Keresés

Részletes keresés

M63,012 Creative Commons License 2023.06.21 -1 0 19366

Szépjónapot Mindenkinek!

Az előzményben hirdetett órakeret továbbra is eladósorban van, az árát 2.000,- HUF-ra csökkentem.

Ugyanitt eladó még egy Apple iPhone 6, 7, 8, Se mobiltelefonokhoz kompatibilis telefontartó tok. Keveset használt, szép állapotban; ára 1.500,- HUF.

Ajánlatokat, érdeklődéseket mail-ben várok!

 

Előzmény: M63,012 (19353)
antikbutoros Creative Commons License 2023.05.26 0 0 19365

Hello!

  tud valaki mondani arról valamit hogy egy 5C-re szeretnék Carpay-t telepiteni és az hogy kell? nemm számit hogy nem IOS 12  vagy nem a legujabb a telefon mert ugye  minden hol ezt kéri.

nacked blade Creative Commons License 2023.05.10 0 0 19364

Bocs, egy kérdés  lemaradt:

a bluetooth  és  a  vezetékes  fejhallgató  között hosszú távon 24/48 óra távlatában melyik fogyaszt több akksi  

energiát  azonos feltételek mellett (minden ugyanúgy be  van kapcsolva  vagy  ki van kapcsolva .....

Köszi

NB

nacked blade Creative Commons License 2023.05.10 0 0 19363

Üdv

Kérdésem: helyettesítő  kiegészítőt (eredeti ár mondjuk 50%-ért) melyik cégtől, gyártótól érdemes  venni  ?

Kellene vezetéskes  füles lightening csatlakozóval, kellene  jack átalakító lightening-re, töltőkábel és hálózati adapter ... 

Köszi

NB

oslopapa Creative Commons License 2023.04.23 0 0 19362

Eladnám, két db. SE készülékem. Az egyik 2016-os, a másik 2020-as 2. gen. Akku: 89, ill. 85%. Állapotuk kiváló, minden működik, végig tokban tartott, védőfóliás. Dobozok megvannak, töltők megvannak, a fülest nem adnám, mert használtam. Saját használatban voltak, hazai vásárlás és nem zároltak szolgáltató által. 25 illetve 70 eFt külön, külön.

Passat B7 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 19361

Sziasztok. Van valakinek elképzelése hogy miért kapom heti vagy talán kétheti rendszerességgel a következő üzenetet a telefonomon? Neten nem találok róla semmit nem akarom az Apple szaporított elérni mert akkor van egy ilyen lehetőség. Ez csak úgy mindig jön.

Stetten Creative Commons License 2023.04.15 0 0 19360

köszönöm, erre nem is gondoltam. 

Előzmény: fekvőrendőr (19359)
fekvőrendőr Creative Commons License 2023.04.14 0 0 19359

Aktív arcfelismerés esetén ekezd csörögni teljes hangerőn, de ha ránézel, és felismer a telefon, leveszi a hangerőt. Ez egy jó szolgáltatás, kíméli a környezeted idegeit, ha hangosra van állítva a csengetés.

Ez nálam hívás esetén így van, de azt nem tudom, hogy ébresztéskor is így van-e?

Előzmény: Stetten (19358)
Stetten Creative Commons License 2023.04.13 0 0 19358

Sziasztok

 

Van egy olyan problémám (Iphone 13 Pro) hogy ébresztésnél csak a csengöhang elsö 2-3 másodperce hangos, aztán elhalkul. A hangeröt amikor beállítom konstans hangosan játsza vissza végig az ébresztés dallamát, de ébresztö funkcióban ugyanazzal a hangerö beállítással már csak az elsö 2-3 másodperc hangos. 

XNC Creative Commons License 2023.03.10 0 0 19357

A szolgáltatót próbáld megkérdezni.

Ha ez gyakori hiba a készülékkel, akkor arról is szokott lenni információjuk.

 

Nincs eSIM-ed??

Előzmény: Novelist (19356)
Novelist Creative Commons License 2023.03.09 0 0 19356

Segítsetek légyszíves. iPhone 12 mini. Egy fizikai SIM-el használom.Hiába van kikapcsolva a hívásvárakoztatás, akkoris jelzi a bejövő hívásokat ha éppen telefonálok. Mi az rohadás lehet...?

Lacus_65 Creative Commons License 2023.02.19 0 0 19355

Szia!

Windowsos programot ugyan nem tudok, de Androidra van iPhone költöztetés program.

