Keresés

Részletes keresés

Fine Tune Creative Commons License 2007.03.22 0 0 251
Ez OK. De ha egy SZDSZ-esnek azzal jössz, hogy népszerűtlenek, azzal vág vissza, hogy népszerűek, hiszen kormánypárt lettek.

Ezek ennyire hülyék:)))
Előzmény: zividivi (237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.22 0 0 250

Élem a kis hétköznapi életemet, és a liberális szóval csak itt az indexen találkozom.

No és kik azok akik liberálisnak valják magukat? Olyan emberek akik itt verik a mellüket, és mindenkit eltaposnak akik nincs velük egyvélememényen.

Ezek az emberek vetődnek azokra a témákra, ahol a cigányságot neadjisten a zsidóságot (okkal oknélkül, de inkább ) bántani merik, vagy csak kimerik mondani az igazat.

 

Nos nekem ettől hányingerem van. Erre jön díszítésként, hogy mellé náciznak, aki nem liberális, az náci... Fasza gondolkodás mód...

Előzmény: Marcus Antonius (248)
Marcus Antonius Creative Commons License 2007.03.22 0 0 248
És mé???
Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.22 0 0 247

Hy all! Én is gyűlölöm a liberálisokat, és a liberalizmust, a liberális gondolkodás módot!

Ezt az a réteg hozta ki belőlem akik ma liberálisnak nevezik magukat!!!

zividivi Creative Commons License 2007.03.22 0 0 246
//"...Tudjuk jól, hogy sokaknak nem a diktatúrával volt bajuk, hanem azzal, hogy az nem az ő diktatúrájuk...."//

Eddig objektív és elfogadható állítás.

//".... Sajnálom, hogy te is ezek közé tartozol..."//

Ez már szubjektív és bizonyításra szoruló állitás, vagy üres vagdalkozás.
Előzmény: Újlaki (245)
Újlaki Creative Commons License 2007.03.21 0 0 245
Ez jól hangzik - nem retorikát tanítasz az egyetemen? -, de hát csak játék a szavakkal.

Tudjuk jól, hogy sokaknak nem a diktatúrával volt bajuk, hanem azzal, hogy az nem az ő diktatúrájuk volt. Sajnálom, hogy te is ezek közé tartozol. Talán jóhiszeműen, anélkül, hogy magad felismernéd.
Előzmény: zividivi (219)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 244
Tudom!

Mindenki bajban is van evvel. Agresszíven kisajátított magának egy igen fontos jelzőt egy arra teljesen érdemtelen párt és nincs más szó a megkülönböztetésre.

Így működnek. Még a nacionalistát sem képesek megkülönböztetni a sovinisztától, és evvel a "tudással" akarnak diktálni a világnak.
Előzmény: Fine Tune (235)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 243
//"...A képviseleti demokrácia manapság kivihetetlen lenne..."//

Jesszusom!

Akkor most mi van? Mert közvetlen demokrácia sincs. A képviseleti pedig szerinted is lehetetlen.

De szerintem sincs demokrácia, nyugodj meg, nem akarlak bántani.
Előzmény: brumaire 18. (234)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 242
Nos, én ugyan nem konkrétan pártokról szerettem volna hallani, de ha már így alakult, nem tudok arról, hogy ezek közül a pártok közül valamelyik is ellenezné a liberalizmust magát.

Ha esetleg bővebben kifejtenéd, mire gondolsz, megköszönném.

Csak arra kérlek, ebben az esetben NE a szadesz-féle liberalizmust ellenző tételekkel hozakodj elő, hanem olyan klasszikus liberális elvekkel, mint mondjuk a sajtószabadság, szólásszabadság, gyülekezési szabadság stb.stb. Tudod! Amikről eddig is beszéltünk. Szóval ezek közül melyiket ellenzik a szélsőségesek?

//".....A szadesz egy bal(liberális) párt, nem nevezném szélsőségesnek. .."//

Nem értem, miért nem, hiszen magad állítottad korábban a szadeszről, hogy liberalizmusa más, mint amit magad is a liberalizmusról tudsz.
Előzmény: mazarin (233)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 241
Akkor nem tudj meg semmit arról, amit kérdeztél.
Előzmény: brumaire 18. (239)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 240
//"...Tudom, a szabad választás szerinted csak humbug. Most erre mint mondjak.."///

Semmit!

Nem a népszavazás humbug, hanem a mellérendelt választási törvények "humbogosítják" el.

//"...És mire gondoltál akkor amikor azt írtad, hogy mindez pénzbe is kerül,mégpedig sokba? ..."//

Kérlek, jelezd melyik hozzászólásomra utalsz, mert nem találom a szöveget, de szeretném látni a szövegkörnyezetet.
Előzmény: mazarin (232)
brumaire 18. Creative Commons License 2007.03.21 0 0 239
Elég zagyva!
Előzmény: zividivi (238)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 238
Példának jó a #227?

