Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.23 0 0 13309

Lehet hogy ehhez a topikhoz nincs köze, de érdekes módon nem is indít róla senki hasonlót.

Hogy a tanult és a jó módú is kivégez neki nem tetszőket.

A brutalizmus terjed.

Előzmény: Csak Beugrottam (13291)
naki6 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 13308

Ha 3-nál több férfi nézte végig tétlenül az esetet én csak azt sajnálom, hogy azt a 3-nál több férfit nem verték agyon.

Megérdemelték volna.

Birkák.

sarONE_a_palacsintában Creative Commons License 2012.04.23 0 0 13307

pedig miért ne lehetne? legyünk már optimisták!

 

a "másik oldalon" is vannak értelmes emberek - gondolok itt Forgáchra, Lakatos Attillára;

csak még kevesen vannak.

 

Ettől függetlenül kicsit pesszimista vagyok: 10-12 éve ki kellett volna mennem, gyerekeim kinn születtek volna -ők egy talán nyugodtabb életet élnének.

 

Én már csak ilyen maradok: aggódós, pont az a korosztály, aki vastagon fog szívni.

 

1) nyugdíj

2) cigány-probléma

 

Igyekszem majd kimenekíteni a gyerekeimet, ha tényleg nagyon gáz lesz

 

"Miért hagytuk, hogy így legyen..."   és az összes politikus, TASZ, stb jöhet benyalni

Előzmény: Quintus omnibus (13305)
Quintus omnibus Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13305

nem provokáció

hanem

kitaláció

 

jólöltözött terepjárós cigányok amint a cigányok által agyonvert magyar temetésén koszorúznak

aha

de lehet hogy a borászok a rasszizmus szivás cimű alkotásból

Előzmény: Detonátor (13301)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13304

Az ATV híradón meg sem említették az esetet....

Előzmény: Héron (13303)
Héron Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13303
Detonátor Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13301

Nem hinném, hogy provokáció volt.

Előzmény: Törölt nick (13300)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13300

(norvég halászok voltak természetesen.. ilyenkor mindig megfordul a fejemben, hogy ez nem provokáció-e és mi történne, ha a "koszorúzók" is odakerülnének a megboldogult mellé... min 3-4 ásó elérhető ilyenkor alapból)

Előzmény: Detonátor (13298)
Héron Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13299

Három holttestet találtak Balatonakarattyán

A Veszprém megyei településen, az Árpád úton lévő családi házban holtan talált embereket megölték. Tovább »

forrás: Index.hu

Detonátor Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13298

A borsodi vajdára tippelnék, de ez csak tipp.

Előzmény: Quintus omnibus (13297)
Quintus omnibus Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13297

Vajon kik lehettek azok a jól öltözött terepjáróval érkezett cigány fiatalemberek, akik a legnagyobb koszorút hozták? Ez az mno-s cikkben van, ne az indexesen keressétek.

 

délibábok

Előzmény: KJG 202 (13296)
KJG 202 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13296

Az jópofa megállapítás, hogy a községet sokkolta az eset. A hosszú évek alatt nem sokkolódtak, amit a Lakatos família mellett kellett leélniük.

A szemtanúkat sem sokkolta, különben a sokk hatása alatt talán elmondták volna mit láttak.

Vajon kik lehettek azok a jól öltözött terepjáróval érkezett cigány fiatalemberek, akik a legnagyobb koszorút hozták? Ez az mno-s cikkben van, ne az indexesen keressétek.

Előzmény: sarONE_a_palacsintában (13294)
KJG 202 Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13295

Szerintem csak lapszemléztek, és a szerdán megjelent riport alapján leugrottak Berzékre. Figyelemfelkeltésnek jó, de a Nemzet cikke fényévekkel jobb.

Előzmény: sarONE_a_palacsintában (13294)
sarONE_a_palacsintában Creative Commons License 2012.04.21 0 0 13294

2 hét után már az indexhez is "eljutott" az info:

Állt a pultnál, halálra verték

Húsvét szombaton Nagy József berzéki szobafestő elment inni egy sört. A kocsmában minden ok nélkül agyonverték. A borsodi községet sokkolta az eset. Tovább »

forrás: Index.hu

cserélni illene a topic-címet "Agyonvertek (nem) egy embert"   vagy vmi hasonlóra  :-(

Előzmény: Csak Beugrottam (13289)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.04.20 0 0 13293

OFF

Pletykák szerint Brókernetes volt az áldozat, és károsult a gyilkos.

