Keresés

Részletes keresés

Erika Lengyelné Csanádi Creative Commons License 2016.07.31 0 0 510

Sziasztok!

Lenne egy óriási kérdésem!Lehet,hogy hülyeséget kérdezek!

A banktól kaptunk levelet,hogy kivonatja az autót a forgalomból!

A kérdésem.Hogy lehetne vissza rakatni a forgalomba?

A törzskönyv nála van 9,5 éve!

A válaszotokat előre is köszönöm!

 

buszosbimbi2 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 509

Sziasztok. Egy kis jó hír a májusi hónapra 270000 ft ot jóváírt a bank az autó lizingünkre.Állítólag újra kellett számolniuk??10 évre 1,2 millió a lízing.Így majdnem 1 évvel rövidült a futamidő.Hasonló jó híreket kívánok mindenkinek.

CSOCSI01 Creative Commons License 2016.07.06 0 0 508

Szerintem nézzegesétek Léhmann György oldalàt siofoki ügyvéd

vattamaci Creative Commons License 2016.04.09 0 0 507

biyoue@gmail.com az elérhetőségem ....bocsi ez kimaradt 

Előzmény: csaszymondeos (473)
vattamaci Creative Commons License 2016.04.09 0 0 506

Szia meg tudnád adni az elérhetőséget? Nagyon fontos lenne 

Előzmény: csaszymondeos (473)
HLJudit Creative Commons License 2016.03.10 0 0 505

Nyugodtan mondhatom neked, hogy kiterjedt levelezésem ellenére sem hajlandó semmire sem a Merkantil Bank. Sem megegyezésre, sem a törzskönyv kiadására. Nem tudom, hogy tisztességtelen szerzödési feltétel-e az, hogy az általános szerzödési feltétel szerint, addig nem adja vissza a törzskönyvet, amig tartozás áll fenn? Birósági peren kivül, lehetne fordulni  az MNB Békéltetö testülethez,de az elszámolás vitatása miatt,nem sok jót tapasztaltam velük kapcsolatban.Nem foglaltak állást az elszámolás ügyében,hanem járásbirósághoz küldtek.Még jó, hogy nem zárták le az ügyet.Eddig azt tapasztalom, hogy mindenki rendkivül passziv,mindenki beletörödik abba,hogy rendkivül sokat hibázott a bank, legalábbis 2010 elött biztosan.HLJudit

Előzmény: Gaby Froh (503)
HLJudit Creative Commons License 2016.03.10 0 0 504

Nekem 2007. május 22-én,16,27%-ra adta aMerkantil a hitelt. Van egy olyan fogyasztási hitel szerződés a birtokomban, ahol általános célra 17%-ra adott forinthitelt egy takarékszövetkezet. /két hónap eltérés/Ebböl számomra az következik, hogy forinthitel kamatának felel meg a hitelkamatom, ami azt jelenti,hogy a kuria azon megállapitása nem érvényes,hogy azért kell az árfolyamkülömbözetet a fogyasztónak viselnie,mert nagy a külömbség a deviza és a forinthitelkamata között.Ki látott hirdetményt az autóvásárlásnál, volt-e forinthitele a Merkantilbanknak? Mekkora volt az önrész?Az MNB statisztikáját 2007-röl érdemes megnézni,ugyanis azt irták,hogy az autós hitelekröl azért nemtudnak kimutatást késziteni, mert nem adtak a finanszirozó bankok információt.Véleményem szerint valamennyi bank a használtautó értékesitésénél indokolatlanul magas kamatot számitott fel, Ezt nem vette figyelembe egyáltalán a kuria. Az uj autóknál 4-5-%-os volt a kamat .Ez ügyben kéne tovább lépni.HLJudit

Előzmény: Törölt nick (502)
Gaby Froh Creative Commons License 2016.03.09 0 0 503

Sziasztok! Most találtam rá a fórumra.

Az lenne a kérdésem, hogy a Törzskönyv kiadásával kapcsolatban más oldalakon több olyan megjegyzést találtam, hogy 5 év után nem jogszerűen tartja magánál. A visszakövetelésre különböző levélminták is voltak csatolva paragrafusokkal, valamint, ha erre  mégsem adja ki, akkor további érvek, hogy akkor úgy tekintem, hogy letétben van náluk, és ekkor bejelentem, hogy felmondom a letéti megbízást. stb. stb.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen formában próbálkozott már valaki, vagy vannak-e pozitív tapasztalatok.

