Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.09.09 0 0 1024

,-))  ... Amilyen az Egyed-nap,olyan az egész hónap. Az időt Kisasszonynapja,négy hétre előre szabja. Mihálykor az észak s' keletí szél, sok havat és kemény telet igér.  (..lehtséges, hogy nem teljesen pontos..hmm..de valahogy így maradt meg bennem.)  Szív. üdv.

MG Petimester Creative Commons License 2014.09.09 0 0 1023

xDD..Átrepült egy harci kakas talán a tyúkudvarodba ?  ,-))  üdv.

Előzmény: fatyú (1015)
kotkoda 1 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 1022

Köszönöm a jó kívánságaidat és a  "rózsacsokrot"

 

 

Előzmény: ez-Ben (1021)
ez-Ben Creative Commons License 2014.09.08 0 0 1021

 

 :))                                Köszöntő !

 

                         Róka ment a hobbityúkok közé

                       De csak azért, hogy kotkodáljanak

                         és ezáltal a névnapi jókivánságok

                          Kotkoda1 Marikára rátaláljanak.

 

 Kedves Kotkoda 1M  !

 

 Eljött Kisasszony napja ( kis Mária névnap :) a fecskék meg indulnak vándorútjukra, én pediglen érkeztem köszöntésedre. Ebben a nagy jövés-menésben egy fix pont van a kis sárga vödör, benne egy nagy csokor rózsával... (...és csokorátfonó jókívánsággal !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (1010)
Cinti99 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 1020

Már találtam tyúkot,többet nem keresek.

Cinti99 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1019
A tyúkok már elkeltek.
Amúgy Esztergom és környékéröl 7-8 hónap körüli jércét/tyúkot keresek(vásárolnék).
Cinti99 Creative Commons License 2014.04.21 0 0 1018

Sziasztok!

Lenne 4 db eladó barna tojótyúkom.

A pontos leírás itt van a linken:

http://olx.hu/hirdetes/4-db-barna-tojotyuk-elado-ID268CP.html

davif Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1017

Eladó 10 db 1 hetes marans csibe! Fekete-rezes színűek. 500Ft/db

 

06-30/859-0245

 

davif@citromail.hu

 

www.bdszarnyasai.gportal.hu 

janni68 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 1016

Gigant gyöngyös csibét vagy tojást 30db-t, és itáliai csibét 35db-t  keresek Monori atvétellel.

Jani.

fatyú Creative Commons License 2014.01.05 0 0 1015

Sziasztok

Tudna esetleg segíteni valaki, hogy miez a csőre tövében pont középen.

az kinövés

kotkoda 1 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 1014

 

Békés boldog karácsonyi ünnepeket

kívánok minden fórumos társnak és

családjának !

janni68 Creative Commons License 2013.12.14 0 0 1013

janni68 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 1012

Tisztelt Fórumozók.

Kiállítást tartunk Szarvason 2014 január 11.-12.én.Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

A nevezési lap a linkről letőlthető:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4953377010966&set=a.2559133116365.90641.1795158447&type=1&theater

hardstyle86 Creative Commons License 2013.09.28 0 0 1011

sziasztok: 

 

 

 

                          

 

búbos kettőshasznú tyúkoktól szeretnék keltetni való tojásokat  január és február elejére mert akkor szeretném elindítani a keltetőgépet 55db tojással  csak postai utánvétellel szeretnék rendelni majd előre köszöntem a segítségeteket kedves barátaim..

 

 

elérhetőségem:    imrekincses@freemail.hu

kotkoda 1 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 1010

Kedves  ez-Ben !

 

Biztosan tudsz Te újabb köszöntő verset is (alig győztem vissza keresni)

A többi a (diófa,  s.vödör, rózsák, fecske miegymás)  az helyén való, köszönöm. 

 

Azért ne térjünk el a fórum témájától, 1 képet  is  teszek föl,

 

  vorwerk párocska.

