Keresés

Részletes keresés

Csimpolya Creative Commons License 2019.06.28 0 0 13788

A virágok csodaszépek, elgyönyörködtem bennük.Ami a balkonkertészetet illeti, kipróbáltam. A saját nevelésű palántáim nem nőttek túl nagyra, elvittem egy barátnőmhöz, nála bezzeg nekieredt! A piacon vett palántán termett 8, azaz nyolc darab miniatűr paradicsom, szebb volt, mint amennyire praktikus. egy palántán véletlenül maradt meg, növésnek indult, várom mi lesz belőle.

A madárka szép rejtőszínt visel!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13787)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.06.28 0 0 13787

lassan elvirágzik... :-((

ő jól érzi magát.. :-)

kis csemege... .-)))))

a fenyőfa sűrűjében született..

Csimpolya Creative Commons License 2019.06.27 0 0 13786

Pár napja az erkélyen igyekeztem segíteni az elázott kaktuszaimnak, amikor észrevettem, hogy egy széncinke csipegeti a kimosott virágföldet. Nem sajnáltam tőle, inkább gyönyörködtem benne!Furcsa volt, hogy alig egy méterre volt tőlem, de nem rebbent fel. Azt gondolhatta, hogy mire ez az idétlen alak ideér, addigra én már a harmadik fán leszek.

Csimpolya Creative Commons License 2019.06.03 0 0 13785

Jelentem, most már biztos, hogy megjöttek, csak nem keresték fel a régi fészküket az erkélyen. Ma reggel szellőztettem, Silver az ablakban nézelődött. Egyszer csak megjelent egy aprócska, tollas helikopter, az orra előtt lebegett, és hangosan, figyelmeztetően csirregett. Cicus egy darabig értetlenül szemlélte, kicsoda-micsoda ez a tollas okvetlenkedő, aztán elunta. leugrott az ablakpárkányról, és otthagyta a zajossá vált idillt.

Érdekes, hogy ha én kimegyek az erkélyre, vagy virágot locsolok az ablakban (bár mostanában nem nagyon kellett) akkor azt simán tudomásul veszi vagy veszik a madarak. Alighanem a szemközti fán élnek. Sok sikert nekik a fiókaneveléshez!

Csimpolya Creative Commons License 2019.05.19 0 0 13784

Nem hinném, hogy idén is megjönnek a szürke légykapók. Sajnálom, mert nagyon megkedveltem őket, de hát ez van.

Csimpolya Creative Commons License 2019.05.14 0 1 13783

Na, most már tényleg virágzik a húsvéti kaktuszom, igaz, csak a piros, de a fehér is hamarosan követni fogja, alig várom. Mindenesetre reggel gyorsan beljebb húztam a virágládájukat, nem akartam, hogy meg kelljen tanulniuk úszni.

Csimpolya Creative Commons License 2019.04.28 0 0 13782

Pénteken megnéztem a botanikuiskertben lévő kiállítást. Találtam egy pavilont, amiben a Madártani társaság két tagja árult fészekodúkat, és beszélgetett a látogatókkal.  Éppen valami madár dalolt, és az egyikük azonnal tudta, melyik volt. Megragadtam az alkalmat, hogy érdeklődjem bérlőtársaim, a szürke légykapók iránt. A napokban mintha láttam volna őket, de alighanem tévedtem. Várom a látogatásukat, már ötödik éve lesz, hogy itt költenek az erkélyemen. Számomra egyértelműen ők az ország legcsodásabb madarai! Mint kiderült, legföljebb négy-öt évig élnek, ezért aztán lehet, hogy nem ugyanaz a pár látogat meg, hanem a leszármazottaik. Akárhogy is, alig várom, hogy megjöjjenek!

Csimpolya Creative Commons License 2019.04.21 0 0 13781

Pár napja látok egy, esetleg két madárkát, amint gyorsan röpködnek fel-alá az erkély környékén. Lehet. hogy újra itt vannak a légykapók? A fészek körül még nem láttam őket, de érthető, ha előbb ki akarják pihenni a nagy utazást. Mindenesetre gondoskodom számukra friss vízről, és várom a továbbiakat.