A másik lehetőség, hogy mented Google-ba a cuccot. Tudom, ez már felhősnek számít.

Előzmény: Tacskó (19354)
Tacskó Creative Commons License 2023.02.17 0 0 19354

Sziasztok,

 

segítsetek nekem abban, hogy hogyan tudom lementeni az iphone tartalmát a gépemre (Windows) úgy, hogy azt ugyanazzal a progival akár androidra vagy másik iphone-ra is vissza tudjam tölteni.

Jelenleg van egy 12 minim, de szervizbe kellene adnom. A szervizelés idejére egy androidios telót használnék, utána pedig vissza az iphone-ra.

 

Mivel tudnám ezt egyszerűen, "felhő" nélkül megtenni?

Ha van ingyenes vagy olcsó megoldás, az kicsit jobb lenne... :)

 

Köszi,

T.

M63,012 Creative Commons License 2023.01.07 -1 0 19353

Apple Watch karbon órakeret; a tok csak rövid ideig volt az órán, szép állapotú. A tok mérete 40mm, ami alkalmas a kisebb méretverziós Apple Watch Series 4, Series 5, SE és Series 6 verziókra.
A tok anyagának köszönhetően nagyon könnyű és vékony, de csak az óra külső felületét védi, a kijelzőt nem. Ára 3.000,- HUF (kb. a bolti ár fele).

Ha érdekel valakit, a publikus mail-en keressen! Köszönöm.

 

Előzmény: M63,012 (19347)
M63,012 Creative Commons License 2023.01.04 -1 0 19352

Köszönöm; úgy néz ki jól jött ez a "zsák krumplis" hozzászólás, mindkét tokot elvitték! ;-)

tarejos Creative Commons License 2023.01.04 0 0 19351

Szia!

 

Az óra szilikon tok érdekel, írtam mail-t.
Most is használok egy ugyanilyet, csak már kezd megsárgulni.

Egy szatyor krumplit adnék érte.  :-D  :-D  :-D

Előzmény: M63,012 (19347)
M63,012 Creative Commons License 2023.01.03 -1 0 19350

Kösz... ;-)

B.Ú.É.K.!

Előzmény: weirdo (19348)
Real Putyur Creative Commons License 2022.12.03 0 0 19349

Egy zsak krumplit…

Visitva rohogok. Megcsinaltad a napomat. :-D

Egyebkent igy igaz. Csomo kolonial butort kinalgatok (inkabb csak kinalgattam, feladtam); ingyen se kell senkinek. 

Előzmény: weirdo (19348)
weirdo Creative Commons License 2022.12.02 0 0 19348

Bocs, hogy rontom a bizniszt, reménytelennek tűnik. Ezeket a cuccokat évek óta odaadom valakinek. Olyan ez, mint a bútor vagy a házimozi. Ha pénzt kérsz, rád sem rúgják az ajtót, ha ingyen van, ölik egymást. A minap egy ~ 100.000 HUF-nyi bőr garnitúrát vitt el egy faszi ingyen (kellett a hely), de legalább adott egy zsák krumplit:)  

Előzmény: M63,012 (19347)
M63,012 Creative Commons License 2022.11.26 -1 0 19347

Szépjónapot Mindenkinek!

Lenne néhány eladó kiegészítőm.

- Apple iPhone 12 mini átlátszó szilikon tok; néhány napot volt fenn a telefonon, teljesen újszerű állapotban; 900,- HUF az ára.

- Apple Watch átlátszó szilikon tok, Fashion Case kiegészítő; a tok csak kipróbálás idejéig volt az órán, nem használt, szép állapotú, az eredeti doboza is megvan hozzá. A tok mérete 40mm, ami alkalmas a kisebb méretverziós Apple Watch Series 4, Series 5, SE és Series 6 verziókra; 900,- HUF az ára.

Ha érdekelnek valakit, a publikus mail-en keressen! Köszönöm.

 

Castlebridge. Creative Commons License 2022.09.12 0 0 19345

Sziasztok!

Van egy iPhone se 2022 telefonom. Oldalt a némító gombja picit laza amikor nincs lenémítva. Kb fél milimétert mozog fel le. Hibát végülis nem okoz csak érdekelne hogy nektek is ilyen e?

Prof Creative Commons License 2022.09.09 0 0 19344

A forgalmazót hívd fel elsőnek, akitől vetted.

