Keresés

Részletes keresés

selgir Creative Commons License 2015.12.27 0 0 188

megnyomod "ok" gomb, rámész a csatornára, és akkor van olyan, hogy áthelyezés vagy rendezés. megint "ok" és megadod neki az új csatorna számát...

 

végig mész a 20 csatornán és kész

 

bár nekünk nem ilyen a tv (vagy mégis?), de így működik

Előzmény: Ottó Váradi (187)
Ottó Váradi Creative Commons License 2015.12.27 0 0 187

Tiszteletem minden kedves forumozónak és az indexnek is.Minap vettem egy Orion T16-dled televiziót.Minden rendben van,de a csatornákat nemtudom sorbarakni az én izlésem szerint.Kábel tévén 132 csatornát tudok nézni,de a TV1  128-as cstornán jön,ami nem kényelmes,és a többi csatorna is  magas számokon jön.Az a zavaró,hogy este mikor sötét van nem látja az ember a távirányító gombokat.(76 éves vagyok és a feleségem is) Ezt szeretném ha sorbavolnának a csatornák,mivel álltalába csak 20 csatornát szokunk használni.Köszönettel.V.Ottó

Előzmény: juci1980 (166)
Stanca W202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 186

Sziasztok. Nekem egy Orion PIF48-DLED-S Smart van és a Smart funkció automatikusan működik. Wi-Fi-n keresztül megy. A bemenet kiválasztásánál az Android funkciót válaszd ki. Ott ugyanúgy beállítasz mindent mint egy telónál. Én egyedül az EPG funkciót nem találtam... :(

selgir Creative Commons License 2015.12.18 0 0 185

majd megnézem, otthon van leírás...

 

bár azt kell hogy mondjam, 3 év után a tunerkártya meghalt... ha a koaxkábel be va dugva, akkor se kép, se hang... mind1 milyen egyéb bemenetről néznéd!

 

úgyhogy ha szórakozik a tv, akkor koaxot ki kell húzi:)

Előzmény: HZ2 (182)
revlis papa Creative Commons License 2015.12.16 0 0 184

Hello .Megkérdezhetem ,hogy mivel inditottátok be a smart részleget usb stick ?Köszi

Előzmény: Áki801 (183)
Áki801 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 183

Helló

Mi nemrégiben vettünk egy Orion Smart LED televíziót a Media Markt oldaláról. Nagyon meg vagyunk vele elégedve. Szerintem nyugodtan vehetsz Oriont megéri.

HZ2 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 182

Hello

 

Adott egy orion t32-dled-s készülék. Használati utasítást digitális formában sajnos nem találtam.

Két dolog érdekelne:

1. van-e optikai (toslink) hang kimenet a készüléken?

2. Felszerelhető-e konzolra, ha igen melyik VESA mérettel rendelkezik (talán 200x200mm)?

 

Köszi!

HZ

nagypapi Creative Commons License 2015.06.30 -3 0 181

Új felhasználó első hozzászólása...

A hozzászólásban nagybetűkkel kiemelve, szépen megformázva, középre igazítva a cég neve, elérhetősége, dicsérő mondatok...

Szép munka, tán valaki még be is dől neki.

 

 

Előzmény: Veronica Anwar (180)
Veronica Anwar Creative Commons License 2015.06.30 0 0 180

Sziasztok

 

Én már többször is vásároltam az alábbi cégtől.

 

www.orionmarkabolt.hu

Telefonos ügyfélszolgálat elérhetősége:

Hétfő - Péntek 10 - 16 óra

Telefon: +36 (20) 9 80 11 08

Web: www.orionmarkabolt.hu

E-mail: info@orionmarkabolt.hu

 

Csak jó tapasztalataim vannak, gyorsak, korrektek, segítőkészek, számla, garancia is rendben volt.

Vettünk egy botmixert is ami elromlott, szó nélkül kicserélték.

Egyik nap megrendeltük az árut és már másnap nálunk volt.

Persze nem csúcskategória, de az árak sem azok.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, ha megbízható, korrekt cégtől akarnak vásárolni, mert manapság olyan sok mindent lehet olvasni, hogy eltűnnek a cégek aztán mehet a vásárló a jó istenhez.

Én biztosan fogok még tőlük vásárolni.

 

egy hazafi Creative Commons License 2015.02.27 0 0 179

Egyszer már én is ellátogatok a Jászberényi úti márkaboltjukba, mert ha tényleg gyári áron kaphatók ott a termékeik, azt érdemes megnéznem. Annál is inkább, mert a bátyám részére keresek most valami mini hi-fi torony féleséget.

