Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19255

Igazából nem tudhatjuk, hogy a korábbi években mi volt, mert egyszer sem volt olyan időjárás, ami indokolttá tette volna a lefújást, illetve ha volt, akkor lefújták. (volt ilyen?)

Álltam én már végig tüzijátékot zuhogó esőben, oszt annyi volt az összes reakció az egybegyűltek részéről, hogy végre nem ég le az egész hegyoldal.

Előzmény: kutykuruty brekege (19254)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19254

ugyan azt túlzásnak tartom, hogy ebből is politikai ügyet kreáltak - mint ahogy siker esetén sem a politika érdeme -, de én is azt gondolom a rendezők feladata az emberek tájékoztatása minden olyan eseményről, ami megzavarhatja vagy veszélyessé teheti az ott tartozkodást.

Viszont korábban is ugyanigy volt, ha jól tudom ez volt az első év, amikor tanulva a tragádiából odafigyeltek minden szempontból a biztosításra és tájákoztatásra is.

 

Előzmény: Törölt nick (19252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19253
Szóval szemét egy hozzáállás volt ez mind a rendezők, és nem kevésbé gusztustalan  az utólag ezt magyarázgatók részéről.
Előzmény: Törölt nick (19252)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19252
Arról nem beszélve, hogy voltak emberek, akik már órákkal a tüzijáték előtt kinn voltak a parton és adott esetben csak úgy értesülhettek volna a várható viharról, ha épp feltűnik nekik, hogy valamiért lefújják a tüzijátékot és a rendezők esetleg szólnak, hogy sipirc haza.
Előzmény: Törölt nick (19251)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19251
Na akkor mondd már meg, hol tájékoztattak bárkit 130 km-es szélviharról? Hol mernek megrendezni egy tüzijátékot, ha ilyen időjárásváltozásra csak esély is van? Mijafaxról kell tájékozódnom, ha a felelős rendezők eleve lefújják az egészet, mert gondolnak arra, hogy esetleg valaki nem tudja, mi közeleg? Miért kéne tájékozódnom, ha jó idő van és el akarok menni a lakásomtól öt percnyi távolságra? Ha megázom, az én bajom, de az már hadd ne legyen az én felelősségem, ha megrendeznek egy olyan tüzijátékot, amit csak ítéletidő esetén szokás elhalasztani, de semmi olyan jelet nem látok, hogy bármit is elhalasztanának.
Előzmény: tyutyus (19250)
tyutyus Creative Commons License 2007.08.21 0 0 19250

Nem értek veled egyet.

 

Ha tájékozódsz, ez nem történik meg veled. Vagy megtörténik, de tudatában vagy annak, hogy vállaltad a felelősséget, amikor elindultál.

 

Én onnan igen messze is tudtam, hogy pl. Fehérváron már lefújták a tüzijátékot, és ugyanaz a vihar közelít Budapesthez. Nem az ujjamból szoptam, hanem korrekt volt a tájékoztatás. Nem keltett hisztériát, de ismertette a helyzetet. Már annak, aki körülnéz, nem csak átkozódik.

Előzmény: Törölt nick (19245)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19249

a veszélyekről bárki tudhatott,

 

Miféle veszélyekről tudhatott bárki? Egy ilyen erősségű széllel lezúdulú viharba ki az az eszement, aki kimenne tüzijátékot nézni?

Előzmény: tyutyus (19244)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19248
"Az érettségi ellopásakor is a tolvajt hibáztatátok."

Höhö. :)
Előzmény: Törölt nick (19243)
tyutyus Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19247
Drágám, téged is azok neveltek, azok közt szocializálódtál, ők az őseid, akik itt laktak, éltek akkor. Te szegény. :-)
Előzmény: Törölt nick (19243)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19246
Én már nem csodálkozom semmin.
Előzmény: fairytale (19242)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19245

