Keresés

Részletes keresés

Playerka Creative Commons License 2006.12.07 0 0 39

Schmo,

 

Rosszul fogalmaztam. Megrendeltem, amit 30 napon belül még lemondhatok. De úgy néz ki, hogy megtartom.

Előzmény: schmo (37)
schmo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 38
Szia !
A t-online polifórumán van egy IPTV-s topik, ott sok (több :-) ) müszaki info is van, nézz be oda.
Előzmény: Grizzly79 (36)
schmo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 37

Playerka,
Mi az hogy teszteled?
Úgy tudtam, a tesztelések lezárultak.

 

 

Előzmény: Playerka (35)
Grizzly79 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 36
Sziasztok!

T-Home TV bekötésén gondolkodom. A Faxom tele van már a UPC köcsögösködésével.
Arról lehet tudni valamit, hogy milyen felbontásban jönnek az anyagok? Nincsen agyontömörítve? Nagyfelbontású TV-n milyen a kép? A menük és s csatornaváltás sebessége milyen?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.
Mr. Grizzly
Playerka Creative Commons License 2006.12.06 0 0 35

Sziasztok!

 

Kb. 1 hete tesztelem az IPTV-t. Sztem teljesen rendben van. A kép minősége televiziótól függően tökéletes és minden csatornán egyforma. Jó szívvel javaslom mindenkinek.

Csabarió Creative Commons License 2006.12.02 0 0 34

 

 Sziasztok!

 

 Én november 7-én rendeltem meg online a t-home tv szolgáltatást. Mint megtudtam november 15-én küldték át a T-comnak akik bemérik a vonalat.  És azóta sem értesítettek, hogy mi az eredmény. Az ügyfélszolgálaton az elején nekem 2 hetet mondtak, de abból nem lett semmi.

schmo Creative Commons License 2006.12.02 0 0 33

Szia !
Végül több levél és telefon után sikerült megrendelni.
Azért elég gáz szerintem ez a helyzet...

Most pedig elkezdjük a várakozást a bemérésre... kiváncsi vagyok, mennyi idő. Az ügyfélszolgálatos 1-1.5 hetet mondott. Meglássuk...

Előzmény: joula1 (32)
joula1 Creative Commons License 2006.12.01 0 0 32
Én sem látok semmit. Beszéltem ügyfélszolgálattal és jelenleg a felület karbantartása folyik és remélhetőleg hamarosan visszakerül a felületre a rendelési lehetőség. Talán nem bírják kezelni a bejövő megrendeléseket és szimplán letiltották az online felületről :).
Előzmény: schmo (31)
schmo Creative Commons License 2006.11.27 0 0 31
Hogy tudom megrendelni az online ügyfélszolg oldalon? Nem látok semmit, amivel rendelni lehet bármit is :-(
Előzmény: Playerka (27)
robicsek Creative Commons License 2006.11.25 0 0 30

van, muködik, elején állandoan megszakadt a net, már nem.

Viszont: nem birtam még kiszedni belőlük a router settopbox felé menő IP cimét (a settopbox megmondja a magáét)  - az jo lenne nekem, mert átvinném a drot helyett két access pointtal a jelet wifin.

nem hinném hogy ne lehetne megcsinálni, nem?

 

schmo Creative Commons License 2006.11.24 0 0 29

Szia !


Mindenképpen számolj be,várjuk !


Azt tudod esetleg, hogy van valamiféle próbaidő beszereléstől számitva, ami alatt eldöntheted, hogy mégsem kéred? Vagy ha szerződéskötéstől kezdve bármikor lemondod, akkor fizetheted a 15eFt-ot?

Előzmény: Playerka (24)
Csabarió Creative Commons License 2006.11.24 0 0 28

 

 Online rendeltem meg ahogy írtad 2 és fél hete. Igaz még nem tudom, hogy a vonalam jó hozzá vagy nem.

Előzmény: Playerka (27)
Playerka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 27

Kicsit félek a lefagyásoktól...

Amúgy sztem legegyszerűbb online megrendelni az online ügyfélszolgálaton keresztül, a saját áttekintő lapodról, mint kiegészítő szolgáltatást.

Előzmény: Csabarió (25)
Playerka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 26
Én má nagyon régen jelentkeztem tesztre, de akkor technikai okok miatt nem tudták beszerelni. Elfogyott a set-top-box-uk akkor...
Előzmény: Csabarió (25)
Csabarió Creative Commons License 2006.11.23 0 0 25

 

 Szia!

 

 Te mikor adtad le a megrendelést?

