Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.17 0 0 5102

Nem kell hozzá gomb kombináció!

Csak a habosító alatti kis ablak mögötti cső toldalékot a habosító helyére kell bedugni és már be is lép a vízkőmentesítésbe!

Amelyik gomb villog annak a megnyomásával indul a vízkőmentesítés első periódusa, utána tiszta vizzel öblíteni kell ismét a

villogó gomb megnyomásával! Ha jól végig megy a két rész, sikeres vízkőmentesítés esetén a végén kikapcsol a gép!

Előzmény: chiga2 (5100)
Replay Creative Commons License 2022.08.07 0 0 5101
Előzmény: chiga2 (5100)
chiga2 Creative Commons License 2022.08.07 0 0 5100

Sziasztok! Nespresso EN 550 Lattissima Touch gépnél hogy tudok  belépni a vizkőtelenités menübe? Még nem jelzi, hogy vízkőtenítés kell, de én szeretném végigfuttatni. Egyszer találtam erre egy gombkombinációt, de most nem találom.

Bari8 Creative Commons License 2022.07.08 0 0 5099

Bocsánat, az utóbbi kettőt rossz téves helyre írtam.

Előzmény: Bari8 (5098)
Bari8 Creative Commons License 2022.06.27 0 0 5098

Rafa főpróbái annyira nem voltak meggyőzőek. Bízom abban, hogy az előadás sikeres lesz. Hajros Rafa!!!

Bari8 Creative Commons License 2022.05.10 0 0 5097

Nekem sem kellene, de érdekelne, mi a baj vele? Köszi.

Előzmény: Törölt nick (5096)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.07 0 0 5096

Én Vertuo-t csak olyan valakinek ajánlanék a saját kálváriám alapján, aki megunta a gondtalan életet (kávézgatást) és egy

kis feszültségre és bosszúságra vágyik! Ez olyan mint autóban  Dacia!!! DeLonghi Lattissima Touch FL forever!!!

Bari8 Creative Commons License 2022.04.08 -1 0 5095

Akkor nem ismered a Nespresso vertuot. Az új, jóval nagyobb kapszulában  és persze más géppel. Azt nem tudom, mekkora a sikere, nekem nem kellene.

Előzmény: M6TTL (5093)
blueye Creative Commons License 2022.04.06 0 0 5094

Ha vki mégis kipróbálná ennyiért szvsz most megéri:

KRUPS XN910B10 Nespresso Vertuo next grey kávéfőző 
29.990 Ft, 12.000 Ft értékű kávékuponnal az árban

M6TTL Creative Commons License 2022.04.06 0 2 5093

Nagyon egyszerű: a régi, hagyományos kapszuláknak lejárt a jogvédett ideje, most már bárki készíthet és piacra dobhat ilyen méretű és műszaki megoldású kapszulákat. Kell egy új szabadalom, amit sok évig ismét csak a Nespresso gyárthat.

Előzmény: Bari8 (5091)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.15 0 0 5092

Nyilván azért mert a "bevált" kapszulákat már koppintja boldog-boldogtalan!! Kellett egy kis "innovacio"! A kávé egyébként szerintem jó!! Mondjuk ezeknek a vödörnyi mennyiségeknek nyilván majd csak most alakul ki a piaca! A fiatalabb "Z" generáció már ebbe kávéalizálódik bele!

Előzmény: Bari8 (5091)
Bari8 Creative Commons License 2022.01.14 0 1 5091

Nem is értem minek találták ki ezt,a bevált klasszikus kapszulák helyett. Egyszer kóstoltam, de nem fogott meg.

Előzmény: Törölt nick (5090)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.13 0 2 5090

Ha esetleg bárki az új Nespresso Inováción törné a fejét, amit VERTUO néven kínálnak,

semmi esetre sem javaslom!! A kávé, mármint a kész termék, frankón tudja azt amit a reklám

alapján várunk!! Tehát nem az a Mc hamburger ami csak a plakátokon hűűűhaa, a drive-ban

pedig egy nyamvadt szendvicset kapsz, itt a valóság is rendben van!

NA de az a mizéria ami gépekkel van!! Agyhalál!! Tavaly tavasszal dobták piacra, a harmadik

gépnél tartottam, egyik sem élte meg a három hónapos kort, amikor visszakértem a vételárat!!

Szerencsétlen ügyintézőket és szervizeseket nem irigylem! Most kapnak hideget meleget!

Bari8 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 5089

A Nespresso nem emelt.

Előzmény: Pdudu (5088)
Pdudu Creative Commons License 2022.01.03 0 0 5088

A kave arara mar voltak elore jelzesek, marmint a durva emelkedesre es a luxuscikke valalsra is.