 

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (1009)
ez-Ben Creative Commons License 2013.09.07 0 0 1009

 

 :)) Hahóóóó Kotkoda 1 Marika !

 

 Holnap lészen Kisasszony napja és indulnak a fecskék...én pedig feladok egy dísztávíratot részedre, hogy holnapra megérkezzen ( kis ) Mária napi köszöntésedre !

 A távírat jelzése : KM1

                            A képen egy diófa látható, alatta patináns sárga vödröcske telis-tele sárga rózsákkal. A diófa                                       csúcsának egy vékony száraz ágán, pedig egy fecske csicsereg.

 

 A távírat szövege ( a fecske csicsergésével és a köszöntő sorokkal ) a 916-os hsz-on olvasható.

 

 Azért választottam a köszöntésnek eme módját, mert ha a későbbiek folyamán esetleg valamilyen okból, már nem is tudnék jelentkezni ezen alkalomból, akkor is ( akár egy diófa, egy sárga vödör, egy sárga rózsa, vagy egy fecske láttán :) eszedbe jut majd a dísztávírat...és már pörög is vissza az idő kereke. ( ez a főpróba :)

 

 

csibe66 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 1008

Szerintem is vörös nyerges itt aleírás

Vörös nyerges Kakas: A főszín tejfel fehér, a fej narancsvörös, a nyaktollak világos aranysárgák, a hegyük felé kissé teltebbé válók, tejfel fehér gerincsáv, amelynek nem szabad áttörnie, a váll és a hát színe mély vérvörös (karmin vörös), a hát. színe a nyereg felé kissé kivilágosodik, a nyeregfüggelék vörös, aranysárgával szegélyezett, finom, alig látható tejfel fehér gerincsávokkal, melyek nem törhetnek át, a szárnyfedők vérvörösek és széles tejfel fehér szalaggal vannak lezárva, a kézevezők tejfel fehérek. A karevezők belső zászlója és hegye fehér, a külső zászló vörösbarna, az összezárt szárnyon fehérrel keretezett, vörösbarna háromszöget képezve. A mell, a has, a combok és a farok tejfel fehérek. Különösen intenzív színű állatokon gyakran enyhe fekete fröccsök jelentkeznek ezeken a helyeken, melyek megengedettek. Öreg kakasok esetében az enyhe, világos vörös szélek a mellen és a farok fedő tollakon megengedettek.

 

 Tyúk: A fej világos aranysárga, a nyaktollak világos aranysárgák, tejfel fehér gerincsávval, amely nem törhet át, a mell és a nyaklej erősen lazac színű, a többi tollazat tej fel fehér, néhány toll a szárnybúbon gyenge, vörös fakó szegélyrajzot visel (szárnyrózsának nevezik), amelynek azonban melltollakkal fedettnek kell lennie.
 

Durva hibák Fehérrel áttört szárnyfedők öreg kakasoknál, fehérrel fröcskölt nyak- és nyeregfüggelék, sok fekete a farokban, világos vörös szélekkel jelzett mell fiatal kakasok esetében. A tyúknál barnás tollak a köpönyeg tollazatban és az evezők között, erősen áttört és nagyon világos, illetve fehérrel szegélyezett mell tollak.
 

hardstyle86 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 1007

sziasztok: érdeklődnék postai utánvétellel szeretnék venni 55db Búbos, gatyás, kopasznyakú paraszt  tanyasi vegyes tyúkoktól tojásokat ............

 

 

 

 

                                                                                     í-mail címem: imrekincses@freemail.hu

ez-Ben Creative Commons License 2013.08.08 0 0 1006

 

 :))...nemhiába mondják : néz, mint tyúk a piros kukoricára ! a piros vödör meg pláne tetszik nekik, a "piros" dinnyéért meg már egészen odavannak ! ( Jól választottál :)

 Köszönöm, hogy a sárga vödröm megkapta az obsitot. Dió szedésre még jó lesz.