Csimpolya Creative Commons License 2019.04.14 0 0 13780

Én is ebben bízom, már egészen megkedveltük egymást.

Előzmény: CBNora (13779)
CBNora Creative Commons License 2019.04.13 0 0 13779

A paprika több évig életben tartható, ha elég fényt kap, és nem lepik el a tetvek.

Az egyik átteleltetett paprikám nekem is tele van virággal, és most már jók az esélyei, hogy jó állapotban kezdheti a következő szezont.

Előzmény: Csimpolya (13778)
Csimpolya Creative Commons License 2019.04.13 0 0 13778

Örömmel vettem észre, hogy mindkét húsvéti kaktuszomon szépek a bimbók, lehet, hogy tényleg húsvétra nyílik ki belőlük egy-kettő. 

Ami a csilipaprikát illeti, fura a helyzet. A régi virágzik, és semmi jelét nem mutatja, hogy el akarna száradni. Lehet, hogy feltaláltam az évelő paprikát? Viszont a magjaiból lett sötétzöld, izmos, zömök palánták nem bírták ki azt, hogy cserépbe ültettem át őket. Elég baj, de remélem, a piacon, a múltkori árustól sikerül egy újabb, szép reményekre jogosító példányt beszerezni.

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.18 0 0 13777

Szépségesek!

Előzmény: p21-feri-tb2 (13776)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.03.17 0 0 13776

kirándulás közben.....

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.16 0 0 13775

Én itt pakolászok, meg ültetgetek, erre az időjósok mínuszokat ígérnek jövő hétre! Remélem, nem lesz igazuk, mert különben pakolgathaatok vissza. Igaz, nem a lépcsőházba, csak a szobába, de akkor is! Hát kellett nekem kaktusz? Igen, kellett és kell is.

Előzmény: Csimpolya (13774)
Csimpolya Creative Commons License 2019.03.15 0 0 13774

Ma délelőtt rászántam magam, és az összes növényt kivittem az erkélyre. A macskám csak most volt hajlandó megbocsátani a felfordulást, ami okoztam. Még nem tudja, de két nap múlva még jobban kiszúrok vele, mert lekapcsolom a gázt.

Ami a növényeket illeti, jól teletek, csak kettő volt, ami nem bírta ki. Őket sajnálom, de sarjikák voltak, és nagy számban hagytak maguk után leszármazottakat. 

Újra szép lett az erkélyem, no meg a konyhaablak párkánya! Néhány kaktuszt át kellett volna ültetni, de nem volt földem. Tettem néhány találó megjegyzést az előrelátásommal kapcsolatban, de majd holnap bepótolom. Természetesen csak a macskakiállítás után!

Csimpolya Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13773

Olyan csodás idő van, hogy néhány növényt már kivittem az erkélyre, ha minden jól megy, pár nap, és a kaktuszok is sorra kerülnek. Némi meglepetéssel tapasztaltam, hogy néhány esetben a cserép és a falitartó között csinos, de sápatag pókocskák lapultak. Eléggé nehezményezték, hogy zavartam őket, de egyiket sem bántottam, a tisztogatás és a helyváltozás után viszatérhettek a lakásukba. Remélem, méltányolják.

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13772

Ejnye-ejnye! Ez alaptalan feltételezés, elvégre nincs bizonyítékod. Már ha az elégedettséget leszámítjuk.

Előzmény: p21-feri-tb2 (13771)
p21-feri-tb2 Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13771

Mindezek után elégedetten űcsörög az autó tetején.... hmmmm

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13770

Egy ablak egyik felében van elhelyezve, a másik felét elég gyakran nyitom ki, hogy szellőztessek. Nem szeretném, ha megfázna. Még akkor sem, ha nem fog tüsszögni...

Előzmény: CBNora (13769)
CBNora Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13769

Ha már kikelt, egyáltalán nem kell rá a fedő. Inkább minél több fény.

