Keresés

Részletes keresés

Lazi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 130

"Mégegyszer mondanám: nekem csak azzal van bajom, hogy pont most, pont ilyen indokkal!"

 

Pont most van reform 'vazze!

 

Nálad a reform azt jelenti:legyen minden olyan szar mint volt?

 

A traumatológusok másként gondolják.

Ha egyszer be akarják tartani az EU előírásait, az már reform ellenes?

 

 

Lazi

Előzmény: porhó (127)
Mandrake Creative Commons License 2006.09.01 0 0 129

a kurva sok cigi, amit elszívnak ... az

bár nekem nincs éppen nagyon jó véleményem a traumatológiákról (sportolóként már többször sikerült nekik megállapítani a törött orromról, hogy az biza nem törött el, majd utána  megfelelő intézmány pár hetes ápolásban részesített ...), de legyen. kapják meg a normális fizetést. csak akkor itt ne álljunk meg, és minden szakma kapja meg azt.

ja, és azt felejtsék el, hogy bárki bármit bármikor a zsebükbe dugdos(hat)

Előzmény: afintha (109)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 128
kulon megerne egy elemzest, hoigy az elkeszult ripotokbol a media mit is hoz le.

merthogy nagyon-nagyon keveset.

ez nagy baj.

az idozites: a magyar jogszolgaltatas lassusaga miatt most erett meg erre a helyzet. Ha gyorsabb a jogszolgalatatas, akkor mar 2004-ben is lehetettt volna ebbol mediahir.
Előzmény: porhó (127)
porhó Creative Commons License 2006.09.01 0 0 127

Én csak azt tudom, amit láttam, hallottam, olvastam: 467? Ft/óra (szerintem szemétség!!!) helyett 3000-5000 Ft/óra képzettségtől függően!

Mégegyszer mondanám: nekem csak azzal van bajom, hogy pont most, pont ilyen indokkal!

Ezért állítom hogy politika!!! Ami meg ilyesfajta politika, az számomra undorító. Mert a végső üzenetet leegyszerüsítheted odáig is: vagy arra szavazol, aki nekünk tetszik, vagy nem fogjuk ellátni a combnyak-törött nagyanyád!

(Idegonoszkodhatnám még azt is, hogy: Oszt' jó napot!)

 

Előzmény: afintha (122)
Lazi Creative Commons License 2006.09.01 0 0 126

Még mielőtt összemosódna a dolog, a 3,5 -szeres emelés az ügyeleti díjakra vonatkozik!

 

Nem kell hergelni és félrevezetni a népet!

Média rulez! :-(

 

Lazi

afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 125
Szoval elegge erdekes helyzet, hogy eppen a munkavallalonak kell a munkaadot es az azt ellenrozo hatosagokat (ANTSZ, OEP, munkaugyi felugyeletek, EuM) a torvenyesseg betartasara kenyszeriteni.
Előzmény: porhó (121)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 124
valamint errol:

"5. A baleseti sebészeti sürgősségi ellátással szemben tanúsított magas társadalmi elvárás, a jelentős fizikailag és szellemileg megterhelő túlmunka és ügyeletei tevékenység miatt 250%-os béremelést követelünk.

6. Kérjük az Uniós munkaügyi és munkaidő direktívák, valamint a Legfelsőbb Bíróság ítélete alapján az ügyeleti idő teljes munkaidőnek történő elismerését. "


Szoval max 60 ora / het.
Előzmény: porhó (121)
porhó Creative Commons License 2006.09.01 0 0 123

Már hogyne lehetne!

Mindég akad füstszűrős sapka, ami rosszkor van rossz helyen!

Ha ettől több nem lesz, az már jó!

Előzmény: rarabel (118)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 122
en errol tudok:

"Alapvető követeléseink:

1. Az ügyeleti szolgálat minden óráját munkaidőnek ismerje el az egészségügyi kormányzat minden további peres eljárás lefolytatása nélkül az Európai Uniós törvényekkel, és a Legfelsőbb Bíróság 2006. június 14-én a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei orvosok perében meghozott jogerős ítéletével összhangban.

2. Ragaszkodunk a 2003. évi LXXXIV. törvény értelmében is a kötelező heti 40+8 óra kötelezően elrendelhető munkaidőkeret (egészségügyi tevékenység) betartásához.

3. Követeljük, hogy a betegellátás folyamatossága érdekében a heti 40 órán felül kötelezően elrendelhető heti 8 óra és a további önként vállalható heti 12 óra túlmunka díjazása a jövőben egységes elvek alapján, ellenőrizhetően az ide vonatkozó törvények figyelembe vételével és betartásával jogszerűen történjen meg.

4. Önként vállalt túlmunkát, a kötelezhető feletti egészségügyi tevékenységet csak tisztességes díjtételek kialakítása és ágazati egyezség esetén vállalunk

5. Egyetértünk az EDDSZ 2004-ben megfogalmazott sztrájkköveteléseivel, követeljük, hogy a kormányzat azonnal folytassa a megszakított tárgyalásokat."
Előzmény: porhó (121)
porhó Creative Commons License 2006.09.01 0 0 121

Ez sántít Finta!

 

Sztem többen is hallottuk, amikor felolvasták, h 350%-os fizuemelés és rendben is volnánk... Azzal meg a törvények - amiket most oly lelkesen betartanak - nem változnak.