 Aztán ha véletlenül arra járok, csak elmondom a varázsigét :

 

                              Vödröm, vödröm mondd meg nékem

                              Merre jár Kotkoda 1 Marika éppen ?

 

     mire a vödör : Erre csörög a dió, erre...erre... Hahóóóóóó ! ( mint a mesében !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (1005)
kotkoda 1 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 1005

Hahoooó ez-Ben !

 

Megvan még a "sárga vödröd" bár már nagyon viseltes,

(lehet, hogy Rád való tekintettel még sem dobom ki)

Hátha 1 x erre visz az utad újra és meglátogatsz.

 

Piros színű vödör van most (a tyúkoknak tetszik) a mérete,

hát az talán egy-két decivel kevesebb.

 

A pipik most éppen hűsitik magukat a dinnye- desszerttel.

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (1004)
ez-Ben Creative Commons License 2013.08.07 0 0 1004

 

 Hahóóóó Kotkoda 1 Marika !

 

 A nagy örömködésben elfelejtettem megkérdezni, hogy a sárga vödröm megvan-e még ?

 ( Vagy már új állta a helyét ? és ha igen az mekkora ? )

 

Előzmény: ez-Ben (1003)
ez-Ben Creative Commons License 2013.08.06 0 0 1003

 

 :)) Node...azért vannak a jó Barátok !

  Már azt hittem, hogy megszakítottad velem a diplomáciai kapcsolatot. ( nem csodálkoztam volna :) DE ezek szerint csak üdülni voltatok valahol a Fahéj-szigeteken...és nem volt "térerő" !

  Ha ültetni akarsz, mármint tyúkot...akkor Nagyboldogasszony és Kisasszony napja között még aktuális. Ahogy egy kedves Topik-tásunktól tanultam és láthatod jó barátként, máris tovább adom.

  Mindjárt itt van Kisasszony napja és...indulnak a fecskék !

 

                                Fecske csicsereg, mindent kifecseg

                                Azt is jön a nyár, azt is tovaszáll...

 

 Szép napokat és-valami dívatos- szalmakalapról el ne felejtkezz ebben a hőségben.

 ( Jómagam is sörös kupakokkal "védekezem"...fejméretet kitevő db-számmal !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (1002)
kotkoda 1 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 1002

Kedves  ez-Ben !

 

Jelentkezem, a régi kapcsolataim megvannak, de szerintem nem kellek én ahhoz,

hogy  "Stegere" azaz Robi,  búboskacsa tojást beszerezze (van Ő olyan ügyes)

Lehet, hogy már meg is történt.

Előzmény: ez-Ben (1001)
ez-Ben Creative Commons License 2013.07.30 0 0 1001

 

 :) HAhóóóó Kotkoda 1M !

 

 Kedves topiktársunknak "Stegere" Robinak búbos kacstojásra lenne szüksége. Ha esetleg a régi kapcsolataid még megvannak, írhatnál... ( Közelg a Kisasszony nap :)

 

janni68 Creative Commons License 2013.06.25 0 0 1000

Takarmány kukorica eladó 7000ft/q  .Érd:06 30 217 7706

pávácska Creative Commons License 2013.06.21 0 0 999

Vasarolnekilyen torpe kakast. Van elado valakinek?

ez-Ben Creative Commons License 2013.04.13 0 0 998

 

 :))                         Cifra palota, zöld az ablaka

                              Gyere ki te tubarózsa vár a viola...

 

   ...a Cifrapalota II. " hadművelet" erre épülhet majd fel. A szereposztás szerint Te lehetnél a Tubarózsa és akkor már nem is kérdéses ki várhat a Cifrapalota előtt !:)

  Oda már biztosan eltalálnék...aztán irány a Bagatell étterem ( ahol szuper minden- A brigád értékelése szerint is :) és... majd elkérem a gitárostól a hangszert és elpengetek egy dalt...