Előzmény: Csimpolya (13768)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.23 0 0 13768

Ma reggel nagyon meglepődtem, bár kellemesen, Tíz-tizenkét nappal ezelőtt paradicsommagot ültettem néhány cserépbe, és ezeket egy csöpp kis üvegház-szerűségbe tettem. Ma reggel nyurga, de csinos, mutatóujj hosszúságú palántákat láttam, kissé megdőlve, mert a fény felé nyújtóztak. Egy ajánlás jutott az eszembe, a doboz egyik oldalát, amiben vannak, óvatosan megemeltem egy gyufásdobozzal. Állítólag így nem dőlnek meg a palánták. 

A csilinek még csak a szép, fejlett gyökérzetét látom, nem is baj, mert éppen nincs itthon virágföldem, majd legközelebb pótlom a hiányt.

Csimpolya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13767

Én sem eszem az erőspaprikát, a csiliben csak gyönyörködöm, a termését is el szoktam ajándékozni.

Előzmény: CBNora (13766)
CBNora Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13766

Igen, de a lilánál nem erősebb.

Mi nem nagyon esszük az erőset, a termés nagy részét is elajándékozzuk. De szép növények, az Etna ilyen (régebbi kép, nem a mostaniról):

Aránylag könnyű átteleltetni, még bimbókat is hoz. A lila erősebben megkopaszodott.

Előzmény: Csimpolya (13765)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13765

A nevéből ítélve, az Etna alighanem jó csípős! Egynéhány palántát megtartok, de én is sokat el akarok ajándékozni.

Előzmény: CBNora (13764)
CBNora Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13764

Már én is ültetgetem a díszpaprikákat.

Most földben kelnek, a VHO-tól örökölt állatmelegítő lapra téve. A lila levelűből már kiültettem poharakba a szükséges mennyiséget. Pár napot még várok, nem megy-e belőlük tönkre valamennyi, aztán a maradék csíranövényt elajándékozom. A másik, amelyikről az őszi kertészeti kiállításon megtudtam, hogy Etna fajtájú, valamivel lassabban kel, de 3 palántám már abból is van.

Két tavalyi tövet a fürdőszobában teleltetek. Ezeket kéthetente le kell zuhanyozni, különben nagyon ellepik a levéltetvek. Mindent sose sikerül lemosni.

Előzmény: Csimpolya (13763)
Csimpolya Creative Commons License 2019.02.04 0 0 13763

Még mindig szép a csilipaprikám, ezért aztán a legszebb példányokból magot szereztem, és a Nórától tanult módszerrel nedves papírtörlőre tettem. Van egy kis műanyag dobozkém, azt használom, mint üvegházat. Remélem, sikerül, de ha nem akkor sem vesztettem semmit.

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.13 0 0 13762

Még nem próbáltam ki a magkeveréket, de fogom! Így is érdekes, ahogy a cinkék felkapnak egy magot, átrepülnek vele a szemközti fára, és ott eszik meg, aztán vissza. Időnként egy-két korty vizet is nyelnek. a macskám már megszokta, ritkán nézi őket, inkább egész nap szunyókál, és milyen igaza van!

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.10 0 0 13761

Ma viszont a piacon jártam, és vettem madáretetésre szolgáló magkeveréket, Igaz, még nem próbáltam, de nemsokára a fogyasztók tesztelik.

Csimpolya Creative Commons License 2019.01.08 0 0 13760

Tegnap diót törtem, és maradt egy félmaroknyi aprócska darab belőle. Kitettem az erkélyre, amit a cinkék őszintén helyeseltek. Nem mértem az  időt, de szerintem húsz perc alatt elfogyott! A napraforgó, illetve tökmagot is eszik, a feketerigók és a balkángerlék is, de a dió a cinkék kedvence. Egyszerre hárman i igyekeztek hozzáférni. Lehet, hogy utánpótlással is szolgálok nekik. 

Csimpolya Creative Commons License 2018.12.23 0 0 13759

Szúnyogháló nálam is van, de időnként szellőztetni is kell. Arról nem is beszélve, hogy a reggeli kávémat általában az erkélyen iszom meg, és közben átgondolom a napi tennivalókat.

Előzmény: CBNora (13758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!