 

Csaba

Előzmény: Playerka (24)
Playerka Creative Commons License 2006.11.23 0 0 24
Ha minden igaz, hétfőn nov. 27-én jönnek bekötni... Majd beszámolok.
schmo Creative Commons License 2006.11.21 0 0 23
Hát ez elég szomorú :-(

Ezekszerint nem elég, hogy akarni kell szerződni, a bemért vonal se elég... Én naiv meg megkérdeztem őket, hogy nem lehet-e előre megmondani, hogy jó-e a vonalunk vagy sem, mert ha nem, akkor nem is gondolkozom rajta :-)
Előzmény: Tu-154B-2 (22)
Tu-154B-2 Creative Commons License 2006.11.17 0 0 22
Nekem sajnos nem volt szerencsém a T-Home-al. Nagyon vártam, hogy jöjjenek telepíteni az új routert meg a set-top-box-ot. Aztán bevizsgálták a vonalunkat, ami jónak tűnt, átállították az internethozzáfárást 8 mbps-ra, aztán a helyszínen egyik router sem volt üzemképes, nem tudtak csatlakozni vagy csak nagyon lassan a hálózathoz. Instabil lett volna a rendszer. A technikus emberke laptopja tudtott csatlakozni a 8 megás hálózathoz, de a routerek nem. Kitartóan villogott a kicsi zöld led... Egy órán keresztül telefonálgatott a t-online embere, minden paraméter a központban megfelelő, itt nálunk mégsem létesíthető a szolgáltatás. Nem tudják miért.

Ezután összecsomagolt az ember és elment.
Előzmény: schmo (20)
agabe Creative Commons License 2006.11.14 0 0 21
Minden film, és TV adás tökéletesen élvezhető, nincs semmiféle akadozás (ha rosszul van beállítva valami a központban akkor előfordulhat, de nálam nem volt ). Tvnet-nél asszem Mpeg2 tömörítésben jönnek az adások, ezért ott 1 stream-hez 4,5 - 5M sávszél kell. (később tervezik a nagyobb tömörítést asszem, ugyanúgy mint a T-home-nál, akkor ott is elég lesz 2,5M egy streamhez.)
Előzmény: Atiss_ (16)
schmo Creative Commons License 2006.11.14 0 0 20

Nagyon köszi a részletes választ !!!


Szóval egész kicsi esélyem van, és igazából csak akkor derül ki, tutira hogy megfelelőek-e az adottságaim, ha már eldöntöm, hogy szeretnék szerződni. Akkor próbálok nem annyira lelkesedni...

Előzmény: shabbarulez (19)
shabbarulez Creative Commons License 2006.11.14 0 0 19
Ha megrendeled a T-home szolgáltatást akkor előtte a Tíkom beméri a vonalad mennyi mekkora vonali sebességre képes maximum. Nagy valószínűségre átraknak ADSL2+ os DSLAM-ra ha már most is nem épp azon vagy, ezzel is növelve az esélyét annak hogy a vonali sebesség magasabb lehessen.

Ha a bemérés porzitív eredményt hoz és a vonali sebességen elfér párhuzamosan egymás mellett az internet és az IPTV szolgáltatás akkor elfogadják a megrendelést és beüzemelik. Ha a vonal technikailag erre nem alkalmas akkor visszadobják a megrendelést.

Egy IPTV stream úgy ~2.5 Mbps-et eszik T-home szolgáltatásnál és egy STB két streamet kezel jelenleg 1xre. Mellette az internet szolgáltatás Tíonlánytól 512kbps, 1 vagy 2 Mbps-es lehet. Ez mondjuk 1 STB-vel és 2Mbps-es internet csomag esetén 7 Mbps-et jelent. De a valóságban vannak még egyéb IP és ATM overheadek amik erre rájönnek(~ +15%) így ezzel együtt ez úgy ~8 Mbps vonali sebességet követel meg.

A vonali sebességet több tényező befolyásolja legfőképp a vonalhossz amivel arányosan drasztikusan csökken a vonali sebesség. De a kábel minősége, kötések és egyéb a zajt befolyásoló tényezők is számítanak. A 8 Mbps vonali sebesség úgy ~2.5 kábelhosszon belül érhető el, és természetesen a kábel a lakás és a telefonközpont között nem létvonalba fut hanem kanyaroghat akár vargabetűt is leírhat. Így viszonylag behatárolt azok köre akik igénybe vehetik majd a T-home szolgáltatást, főleg 2 STB-vel. Hisz nagy sebessége csak azoknak lehet akik közel laknak a telefonközponthoz(DSLAM eszközhöz). A gyakorlatban pedig akár 5 km vagy a feletti távolságban is lakhatnak előfizetők a telefonközponttól, soxor épp a nagy távolság az oka annak hogy egyáltalán nem is létesíthető ADSL szolgáltatás.