Amúgy ahogy nézegetem a különféle orionos honlapokat, úgy látom, hogy azért szerencsére a magyar eredetet nem hallgatják el, pl.:

"Orion history begins in 1913 when Orion Electronics Ltd was established and started manufacturing radios and other electronic devices in Hungary. Today, Orion Electronics Ltd is one of the biggest electronics companies in Hungary and it has become the household name for electronics products in Europe. It has offices in various parts of Europe, America, Asia, Middle East and Africa."

http://www.orionelec.com.cn/aboutus.asp

Előzmény: Robin (177)
Robin Creative Commons License 2015.02.26 0 0 178

Régen írtál, gondolom azóta megtaláltad a megoldást. Nálam a set-top-box oldotta ezt meg, maradéktalanul. (no igen digitális jel is kellett hozzá)

Előzmény: Gaben8585 (169)
Robin Creative Commons License 2015.02.26 0 0 177

hali,

itt

1106 Budapest, X. Jászberényi út 29 (a Gitár utca saroknál)

Tel: 434 5277, 06-70-3697791

Nyitva: H 12-18, K 11-18, Sze 10-18, Cs 11-18, P 10-18, Szo 10-14

g.balogh@orionelec.com

vagy itt

Web: www.orionmarkabolt.hu

 

Telefonos ügyfélszolgálat elérhetősége: 
Hétfő - Péntek 10 - 16 óra

Telefon: +36 (20) 9 80 11 08

érdeklődj. Az elsőként említett társasággal volt már többször kapcsolatom (vettem különböző készülékeket). Valóban nem csúcsminőség, de eddig rendben megy mind. Egy elromlott rögtön aznap, amikor hazavittem, lehetett fordulni, de előtte telefon, és kb. 5 perc alatt megvolt a csere, a papirmunkával együtt. Segítőkészek, és náluk a legolcsóbbak az orion készülékek. Persze ezek mind echte kinaiak. A másodiknak említett, jó információforrás, ami a paramétereket illeti.

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Imike80 (176)
Imike80 Creative Commons License 2014.12.22 0 0 176

Sziasztok!

Édesanyámnak van egy Orion T32-D LED televíziója. Az a baj, hogy a menüje baromi lassú. Konkrétan beleőszültem, mire az első 10 csatornát sorba raktam, aztán hirtelen akartam venni egy másikat, de végül abban állapodtunk meg, hogy felírja a kedvenc csatornáinak a számát, aztán beüti manuálisan. Amúgy is eléggé lassú az egész menüben történő böngészés. Létezik ehhez frissebb firmware? Ha igen, honnan lehetne letölteni?
Köszönöm! Üdv.

Petyus79 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 175

Sziasztok!

 

 

Én kb. fél éve vásároltam ezt a tv-t. Csak az ebédlőben használjuk. Nem kellett egy húú de nagy durranás tv. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Színei a árhoz képest jók és eddig nem volt vele probléma. Van egy idősebb rokonomnak is Orion tv-je. kb. 7-8 éves lehet de még semmi probléma nem volt vele.

 

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/ORION-PIF40-D-LED-telev%C3%ADzi%C3%B3,103952,505022,1280217.html?langId=-19

2108face Creative Commons License 2014.12.02 0 0 174

Haha! Hát nem a gari lejárta előtt 1 nappal romlik el a t32-dled-s-em.. Rendes kis tévé :D. Holnap megy vissza. Nem lehetett bekapcsolni, nem világított rajta a led se, kihúztam 10 percre, bekapcsolt, majd kikapcsolásnál levágta a főbiztimet az óránál. Most megint halott... Gyártják még ezt a típust? Remélem nem. Javítani szokták vagy inkább csere? Köszi

maczkohathy Creative Commons License 2014.06.16 0 0 173

Bár vannak Orion cuccaim (tv is), de

 

(féloff)

 

"Merjek ORION-t venni???"

 

hehe. Még merészebb vagyok, vettem egy 32" Sencor LED-tv-t :-)))

 

(on)

 

Amúgy nem sok különbség lehet az Orion-féle gyártmányhoz képest. És működik... Még a 2TB-os merevlemezről is minden további nélkül nekiállt filmet lejátszani. (A használatija csak pendrájvról beszél.)

egy hazafi Creative Commons License 2014.06.06 0 0 171

Én úgy tudom, a magyar Orion a szingapúri Thakral-csoport tulajdonában van; az vitte tovább a márkanevet is:

http://www.orionelec.com/orionabouthun.htm

Előzmény: nsz74 (170)
nsz74 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 170

Sokan tévhitbe vannak a mai ORION márkanévvel kapcsolatban.A mai ORION márkanévnek semmi kapcsolata sincs a régi magyar ORION márkanévhez.Eredetileg a ma futó ORION márkanév egy japán elektronikai cég márkaneve.