ON

Előzmény: Törölt nick (13292)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 13292

Igazad van,ez agyonverős topik .

Na mindegy,akkor maradok a témánál ...

 

,,Pénteken önként adta fel magát a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányságon, Szabó Tamás, aki pár héttel korábban egy badacsonyi luxusszállodában tartott születésnapi partin, úgy megütött egy férfit, hogy az rá két napra belehalt a sérülésbe. dr. Kamarás Géza, ügyvéd

 

,,

 

 

Előzmény: Csak Beugrottam (13291)
Csak Beugrottam Creative Commons License 2012.04.20 0 0 13291

És ? Miköze ennek a topikhoz?

Előzmény: Törölt nick (13290)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 13290

Sopronban meg 3 jó családból származó három középiskolás gyerek kivégzett 2 embert,ki is fosztották őket,aztán elmentek kaszinózni ....

Előzmény: Csak Beugrottam (13289)
Csak Beugrottam Creative Commons License 2012.04.20 0 0 13289

Sajnos ismét aktuális a topikcíme. :-(

 

 

"A Berzék községet évek óta terrorizáló Lakatos família négy tagja április 7-én a gyilkolás vágyától vezérelve vashusángokkal szerelte fel magát, hogy nyilvános helyen, minden indok nélkül meglincseljék Nagy József családapát, negyvenöt éves helybéli szobafestőt."

 

http://mno.hu/riport/lincseles-berzeken-1069097

 

 

Csak éppen ezt már jobban elhallgatják mint a topikindító esetet.

 

 

h_g Creative Commons License 2012.04.17 0 0 13288

Vértacskó :)

Előzmény: kristo_f (13287)
kristo_f Creative Commons License 2012.04.16 0 0 13287

Mentő körülmény volt nálam is, mert csak valami felfüggesztettet kaptam is a birósági költségek kifizetését,

de ennek ellenére elkaszáltak, sőt a biró jót is röhgött, aztán egyzser véletlenül osszefutottunk és elmondta annál enyhébet nem tudott adni, de személy szerint megértett

 

Valami lecsúszott jogász/ügyvéd "kölcsönkért" egy akkori barátnomtöl valami pénzt, nem is emlékszem már mennyit és persz enem adta vissza

Valahogy kiszurtuk, melyik kocsmában "rendel", mint zúgügyvéd

Elkaptam és mondtam hogy ugynaár adja vissza a pénzt

Persze nem adta, bujkált

Elmentünk a lakására, oszt ott lett egykis kalamajka, végül kihivták a rendőrséget, bevittek, pár óra de elengedtek és figyelmezettek hogy ezt nem szabad

 

Pénz csak nem jött vissza, igy egy reggel elfigyeltem hogy jön a kocsmábol ki, elkaptam, bevágtam a Dáciaba és elvittem a csajhoz, oszt mondtam , addig itt maradsz, mig a pénz nem kerül elő

Csajnak volt két kutyája, ez lényeges

Persze elengedtük pár óra mulva hogy ha a pénz nem jön, bizony meg lesz kenve a képe is

Aztán időközben nyomtattam pár öntapadós A/4 papirt szép 3D betükkel hogy XY csaló, kicsalta egy szegény asszony pénzecskéjét stb, és teleragasztottuk a lakóháza bejáratát rendesen vagy 20-30 papirral

 

Feljelentett szem.szabadság és "jóhír" megsértésért

Na ezen utóbbin jót röhögött a biró

Viszont a csalást is figyelembe vették nála, meg felhivtam a vád figyelmét ellentmondásokra, merthogy azt irta hogy vérebbekkel őrizettük és félt

A véreb egy tacskó és egy valami pásztorkutya volt, adtunk neki inni is

Aztán hogy amikor elraboltam, rettegett az autó hátsó ülésén, közben meg az elsőre vágtam be és a biztosnági övet is ráadtam