Remelem azert nem emelkedett ekkorat.

 

Mondjuk en szerencses vagyok, Trieszttol 15 kilometerre van jo par kavegyar. Itt az Illy is 6 Euro alatt van (a kotyogosba valo femdobozos).

Amit szeretek (Lavazza Crema e Gusto Dolce) az viszont nincs kapszulasban. De ugy tunik kenytelen leszek visszaterni a jo oreg kotyogosra.

Abbol egy faxa Bialetti egy indukcioson kb ugyanannyi ido alatt foz le egy kavet ahogy a kapszulas. Jo gyorsan melegszik az indukcios lapon.

 

Esetleg gyartatott-e mar valaki kozuletek sajat kaveval kapszulat?

Lattam mar olyan weboldalt ahol ilyesmivel foglalkoztak. 

Előzmény: fepeti001 (5087)
fepeti001 Creative Commons License 2022.01.02 0 1 5087

Ma voltam bevásárolni az Auchanban. Döbbenten látom az új kapszula árakat.

LOR-t és Starbucks-t szoktam venni...

Tavaly nyári árakhoz képest 20-30%, az egy évvel ezelőttihez inkább 30-35.

Átmentem a kínaihoz, ott még a decemberi áron volt, de azt mondta, hogy napokon belül emelni fog ő is.

 

Bari8 Creative Commons License 2022.01.02 0 1 5086

Persze, házilag nem lehet úgy sűríteni, mint gyárilag. Vagyis igazad van. Egyszerűen gyenge.

Előzmény: Törölt nick (5083)
Pdudu Creative Commons License 2021.12.29 0 1 5085

Igazabol az adott kave fajta hianya es a rengeteg szemet ami zavaro. 1 doboz kave kapszula az kb 2 nap. 

Szoval eleg sok szemetet termelunk. Ha lehetne minimalizalni - ugy, hogy meg a megszokott kavenkat is issuk - na az egy win szituacio lenne.

 

Ha jol ertem, akkor a gumi vagy alu fedeles verzio mar jobb irany lehet, az jobban kepes idomulni a kaszla tetejehez hozz ero reszhez.

 

Az aljaval nincs mit tenni, oda csak a korkorosen kimelyitett verzio a jo, hogy a 3 tu ne szurja meg.

Ha jol gondolom, akkor igyis/ugyis a kapszulat magaba zaro forma teljesen zart - ugyanis volt egy olyan kapszulank amin nem ment at a viz - azaz tiszta, meleg viz folyt ki a gepbol.

Utobbi meg csak ugy lehetseges, ha a kave kapszula mellett folyt el a viz - de a kapszula tarto igy is zarva volt. Azaz az alja miatt nem izgulnek, ott bele fog menni a viz gond nelkul.

Előzmény: nohab (5084)
nohab Creative Commons License 2021.12.28 0 2 5084

Én anno játszottam vele, kifejezetten használható eredménnyel. Jóval durvábbra kell őrölni mint a klasszikus karos gépemhez, különben egy csepp víz sem megy át az őrleményen. Odáig hamar eljutottam, hogy (nekem) jobb (=rövidebb, sűrűbb) kávé lett az eredmény mint az átlagos minőségi kapszulákból, aztán ment vissza a fiókba, mert egyszerűen nincs olyan alkalom, amikor kellene: ha időm van, sosem iszom Nespressót, csakis a karos géppel készítek kávét, ha meg nincs, akkor pont a kapszula gyorsasága adja a pluszt. Talán egyszer egy kézi őrlővel nyaraláson, ahová csak a Nespressót viszem :)

Előzmény: Törölt nick (5083)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.28 0 1 5083

Én nem kísérleteznék ezekkel az újra tölthető kapszulákkal! Nagyon rosszak a tapasztalatok velük kapcsolatban! A főzőfejek gyorsabb elhasználódását eredményezik!

Nem véletlenül készülnek az eredetiek alu-ból! A tökéletes záródást és a tömítettséget csak így lehet biztosítani, ha az alumínium egy kicsit " bele deformálódik" a helyére!

A rozsdamentes nyilván erre nem képes, tehát a gép műanyag alkatrésze torzul hozzá!

Egyébként a kapszulákban lévő kávé őrlemény mennyisége és a szemcse nagyság is lényeges a lefőzés minőségéhez + a lefőzés hossza az átfőzött víz hőmérséklete és

mennyisége! Ez tulajdonképpen egy recept, kísérletezni lehet, de a találomra adagolt kávéból az olyan lesz mint a legtöbb házi pálinka!! Meg lehet ugyan inni de valljuk be

őszintén:  szar!!

Előzmény: Pdudu (5082)
Pdudu Creative Commons License 2021.12.21 0 0 5082

Sziasztok!