A múlt évinél nem a villámlás volt a kérdés, vagy a rossz idő. Azt a topik elején tisztáztuk, hogy időben le lehetett volna fújni az egészet, és akkor egy csomóan eleve ki se mennek. Jó idő volt a legeslegutolsó pillanatig és pl én sem értesültem semmiféle extrém időjárásváltozásról. A lakásomtól gyalog laza öt percnyi távolságra mentem ki, és csak a jó szerencsén múlott, hogy nem hagytam ott a fogamat a feleségemmel és a lányommal együtt. Hát ennyit arról, mennyire érdekel, hogy ki vesz komolyan. Ebben a topikban ez a rohadt elkenegetés a legelborzasztóbb, ez nem szimpla "amiről nem tudok, az nincs is" típusú álnaivkodás, hanem asszisztálás egy olyan fajsúlyú felelőtlenséghez, ami akár több száz emberéletet is követelhetett volna rossz esetben.

Előzmény: tyutyus (19240)
tyutyus Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19244

senki nem a lehulló parázstól halt meg, ez csúsztatás

 

a veszélyekről bárki tudhatott, még én is hallottam róla, pedig nem ott néztem

Előzmény: Törölt nick (19241)
fairytale Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19242
Akkor olvassál vissza a topikban, csodálkozni fogsz!
Előzmény: Törölt nick (19239)
tyutyus Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19240

:-) máig ez a véleményem, képzeld :)

 

A lányom ott volt Budán, én követtem a médiában az eseményeket itt, és annak ellenére kimentem a miénkre, hogy villámlott. Nevetséges lenne más felelőst keresni, ha velem valami történik.

 

Szerinted ilyen stílussal ki vesz téged komolyan?

Előzmény: Törölt nick (19235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19239
Aki arra gondol, hogy ilyenek vannak, az se semmi:))
Előzmény: Törölt nick (19238)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19238

 aki most el van kenődve, hogy mégis volt tüzijáték és mégsem történt semmi gond,

 

 

Az egy farok.

Előzmény: fairytale (19237)
fairytale Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19237

Voltam és szép volt, és sokan is voltak, pedig ahol mi voltunk, ott szarul láttunk és büszke voltam, mert körülöttünk a sok külföldi minden lövés után azt mondta ÓÓ, meg, hogy ÓH, meg AH és ezt jó volt hallani, igen. Aztán hazasodródtunk a néppel, és az ünnepi hangulatomat csak a hátam mögött zajló párbeszéd borította meg kissé, ami azután hangzot el, hogy valaki elejtett egy sörösüveget: "Hogy milyen parasztok és igénytelenek az emberekek!" "Ja, bunkók." És ezzel még egyet is értettem volna, ám sajnos mögöttem az arc folytatta: "Biztos szadeszes!"  És a kedves jóbarátom akkor rámnézett és azt mondta, megdöbben néha, mennyire át vagyunk mi itt politizálva. És tényleg. Megnéztük, a fickón és társaságán narancssárga cucc volt.

 

Hát jó éjt mindenkinek, annak is, aki most el van kenődve, hogy mégis volt tüzijáték és mégsem történt semmi gond, sőt a kormány sem dőlt meg! Bár a Parlamentet le kéne dózerolni, mert zavart a kilátásban!

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19236
Te meg mostanság egyre gusztustalanabb propagandát nyomatsz, szegény Vismaior Béla bá a kettő béből meg nem érti, miért csuklik állandóan.
Előzmény: PuPu (19230)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19235

Azért közel húszezer hsz után is ugyanazt a fasságot nyomatni nem kis teljesítmény. Ráadásul még arra sem nagyon hivatkozhatsz, hogy akkoriban nem jártál erre.

 

Előzmény: tyutyus (19234)
tyutyus Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19234

ha szóltak volna, és úgy maradnak ott, akkor most senki nem pampogna

 

Szóltak. Vihart jelzett a meteorológia, aminek az útját lehetett követni a médiában, így a neten is. Saját felelősségére megy (vagy nem megy) mindenki rendezvényre. 

Előzmény: Törölt nick (19233)
PuPu Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19230

A szerencsétlen öt emberből kettőre egy fa esett rá, - ilyen tipusú baleset évente előfordul, - eshet bárki fejére a mai viharban meglazult tetőcserép holnap, verőfényben is.

Vis maiornak híjják az ilyesmit, és bár igen sajnálatos, de erre még a biztosító sem szokott fizetni.

