Keresés

Részletes keresés

latsia1 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 3517
Szép napot Lányok!

Erika nagyon szép volt a szám, csodálatosan szép hangja van a Férjednek, volt mit örökölnie Chri-nek!
Hogy csinálod a Svéd gombát? Anyukám is gyakran készítette régebben, de neki nem piros, inkább olyan narancssárgás volt..?
Szép a kis párna, hű de jó, hogy betetted, én  meg is feledkeztem az enyémről!:O)))

Ildikém, várjuk a babafotókat!!

Nálunk tegnap ez volt a vacsi, el is fogyott az utolsó falatig:O)

SPENÓT PESTO-S TÉSZTA OLIVÁVAL / Latsia

40 dkg penne
50 dkg spenót
2 gerezd fokhagyma
2 ek olívaolaj
20 dkg Feta
5 dkg fenyőmag
nagy csipet szerecsendió
só, bors
1 marék fekete olívabogyó aprítva

Megfőztem a tésztát.
Közben lobogó vízzel leöntöttem a spenótot.
Leöntöttem róla a vizet és a spenótot a mixerbe tettem.
Hozzádobtam a fokhagymát, az olajat, a sajt felét és a fenyőmag nagy részét, és pesto-vá turmixoltam.
Fűszereztem, összekevertem a tésztával és megszórtam az olivával és a maradék sajttal és a fenyőmaggal.

Latsia:
- nem volt fenyőmagom itthon, hámozott, pirított  mandulával csináltam
alchri Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3516

Ebéd helyett vacsorára lesz Chrinek rántott gomba, viszont magamnak megcsináltam a svéd gombasalátát, most megy a hütöbe.

Isteni finom, nem is értem miért nem készítem gyakrabban.

 

Zitka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3515

Köszönöm mindenkinek a szíves fogadtatást. :-)

Igazából meg is lepődtem, hogy tudok írni ide..... Nemrég vettem észre, hogy a saját adatlapomon ott szerepel, hogy klubtopic tag vagyok. Azt hittem, azt ki kell érdemelni. :-DDD

 

No, szóval...  latsia, ezek szerint jól láttam, hogy kanelbulle =/= kanelgifflar. No akkor máris egy szóval bővebb a svéd nyelvtudásom. :-)

Köszönöm az ajánlkozást (fordításilag), de valószínűleg elboldogulok vele. :-) ribizlitől is kaptam egy jó kis gasztroblog linket, ahol egy nagyon jónak tűnő recept van. http://annesfood.blogspot.com/2007/10/swedish-cinnamon-buns.html

 

Ha kipróbálom, beszámolok róla. Persze nem tudom, mihez hasonlítsam, úgyhogy némileg zavart állapotban vagyok. No majd úgyis jön a lányom barátnője (akinél többször volt kint Göteborgban), majd felkérem minőségügyi szakértőnek. :-)

 

Előzmény: latsia1 (3511)
alchri Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3514

Még annyit a zeneszámhoz, hogy az a barátnönk hárfázik rajta, akinél tavasszal voltunk a koncerttel egybekötött több fogásos vacsorán. Ö egy álmát valósította meg a férjével, a hatalmas parasztházat és istállót teljesen átépítették és rendszeresen szerveznek koncerttel egybekötött vacsorákat. Mutattam képeket anno, itt van kettö újra:

 

1. A házaspár

2. Az istállóból átépített koncertterem,illetve ebédlö.

 

alchri Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3513

Sziasztok:)

 

Ma reggel már voltam vásárolni és beleszerettem az üzletben egy karácsonyi kispárnába;) Sajnos a passzoló abroszok már elfogytak, 2 párna volt már csak,egyet megvettem, mert szerintem aranyosan néz ki a fotelben;)  Lehet, hogy a másikat is meg kellett volna vennem, na most már mindegy. 3 Euro volt ;)

 

Gombát vettem ebédre, de férjem még nem mer enni, ö még mindig szenved, hiába könyörgök neki, hogy vegyen már be egy Imodium kapszulát, nem hallgat rám, helyette az orvosunk által ajánlott gyógyszert szedi, ami állitólag fertötlenít, na szerintem pont attól nem gyógyul még:(

 

Chrit megkérdezem mit szeretne a gombából, de ahogyan ismerem, rántva kéri biztosan. A maradékból valószínü svéd gombasalátát csinálok magamnak.

 

Férjem kérésére csináltam egy youtube oldalt neki is, ahová a régebben felvett karácsonyi cd-jéröl teszem fel a dalokat. Csak az a probléma, hogy nem értek a klipek gyártásához, így Chrit kell ezzel a feladattal megbízni, neki meg nincs sok ideje. De egyet már felbütyköltem, a a cd borító képei és szövege lett hozzá feldolgozva, Chri vágta össze.

 

Zitka, üdv a topikon!

 

Vica, nagyon finomakat készítettél! Nagymama föztje és asztala miatt irigyellek, nekem már sajnos egyik nagyszülöm sem él, férjemnek meg pláne nem. De az emlékezetünkben még nagyon is élnek, az apai nagymamám még sokáig élvezhette a dédunokáit és amikor összehívta a családot, akkor bizony vagy 20-an ültünk az asztalnál;)

 

Klárikám, beírtam a sütis topikba, azt is, hogy hol lehet kandírozott gyömbért kapni hozzá. Istenien néz ki a sólet, hú de régen csináltam én is, lassan össze kéne írnom, hogy mit fözök Karácsonykor, ez is egy jó ötlet!

