Keresés

Részletes keresés

watchdog Creative Commons License 2007.04.11 0 0 27
Lemaradtál a szakértői névjegyzékből? :DDD
Előzmény: sajtházi (25)
halkergető Creative Commons License 2007.04.11 0 0 26

Kukkants rá a (24)-re!

Csak azoknak van fizetési kötelezettsége, aki cégalkalmazott? No neeeee!

Előzmény: borsosalma (23)
sajtházi Creative Commons License 2007.04.11 0 0 25
Nen lenne baj az eü. mengele-féle álreformjának ezzel pontjával, ha nem visszafejlesztenék az eü.-t, és nem CSAK rombolna kormányod.
Előzmény: halkergető (24)
halkergető Creative Commons License 2007.04.11 0 0 24

Szerintem meg nem!

 

Gondolj csak a mezőgazdaság ú.n. őstermelői rétegére! (Akik a tb. kártyát még TSz. tagként kapták annó, de már legalább 15 éve magángazdálkodók. És van egy sejtésem, hogy egy büdös fillér járulékot nem fizettek, a család egyetlen tagja sem.)

Előzmény: anyabanya (20)
borsosalma Creative Commons License 2007.04.11 0 0 23
APEH adatbázisból is frissit az OEP . (APEH szedi be adó módjára) kb egy hónap a frissitési idő. Munkáltatódtól szedik be az általa és az általad fizetendö részt.Aztán ott a nyugis intézet ott is havi a frissités.
Előzmény: halkergető (21)
figyelő Creative Commons License 2007.04.11 0 0 22
Habozás nélkül hantáztok.
Előzmény: torvill (-)
halkergető Creative Commons License 2007.04.11 0 0 21

"...ha jelenleg fizetik a biztositási dijat."

 

Ha szabad érdeklődnöm, hogy kell értelmezni azt, hogy jelenleg?

 

(Csak példaként: éveken keresztül nem fizetek, reggel felbredek, hogy megbetegedtem, gyorsan elküldöm a családból valakit egy hónapi díjjal a biztosítóhoz, utána meg hívom az orvost. Aztán egy hónap ut megint nem fizetek. Így?)

 

  

Előzmény: borsosalma (19)
anyabanya Creative Commons License 2007.04.11 0 0 20
szerintem azok, akik azt hitték fizetnek utánuk. Miért vannak cégek miliárdos tb tartozással, ha nem igy lenne. Sajnos igaz ez a nyugdíjjárulékra is.
Előzmény: halkergető (17)
borsosalma Creative Commons License 2007.04.11 0 0 19

A biztosítási jogviszomy akkor érvényes, ha jelenleg fizetik a biztositási dijat. A korábbi nem fizetést nem bünteti az Eü biztositási renccer.

Előzmény: halkergető (17)
borsosalma Creative Commons License 2007.04.11 0 0 18
Semmi! Muszály volt neki topikot nyitni. Kubatov kiadta az ukászt!
Előzmény: Mbazsika (1)
halkergető Creative Commons License 2007.04.11 0 0 17
Szerinted melyik csoport van többségben? Akik tudták, hogy fizetniük kéne, de nem fizettek, vagy akik abban a hitben voltak, hogy a munkahelyük fizeti utánuk, de a cég mégsem tette? 
Előzmény: anyabanya (16)
anyabanya Creative Commons License 2007.04.11 0 0 16

s mit csinálsz azokkal, aki nem is tudta, hoy nem fizette? (van ilyen is nagyon sok)

 

Előzmény: Törölt nick (10)
anyabanya Creative Commons License 2007.04.11 0 0 15
AZért ezt az ostobaságot Töled nem várnám. Egyfelöl imert ezt igy hírnek veszed, másrészt kérdezz meg erről valakit, aki ért a vérvételhez.  Egy beteg gyerek, aki mondjuk lázas, kiszáradt, hát nem az az eset, akitől könnyü vért venni, pláne, ha olyan tilus, akitől normál esetben is nehéz. X éve az akkor 6 éves fiamtól még a sebészet amugy igazán kiváló orvosa sem tudott venni, még a kézfejéből sem, már ugy volt, hogy altatják és valahogy kipreparálnak egyet. Eleve szarok a vénái, hányt, lázas volt és nem jött össze. Van ez igy, ez még eddig nem az orvost minösiti...
Előzmény: Szabó G. Zoltán (4)
watchdog Creative Commons License 2007.04.11 0 0 14
MÉG! :D
Előzmény: borsosalma (13)
borsosalma Creative Commons License 2007.04.11 0 0 13

A kényszer kezelést Biróságnak kell itéletben elrendelnie.Ezt az Eű reform nem érintette.