 

A másik kérdésem, hogy a mai napig pontos fizetőként fizetem a hitelt. Esetleg valakinek tapasztalata, netán sikere egy pozitív megegyezésben? (Értem ez alatt, hogy valamennyit elengedve a tartozásból sikerült lezáratnia.)

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 502

Szia!

 

Nekem 13,59 % éves induló ügyleti kamattal adta a CHF hitelt, most néztem meg a szerződésben, hogy egészen pontos számot írjak.

Előzmény: HLJudit (501)
HLJudit Creative Commons License 2016.03.06 0 0 501

Tisztelt fórumozók ! Szeretném megtudni, hogy használt autóra a Merkantil Bank milyen kamatot számitott.

Úgy gondolom, hogy majdnem forinthitelnek megfelelöt.Akkor véleményem szerint nem vonatkozik a szerzödésre a kuria azon megfogalmazása, hogy azért kell az árfolyamveszteséget a fogyasztóknak viselniük,mert jóval olcsóbb volt a devizahitel.Ki tud arról, hogy a Merkantil bank milyen forinthitelt kinált 2007-ben? Köszönöm HLJudit

Előzmény: HLJudit (500)
HLJudit Creative Commons License 2016.03.04 0 0 500

Szerintem a Merkantil Bank semmire sem hajlandó,tölük semmire se számits! Nem marad más csak a semmisségi per.Nem volt kockázatfeltároló nyilatkozat , aláirás nem megfelö,adósság nem lett meghatározva Chf-ben stb ... különben fizethetsz, ugy meg visszajár pénz. El kell dönteni .Keress ügyvédet a Bátor Programosoktól .Haászné

Előzmény: Erika Lengyelné Csanádi (498)
tacsi68 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 499

Köszönöm!

Előzmény: HLJudit (496)
Erika Lengyelné Csanádi Creative Commons License 2016.03.02 0 0 498

Kedves Fórumozok!

 

Megszeretném kérdezni,hogy valakinek a bank kivonta-e már az autóját a forgalomból?

2007-ben vásároltunk mi is ennél a DRÁGA Banknál autót.

Tavaly az elszámolást megkaptuk 1 150 000ft és + 2 évvel hosszabbította a futamidőt.Ez idáig " ok"!

A nyáron neki tolattak az autónak elég szépen össze tört.A szerelő megkereste a bankot,hogy a jóváhagyását adja a javításra.

A bank válasza annyi volt,hogy NEM,majd ha a fenn maradó tartózásunkat kifizetjük akkor majd hozzá nyúlhatnak!!!

Erre rá 1 hónappal kaptunk levelet,hogy azaz 1 150 000ft az már nem annyi,hanem 2 150 000 ft!!!

A 2 150 000ft-ra pedig 15 napunk volt,hogy kifizessük,de ez nem jött össze!

Most a bank ügyvédjével levelezünk!

Kiakarja vonatni a forgalomból!

Mit tegyünk?

A törzskönyvet nem adja vissza!

Elfelejtettem írni 2 100 000ft-ot vettünk fel és 3 650 000ft-ot már vissza fizettünk!