 

Itt az elsö karácsonyi dal a férjemtöl Nektek, majd a többit is remélem hamarosan megmutathatom.

 

IN DULCI JUBILO

 

Kellemes napot!

 

 

d.ildiko Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3512

Szép napot Lányok!

 

Még nem tudtam visszaolvasni, csak beköszönök!:o)

Nemsokára jönnek értünk, megyünk Anyukámhoz. Ott lesz a húgom és a kis Regina is, együtt lesz a két gyerkőc egész nap!:o))

 

Majd hozok képeket!

 

Pusza

latsia1 Creative Commons License 2007.11.21 0 0 3511
Szép napot Mindenkinek!;O)

Vica, nagyon jól néznek ki a főztök, de tudom egy sem veszi fel a versenyt a Nagymamáéval, azokat az ízeket sztem nem tudjuk reprodukálni....
Nagyon aranyos a Nagymama a képen, jó egészséget Neki! szép a tálalószekrény a háttérben, igazi örök darab.

Zitka, szia!!!:O)
Amikor idejöttünk én is kerestem a Pagen-es Kanelgifflar receptjét, de nem találtam, amit meg kaptam....na az meg sem közelítette az igazit.
Kanelbulle recept viszont nagyon sok van a svéd oldalakon, de én még nem próbáltam őket, de ha Neked megtetszene valamelyik szívesen lefordítom;O)

Erika, de jók ezek a gyömbéres szeletkék! Vidd a sütis topikba is, biztosan örülnek majd neki!

Én tegnap egy nagyon finom sóletet csináltam, a receptet Műhódtól kaptam:

Sólet főzve-sütve / Műhód

 

500 -700g szárazbab -fehér gyöngybab-

1 nagy fej vöröshagyma

2 evőkanál pirospaprika

2 ek liszt

1 babérlevél

olaj

 

Ízlés szerint

 

füstölt kolbász

főtt tojások

főtt-füstölt sonka, vagy tarja is sülhet mellé

 

A babot előző nap beáztatjuk.

 

Az apróra vágott hagymát kevés olajon megfonnyasztjuk, a tűzről levéve beletesszük a pirospaprikát, majd hozzáadjuk a babot, megszórjuk  két evőkanál liszttel, sózzuk, mellétesszük a babérlevelet, jól összekeverjük, felöntjük annyi vízzel, hogy jól ellepje, és visszatesszük a közepes tűzre.

 

Háromnegyedig megfőzzük, átöntjük hőálló tálba az egészet, majd beletesszük a kemény tojásokat és a kolbászdarabkákat.

Sütőben készre sütjük.

Kb. 20-30 perc.

 

A főtt-füstölt kötözött sonkát főzés után, olajjal megkenegetve, 25-30 percre

forró sütőbe tesszük. Így kéregsütve, sültsonka ízű sonkaszeleteket kínálhatunk

a sóletünk mellé.

 

Fantasztikusan finom!

Műhód: A mi receptünk távol áll az igazi klasszikus sólet készítési módtól.


KicsiVica Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3510

Szép estét!

 

Jöttem, hoztam képeket.

 

NániAndi! Köszönöm a receptet, majdnem elkészítettem ma vacsorára, de nem teljesen, mert hiányos volt a spájzom.

 

Erika! Nagyon klasszul néz ki ez a szelet, én vennék is belőle így virtuálisan, ha nem gond.

 

Zitka! Üdv közöttünk. Én veled reménykedem, hogy tudnak neked segíteni a lányok:)

 

És akkor a képek, elmaradásaim is.

1. Múlt csütörtöki vacsoránk...fehérboros krémes pulykának indult, de se pulyka, se fehérbor:)))

2. Szombati krumplileveske

3. Szombati habos túrós palacsinta Hebike receptje alapján (nem győzöm eleget köszönni, nagyon finom lett)

4. Vasárnapi terülj-terülj asztalka és a készítő/Párom nagymamája

5. Mai vacsoránk...Andi 3506-ban lévő receptje alapján indult, azt eleve tudtam, hogy bolognai lesz, mert nem szeretjük a gombát, na de bolognai szósz sem volt itthon, hát chilli szószt öntöttem rá, meg adtam még hozzá paradicsomlevet.Nagyon kellemesen csipős finomság lett, de azért nem adom fel, hogy bolognai verzióban is kipróbáljam:DDD

Előzmény: Náninéni (3506)
Zitka Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3509

No, közben az ikea oldalán megtaláltam azt a drágát...

 

Előzmény: Zitka (3508)
Zitka Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3508

Sziasztok!

Csak csendes alkalmi olvasóként csodálom a receptjeiteket, de most meg is szólalok. :-)

latsia, vagy esetleg aki még találva érzi magát :-))), nincs véletlenül egy jó recepted a svéd fahéjas csigára/tekercsre. Kanelbulle (?) ha jól emlékszem...  Lehet itthon kapni (horror áron), de ahogy rákukkantottam a guglival, nem olyan magyar kakakóscsiga alakú, hanem inkább vastag szelet beiglire hasonlít - csak persze nem utólag felszeletelve, hanem a vastag szeletek vannak egyenként kisütve.