Esetleg ebbe kukkants bele:http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9107619

Utálok gyakran ismételni. :-)))
Előzmény: brumaire 18. (229)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 237
//"...SZDSZ-igen népszerű, hiszen kormánypárt lett. .."//

Nem a nép között "szerű", hanem kizárólag a möszöpönél.
:-)))))
Előzmény: Fine Tune (228)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 236
//"....Mire gondolsz a pénzfüggőség és a korlátozottság kapcsán? Nem egészen értelek..."//

1,) "Szólás és véleménynyilvánítási szabadság": Lehetőség nélkül üres adomány. Meghallgatás nélkül méginkább az. A retorziók pedig egyenesen a "pofa be!" változatot bizonyítják. Nézz csak körül ezen a fórumon a letiltott nickek és bevont topikok tájékán. Nagyban még ennél is sokkal rosszabb a helyzet. Könyvek és információk vannak indexen vagy vád alatt, emberek ülnek börtönben (nem tudom náluk is?) kutatómunkájuk eredménye miatt.

2,) "gyülekezési szabadság": Erre cáfolt rá a kormány a rendőreivel, kordonjával, és egyéb "intézkedéseivel".

3,) "sajtószabadság": Ez pedig pénz és frekvenciaelosztás függvénye. Ne hivatkozz a "kereskedelmi" szempontokra, mert éppen a piac sajátítja ki az információáramlást és fojtja meg a sajtószabadságot.
Előzmény: mazarin (226)
Fine Tune Creative Commons License 2007.03.21 0 0 235
A liberálisok 99.99%-a kikéri magának, ha le eszdéeszezik. Én magam is azt szoktam mondani, hogy liberálisnak tartom magam, de még senki nem gondolta azt, hogy SZDSZ-es is lennék. A média nyilván így használja, de a média annak idején az oroszokat is felszabadítónak nevezte.
Előzmény: zividivi (231)
brumaire 18. Creative Commons License 2007.03.21 0 0 234
A képviseleti demokrácia manapság kivihetetlen lenne. Gondoljátok csak el: szavazni kéne mondjuk a mezőgazdasági termékek biztonsági előírásainak harmonizációjáról. Leszámítva, h. a magyar lakosság csak kb. 20-30 %-ban rendelkezik nettel, még ha el is jutnak a szavazókhoz az előkészítő szakanyagok, mekkora gebaszok lennének. Nézzetek itt körül: mekkora zöldségeket beszélnek/beszélünk sokszor? Hogy születhetne meg akár egyetlen törvény is?
mazarin Creative Commons License 2007.03.21 0 0 233
Szélsőségként én a politikai szélsőjobb és szélsőbalra gondoltam. Magyarországi viszonylatban szerinte szélsőjobb: Miép, Jobbik, szélsőbal Munkáspárt. A szadesz egy bal(liberális) párt, nem nevezném szélsőségesnek.
Előzmény: zividivi (231)
mazarin Creative Commons License 2007.03.21 0 0 232
A kettő mellé van egy harmadik is: népszavazás. :-))

Ok, felejtsük el az antik demokráciákat. Csak példa akart lenni. Mint alant már írtam, manapság a képviseleti demokrácia a divat. Azaz mint te is tudod, szavazol, oszt jónapot, 4-5 évre megbízást adsz a parlamenti pártoknak a hatalomgyakorlásra.
Tudom, a szabad választás szerinted csak humbug. Most erre mint mondjak? Amíg a politikát úgy lehet eladni, mint a mosóport és amíg a választók úgy választanak pártot, mint mosóport, addig olyan is lesz a népképviselet. De ez nem a demokratikus játékszabályok hibája csak. Szerintem.....

És mire gondoltál akkor amikor azt írtad, hogy mindez pénzbe is kerül,mégpedig sokba?
Előzmény: zividivi (230)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 231
Én azért szoktam idézőjelbe tenni a liberalizmust, amikor a szadeszéről, vagyis annak vezérhangyájáról beszélek, nehogy valaki összetévessze már véleményemet róluk a liberalizmusró alkotott véleményemmel.

Nos nem tudom, Te személy szerint, ebben a hozzászólásodban kiket értesz a "szélsőségesek" alatt, ugyanis és speciel a szadeszt is a szélsőségek közé sorolom. Ezért nem is tudok érdemben hozzászólni a véleményedhez.
Előzmény: mazarin (226)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 230
//"...Te mire gondoltál mint két cáfolat??? .."//

1,) szabad választás
2,) szólásszabadság


De az Athéni-demokráciát tudtomal mára kinőttük, úgyhogy nem is cáfolat és nem is igazolás semmire. Marad a népfelség elve mint elmélet. Nos ennek mai gyakotlatáról nem igen tudtam meg semmit tőled.