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

HLJudit Creative Commons License 2016.03.01 0 0 497

Javitás:a hitelkérelmet nem irhatta alá a kerskedö

Előzmény: HLJudit (496)
HLJudit Creative Commons License 2016.03.01 0 0 496

Tisztelt tacsi 68!Szerintem kérdd be a banktól a hiteles másolatot,mert a te példányod eredetisége nem bizonyitható.Ezenkivül be kell kérni minden, a szerzödéssel kapcsolatos dokumentáció hiteles másolatát,: a bank  meghatalmazását az autókereskedés alkalmazottja részére/a hatálybalépés faxaival együtt/,végszámlát,általános szerzödési feltételt,üzletszabályzatot,kondiciós listát a szerzödés idöpontjában,hitelkérelem  és minden egyebet kérj.Nyilatkoztasd a bankot,hogy mekkora volt a folyósitáskor fennálló CHF tartozásod,azt hogyan határozta meg,téged miért nem tájékoztatott erröl? Az nem igaz,hogy bázis árfolyamon kell számolni a CHF tartozást,mert az csak a forint fizetéshez kapcsolódik. Minden leveledröl készits másolatot,örizd meg a feladószelvényt. Szerintem biztosan lehet majd érvénytelenségi pert inditani.Elsösorban a kockázatfeltáró nyilatkozat hiánya miatt.Általában nem tájékoztattak senkit,hogy milyen minöségben járt el az autókereskedö az ügyintézés során és a meghatalmazást sem mutatták meg.Az üzletszabályzat,és az ÁSZF meghatalmazottról beszél csak.Csak megfelelö meghatalmazással irhat alá az ügyintézö. Ha megkapod a meghatalmazást látható,hogy csak három okirat aláirására vonatkozik,azt  is csak feltétellel.Ezzel szemben pld: a hitelkérelmet a bank meghatalmazottjaként irja alá az ügyintézö,holott arra nem is volt meghatalmazása.A bank arra hivatkozik, hogy pont a hitelkérelem aláirásából tudhattad, hogy van meghatalmazott,igy azt  is tudhattad,/söt kötelezettséget is keletkeztetett feléd az üzletszabályzatban ennek kapcsán/hogy meghatlmazottként aláirhatta a szerzödést.Abból,hogy a hitelkérelmet meghatalmazottként irta alá a kereskedö,nem következik, hogy a szerzödést is aláirhatta,föleg,hogy a meghatalmazást nem is irhatta alá.Tehát ha te nem tudtál arról ,hogy meghatalmazott van,és van meghatalmazás és az mit tartalmaz a szerzödéskötéskor a meghatalmazás,érvénytelen a kereskedö aláirása.Te jóhiszemü voltál és azt gondoltad,hogy biztosan aláirhat a kereskedés alkalmazottja valamilyen okból,hiszen a bank és  kereskedés alapvetö érdeke,hogy a szerzödés formai okokból is érvényes legyen .Az pedig ,hogy tájékoztassanak ilyen alapvetö dologról,annak természetesnek kell lennie.Mivel az érvénytelenség nem évül el,meg kell várni a perek tapasztalatait.Addig pedig a banktól kell kérni a hiányzó dokumentumokat és nyilatkozatokat. HLjudit

Előzmény: tacsi68 (495)
tacsi68 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 495

2006 vásároltam autót a Merkantil Bank finanszírozásával.Most láttam,a szerződésen csak az én aláírásom van.Sem a bank,sem a kereskedő nem írta alá,csak a bank neve van a forma nyomtatványon.2017 06 hónapig tudom fizetni a forintosított hitel után.2020 02 kellene fizetni.Mit tud tenni a bank?? 

HLJudit Creative Commons License 2016.02.13 0 0 494

Igazad volt! A Békéltetö semmit sem csinál. Mehetek járásbiróságra az elszámolással kapcsolatban. Ettöl a szervezettöl elvárható lenne, hogy bizonyos állásfoglalást tegyen , segitsen a következö lépésben stb. Ehelyett konkrétumok nélkül azt közli, hogy nem támasztottad alá a kifogásodat.Annak ellenére, hogy az elszámolás során felmerült fogyasztói panasz 5 éven belül elévül,csak biróságon lehetne tévedés,megtévesztés cimen pld kifogást emelni,azonban addig nem nyujthatsz be semmisségi keresetet, amig nincs meg az elszámolás.Igy az számukra az  a normális,hogy hibás az elszámolás és azt leakarják veled nyeletni,hogy a bankok számára a megtámadási okok csökkenjenek.Ha elfogadod az elszámolást,elfogadod pld:hogy volt folyósitási idöpont,amit ismertél,ismerted az akkori árfolyamot, és a fennálló töketartozásodat, mivel azt tartalmazza az elszámoláskor kapott törlesztési lefutás.Esetemben pedig el kell fogadnom a rosszul meghatározott báziskamatot,bázisárfolyamot.Rossz a helyzet, egyre inkább ugy érzem, hogy a bankok eröfölényben vannak ,és azok a szervezetek amelyek dolga volna az igazságszolgáltatás,ellenedre vannak.Ezt nevezik jogállamnak, demokráciának!

Előzmény: Törölt nick (493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.10 0 0 493

Köszi, figyelni fogom az ügyek állását. Majd ird meg itt, ha valami érdemleges történik az ügyeddel.

Fel szoktam nézni ide naponta.