No, remélem, ráismertek. :-)

Hálás köszönetem előre is. :-)

alchri Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3507

Elkészült a gyömbéres szelet. Itt a pontos recept:

 

Gyömbéres szelet /alchri:

 

1 ek. olaj, 12,5 deka zabpehely, 2 deka tökmag, 4 deka napraforgómag, 7,5 deka kandírozott gyömbér, 1 tojás, 5 deka cukor, 2-3 ek. tej, ízlés szerint örölt gyömbér, 10 deka keserücsokoládé tortabevonó

 

Egy serpenyöben az olajon megpiritom a zabpelyhet, majd rádobom a tökmagot és a napraforgómagot is. Addig piritom, míg illatuk nem lesz.

 

Teljesen lehütöm.

 

A sütöt 175 fokra felfütöm. A gyömbért apróra vágom és a tojással, cukorral, tejjel a magokhoz keverem. Ízlés szerint örölt gyömbérrel füszerezem. Jól összekeverem.

 

Ezt a masszát egy sütöpapírral kibélelt tepsire simítom, úgy,hogy kb. 1 centi vastag legyen. Kb. 30 percig, barnulásig sütöm, azonnal egy éles késsel szeletekre vágom és hülni hagyom. Közben felolvasztom a csokoládét és a szeleteket amikor kihültek, félig bevonom, vagy egy kanállal csíkokat csorgatok rá.

 

alchri: nekem nem kellett 30 perc, kb. 15 perc után barnulni kezdtek. Barnacukrot tettem bele.

Náninéni Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3506

Szia Vica!

 

Parancsolj! Nagyon finom!:)

 

Milánói rakott galuska
Hozzávalók: fél kg liszt, 2 tojás, 10 dkg gomba, 20 dkg darált csirkemell, 1 pohár tejföl, 20 dkg reszelt sajt, 2 tasak KNORR Milánói alap
A lisztből, tojásból egy csipet sóval galuskatésztát készítünk. Forrásban lévő vízben kifőzzük, majd langyos víz alatt leszűrjük. Kevés olajon megpároljuk a finomra vágott gombát és a darált csirkemellet. Beleöntjük a 3 dl vízzel elkevert KNORR Milánói alapot és pár percig főzzük. Egy tepsit kivajazunk, és rétegesen lerakjuk a galuskát és az elkészített Milánói szószt. A rétegeket mindig meglocsoljuk tejföllel és a tetejére szórjuk a reszelt sajtot. Forró sütőben csak addig kell sütni, míg a sajt ráolvad.

Előzmény: KicsiVica (3502)
alchri Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3505

Sziasztok:)

 

Vica, hú ez nagyon szép cica, megnyugodtam, hogy nem a kopaszt szeretnétek;) Igen, most,hogy említed, tényleg szerepelt már pár filmben ez a fajta. A sarkot a konyhámban én is nagyon szeretem, most is onnan pötyögtetek;) Mi is gondolkodtunk egy pillanatig azon, hogy fellógassuk esteleg a tévét, de meggyöztem férjemet, hogy nálunk nem nézne ki profin, mivel a kábelek kilógnának mögüle és azt ki nem állhatnám! Meg ha a falon lóg akkor hogyan fér az ember a hátsó csatlakozásokhoz?

 

Fokriszti, nagyon örülök, hogy Elvis jobban van, képzelem mekkora aggodalom ha valami bajuk van. Töltött káposzta....nyamm! Szerintem az ünnepekre én is fözök egy nagy adaggal!

 

Klárikám, megint nagyon szép képeket hoztál, már én is kedvet kapok lassan a kirakatok, épületek fotózására. Klárikám nem vagy vak szerencsére, sajnos Chrinek rossz a szeme és valóban szemüveg kell neki, ö áll hátul szemüveggel, a fehér ingben, nyakkendövel. Idönként kontaktlencsét hord, de idönként nem árt kivenni. Alex is szemüveges lenne, ö is kontaktlencsét hord. Mindkettö a férjemtöl örökölte, bár neki csak az egyik szeme rossz. Nekem csak olvasószemüveg kell, az is a 40. szülinapom óta;) 

 

Marhahúsleves fö a fazékban, grízgaluskát fözök mellé és a húst meg tormával, mustárral, friss kenyérrel tálalom a férjemnek.

 

Közben megsütöttem egy gyömbéres szeletet, majd ha teljesen készen lesz jön a recept és a fotó róla.

 

Kellemes napot!

 

 

latsia1 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3504
Szép napot Lányok!

Kriszti, hála istennek, hogy bevált a javulás a tappancson!
De jó, hogy mondod a Töltött káposztát....nekem csinálnom kellene, mert lehet, hogy karácsonykor mégsem lesz nálunk az asztalon, mert C-on nincs savanyú káposzta levél:O((

Lili, megnéztük együtt a férjemmel a klippet...nagyon szép és megható volt, köszönöm, hogy láthattuk általad!

Erika nagyon szép a ksitemplom és hangulatos a kép, de én nem találom Chri-t a képen, mert azon a hátsó fiún szemüveg van, nem? Vagy már vakulok is:O)))

Vica, de szép ez a cica!