Szoval kiveséztem pontrol pontra a vád hazugságait rendesen

Beidézték , nem jelent meg, a második tárgyalásra elővezetés mellett idézték  nem jött "nem találták"

Kirendelt védőm rendes volt de nem nagyon nyomta a szöveget, én viszont szépen összeirtam és majd' fejböl cáfoltam mindent "az utolsó szó" jogán, de elismerve hogy korlátoztam a szem.szabadságát

 

Na, ez volt a sztori, voltak enyhitők, mert kitünt hogy másokat is átvágott, felesége sem tudott ezekröl a dolgairol és a + hazugságait nem tudta megerősiteni, mert nem jelent meg

 

Szoval azért óvatosan a megkötözéssel és a többivel :))

 

Előzmény: borzimorzi (13286)
borzimorzi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 13286

Azt szerinted nem lehetséges enyhítő körülményként beszámítani, hogy az illető provokátor viszont meghibbantott egy tüntetést, s ezzel csorbítota az összes résztvevőnek  a szólásszabadsághoz fűződő alkotmányos jogát?

 

Üdv:

b

Előzmény: kristo_f (13285)
kristo_f Creative Commons License 2012.03.26 0 0 13285

Ühüm!

Az hogy összecsomagolják és közröhej tárgyává teszik

személyes szabadság korlátozása és még valami személyes sértés a kiröhögtetésért

 

Ez utóbbit egyszer egy bíró felemlegette nekem, de eltekintett annak vádban való megfogalmazásátol

Elég volt a szem.szabadság korlátozása is

Előzmény: borzimorzi (13277)
ohrana Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13284

Összehasonlításként:

Akik Kaiser alibijét igazolták, azokat megvádolták hamis tanúzással (Szülei, barátnője, egy varrónőt).

Az ügyészség az ismert események miatt (más tettest jelöltek ki) módosította a vádat: hamis tanúzás, mert Kaiser ugyen nem Móron volt, de biztos máshol volt, és a szülők, barátnő, varrónő hazudnak.

A bíró felmentette őket, de az ügyészség fellebezett (!!!)

Mert ugye, ha felmentik őket, és nem volt hamis tanúzás, akkor komoly kártérítés jár nekik (a nő elvesztette munkáját és kirakták az iskolából is, ahol tanult - persze esetében nincs szó ártatlanság vélelméről).

 

Azaz lényegében bárkiből lehet hamis tanú, ha az ügyészség rászáll - ám a tényleges hamis tanúzást igen könnyen veszik

 

o

GPhaus Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13283

Hamis tanúzásért felfüggesztettet adni elég kevésnek tűnik. 

Előzmény: Berlusz Móni (13278)
borzimorzi Creative Commons License 2011.12.20 0 0 13282

+1

 

Különös  tekintettel arra, hogy a hamis tanúzás szervezetten történt, előre egyeztetve, valamint nagyon elterjedt bizonyos körökben, ezért a társadalomra való veszélyessége is nőtt, valamint a bíráskodást, a bírósági működést is erősen megdrágítja. Utóbbi forintosítandó - alsó hangon a bíró és legalább 2 fogalmazó szuperbruttó bére, valamint az ezzel az üggyel foglalkozó rendőri szervek működési költségei az utóbbi 8-10 hónapban összesítve -, majd pedig kártárítésként a vádlottak vagyonából elkobzandó.

 

Al Capone is legyintett rá, mikor gyilkosságokért vegzálták. Az adóhatóság profizmusa lett a veszte.

 

Ezeket is elsősorban a pénzzel lehet megfogni. Érezzék a következményeket!

 

Mégiscsak túlzás, hogy amíg pl. a devizahitelesek tekintetében teljesen természetesnek vesszük, hogy szerződés szerint olyan eseményekért is teljes felelősséggel tartoznak, amelyek abszolút kívül esnek az ő hatáskörükön, mint pl. a CHF árfolyamának kedvezőtlen változása, addig az ilyen alakok simán pocsékolhatják az adófizetők pénzét, következmény semmi.

 

Üdv:

b

Előzmény: FreedomTrail (13279)
AntonMohl Creative Commons License 2011.12.18 0 0 13281

Egyetértek.