A tapasztalataim pedig cáfolják, hogy érvényesülne a népfelség elve. Még a fenti két, szokásos cáfolat is könnyen megcáfolható.

//"...A lamentám lényege: te tartalmat látsz a demokráciában, én pusztán formát. .."//

Valóban! Én üres formalitást látok, tényleges demokrácia nélkül.
Előzmény: mazarin (224)
brumaire 18. Creative Commons License 2007.03.21 0 0 229
Ezt fejtsd má' ki, cicca! De értelmesen, ne csak úgy Hűbele Balázs módjára.
Előzmény: zividivi (221)
Fine Tune Creative Commons License 2007.03.21 0 0 228
SZDSZ-igen népszerű, hiszen kormánypárt lett.
Előzmény: zividivi (227)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 227
De csak "liberális" nyelvezetben, amiről pedig köztudott, hogy mindent ellenkezőleg kell értelmezni benne:

Demokratikus> antidemokratikus
Liberális>antiliberális (Ezért tesszükmidézóőjelbe!)
Náci>"liberális"
Közügy>magánzseb

stb.stb.
Előzmény: Törölt nick (223)
mazarin Creative Commons License 2007.03.21 0 0 226
Nem volt rossz hír. Egyrészt nem a szadeszről beszéltem, hanem a liberális alapértékekről. Másrészt ezek az alapértékek, alapjogok manapság minden politikai eszmeáramlat részei. A konzervatívoktól a szocdemekig senki sem kérdőjelezi meg ezeket. A szélsőségek megkérdőjelezik, de ugyanakkor ki is használják őket. :-(

Mire gondolsz a pénzfüggőség és a korlátozottság kapcsán? Nem egészen értelek...
Előzmény: zividivi (220)
Fine Tune Creative Commons License 2007.03.21 0 0 225
Engem nem érint - mondhatja magában a szadeszos.
mazarin Creative Commons License 2007.03.21 0 0 224
Először is köszönöm, hogy válaszoltál! Hm, a demokrácia mint néphatalom a hatalomgyakorlás egy formája. Ergo pusztán egy forma. Igazad van a népi demokrácia is egy forma volt, ami ugye minden volt csak nem népi és nem demokrácia. :( De a forma megvolt... Magyarán azt mondom, hogy amit te követelsz meg a demokráciától, az tartalom, az viszont nem része a fogalomnak... Azt meg kell tölteni mindenféle jogokkal, amelyeket demokratikus keretek között gyakorolhatsz. Vissza ez eredti példámhoz: az ókori Athénban ugyan demokrácia volt, minde teljes jogú polgár szavazhatott, részt vehetett az állam ügyeiben,vállalhatott és viselhetett tisztséget. De , akinek nem voltak jogai (rabszolgák) mit sem élvezhettek a demokratikus keretekből. A lamentám lényege: te tartalmat látsz a demokráciában, én pusztán formát.
Te mire gondoltál mint két cáfolat??? Nekem csak ez jutott eszembe. Úgy látszik szegényes a fantáziám. :-)))
Előzmény: zividivi (216)
canis maior Creative Commons License 2007.03.21 0 0 222

Köszönöm,

amíg este baktattam a boltba, valami hasonlók jutottak eszembe, meg az,

hogy nem megbántva az ókori filozófusokat, lehet, hogy ők is csak elmélkedtek a demokráciáról? Vagy, tudhatták is mi az?

Előzmény: mazarin (213)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 221
Nagyon sokan?

A "liberális" mentalitásnak alapja a fogalmak keverése.
Előzmény: brumaire 18. (214)
zividivi Creative Commons License 2007.03.21 0 0 220
Na elérkeztem a hozzászólásodhoz. Igaz, nem nekem címezted, benne van a "lecsóban".

//"...Mert van egy sejtésem, hogy nem az általam írt hatalomgyakorlási formát...."//

Dehogynem! De csak formájában. Tartalmához viszont nem elég a forma, elébb meg is kell tölteni. Üres formaság volt a népidemokrácia is.

Hát lássuk a tölteléket! !!!!


//"....Ha az alapvető emeri jogokról akart beszélni úgy mint, szólás és véleménynyilvánítási szabadság, gyülekezési szabadság, sajtószabadság stb. akkor van egy rossz hírem a számára: ezek mind ún. kalsszikus liberális szabadságjogok. .."//

Nos, nekem van egy rossz hírem számodra! A szadesznek semmi köze a klasszikus liberalizmushoz, és a devianviakultusz, meg a multikutúra szabadsága pedig nem azonos az általad felsorolt szabadságjogokkal.

Már csak azért sem, mert némelyik szabadságjog a felsoroltak közül ugyancsak pénzfüggő és erősen korlátozott.
Előzmény: mazarin (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!