Előzmény: torvill (-)
watchdog Creative Commons License 2007.04.11 0 0 12
Hijábana! mélymagyarnak milyen karvénája lenne? mélyvéna.
kultúrember, hahaha :()
Előzmény: Vén Csataló (8)
weress Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11
Én is így jártam többnyire. Jó sokszor megszúrnak, mire megtalálják a vénát. Annyira nem zavart soha, vagy ötvenszer adtam vért ennek ellenére.
Előzmény: Vén Csataló (8)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.11 0 0 10
Én nem értem, miért nem azzal kezdődött a reform, hogy aki nem fizet biztosítást, azt ne lássák el ingyen. Mi a francnak türelmi idő? 17 év nem volt elég? Rögtön pénzt hozott volna a kasszába, és a legkevésbé támadható akár szakmai akár etikai alapon.
Előzmény: Szabó G. Zoltán (4)
javított állomány Creative Commons License 2007.04.11 0 0 9

"kultúrember "

Aha. :-)))

Előzmény: Vén Csataló (8)
Vén Csataló Creative Commons License 2007.04.10 0 0 8
A Klub Rádió betelefonálóira, mint forrásra, kultúrember nem hivatkozik. Persze te ettől még nyugodtan hivatkozhatsz a jövőben is. Egyébként az én karvénámat jó, ha harmadikra eltalálja bármelyik orvos, eddig legalább is ez volt a legjobb eredmény. Ugyanis mélyebben van, mint az szokásos. Volt már, hogy végül kézfejből vett vért a laboros. Jobban odavolt a sikertelen próbálkozásoktól a szerencsétlen, mint én.
Előzmény: Szabó G. Zoltán (4)
javított állomány Creative Commons License 2007.04.10 0 0 7

Csak, ha fideszes vezetésü kórházról van szó.

Vagy nem, bassza meg. :-)

 

 

Előzmény: pindiy (5)
tbando Creative Commons License 2007.04.10 0 0 6
Ez az eü reform KONCEPCIONÁLISAN is eü deform. A mai Napkeltében hangzott el ugyanis, hogy a szabad orvosválasztás azt jelenti, hogy a paciens befizeti a 30%-t, az OEP meg ugyanennyit levon. Ergo, a kórháznak a pénz az ablakban, a választott orvosnak nyista. Ő tehát nem töri magát, a lepukkant kórházak meg mégjobban lepukkannak. Megmondom őszintén, még fikázni sincs kedvem ekkora dilettantizmust látva.
pindiy Creative Commons License 2007.04.10 0 0 5
Jó lenne bizony, olan orvos ellenes demagógiát lehetne belőle rittyenteni, hogy csak na!
Előzmény: Szabó G. Zoltán (4)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2007.04.10 0 0 4
Azért erre jó lenne valami linket látni.

Ma este ugyanis a Klub Rádióban hasonló történetet mesélt el egy hódmezővásárhelyi polgár. Eszerint másfél éve a hódmezővásárhelyi kórházban a tüdőgyulladással bevitt hároméves lányától akaratak vért venni, de hatszor szúrták meg, mire eltalálták a vénáját. Amikor pedig ezt szóvá tette, a főorvosnő azzal tromfolta le, hogy "Ha jobban tudja, csinálja maga!"

Jó lenne tudni, hogy az egymástól 30 km-re lévő két kórházban dolgoznak-e ennyire hasonlóan bunkó orvosok, vagy a topicnyitó ugyanezt a történetet hallotta, csak átfazonírozta úgy, hogy az jobban illeszkedjék a koncepcióba...
Előzmény: torvill (-)
procaliber Creative Commons License 2007.04.10 0 0 3
Híradó M1-en pont most mutatta a doki a nyilatkozatott, amiben lemondott az orvosi kezelésröl és saját felelösségére hazament. Doki elmondása szerint tiszta tudatú volt a beteg, adatait maga diktálta be, 2 tanú mellett írta alá a papírt. Ergo az orvosnak nagyon nagy beleszólása nem lehetett hiába kérte erre a testvér öket.
Előzmény: torvill (-)
Mbazsika Creative Commons License 2007.04.10 0 0 1
Te marha, ennek mi koze van az eu reformhoz???
Előzmény: torvill (-)
Mbazsika Creative Commons License 2007.04.10 0 0 0
Flet0rban!
Előzmény: torvill (-)
torvill Creative Commons License 2007.04.10 0 0 topiknyitó
A Hódmezővásárhely és Szentes között a mentőautóban elhunyt beteg bátyja nyilatkozott a Magyar Rádiónak. A szentesi kórházat kérte, hogy tartsák ott a testvérét, mire az volt a válasz, hogy nem kell ott tartani, de ha a testvér jobban tudja, mit kell tenni, akkor "lássa el maga!" a testvérét! Ez lenne a csúcsrajáratott reform, szociálisan érzékenyen, igazságosan, persze...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!