Mi a hibajelenség egyébként? Nem tölt, hamar lemerül, be sem kapcsol, nem csatlakozik...?
Van magyar képviselet, legalábbis pár éve (3-4) egy kiállításon eloroztam a névjegyüket, de hogy az hova lett, nem tudom.

Viszont. Azzal számolj, bármennyire is fájdalmas, hogy ezeket a cuccokat 2-4 év élettartamra tervezik (az iPhone-okat is), tehát az, hogy mondjuk egy 2020-ban vett eszköz 2022. vége felé elfossa magát, az szinte kötelező. Ami a javíthatóságot illeti. Kapcsolók, gombok, csatlakozók (töltő is), általában viszonylag egyszerűen és hosszú távra javíthatók (a hosszú táv itt kb. még fél-egy év). A kábelek, ha vannak, már nehezebb téma, de általában, ha nem is az eredeti csinosságával, de megoldható. Nyák felületi sérülések, ha más baj nincs, általában javíthatók, kivéve, ha műgyantázva van a felület. A programozható rész (pl. bluetooth) hibája a fizikai rétegben javítható lenne, de a felprogramozás már biztosan nem megy.

 

 

Előzmény: histván (19343)
histván Creative Commons License 2022.09.07 0 0 19343

Segítséget kérek,az almás világunkban közkedvelt és boltjaikban kapható Marshall hengszóróm megadta magát,

szervízt,hozzáértő reparátort keresek!  :-)(Bp.)

Lacus_65 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 19342

Sajnos igazad van, valamiért az Xs-el emlékeztem, hogy egyszerre jelentek meg. :-)

A többi meg erősen szubjektív, azt hiszem. (Bocs, de hogy a vloggereknek miről mi a véleménye, pont nem érdekel.)

Nekem jól működött, tehát jó véleménnyel vagyok róla. Akinek előjöttek a betegségei, gondolom, annak kevéssé tetszett.

Előzmény: Prof (19338)
Real Putyur Creative Commons License 2022.08.29 0 0 19341

Nagyjabol en is igy voltam vele. :-)

(En 5s-rol (!) valtottam ‘17-ben.)

Előzmény: aas (19340)
aas Creative Commons License 2022.08.29 0 0 19340

"pár nap alatt megszokhatók az újdonságok, s már nem is zavart."

 

Anno a 7 -> X váltásnál én is aggódtam kissé előre, hogy miként fogom majd megszokni a gomb hiányát, de utána, talán 2 óra után olyan természetes volt, hogy utána a gombos telefonokkal találkozva esett inkább szokatlannak, hogy minek is van rajta? 

Előzmény: Lacus_65 (19337)
Real Putyur Creative Commons License 2022.08.28 0 0 19339

No.

 

Szóval: engem nem zavar, ha lefikázod a telefonomat (X), sosem akartam megfelelni senkinek, nem vettem soha semmit azért, mert divatos volt, és nem mellőztem semmit, ami épp nem volt _gigatrendy_.

 

Viszont: még mindig nem hallottam semmi konkrétumot, hogy miért vacakabb a X, mint a 8. Tehát valami ilyen, hogy: "kevesebb az akkuideje", "rosszabb képeket csinál", "lefagy", "nem tudja ezt-meg-azt", stb. Nekem a melegedés konkrétan most nyáron jött elő, 4,5 év után (pedig ha valaki, akkor én szénné gyötröm az akkut). A "röcögés"-t nem tudom értelmezni, a FaceID meg egy gyerekcipőben járó valami volt eleve, úgy tudom, hogy folyamatosan fejlesztették/fejlesztik (nem tudom tapasztalattal alátámasztani, nem használtam soha), de ez a 8-ban nem is volt, tehát nem lehetett visszalépés.

 

Semmilyen témában nem nézem önjelölt véleményvezérek szubjektív véleményeit, hiába vásárol magának többcsillió álkövetőt. Akit személyesen nem ismerek, az fizetett lobbista.

 

Tehát: miért volt visszalépés a X a 8-hoz képest...? Mitől volt tökéletlenül összerakott, nem kiforrott? Pusztán kíváncsi vagyok, technológiailag érdekel a téma, nem a telefonomat akarom megvédeni.

---

(Az animált emojikkal kapcsolatban egyetértünk - ez a világ szégyene. Nagyjából ugyanannyira, mint az emojik kb. 30%-a. Szerintem.)