Tegnap csináltam a kedvenc áruházamról kinti képet, és a kirakatiról is, ami minden karácsonykor nagy látványosság a gyerekeknek, mert mozgó állatkák, jelenetek vannak benne!:O)
Ja és nem főztem, mert az IKEA-ba mentünk és ott ettünk mindannyian, Melinakinak nagyon ízlett a Köttbular, köszöni szépen:O)))

fokrisz Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3503

Sziasztok!

 

Szerencsére Elvis már tegnap reggelre jobban lett, nem sántított, de azért óvatosabban lépkedett. A sebe is kezd gyógyulni, úgyhogy a doki is mondta, hogy itt már nem kell semmit csinálni, meg fog gyógyulni magától. Még tegnap is raktunk rá betadine-t a biztonság kedvéért, de már délután nagyon virgonc volt. :))) Úgy örültem neki. :)

Délután behoztam őket megint egy kicsit TV-t nézni és melegedni. :) De mivel egyedül voltam ,mindkettőt nekem kellett foglalkoztatni, leültem egy párnára a szőnyegre terpeszben. Elvis az egyik lábamnál elterült, úgy simogattam az állát, meg oldalt a pofikáját, Prissnek pedig szintén a kis buksiját az ölemben. Szóval foglalkoztatva voltam rendesen :DDDDD De nem bántam, mert iszonyú jó a dús meleg bundájukat simogatni, áradásul Elvisen már úgy lóg a bőr, mint a ráncfeltöltő reklámban szereplő kutyán. :DDDD

Hogy azért főzzek is egy kicsit, elmondom ,hogy mára a maradék paradicsom leves lesz és borsófőzelék virslivel. Holnapra pedig kiolvasztottam egy adag töltött káposztát. Friss kenyérrel és tejföllel az igazi. :)

 

KicsiVica Creative Commons License 2007.11.20 0 0 3502

Sziasztok!

 

Klári! Szívesen átveszem egyidőre "őelevenségét":) Azért kiváncsi lennék, hogy Te szeretnád előbb visszakapni, vagy én szeretném előbb visszaadni;) Nagyon gusztákat készítettél a vendégeiteknek. Azért Melina tv-s akciójában az a huncut mosoly mindent elárul:) Dán kenyeredet mentettem, ki fogom próbálni. Micsoda képeket hoztál nekünk, csak sárgulok az irigységtől. Itthon is vannak nagyon szép épületek, csak az a baj, hogy ha rájuk nézek a szivem szakad meg, hogy hagyjuk őket elpusztulni:( Mikor tanuljuk már meg, hogy ezekre az értékekre vigyázni kell? (pirul - nem filozofálgatok tovább)

 

Erika! Mielőbbi jobbulást neketek. Nem kopasz cica, az nagyon nem tetszik. Ez alapvetően egy nagy testű, hosszú szőrű fajta. Filmekben általában ilyenek szerepelnek, mert hát a mérete miatt látványos. Csatoltam egy képet, ez a klasszikus szinű -ha jól nézem) de létezik vörös is.  Ez a sarkod a mikulás virággal még csábítóbb, mint eddig, pedig ahányszor megmutattad, legszivesebben belehuppantam volna a székbe;) Gratulálok az új tv-hez a miénk is ilyesmi, kicsit nagyobb, mi a falra szereltük fel egy speciálisan ilyen tv-khez kifejlesztett akasztó segítségével.

 

NániAndi! Köszönöm a receptet. Hogy készül a milánoi rakott galuskád?

 

Hebike! Emlegettelek a hétvégén;) A lapcsánkát, nálunk krumplipacsának hívják:D Amúgy nagyon szeretjük és azt is imádom benne, hogy ennyi neve van.

 

Lili! Már megint nyálcsorgatok. :D Nagyon különleges ez a videó, hihetetlen, hogy mire képesek a "fogyatékosnak" mondott emberek.

 

Pénteken ismét uszodában voltunk este, így a vacsora nem annyira említésre méltó. Szombaton készítettem krumplilevest, és Hebike féle habos túrós palacsintát. Utóbbi tényleg nagyon finom ezúton is köszi a receptet. Vasárnap a párom nagymamáját mentünk köszönteni, aki természetesen terülj-terülj asztalkával várt minket, bevallom fel sem tudom sorolni milyen fajták. (pirul) Majd hozok képeket, csak azok természetesen otthon vannak. Tegnap pedig megint uszoda volt, így nem főztem, főleg azért nem, mert elfelejtettem kivenni a hozzávalót a fagyasztóból.

 

Előzmény: latsia1 (3464)
alchri Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3501

Sziasztok, szép estét:)

 

Lili, ez nagyon megrázó film, minden testi fogyatékosség ellenére gyönyörüen táncolnak! Eszembe jutott egy riport, nemrég láttuk a férjemmel a tévében. Most volt 50 éve, hogy a piacra került a Contergan tabletta, ami miatt kb. 4000 gyermek testi fogyatékkal született. Ma 2400 ilyen sérült felnött él és köztük van egy sportolónö, lovagol. Ezüstérmet is nyert a paralimpiai játékokon. Hihetetlen pozitív az élethez való hozzáállása.