 

Nespresso Essenza Mini gephez keresek rozsdamentes kapszulat.

(nem feltetlenul sporolas miatt - nem talaltam eddig a kedvelt Lavazza kavenkat kapszulas formaban. No meg a rengeteg szemet amit a kapszulakkal termelunk).

 

Melyik verzio megfelelo ehhez a gephez?

Icafilas amit ranezesre jonak talalok - nem tudom a becsukos vagy a racsavaros verzio az ami egyszerubben hasznalhato.

 

Van erre valami itthoni beszerzesi forras emberi aron?(10K folotti aron talaltam darabjat)

 

Elore is koszonom!

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.09 0 0 5081

Na ez aztán tényleg furcsa! Ha valami egyszer jó egyszer nem! Ilyen nincs. Ha valami hibás, pl egy víztartály akkor az mindig rossz!

Nem szokásuk, hogy megjavulnak! Szerintem nálad lehet valami kis szennyeződés, vízkő stb a csatlakozónál vagy tartálynál ami nem

engedi a tartály csatlakozását záródni! Vagy ferdén találkozik a két alkatrész!

Előzmény: nohab (5079)
Bari8 Creative Commons License 2021.12.06 0 0 5080

Úgy látszik, a vásárlónak szerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy olyan gépet vásároljon, amelyik unásig jó. Ilyen volt az első kiadású essenzám végül egy rokonomnak adtam, aki kért, hogy ne dobjam ki. Azóta is jó. Második essenzám évek óta remekül működik. (Lehet, hogy most elkiabáltam)???

nohab Creative Commons License 2021.11.25 0 0 5079

Pont az élet adja meg nekem erre a választ itthon a napokban. Essenza mini, vagy normálisan működik minden hibajel nélkül, vagy maga alá folyatja a tartálycsatlakozónál a vizet. Egy kicsit mozgatni kell a tartályt, hogy jó legyen, aztán a következő víztöltés után (mert ennél ha a fedelet kinyitod, a tartály elmozdul) vagy újra maga alá pisil és igazgatni kell, vagy működik rendben.

 

Tehát nincs szivárgó állapot akkor sem, amikor maga alá pisilős verzió van.

Előzmény: Törölt nick (5077)
majorita3 Creative Commons License 2021.11.24 0 0 5078

Ezt kóstolta már valaki?:

Nicaragua La Cumplida Refinada

Mi a véleményetek róla?

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.14 0 0 5077

Ha egy víztartály ereszt, akkor az szivárog úgy is, ha a tartály nincs a gépre helyezve, hanem tele töltve áll az asztalon!

Ha csak a helyére állítva van víz a kávégép alatt, akkor nem a víztartály ereszt, hanem a gép! Valahol!! pl. víztartály csatlakozó,

átfolyásmérő, vízpumpa, kazán, főzőfej, stb!

Előzmény: nohab (5076)
nohab Creative Commons License 2021.10.13 0 1 5076

Ha a víztartály eresztené a vizet, akkor nem csak főzés közben ill. utána lenne víz a gép alatt hanem nyugalmi állapotban is pl. egy éjszakai állás után!

 

Nem feltétlenül, más ha a nyugalomban lévő vizet kell tömíteni mint ha a kávéfőző által történő beszívás közben áramlót.

Előzmény: Törölt nick (5075)
Törölt nick Creative Commons License 2021.10.09 0 0 5075

Ha a víztartály eresztené a vizet, akkor nem csak főzés közben ill. utána lenne víz a gép alatt hanem nyugalmi állapotban is pl. egy éjszakai állás után!

Működés közben valamelyik belső alkatrészből szivárog a víz, ha hideg akkor a kazán előtt, ha forró akkor a kazán után! Egy elektromos készülék amiből víz szivárog áramütést is okzhat!

Mielőbb szerviz!!

Előzmény: mrzltn (5073)
DJ Szegecs Creative Commons License 2021.09.19 0 0 5074

Ha a tartálynál szivárog, ahhoz lehet kapni tömítést kb. 450 Ft-ért. Én ugyan Krups Dolce G. kutyához vettem, de megoldotta a problémát, viszont speckó csavarhúzó kellett a szétszedéshez.

Előzmény: mrzltn (5073)
mrzltn Creative Commons License 2021.09.19 0 0 5073

Sziasztok!

Pár napja azt vettem észre, hogy kávéfőzés után áll a víz a gép alatt (Krups Inissia, 5 éves), ma kipróbáltam és főzés közben lenyomom a víztartályt nincs alatt víz. Lehetséges, hogy elfáradt a szelep a tartály alján? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Láttam, hogy lehet kapni külön tartályt a géphez, csak most épp nem rendelhető.

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!