Előzmény: HLJudit (492)
HLJudit Creative Commons License 2016.02.08 0 0 492

Meg kell jól nézni a szerzödést. Az enyémben pld. a késöbb megküldött törlesztési táblázat,és bázis árfolyam ,báziskamat meghatározásánál rossz szerzödési idöpontot adtak meg,igy nem jó a bázis kamatom, bázisárfolyamom.Alapvetöen ezt vitattam az elszámoláskor.Persze közben rájöttem hogy az igazi tartozás a folyósitáskor keletkezett és ezt kellett volna az elszámoláskor a táblázatok elsö rovatába beirni,azaz a folyósitáskori bázisárfolyammal osztva a kölcsönösszeget kapjuk a chf tartozást.A bank elfelejtette megadni a folyósitási idöpontot.A fogyasztovédelemnek megirtam, hogy tulajdonképpen hitelt nyujtott a merkantil bank, a bázisárfolyamnak megfelelö összeg, egy rendelkezésre állo összeg,de a tényleges tartozás folyositáskor keletkezik.Pld az FHB lakáshitelemnél igy van, de ök adtak egy folyositási értesitöt amelyböl kiderül,hogy a forint  hitel mennyi Chf-nek felef meg.A szerzödésemböl ,általános szerzödési feltételekböl,üzletszabályzatból sem derül ki mi a folyositás idöpontja.Szerintem nem az a folyositás idöpont amikor az  autókereskedö számlájára kerül az  általunk nem ismert idöpontban a  pénz, hanem amikor a kerskedö kiállitotta számunkra a számlát.Lehet,hogy csak a bázis árfolyam rossz meghatározása eredményezhet semmisségi okot,mivel nincs meghatározva a CHF tartozás.De szerintem az is megfontolandó, hogy nem lehet meghatározni, mikor van a folyósitási idöpont,és arról sem tudtunk,hogy mikor folyósitották valójában,és mi a tényleges tartozás.Ezenfelül az üzletszabályzatban 6 éves koráig adhattak volna kölcsönt az autóra,de a mienk 8 éves volt.Természetesen nem láthattuk ezt az üzletszabályzatot szerzödéskötéskor.Az autókerskedö meghatalmazásával is sok gondom van .Nem terjed ki csak három szerzödés aláirására.Elvileg a hitelkérelmet,és egy megállapodás nevü iratot sem irhatott volna alá.A meghatalmazás számunkra csak a meghatalmazásban emlitett faxok ismeretében válik hatályossá.A hitelügyintézésre,nyilatkozattételekre,felvilágositásra stb nem vonatkozik a meghatlmazás. Van még több dolog amire kitértem a Békéltetönél és a fogyasztásvédelemnél de még nem tudom a választ .Az a tanácsom, hogyha beindulnak a perek látni fogod,hogy lehet-e semmisséget elérni/szerintem neked is van esélyed/és akkor perelni kell.Mennyi is volt az ügyleti kamatod, és melyik idöpontban?Van-e információd,hogy abban az idöben milyen hitelkonstrukciókat hirdetett a bank?Kaptál-e engedményt,és azt az önrészbe beszámitották-e szabálytalanul? Minden jót és ha érdekel irok még néhány dolgot az általam kifogásolt dolgokról.

Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.07 0 0 491

Forintosítottak. Az eredetileg vállalt összes törlesztésen felül +1.5 milliót fizetek ki, mert 3 évvel meghosszabbították a futamidőmet. Havi fixesként magam előtt toltam az árfolyam különbözetet, ami most egyszerre esedékes lett. 800 ezerrel tartoztam még, meg 800 ezer árfolyam különbözettel, így 1,6 milla lett a tőke tartozásom. 9 éve fizetek még van 4 év hátra.

 

kibírom fizetni, nem fogok éhenhalni, de akkor is rohadjon meg az összes emberke akinek ehhez köze van.

tudom, hogy semmi sem törvényes:

- nem találkoztam soha banki alkalmazottal, csak autó kereskedővel

- nem kaptam részletes kockázatfeltáró nyilatkozatot. ( ezt kifogásoltam, és erre azt válaszolták hogy nem is volt kötelességük ilyet adni )

- soha nem tüntették fel semmilyen irományon a CHF tartozásomat, sem a hitelszerződésben sem a törlesztésekben, sem az elszámolásokban.