Előzmény: FreedomTrail (13279)
FreedomTrail Creative Commons License 2011.12.14 0 0 13280

javítom: volna

Előzmény: FreedomTrail (13279)
FreedomTrail Creative Commons License 2011.12.14 0 0 13279

A hamis tanúzás miatt most kiszabott elsőfokú ítéletet az ügyész elfogadta.

 

Ez bizony problémának látom, az ügyésznek súlyosbításért kellett volan fellebbezni, letöltendőt javasolni mindegyik vádlott esetében.

Előzmény: Berlusz Móni (13278)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.12.13 0 0 13278

http://hvg.hu/itthon/20111213_hamis_tanuizas

 

Lincselés Olaszliszkán: négy embert ítéltek el hamis tanúzásért

2011. december 13., kedd, 17:09
 

 

 

Nem jogerősen négy vádlottat ítélt börtönbüntetésre kedden a Sátoraljaújhelyi Városi Bíróság hamis tanúzás, valamint hatósági eljárás akadályozása, illetve annak kísérlete miatt a 2006-os olaszliszkai bűnesethez kapcsolódóan - közölte Szabó József, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság szóvivője.

 

<!-- var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // -->0) { var start=document.cookie.indexOf(name+"="); if (start!=-1) { start=start+name.length+1; var end=document.cookie.indexOf(";",start); }; if (end==-1) end=document.cookie.length; return unescape(document.cookie.substring(start,end)); }; return ""; }; _gde_set_cookie = function(name,value,days) { var date=new Date(); date.setDate(date.getDate()+days); document.cookie=name+ "=" +escape(value)+((days==null) ? "" : ";expires="+date.toGMTString()); }; _gde_check_counter = function(id,max,time) { var period = 0; var times = new Array (0,86400,604800,2592000); if (max == null || max == 0) return true; if (!isNaN(time[0]) && !isNaN(time[1]) && !isNaN(times[time[0]])) period = time[1] * times[time[0]]; var cookie=_gde_get_cookie(id); cookie=cookie.split(":"); var counter=parseInt(cookie[0]); if (isNaN(counter)) counter = 0; var lasttime=parseInt(cookie[1]); if (isNaN(lasttime)) lasttime = 0; var now=(new Date()).getTime(); if (period > 0) { if (lasttime+period*1000 < now) { counter=0; lasttime=now; }; }; cookie=(++counter)+":"+lasttime; _gde_set_cookie(id,cookie,1000); return (counter <= max); }; if (_gde_check_counter('2k4HGLRWNzEe3vsxJb_j.Hv8EmEuUL5ay5.TxRctwFj._7',_gde_user_freq,_gde_cap_time)) document.write(''); // -->

Az elsőrendű vádlott nyolc hónap börtönbüntetést kapott két év próbaidőre felfüggesztve, a másodrendű vádlottat - akit hamis tanúzás bűntette mellett hamis tanúzásra felhívás és hatósági eljárás akadályozása bűntettével is vádoltak - három év börtönbüntetésre ítélték, és három évre eltiltották közügyektől.

A harmadrendű vádlottat két év hat hónap börtönbüntetésre és három év, közügyektől való eltiltásra, a negyedrendűt egy év börtönbüntetésre ítélték, két év próbaidőre felfüggesztve.

Szathmáry Béla tanácsvezető bíró az ítélet indoklásában elmondta: a hamis tanúzás az utóbbi időben gyakori jelenség lett a bíróságokon, az elkövetők pedig nem is érzik annak súlyát, hogy tettük milyen hátrányos kihatással van az igazságszolgáltatásra. Példaként említette, hogy éppen a vádlottak miatt húzódott el korábban az alapügy, vagyis a Szögi Lajos meggyilkolása miatt indított eljárás, ugyanis megnehezítették a korrekt és gyors ítélkezést. 

A tiszavasvári tanárt 2006-ban két gyermeke szeme láttára verték agyon Olaszliszkán a nyílt utcán. Az ügyben felelősségre vont nyolc vádlottat jogerősen tíz évtől életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte a bíróság. A hamis tanúzás miatt most kiszabott elsőfokú ítéletet az ügyész, valamint az elsőrendű vádlott elfogadta, hárman felmentésért fellebbeztek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!