Előzmény: Prof (19338)
Prof Creative Commons License 2022.08.28 0 0 19338

Szia,

 

Ennek nézz utána szerintem! A két berendezést ugyanakkor (2017. szeptember 12-én) mutatták be és valamivel korábban kezdték el az értékesítését, mint az X-ét.

Futok még egy kört a megértetés felé.
Több hardcore almás van a környékemen, akiknek szinte füstölni kezd a kezük, ha droidhoz vagy windowshow érnek. És ebbe beleszámolok elég ismert vloggert is. Az, hogy egy halom embernek tetszik és jó, nem jelenti azt, hogy mindenkinek jó, sem az, hogy ha pár embernek az a határozott benyomása, hogy visszalépés bármelyik elődhöz képest (6-7, bizonyos megközelítésben a 8), akkor általános értelemben szar telefon. Kezdettől voltak vele melegedési gondok, volt gond a röcögéssel, előfordultak nehézségek az arcfelismeréssel, stb. Alapvetően nem az volt a "konszenzus", hogy egy szar telefon, hanem kevésbé volt kiforrott és tökélyre összerakott, mint előtte bármelyik. 

Személy szerint nekem az tette tökéletesen komolytalanná, hogy a Keynote-on, a 8-ast a "napi sima telefonként", az X-et meg üzleti telefonként tolták, aztán kisvártatva kiderült, hogy az új radarral parádésan lehet egy kakit formázó emojit animálni. De ez mondjuk mellékes.

Előzmény: Lacus_65 (19337)
Lacus_65 Creative Commons License 2022.08.23 0 0 19337

Ne haragudj, még egy megjegyzést fűznék ehhez az eszmefuttatáshoz:

Az X azért sem lehetett visszalépés a 8-ashoz képest, mert a 8-as egy évvel később jelent meg (2018), mint a 10-es (2017).

Hozzáteszem, hogy egy ilyen első sorozatbéli X a mai napig tökéletesen működik az egyik gyerekemnél, nálam a 13 Pro teljesít tökéletesen.

Emlékszem, amikor megjelent, nagy volt a meglepetés, hogy elmaradt a főgomb (na jó, ez már a 7-esen is csak egy jelzés értékű karika), ujjlenyomat helyett arcfelismerő került a telefonba. Én is a háborgókközött voltam, ezt el kell ismernem. Aztán kézbe vettem, s sok más felhasználóval együtt rájöttem, hogy pár nap alatt megszokhatók az újdonságok, s már nem is zavart.

 

Előzmény: Prof (19335)
Real Putyur Creative Commons License 2022.08.22 0 0 19336

Hm.

 

Még mindig nem tudom, mi volt a visszalépés. A te hasonlatoddal élve: a 8 a végállomás, a X pedig egy új irány kezdete, szárnypróbálgatás - tehát két külön út. Miben lett rosszabb/gyengébb a X...?

 

 

Nyilván sokakat meglepett a főgomb megszüntetése. Bevallom, engem ez fogott meg. Amikor először megláttam, azonnal azt mondtam, hogy nekem ez KELL (kb. ugyanúgy, mint 2010-ben, amikor megvettem a 3GS-t, és két nap után tudtam, hogy nekem ezután már csak és kizárólag iPhone-om lesz). Számomra ugyanakkora letaglózó volt a teljes gombtalanság, mint amikor 2007-ben megláttam az első iPhone-t. ("Jé, tényleg... mi a fenének annyi gomb egy telefonra...?" - gondoltam akkor, egy Motorola V3x tulajaként.)

 

A 11-et nem ismerem, viszont asszonynak is, lányomnak is 12 van - azok nem sokkal többek (szerintem/számomra) mint a X. Nyilván mindenkinek mások a preferenciái, bizonyos dolgok engem nem érdekelnek, pl. nem hallgatok telefonon zenét, nem nézek telefonon filmet, nem zárom a telefonomat, tehát az ujjlenyomat/arcfelismerés számomra tökközömbös, stb. Hogy mondjuk esetleg jobb képeket csinál...? Ha jó képet akarok csinálni valamiről, akkor előveszem a fényképezőgépet. :-)

 

A X számomra most kezd vállalhatatlanná válni, mert már iszonyúan melegszik, ijesztő. Úgyhogy megvárom az idei modellt, aztán majd ár/érték alapján döntök, hogy 13 vagy 14, és melyik altípus, Pro vagy nem Pro (a Max nekem mindig túl nagy, utálom a pingpongasztalokat).

Előzmény: Prof (19335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!