A másik három a hajózási szabályok megsértése miatt halt meg, - ez olyasmi, mint a közúti baleset, csak annyival ritkább, mint amennyivel kevesebb a hajó a gépkocsiknál.

Namármost szabadtéri rendezvényekre az ember általában saját kockázatára jár, és ma is pl. bárkibe belevághatott volna a villám hazafelémenet, - akkor ezért kitől kérhet az utódja kártérítést?

Hogy a szervezők értesíthették volna a népet a közeledő viharról?

Igen, - de azért ettől még egyátalán nem biztos, hogy az a  két ember nem dönt úgy, hogy ő a fa alatt kivárja a vihar végét, mint a többi ezer ember ötszáz másik fa alatt.

És a kishajóval sem biztos, hogy nem ugyanolyan rosszul manővereznek, - miért lenne attól jobb hajós valaki, hogy elmondják neki, hogy vihar jön?

Ilyen alapon ha holnap a villamosmegállóban ver el a jégeső, akkor a BKV-t pereljük, miért nem értesített?

Vagy a kormányt?

Esetleg a Vatikánt?

Az embernek kell lennie annyi önálló döntési képességének, hogy egy hirtelen időjárási eseményre megfelelően reagáljon.

Még a vicc is azt mondja, hogy azért van a nőnek két agytekervénnyel több, mint a tyúknak, hogyha esik az eső, akkor beálljon az eresz alá  (és ne sz@rja össze az udvart...).

Értem én, - a hozzátartozók meggyőzték magukat, hogy ez a "Fizessen valaki a hozzátartozóm hullájáért" mentalitás nem gusztustalan, - én is inkább a felbíztatóik tevékenységét tartom gusztustalannak, - hányingerem van a halállal történő kufárkodástól....

Az Isten monnyon le!

:O)))

Előzmény: Törölt nick (19229)
Habtalan Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19228
nektek elég a bukott szellemi törpétek, a zsidózó csurka és a fasiszta hordát összetrombitáló nyilas jobbik meg a 0%-os kdnp.
Egyelőre a körmenetet mosta el az eső, a tűzijáték meg qrvajó volt.
Ismét az okádék banda égett szarrá (értsd: fideszes, széljobbos kis nyomorultak), akik ebbe is politikát visznek bele, aztán (szokás szerint) szarrá égnek.
Ennyit rólatok köcsögök.
Előzmény: Törölt nick (19224)
Pillepalack1 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19227
De ott sok a pofázás, inkább mtv-n néztem.
Előzmény: Törölt nick (19226)
Pillepalack1 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19225
És ott nem szólt a Himnusz? Kapcsolgattam, és nem tudtam, hogy mi van.
Előzmény: Törölt nick (19224)
ZE Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19223
Ez igaz, azonban a normális készletben kéne lenni megfelelő világítóeszköznek is...
Előzmény: Törölt nick (19212)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19222
(nem az vagyok akit kérdeztől, csak belevauztam, mert a kérdést - miszerint nem off-e itt ez- én tettem fel.
Előzmény: kutykuruty brekege (19221)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19221

Egyáltalán nem tilos, de itt azok, akik ezt a topikot olvassák, nem arra számítanak, amiket te bemásolsz.

Szerintem nyiss neki egy topikot, és akkor azok mennek oda beszélgetni róla, akiknek van erről a témáról van véleményük. Te is jobban járnál, mert lenne beszélgető partered. (bocsi, de nekem most nincs türelmem végigovlasni őket, bármennyire is tahóság a részemről)

Előzmény: Törölt nick (19220)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19219

Csahogy köze nincs az augusztus 20-i tüzijátékhoz. Szerintem.

Ez a topik pedig arról szól.

Előzmény: Törölt nick (19214)
cserép virág Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19216

Az elmúlt éveben 5 ember meghalt, köztük egy tizenklt éves kislány. Talán nem árt megfontoltnak lenni. Egyébként pedig jó szórakozást. Én is nézem a tüzijátékot.

 

Előzmény: fairytale (19195)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2007.08.20 0 0 19210
ezek biztos, hogy idevalóak?
Előzmény: Törölt nick (19209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!