 

Fokriszti, gyógyulást a kutyusnak, remélem már jobban van! Ez a csokiszín a kutyusnál lenyügözö, bársonyos, meleg, egyszerüen csodás! Talán sikerül Prissnek is összehozni egy ilyen színü gyerköcöt;)

 

Klárikám, ez a süti egy remekmü, gyönyörüen néz ki!!!! Gyömbéres csirkével bármikor szívesen várlak, csak szóljál;)

 

 

Tegnap este a koncert jól sikerült, már ami Chri részét illeti. A zenekar meglehetösen hamis volt, na meg a Bach kantáták amúgysem nyügöznek le annyira. Nagyon szép kis templomban zenéltek, képzeljétek, padlófütés volt benne! Ez kellemes volt az énekeseknek, zenészeknek, meg a lent ülöknek, de én a karzaton már nem éreztem belöle semmit.

 

Ma férjemnek megint vízben fött krumpli volt az ebéd, magamnak egy currys, köményes krumplilevest föztem, Chrinek meg carbonara spagettit.

 

1. A templom

2. Belül

3. A zenészek

4. Currys krumplileves  / nagyon finom, gyomorkímélö!/

 

Szép estét Mindenkinek!

latsia1 Creative Commons License 2007.11.19 0 0 3500
Szép hetet Lányok!:O)

Tegnap este ellátogattunk a Lisebergbe és csináltam egy csomó képet, de le kell kicsinyíteni, mert ez a fránya fórum nem engedi fel különben őket...na majd este, amikor nyugi van.:O)

Egy gyors vacsit dobtam össze és reggel pedig sütöttem egy csupa gyümölcs Karácsonyi szeletet, az a jó benne többek közt, hogy 2 hétig fóliában eláll, és hogy mindent csak össze kell keverni és már sülhet is....

Gyorsan írok, mert bealudt a lányom, dokinál voltunk reggel, minden ok.

Erika, annyira jó ez a gyömbéres csirke, csak a D. nem szereti a gyömbért...:O((
Na majd ha arra járok, csinálsz nekem...ugye?:O))
Jók a datolyák is, látom már készülődsz az ünnepekre!

Lili, "finom kárpátaljai erdei fekete áfonya"....na ezt nem kellett volna, hát van Neked szíved????:O) Istenem, az mennyire finoooom! Örülök, ha Melinaki látványa felderít, tényleg nagy fazon a kölök:O)
A linket megnézem később!

Kriszti, jobbulást a kis bundáskádnak, én inkább üvegszilánkra tippelek, legalábbis itt sajnos az a "nyerő", mi is nagyon félünk, hogy egyszer ne találjon ránk...a Betadine jó ötlet, és majd ugye megírod, hogy mit mondott a doki?

MARHAHÚSOS GOMBÁS FAZÉK  / Latsia

1 ek olaj
1 hagyma
1 zöldpaprika és 1 paradicsom, aprítva
50 dkg marhahús kockára vágva

1 ek pirospaprika
só, bors, kakukkfű
3 ek szójaszósz
2 sárgarépa
2 marék szárított vargánya
3 dl marhahúsleves / kockából
2 dl vörösbor
1 tk keményítő

Az olajon megpároltam a hagymát, rádobtam paprikát, a paradicsomot  és a marhahúst, átforgattam, majd megszórtam a fűszerekkel.
Felöntöttem a levessel és a borral.
Rákarikáztam a sárgarépát és megszórtam a gombával, és 10-15 perc alatt kuktában puhára főztem.
Belekevertem  a szójaszószt és a pici hideg vízzel elkevert keményítőt összeforraltam és rizzsel tálaltam.

Latsia:
- borjúbúl csináltam, azért lehetett mindent egybe tenni, de ha valaki marhából főzi, először félpuhára kell párolni a húst és csak utána mehet vele a gomba és a répa

KARÁCSONYI GYÜMÖLCSSZELET / Latsia

20 dkg dió felezve
10 dkg mogyoró
5 dkg hámozott mandula
20 dkg mazsola
10 dkg magozott datolya aprítva
20 dkg aszalt sárgabarack aprítva
15 dkg koktélcseresznye

10 dkg liszt
2 tk mézesfűszerkeverék / Kotányi
1/2 tk sütőpor
18 dkg sötétbarna cukor

3 tojás

1 tk vanília aroma / Dr.Oetker
porcukor a szóráshoz

Melegítsd elő a sütőt 150 fokra.
Bélelj ki egy 1,5 literes sütőformát sütőpapírral.
Keverd össze az első 7 hozzávalót kézzel egy nagy tálban.
Keverd hozzá a második 4 hozzávalót.
Verd fel a tojást a vaníliával és keverd össze a többivel úgy, hogy ne maradjon lisztes felület, teljesen nedves legyen mindenhol a keverék.
Öntsd a sütőformába és 1,5-1,3/4 óra alatt süsd meg.
Hagyd hűlni 15 percet a formában, majd borítsd egy rácsra és húzd le róla a papírt.
Tálaláshoz szórd meg a porcukorral.

Latsia:
- nem kell megijedni, a nyers állag olyan, mintha sosem tudna sütivé válni, de az lesz!:O))



fokrisz Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3499

Sziasztok!