Előzmény: afintha (119)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 120
A szerzodesek megszuntetese teljesen indokolatlan volt. Azota sincs olyan megoldasa az EUm-nak, amit az APEH elfogadott volna. S tiltva nincs semmi, se engedelyezve. Ez a torvenyhozas es hivatalok hibaja.

Az ellatast az EuM, onkormanyzatok, korhazigazgatok szervezik. Most ok isszak a levet a kialakult helyzetnek.
Előzmény: porhó (117)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 119
Csak es kizarolag a maximalis 40+8+12 ora / het idotartamban.
Előzmény: fold (115)
rarabel Creative Commons License 2006.09.01 0 0 118

:)))

 

Az első nap még nem is nagyon lehet....:)

Előzmény: matej nyikolajevics (116)
porhó Creative Commons License 2006.09.01 0 0 117

Jó! Lehet, hogy erősen fogalmaztam.

 

De a balhé akkor is a szerződések megszüntetésével indult. Vagy nem?

Nem állítom, hogy akad normális ember, aki nem protestál, ha kivesznek a zsebéből! Inkább attól kéne elvenni, aki nem képes megszervezni az ellátást!

 

Előzmény: afintha (107)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.09.01 0 0 116
remélem nem. mondtam a fiamnak, hogy legalább első nap ne csináljon hülyeséget a suliban:-))))) 
Előzmény: rarabel (114)
fold Creative Commons License 2006.09.01 0 0 115
Úgy olvastam ki,hogy ha +kapják az ötszörös pénzt akkor ellátják az ügyeletet.
Előzmény: afintha (112)
rarabel Creative Commons License 2006.09.01 0 0 114

Nem úgy látszik pedig.

 

A mi Lajosunk ( a Molnár ) biztosan pápai gyarek volt!

És így került a miniszteri székbe.

 

Ma is lesz magyarverés?

Előzmény: matej nyikolajevics (113)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.09.01 0 0 113
pontosan tudja.  nem az alcsúti traktorosiskolából került a miniszteri székba.
Előzmény: rarabel (111)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 112
Kicsit konkretabban?
Előzmény: fold (110)
rarabel Creative Commons License 2006.09.01 0 0 111

Te, és ezt még nem mondtad a mi Lajosunknak ( a Molnárnak )?

Hátha nem tudja....

Előzmény: matej nyikolajevics (106)
fold Creative Commons License 2006.09.01 0 0 110

Egy kérdésem van.

Többszörös fizetéssel lehet törvénytelenűl dolgozni?

afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 109
A traumasok nagyon koran halnak, meg az orvosok kozul is kulonosen koran. Magyar orvos magyar allapolgarnal atlagosan 8 evvel el kevesebbet.

Ennek kell hogy legyen oka.
waxxablaze Creative Commons License 2006.09.01 0 0 108
Es semmi bajotok az allamhaztartasi hiannyal, UGYE, igy van?!


HOGYNE lenne, de nem sikerült elzavarni ezt a tolvajbandát.

viszont ez a tolvajbanda hányta ide ezt a ganyét.

ne mi takarítsuk már el...ha lehet kérni.

Hajrá dokik!
Előzmény: geszthi (12)
afintha Creative Commons License 2006.09.01 0 0 107
Adocsalasrol:
1. APEH egyetlen szerzodesrol SOHA sem mondta ki, hogy barki barmit is csalt volna.
2. Az ANTSZ-nek tudnia kell, hogy melyik orvost milyen formaban foglalkoztatja a korhaz.


Idozites: A tavaszi kamnayigeretek hatarideje lejart. nem kellett volna igergetni, hanem AKKOR tenni valamit. Turelem elfogyott. Es az ugyeleti munkaido is.
Előzmény: porhó (103)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.09.01 0 0 106
vannak olyan orvosok akik nem keresnek jól. de pont a traumásokra nem teljesen igaz ez. az ügyelet alatt jönnek az új kliensek akiket előjegyez egy kis athroszkópiára amiért majd megkapja a pénzét. nem biztos, hogy órabérben kell mindent mérni.  mondjuk teljesen más az este egy altatóorvosnak.
Előzmény: porhó (103)
rarabel Creative Commons License 2006.09.01 0 0 105

Mit fog szólni a mi Lajosunk ( a Molnár )?

 

Ez az igazi eü. reform!

 

Hajrá dokik, abcúg, Molnár!

waxxablaze Creative Commons License 2006.09.01 0 0 104
hajrá dokik!!!

igazatok van!
porhó Creative Commons License 2006.09.01 0 0 103

Le a kalappal azok előtt, akik vállalják az ügyeletet a ER-ban!!!

 

Nekem csak az üzenettel és az időzítéssel van bajom.

 

Az üzenet: Eddig hagytak adótcsalni, (szerződések) minden rendben is volt...

Az időzítéssel meg az a gondom, hogy pont a választási kampány közepére keseredett meg, fáradt és fásult bele a sok jó traumatológus...

Vagyis a kettő együtt = politika.

Nekem ezért nem tetszik és ezért nem tudom támogatni őket, pedig tényleg megérdemelnék!

phó

kheiron Creative Commons License 2006.09.01 0 0 102
Közkórház is kifizeti a kicsit rendesebb pénzt a hiányszakmákban.
Előzmény: pert1 (100)
kheiron Creative Commons License 2006.09.01 0 0 101
Ahol szükséges, ott van.
Előzmény: sashimi (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!