Kérdezz, jár erre pár guru. Hamarabb kapsz választ, ha precízen leírod mi a baj (oprendszer, sw verzió, hibaüzenetek, egyéb) - de kérünk, egy kérdést ne írj bele több topicba, kérdezés előtt keress vissza, hátha már volt a problémád.
Ja, és amennyiben warez windowsod lenne, ez nem az a hely ahol segítene bárki. És kodekpakkot, soha, sehova sem teszünk fel.
Érdemes lenne az SD Association hivatalos programjával, szabványosan megformáznod a kártyát, az ellenőrzéséhez pedig a ValiDrive-ot (https://www.grc.com/validrive.htm) és a h2testw-t ajánlom. Utóbbit úgy állítsd be, hogy a teljes területét ellenőrizze (-1 MB)! A sebességmérését nem kell figyelembe venni, mert lassabbat mér a valósnál.
Ahogy én látom: világszinten minden gyártónak vannak kishibás szériái, viszont a költséghatékony Adata, Apacer, Kingston, Maxell, PNY, Sandisk, Silicon Power meg ilyesmiknek az átlagosnál sokkal több az adatvesztést eredményező, vezérlő illetve NAND hibája. És akkor nem beszéltünk a hamisítványokról, amik egyes esetekben annyira jók, hogy csak digitális azonosítók alapján lehet megkülönböztetni, ha azokat is át nem írták.
Hazánkban pl. a ProGrade és az Angelbird kártyák nem annyira ismertek, max. profi körökben: az előbbi átlagos de túlárazott, az utóbbi korrekt.
Ellenőriztem még az előző hozzászólásom írása előtt: 128GB SDXC-ig tesztelték. Ami azt jelenti, hogy nagyobbakat is támogatja valószínűleg, csak azért nem lettek ráírva mert a megjelenésekor még nem léteztek.
"ami Kingstonnál nem meglepő mert eléggé leadták a színvonalat az utóbbi 15 évben."
Én meg nem tudom megszámolni hány kártyánk van úgy közvetlen környezetben ami működik, vagy még napi szinten gyilkoljuk is. Marokszám vesszük és meglepő lenne. Most meg már a CF A kártyák is jönnek sorban egy ideje.
Sandisknek a tokozása egyre gyengébb (másnál folyton félbeesnek, nálam még bírja vagy sok eszközből nem sűrűn szedjük ki) és a kivitele, bár ár-érték sebességben jó cuccok vannak, Lexar meg jól eladta a nevét, abból relatív kevesebb van a közelemben de akadt vele baj. Százalékosan több is.
Ez volt az első kérdesem nekem is, de leírásában SDHCXC és minden is van. Legendát már hallottam, hogy X eszközben Z kártya nem műxik, meg valaki szerint a Kingston szar, Samu szar, Sandisk egy vacak, én azért elég sokfélét használok 2-512 giga közt mindenféléből mindenféle eszközben, Teszkós vagy drága ipari kártya, de így nem szívtam semmit. Ha csak tényleg nem az XT-t nem eszi meg a gép.
Nem tudom mi az írásvédő kapcsoló, de ha az a kis pöcök a memóriakártya oldalán... azt most arrébb húztam. Formázás után azt írta ki, hogy a memóriakártya írásvédett. Ha meg visszahúzom az eredeti pozicióba, ahol tegnap volt, akkor meg az történik, amit tegnap leírtam.
Van egy harmadik megoldás is, ami biztos, hogy működik: újratelepíted az operációs rendszert és valahol veszel hozzá 3-4000 Ft-ért egy kulcsot amivel beaktiválod. Ez a legolcsóbb megoldás, olcsóbb mint egy szakértőt órabérben megfizetni, hogy találja meg neked a tűt a szénakazalban.
"letiltott valamit a win11-ben, ami webezéshez nem kell, de a protonvpn oldalnak talán alapkövetelmény."
Olyat meg nem nagyon tudunk mondani. Ezért sem fogjuk tudni, hogy valami proxy/VPN/hasonló van-e, de inkább tűzfalvízfal kommandó, meg mindenféle csudi védelem. Nálam ezek amúgy is több helyen tiltva vannak és hasonlóképpen lehet csodálkozni.
Vagy megtudni, hogy milyen spéci protokollt akar a protonvpn weboldal, és azt hogyan tudom a win11-ben bekapcsolni
Vagy hogyan tudok listát csinálni, hogy milyen protokollok vannak a gépemen win11 alatt letiltva, és ezek közül melyeket kell engedélyezni, hogy megszűnjön az SSL hiba?
Egyre valószínűbb, hogy hetekkel korábban jó volt a sejtésem, aki telepítette a programokat, letiltott valamit a win11-ben, ami webezéshez nem kell, de a protonvpn oldalnak talán alapkövetelmény.