http://en.wikipedia.org/wiki/Orion_Electric

Gaben8585 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 169

sziasztok!nekem egy orion pif22-dled tvm van (full hd) problémám a következő lenne:sima inviteles kábel tvm van, és ezen a tipusú tvn nagyon rossz a képminőség homályos elmosódott élvezhtetlen a kép minősége. előszőr a szolgáltató hibájára gondoltam. kihívtam őket bemértek leellenőriztek mindent , és mindent rendben találtak.Így a szolgáltató hiba kilőve....felvettem a tv szervizével a kapcsolatot, kijöttek és azt mondták h menjek be az invitelhez és lépjek át egy másik csomagba iptvs-be.. és akkor jó lesz a kép.....valami tunner vagy valami dekoderes átalakító izé hiányzik a tvből.Én amikor megvettem azeladó figyelmét felhívtamarra h nekem egy sima mezei inviteles kábel tvm van, és feltetttem neki a kérdést h azzal is tökéletesen fog e működni erre ő azt válaszoltam h igen... becsapva érzem magam.....lenne erre esetleg valami más megoldás h szbb legyen a kép? válaszotokat előre is köszönöm!

egy hazafi Creative Commons License 2014.06.02 0 0 168

Nekem van egy jó öreg J2127-MTXS típusú Orion TV-m (még CRT, szóval nem a lapos fajta), annál a távirányító "MENÜ" gombját lenyomva a "Cserecsatorna" menüponttal lehet a csatornakiosztást cserélgetni.

Ami meg a gyár sorsát illeti: örülhetünk, hogy valaki továbbviszi a márkát, csak azt nem értem, hogy magyar kézben miért nem maradt ilyen népszerű (lásd még a Videoton is, amelytől már TV-ket és egyéb ilyen termékeket, pl. DVD-lejátszó, már nem is lehet kapni. Pedig szívesen vennék!)? Érdekes, hogy sem a "rossz gazda"(?) magyar állam kezében, sem mint magáncég nem tudta megállni a helyét így.

Mindenesetre még kínai alkatrészekből Törökországban összeszerelt termékként is a magunkénak érzem továbbra is az Oriont, annál is inkább, mert a magyar gyökereit még a külföldi honlapjain is feltüntetik e márkának.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 167

Lehet változtatni a csatornakiosztás sorrendjét, de csak akkor ha analóg kábelen

jön a jel.

Műholdas és földfelszíni (MindigTV) sugárzásnál valamint digitális kábelnél erre nincs

lehetőség.

Mellesleg az Orion már hosszú évek óta nem magyar. Törökországban szerelik össze,

Kínában gyártott alkatrészekből.

Bár van egy telephelyük a Jászberényi úton, Bp-en.

Előzmény: juci1980 (166)
juci1980 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 166

Sziasztok,én olyan segítséget szeretnék kérni, hogy nemrég vettem orion T32-dled tv-t,a csatornabeállításoknál szeretnék a sorrenden váloztatni,de a leírásban sehol nem jövök rá hogy kell,ha egyáltalán lehet?!

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.23 0 0 165

A topik címére válaszolnék, NE! Az enyém (PIF24 dled TV) 1 év után elromlott, pedig összesen max. 2 hetet ment. A tunerkártya csere árán majdnem új TV vehető. Logikusan gondolkodva olyan TV-t kell venni (és 5-10 ezer forint plusszért kapható) amelynek neve, szervizháttere és 3 év garanciája van.

Erre a készülékre az 1 év garancia nem véletlen!

architext Creative Commons License 2014.02.23 0 0 164

Orion T16, T32 tévék DVB-T tunerrel rendlkeznek. Kábelcsatornák vételére DVB-C tuner szükséges. A Set Top Box közbeiktatása lehet a megoldás.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.02 0 0 163
maczkohathy Creative Commons License 2014.02.02 0 0 162

Az Orion TV-m speciel török, a dobozán meg az volt, hogy made in europe, a törökök megelőlegeztek maguknak egy eu-tagságot.     Végül is, Konstantinápoly Isztambul egy része Európa :-)

Előzmény: szocimocis (161)
szocimocis Creative Commons License 2014.02.02 0 0 161

Orion márka már rég nem létezik! Kinában gyártott termékekre ráteszik az Orion nevet.Ettől még nem lesz Orion.

Whiparam Creative Commons License 2014.02.02 0 0 160

A megoldás:

Hangolásnál a "hálózati keresés"-t kell választani! Utána pedig a "más" szolgáltatót és ok gomb...

Nekem ez megoldotta a problémát, a DIGI kábelen...

Előzmény: Orsi Katzer (159)
Orsi Katzer Creative Commons License 2014.01.15 0 1 159

Sziasztok! Most vettünk egy ORION T32-DLED-S  Tv-t. Olyan problám van,hogy behangolásnál nem találja meg az M1, M2, Duna, csatornákat. Mit lehet tenni?kétszer próbáltam 1000 és 8000 -es léptékben is, de egyszerűen nem lehet behozni.

mantec Creative Commons License 2014.01.14 0 0 158

T Herr Köldök!

 

"... csóka ..."

Ez nem ember.

Ez egy program, amivel hozzászólásnak látszó szövegekkel reklámozzák a hirdetőt.

Előzmény: Herr Köldök (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!