Ha gondolatban felrajzolsz két koncentrikus kört az egyik sugara 2.5 km a másik pedig 5 km akkor a lefedett terület a kisebbnél 25%-os a nagyobbnál 75%-os. Ha az adott területen a lakosok eloszlása egyenletes akkor kb. ez az arány mutatja azt mekkora arra az esély hogy benne legyen valaki a szükséges vonali sebességben ami az IPTV szolgáltatáshoz szükséges. Persze ez egy elnagyolt elméleti példa volt a valóságban sosincs egyenletes eloszlás, egyenese légvonalva futó kábelek, stb.
Előzmény: schmo (18)
schmo Creative Commons License 2006.11.14 0 0 18
Ez most béna kérdés lesz, de az hogy derül ki, hogy nekem milyen vonalam van?
Azt megnéztem a honlapon, hogy olyan előfiz csomagom van (hobbi) , amihez lehet t-home-ot kérni. Ezek után már az ő dolguk, hogy jó legyen a sávszélesség? Magyarán, nem kell feltuningoltatnom még extra pénzért?
Előzmény: joula1 (17)
joula1 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 17
Beszéltem egy ismerőssel, akinek április óta van T-Home TV-je (T-online alkalmazott, belső tesztelő). Jó véleménnyel volt róla (minőség, szolgáltatás rendben van). 7megás vonala van, abból netre 2-t használhat (és gyorsabb ADSL-ed nem is lehet), a többi a TV számára van fenntartva. Én valószínű megrendelem, viszont előtte ki kell lépnem a céges ADSL flottából, mert az IPTV-t csak egyéni ADSL előfizetéssel lehet megrendelni.
Atiss_ Creative Commons License 2006.11.14 0 0 16
Ha jól értem, akkor te a TVnet-es szolgáltatást teszteled. Esetleg lenne valami konkrét infó a szolgáltatás minőségéről? Nem is a netszakadás érdekelne, azt még el lehet viselni, hanem a TV, mivel egy film tényleg nem igazán élvezhető, ha szakadozik.
Előzmény: agabe (11)
schmo Creative Commons License 2006.11.14 0 0 15
Már hogy a kérdést úgy gondoltam, hogy szerintetek hogy van ez :-)
Előzmény: schmo (14)
schmo Creative Commons License 2006.11.14 0 0 14

Az nagyon jó lenne ! Köszi előre is.

 

Ehhez kapcsolódóan még az lenne a kérdésem, hogy ha valaki szerződik, és a szolgáltatás akadozik, de mondjuk nem nagy leállások vannak, hanem "csak" többször pár percre nincs adás, szóval sok pici szakadás van... de mondjuk ez pont elég ahhoz, hogy élvezhetetlen legyen a film... akkor ha felmondja a szerződést, akkor is fizetnie kell a büntetést, amiért hüségidő alatt kiszáll ?

Előzmény: joula1 (13)
joula1 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 13
Van egy ismerősöm a T-online ügyfélszolgálaton és megpróbál érdeklődni a technikai supportnál, hogy mennyire megbízható a rendszer, vannak-e komolyabb leállások, problémák.
Előzmény: schmo (12)
schmo Creative Commons License 2006.11.13 0 0 12

A T-Home nov 6-val indult, ebből én azt gondolnám, hogy vége a tesztidőszaknak, és most már tuti jónak kell lennie mindennek. Tévedek?
Elméletileg tetszik (ami a honlapon van mint leirás - főleg a beépitett merevlemez). Szivesen ki is próbálnám, csak amig nincsenek pozitiv tapasztalatok az éles működésről itt fenn a neten, addig nem akaródzik aláirni a hűségnyilatkozatot...

Előzmény: agabe (11)
agabe Creative Commons License 2006.11.13 0 0 11

A tesztidőszaknak még nincs teljesen vége, a szakadások annyit, hogy nekem a net sokszor nem szakadt mikor az iptv, de colt olyan is, hogy együtt szakadtak.

Több volt mostanában a szakadás mint előtte bármikor, dehát ez a tesztidőszak.

Hogy melyik előnyösebb... azt nem tudom, nincs T-online Iptv-m, de asszem az jelenleg kiérleltebb mint a Tvnet-es. Tvnet olcsóbb az tuti, meg ha müködni fog rendesen lehet hogy ugyanojan jó lesz, viszont T-online-nál a set-top boxban van merevelemez, ergo felvétel, és timeshifting működik, Tvnetnél ez köszponti szerverről megy, de felvételre csak 6 órányi idő van, time-shifting meg még nem fog menni, mert a Tvkkel meg kéne egyezniük, hogy belemenjenek élő műsoraik dolyamatos rögzítésébe, és 24 órás tárolásába, mivel Tvnet timeshiftingje 24 órás (elméletben ezt szeretnék) teszt alatt ez müködött is néhány csatornánál, és ez az egyik legvonzóbb része volt (előző este 10-11 kor kezdődő filmet másnap este 7-kor simán megnézhettem), de most még elvileg nincs is time-shifting, nem is biztos hogy lesz igy ahogy akarták volna...kiderül.

joula1 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 10
Megnéztem mindkét cég ajánlatát - T-online, Tvnet - és nekem úgy tűnik, hogy a Tvnet ajánlata valamivel előnyösebb. Az "L" csomagban is minden csatorna elérhető (kivéve HBO és társai) és kapsz mellé egy minimum 1M-ás vonalat, ami lehet 3.5 is amikor nem tévézel és mindezt 11ezerért. T-online-nál 5ezer a családi csomag, viszont 6e-ért nem kapsz hozzá egy ehhez hasonló vonalat.

Van valami összehasonlításai alapotok, hogy melyik éri meg jobban? Előny-hátrány?
Előzmény: agabe (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!