 

 A kiscsibék csodásak, remélem nem adod oda a holnapi monori börzén valakinek, kivételt képezhet esetleg a Tóni gyerek ! ( Bár néha a fülén ül :)

 

 Holnapra szép időt és kellemes kikapcsolódást ! ( A fényképezőgépet otthon ne felejtsd !:)

 

Előzmény: kotkoda 1 (997)
kotkoda 1 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 997

Kedves  ez-Ben

No csak, milyen beszámolót kerekítettél az én  hírös városomról.

Örülök, hogy a mostoha időjárás ellenére megálltatok a cifrapalotát

megnézni és a városháza harangjátékát meghallgatni.

A hangulatos vendéglőben remélem izlett a felszolgált étek.

 

Nem jelezted, hogy jössz, igy sajnos nem találkoztunk,

az utca név is  "hibádzott"  pedig frissen kelt pelyhes kiscsibéket

tudtam volna mutatni.

 

Igy csak képről

 

 

 

Előzmény: ez-Ben (996)
ez-Ben Creative Commons License 2013.04.12 0 0 996

 

 :)) Hahóóóóóóóóó Kotkoda 1M !

 

 Képzeld el : pont egy hete a brigáddal egy hosszabb útra indultunk. Egész úton zuhogott az eső igencsak fárasztó volt vezetni. Híres városod érintésekor egy hirtelen ötlettől vezérelve kiadtam a jelszót : Itt megállunk, megpihenümk és közben megnézzük a Cifrapalotát ! Így is lett de, amikor kikászálódtunk az autóból, nemcsak, hogy szakadt az eső de még hűvős is volt széllel körítve.

 Nem nagy kedv mutatkozott a városnézésre. Közben persze én arra gondoltam, hátha véletlenül találkozunk és akkor odamegyek hozzád érdeklődni, mint egy turista.

- Tessék mondani nem ismer véletlenül egy híres búbos kacsa tenyésztőt ? Az eső elmosta a címet a papirról csak annyit tudok Kotkoda utca 1 szám...és Marika.

 Már- lelki szemeimmel- előre láttam, hogyan fogsz elcsodálkozni...:))

 Így aztán nem volt mese indult a Cifrapalota "hadművelet"...közben én, mint Colombó hadnagy kancsalitottam az esernyők alá, hátha ? Jó félórás bolyongás után végre megtaláltuk a Cifrapalotát, melynek tényleg zöld az ablaka. Ekkor már jól átázva, fagyosan, úgy néztünk ki, mint egy vert had. Mikor...a templom toronyórája jelezte du. 5 óra van a " Kecskemét is kiállitja nyalka verbunkját" dallamára. Végignéztünk a téren és magunkon és a napnál is világosabb volt ( bár nem sütött :) hogy most csak mi lehetünk a "nyalka verbunk" !!

 Széles jókedv uralkodott el a társaságon, amely csak fokozodott egy hangulatos vendéglőbe betérve. Olyannyira, hogy amikor tovább indultunk, nem győztem fogadni az elismerő szavakat, hogy milyen jó ötletem volt ez a kis kitérő. ( Persze magamban tudtam, hogy az ötletet tulajdonképpen Neked köszönhettem :)

 És, így aztán mikor kiértünk a városból köszönetemmel együtt búcsút is intettem.

- Kinek intettél- kérdezték

- Kecskemétnek ! és egy kedves Ismerősnek...

 ( Gondoltam elmesélem Neked is... ha már nemjöttünk egymással szem-ben !:)

ez-Ben Creative Commons License 2013.03.31 0 0 995

 

 :))                        Sárga a feketerigó csőre

                             Sárga a hóember vödöre

                                   A rigó azt fütyüli

                                 Fütyölőssel lesz teli...

 

        (  Köszönöm a pirostojásokat és további szép Ünnepet kivánok !:)

 

                             

                               

Előzmény: kotkoda 1 (994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!