- a végelszámolás és a forintosítás is ezer sebből vérzik. Tudom, de nem tudok tenni ellene. Sokkal több szép és fontos dolog van az életben, mint ez miatt infarktust kapni. 

te hogy állsz konkrétan?

 

Előzmény: HLJudit (490)
HLJudit Creative Commons License 2016.02.07 0 0 490
  • Te hogyan állsz autó ügyben?Forintositották, vagy kifizetted már?
Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 489

Nem fontolok én semmit. Rohadjanak szét. A jó Isten ikszre játszik hosszútávon, így mindenki megkapja azt, ami jár neki. Most azt látom, hogy központilag vannak irányítva a testületek és nincs mit tenni.

Neked sok sikert!

 

Előzmény: HLJudit (488)
HLJudit Creative Commons License 2016.02.05 0 0 488

Nekem 16,27% ügyleti kamattal számoltak ami szinte forint kamatnak számit abban az évben .Eddig nem kaptam meg tölük a kondiciós listát.Egyébként az ügyem állása:elszámolás vitatása nem zárult le,Fogyasztóvédelemnek nagy lélegzetvételü panasz megküldése.Amennyiben pert fontolsz, pár szempontot ellenörizhetsz az én észrevételeim alapján.

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.05 0 0 487

Szia!

 

Én is 2007-ben vettem fel használt autóra hitelt.

Nekem a kamat 12% felett van. Egész pontosan most fejből nem tudom, de ha fontos akkor megnézem a szerződést. 

Előzmény: HLJudit (482)
Rőczeiné Horváth Éva Creative Commons License 2016.01.27 0 0 486

Köszönöm a választ!

 

Előzmény: HLJudit (485)
HLJudit Creative Commons License 2016.01.26 0 0 485

Tapasztalatom szerint a Merkantil Bank semmilyen kompromisszumra nem hajlandó,a törzskönyvet a teljes kifizetésig magánál tartja.Ezek után nem tudsz csinálni semmit, nem tudod eladni az autót. Egyetlen megoldás a törzskönyv visszaszerzése iránti per,amelyet a Békéltető testületnél kezdjed. Első lépésként a bankot szólítsd fel.A bank természetesen elutasító választ ad.Ezután a két levél másolatával ,kérdd az MNB Békéltetőtestületet,hogy közvetítsen ez ügyben. Legalább annyi kiderül,hogy van -e értelme perelni.A megoldás egyébként esetedben érvénytelenségi per indítása a bank ellen,mivel a 2010 év előtt kötött szerződésekben rendkívül sok az arra okot adó szabálytalanság.Keresd a Bátor program-ot az interneten ./a Hitelsikerek.hu-n is megtalálhatók,valamint ügyvédek is./Más választás nincs! Egyébként az Opciós jog kikötésnél,meg az adásvételi szerződésné/kölcsönszerződés melléklete/ olvashatod, hogy csak milyen esetben,és milyen értéken veszi vissza az autót a bank, nem fizetés esetén.Szerintem, 8 éves autóval már nem is foglalkozik.

Előzmény: Rőczeiné Horváth Éva (484)
Rőczeiné Horváth Éva Creative Commons License 2016.01.26 0 0 484

Sziasztok!

 

2008.07. havi Suzuki Splash-sel kínlódom, 2669 eFt hitelt vettem fel.  Azóta fizetem a részleteket, már 3.300 eFt-ot kifizettem, erre megmentettek és még 3.500 eFt-ot követel a Merkantil rajtam. Kérdezném, ha visszaviszem az autót (50000 km sincs benne és megkímélt) milyen értékben számítják be? Azt mondták, nem az Eurotax számít. Tud valaki valami biztosat?

Éva

 

illesek Creative Commons License 2016.01.25 0 0 483

Kedves csaszymondeos! Kérlek, elküldenéd nekem is mailben az elérhetőségüket? Előre is köszönöm! angelka1997@gmail.com

Előzmény: csaszymondeos (473)
HLJudit Creative Commons License 2016.01.23 0 0 482

Tisztelt fórumozók!Szeretnék információt kapni arról,hogy használt gépjárműre mekkora kamatot kért a Merkantil Bank 2007-ben. Köszönöm válaszotokat. HLJudit

Betty Suzuki2007 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 481

Üdv csaszymondeos! Privatban szeretnek tőled segitséget kérni. bernadettfarkas13@gmail.com

Köszönöm előre is.

Előzmény: csaszymondeos (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!