Most értem a sok hozzászólás végére. Nálunk mostanában csupa hagyományos étel van terítéken. A hét vége felé gyros volt sült krumplival és salátával. Szombatra sonkás-tejszínes spagetti volt paradicsomlevessel. Mára maradt a leves, 10 perces fánkot kellett sütnöm hozzá, dupla adagot. :) Ez most még jobban sikerült, mint múlt hét vasárnap. Fejlődőképes vagyok ezek szerint. :)))) A fánkból ugyan maradt, de akárhányszor elment a férjem az asztal előtt, mindig bekapott egyet. Direkt ilyen pici falatkákat csináltam. Szóval elfogyott. :) Áfonyalekvárral ettük.
Megfőztem két napra előre, borsófőzelék és sült virsli lesz terítéken.
Ma reggelre leesett nálunk az idei első hó, kb. 10 centi vastagon. A kutyák nagyon élvezték, mire felkeltünk, már egy zsebkendőnyi terület se volt érintetlen, még a kocsira is felágaskodtak. :))))) 
Sajnos délután Elvis elkezdett sántítani, megnézük a mancsát, nagy nehezen megtaláltuk a sebet. Szegénykém, eléggé fáj neki. :((((((Nem láttunk benne semmit, szerintem szögbe lépett, a hótól nem láthatta. Remélem igazam van és nem ment a mancsa alá valami. Biztos nem szálka, mert ahhoz túl nagy a seb. Holnap megyünk a dokihoz, délután, mert sajnos akkor rendel a leghamarabb, remélem nem küld el az állatklinikára minket.  Mindenesetre raktunk rá betadine-t, hogy legalább fertőtlenítve legyen a seb.
A hétvégén kb. fél órára behoztuk őket a szobába. Ráfektettük őket egy rossz szőnyegre a radiátorhoz. Nagyon élvezték, Elvis elterült, mint a nagyalföld, Priss viszont mászkált össze-vissza, forgolódott, mint aki be van sózva. Úgy maradt nyugton, ha leültem mellé a szőnyegre, az ölembe vettem és simogattam. :) Mondjuk nem esett nehezemre, mert olyan finom meleg és puha a szőre, hogy még a legpuhább pulcsi vagy plüssállatka sem ér még a nyomába sem. Jól meg is ölelgettem. :) Elvishez így nem jutottam el sajnos, mert ha otthagyom Priss-t, akkor ott fog sertepertélni és már előtte is megnyomta neki a sebét, nem akartam, hogy megint fájjon neki. Pedig őt is úgy megnyomorgattam volna. 
Bocsánat, hogy nem jövök annyit, olvasni mindig szoktalak titeket, de írni már nem tudok nagyon mit, mert nem főzök mostanában semmi különöset, hagyományos ételek vannak terítéken, ráadásul fotó apparátusom sincs. :(
Klári, főnököd egy tünemény. :) A karácsonyi süti-terveid nagyon nyamm, én már elterveztem ,mit akarok sütni, de ha nem akarom az egész utcát ellátni sütivel, azt hiszem a jövőben nem kéne megnéznem a képeidet. :))))
Erika, jól néz ki ez a Tv. Tényleg nem valószinű, hogy addig fogja bírni mint a régi. Képzeld, nekünk még a férjem nagymamájának a tévéje van és a mai napig működik. :))) A csoki labrador az álmom, olvadoztam ezeknél a képeknél. :) Úgy látom itt alapíthatnánk lassan egy labrador-klubbot is. :))))) Remélem Prissnek is lesznek csoki kiskutyusa. :)))
ildikó, fiacskád nagyon ennivaló. :) Azt hiszem a lányok sorban fognak állni az ajtótok előtt, készülj fel. :))) A kutyusok édesek nagyon. :)))
Náninéni, a fehércsoki likőrön megakadt a szemem, mindenképpen kipróbálom, anyu úgyis csinál csokilikőrt és bailey's-t is, legalább lesz egy kis frissítés is. :)

litati Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3498
Sziasztok.

Klári, mentettem azt a finom lazacos kaját a körettel együtt. Most van a fagyasztómban finom kárpátaljai erdei fekete áfonya, majd azzal kipróbálom.

Köszönöm szépen a képet a kis angyalkárol. Egész délelőtt be van kapcsolva a gépem és ez a kép fel van nagyitva benne. Én ugyan nem értem még rá ide ülni, de ahányszor elmentem a gép mellett mindig mosolyogtam egyet, mikor ránéztem.

 

Erika, nagyon jó TV-t vettettek, használjátok egészséggel!

Ez a gyömbéres csirke nagyon jól néz ki. Majd megnézem, megvan-e nekem is a marcipános datolya, majd szeretném én is megcsinálni.

Johanna nagyon aranyos, mint egy játékbaba.

 

Lányok, mindjárt indulunk Pestre, ha lesz ott netem (még nem tudom), jelentkezem, ha nem, akkor hétvége felé.

Most mutatok Nektek egy szép klippet.

http://uk.youtube.com/watch?v=LnLVRQCjh8c



 

alchri Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3497

Mi már be is fejeztük az ebédet mivel Chrienk 14 órára a templomban kell lennie, föprobája van a koncert elött.

