezelni, mindig pöccre indul. (A páréve vett Husqvarnáról ez nem mondható el.) Viszont a kerekei gyengék, azokat iparira cseréltem, mert a fiúk kitörték. Szerencsét hozzá! Sokáig dolgozz vele!

Előzmény: Saughassy (2274)
Saughassy Creative Commons License 2023.04.07 0 0 2275

Nekem inkabb uzemanyag ellatasi gondnak tunik. De hamar a vegere ersz ha normalis szikrat kapsz melegen is. Amugy mivel itatod? 98as alatt ne is probalkozz, az E10 miatt.

Előzmény: murray (2267)
Saughassy Creative Commons License 2023.04.07 0 0 2274

Mivel altalaban a sporolas hosszu tavon dragabb, erosen gondolkodtam mit vegyek. Vegul annyira le volt akciozva egy belepo MTD, hogy feladtam a 100khuf koruli kategoriat es boven a fele alatt megusztam vele. Ezek utan erdekelt, mit tud, elvegre a Briggs azert annyira nem szar, a tobbi resze meg vasbol van. :) MTD 51BC rol beszelunk. 

 

Ahogy latom most mar ez is 80khuf korul van, tavaly eskuszom 4x.xxx ert vettem, de most tavasszal uzemeltuk be, a dolga egy videki 800nmes egyenetlen talaju kert es gyumolcsos rendben tartasa. 

Varakozason felul jol teljesit, de az osszeszerelesi utmutato olyan szinten vazlatos, hogy gyakorlatlanok siman elvesznek benne, pedig csak a kerekeket es a fogórészt kell felrakni.

Meglepett, hogy a régi Briggsekhez képest osszesen egy hideginditasnal megnyomando szivato van, semmi dekompresszor, gyujtas, akarmi. A biztonsagi kar egyben a gazkar is, bar teljesen digitalis: vagy van gaz, vagy nincs. Az uzemi fordulat nekem kellemesen alacsonynak tunik, igy sok benazassal egyutt is boven maradt az 1 tank benzinbol a vegere. Az asszony is siman be tudja inditani.

 

Szoval nem bantam meg, nyilvan semmi extraja nincs, de nem is kellett erre a feladatra. A nagy kerdes, hogy a Briggs motor meddig birja majd, de ahogy latom nincs kihegyezve es tulhajtva, szoval az esely megvan a hosszu eletre.

kettesrakodó Creative Commons License 2023.04.07 0 0 2273

Miért?másképp is lehet?

Mert ha levehetős a pipa,akkor letekerem,és csak a nagyfesz kábelt teszem a testhez és onnét áthúz!

Ebben az esetben,a gyertyát kipróbáltuk a Simsonomon,és volt szikra!

De tovább nem nyúltunk a gari miatt!

 

 

Előzmény: murray (2272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!