 

Nagyon finomat föztem neki, mindjárt pötyögöm a receptet.

 

Klári féle marcipános datolyákat is csináltam, a felét fehér csokival vontam be.

 

Johannáról is lekicsinyítettem két képet. Melinaki fantasztikus fejlett, hiszen ö jóval fiatalabb és már annyit tud mint a 11 hónapos Johanna.

 

Gyömbéres csirke/alchri:

 

2 csirkecomb, 2 deka friss gyömbér, 1 narancs, 4 ek. méz, 3 szem borókabogyó, só

 

A combokat a forgójuknál kettévágtam, megsóztam és egy fagyasztózacskóban a  hütöbe tetten. Közben a narancsot félbevágtam, az egyik felét kifacsartam, összekevertem a mézzel, a meghámozott és szeletekre vágott gyömbérrel és a kicsit szétnyomott borókabogyókkal. Ezt a marinádot is beleöntöttem a fagyasztózacskóba, összetekertem a száját és jól összeráztam.

 

Visszatettem 30 percre a hütöbe.

 

Közben a másik fél narancsot szeletekre vágtam és egy kis tepsit kibéleltem vele. Beletettem a csirkét, ráöntöttem a marinádot és 200 fokon kb. 40 percig sütöttem, de 20 perc után letakartam fóliával, mert nagyon pirult. Rizzsel tálaltam.

 

 

Annyira finom illata volt, hogy muszáj volt egy-két evökanállal a szaftjából a rizsemre tenni, remélem nem szenvedek meg miatta:)

 

Ma különben nagyon karácsonyi hangulatban vagyok, talán a sült narancs illata teszi, nem tudom, de karácsonyi dalokat hallgatok.

 

Nemsokára indulok én is Chri után, felveszem filmre a koncertet és este az új tévén nézzük meg együtt;)

 

Kellemes délutánt Mindenkinek!

 

1. A zacskóban marinált csirke

2. Sütés elött

3. Sülve

4. Marcipános datolyák

5-6 Johanna

alchri Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3496

Klárikám, köszönöm Neked is, remélem sokáig lesz benne örömünk. Lehet a falra is rögzíteni, de egyelöre hagyjuk a lábon, férjem egy kedves görög kollégájával /aki szintén D. mint a párod:) / csináltat a lábra egy akkora fém lapot, amire a reciver is elfér a tévé mellé.

 

Ami hiányozni fog, az egy kis lámpa, ami eddig a régi tévé tetején állt és szépen megvilágította a festményt felette. Hát erre bizony semmit nem lehet állítani:))

 

Tegnap az eladó ajánlott egy biztosítást, ami 90 Euro és 5 évre szól, ha bármi baja lenne a készüléknek, ingyen és bérmentve kijönnének a cégtöl, megjavítanák, vagy elvinnék és kapnánk helyette egy másikat. Nagy segítség, mert különben nekünk kéne postázni és az nagyon bonyolult. Persze hirtelen nem akarta a férjem lekötni, de ma már kérdezte, hogy esetleg meglehetne-e még holnap is csinálni. Szerintem is mindenképpen megérné.

 

Gondolom nem probléma holnap megkötni rá.

 

Előzmény: latsia1 (3492)
alchri Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3495

Andi, köszönöm, aranyos vagy! Mondtuk férjemmel, hogy isteni klassz az új tévé, de nem hisszük, hogy ez is 20 évig húzni fogja mint az elözö.... Mindjárt nézem a mailt.

 

Klárikám, megeszem a gyerekedet!!!!!!! Most ezen a képen Rád emlékeztet!! Honnan van ez az oldal????? Élöben jön az adás rajta???? Ez bomba jó, köszönet érte!!!!!!!!!!

 

latsia1 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3494
Erika , EZT ismered?;O)
latsia1 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3493
Na de béna voltam, bocs a vastagbetűkért! /pirul/
latsia1 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3492
Jó reggelt!

Erika gratulálok az új LCD-hez, nagyon szép, élvezzétek az általa magas színvonalon nézhető filmeket! falra nem lehetne rögzíteni?
Nekünk is Cipruson az van, nagyon szeretjük, bár eddig csak esténként élveztük, na de majd ost karácsonykor ott is hűvösebb lesz és akkor napközben is lehet filmezni.
Itt tévét vettünk 2 éve, végülis ez is jó, de így utólagag azt mondom kár volt spórolni ezen.

Még nem tudom mit főzök ma, meg sütni is szeretnék...
Megyünk az IKEA-ba is, mert a szőnyegrojtokat szedi az "angyal" és kellene valami teljesen sima szőnyeg.....meg régen is voltam;O)

Az idő ronda, de ez van itt ilyenkor, a napsütés ajándék.

El is felejtettem mondani, hogy a minap láttam fekete és ezüst színű karácsonyi díszeket, díszítést.....hát az valami csoda!!! Tudom, hogy divat, meg minden, de akkor is annyira szép és elegáns....na mindegy, majd egyszer......
De azt elhatároztam, hogy ha majd mi tervezünk házat, akkor a fekete mindenképpen fő szín lesz annyira tetszik /most/:O)

Legyen szép napotok!

Ja. ezt a képet Lilinek küldöm, tegnap csináltam étkezés után, ilyen pozícióban eszik egy "angyal";O)

Náninéni Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3491

Erikám!

 

Írtam Neked egy e-mailt, kértem egy kis fordítási segítséget! (pirul)

 

Köszönöm!!!:)))))))

Előzmény: alchri (3489)
Náninéni Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3490

Szia Erikám!:)

 

Gratulálok az új tévéhez! Tudom, mekkora öröm egy ilyesmi, tán másfél hónapja (?) vettem én is a miénket, akkor azt hiszem mutattam is. Még most is gyakran megcsodálom és ugyanúgy örülök neki, mint amikor vettem!:) Használjátok egészséggel!:)

 

Klárikám!

A keksz tetején kandírozott gyümölcs-darabok vannak, ezt lehet  kapni kis dobozokban. Már feltankoltam belőle karácsonyra!:)))))))))))

Ma nem főzök, mert tegnapról maradt még sok Milánói rakott galuska, az finom és el kell fogyjon:O

Előzmény: alchri (3489)
alchri Creative Commons License 2007.11.18 0 0 3489

Sziasztok:)

 

Andi, jópofa ez a gyümölcsös linzer.

 

Lili, látom Chri kedvenc ételét ettétek tegnap;) Imádja a cipós csülköt, pedig elég ritkán készítem neki sajnos. Na majd ha meggyógyultunk megsütöm magunknak.

 

Klárikám, ez a lazac......istenien néz ki, írtó guszta fotókat készítesz!

 

Minket tegnap egy váratlan kiadás ért, bár már számoltunk vele, hogy hamarosan új tévét kell vennünk, mivel az elözö pont Chrivel egyidös, tehát majdnem 20 éves.

 

A fiúk kifinomult füle már napok óta egy magas hangot hallott a tévéböl, nekem nem tünt fel, pedig süket nem vagyok:) , nekik meg szinte fájt. Aztán pár napja hozzájött egy képprobléma, a kontúrok elmosódtak.

 

Tegnap férjem délután megszólalt, hogy ezt így nem hajlandó nézni, menjek le Chrivel a városba és vegyek egy tévét:) Örült szerencsénk volt, ahogy beléptünk a S.-ba, belebotlottunk egy akciós, gyönyörü LCD tévébe. 81 centis átméröjü a képernyöje, gyönyörü képe van és mindössze 4 centi széles. 200 Euroval volt olcsobb mint eddig.

 

Hazahoztuk, azonnal leszereltük a régit, amelyik olyan nehéz volt, hogy ketten alig bírták leemelni. Az még akkora volt mint egy fél komód:) Az új olyan könnyü, hogy szinte egyedül elbírom. A tévélábat kell egy kicsit átalakítani hozzá, addig egy fa sámlira tettük:))  2 scart csatlakozója is van, így direkt összelehet a reciverrel és a videóval kötni. Nagyon élvezzük.

 

Ma mi még diétázunk, Chrinek valami finomat tervezek, este koncertje lesz, rendesen kell ennie;)

 

Szép vasárnapot Mindenkinek!

 

1. Tv

2. Ez is

latsia1 Creative Commons License 2007.11.17 0 0 3488

Szép estét vagyis már jó éjszakát Lányok!

Erika,jól néz ki ez a vodkás citromhéj...még dekornak is jó! Igaz, jó drága díszítés:O))

Andi, finom lehet ez a linzer, kandírozott héjak vannak benne?

Lili, lehet, hogy macerás a mai ebédetek, de nagyon jól néz ki!!! És úgyis ráérsz:O)))
Tina is kapott remélem egy falatkát....;O)
Ha sok alkohol van, csinálj bólét sok gyümölccsel! Anyukám mindig arra használta a felesleget, persze nem a csokisat, de mondjuk a páleszből lehet...

Én ma ismét gyors vacsit dobtam össze, mert úgy elszórakoztunk egy hyperben, hogy észre sem vettük az idő múlását.
Mennyi finomságot láttam...jajj, asszem vissza kell mennem egyedül is:O))
Ti már láttatok vaníliaport? Hát nem occsó, de nagyon jó az illata...hmmmm...

Íme a vacsink:

ÁFONYÁS LAZACTÁL / Latsia

4 főre

4 szelet lazac bőr nélkül
2 póréhagyma
só, bors, kakukkfű
2,5 dl főzőtejszín
2 ek leveskoncentrátum
1-2 ek áfonya

Melegítsd elő a sütőt 225 fokra.
Vágd darabokra a lazacot és a pórét, majd tedd egy tűzálló tálba.
Sózd-borsozd és szórd meg a kakukkfűvel.
Keverd össze a tejszínt a levessel és öntsd le vele a lazacot.
Süsd meg kb. 15 perc alatt, majd szórd meg az áfonyával és tálald sült gombával vagy burgonyával.

Latsia:

- homárleves-koncentrátumot tettem bele, de ugyanolyan finom gombaleves, csirkehúsleves vagy zdségleves koncentrátummal is


Kakukkfüves burgonya / Latsia

A kisméretű burgonyákat lapjával félbevágtam, a vágott felületüket megkentem olívaolajjal, megszórtam sóval-borssal, kakukkfűvel és 250 fokra /légkeverés 220 fok/ előmelegített sütőben készresütöttem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!