Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2013.08.08 0 0 75

szia!

 

most már a picasa programon keresztül feltöltött fotókat is elcseszi! mi lehet a baj?

 

előre köszi!

Előzmény: scarabaeus (72)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.19 0 0 74

amíg nem áll helyre telepítettem picasaprogit, így most ok.

még 1× köszi!

Előzmény: scarabaeus (72)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.18 0 0 73

hát köszi a sok segítséget, majd meglátom h tovább! :)

Előzmény: scarabaeus (72)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.18 0 0 72

Nekem nincs vele gondom. Pontosan megmondtam neki, melyik meghajtó melyik könyvtárában vannak a képek, azokat leltározgathatja, de azokat se rendezgetheti (legalábbis én olyan gombot nem nyomtam le, amire hasonlót akart volna csinálni). Alapból fájlkezelőből keresek a képek között, eléggé jó a kialakított könyvtárstruktúra és elnevezésrendszer arra is, Picasát meg néha elindítom, albumok feltöltéséhez, feliratozáshoz (mármint belső feliratozáshoz, amit a kép IPTC adatai között tárol, nem saját albumfájlban vagy külön listában, a kép viszi magával), és külön szeretem a vízszintezőjét:-)

Előzmény: manitounickfree (71)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.18 0 0 71

egyébként picasa prigval nincs gondod?

ha jól emlékszem, régen mikor telepítettem, átrendezte fotóimat, külön mappába tett, frász kerülgetett:)

Előzmény: scarabaeus (69)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.18 0 0 70

akkor lehet ezzel akarják ránktukmálni progit h használjuk.

félek tőle, anno 1× leszedtem, csinált 1-2 érdekes dolgot...

 

már picasa fórumába is eljutott a probléma.

várok pár napot.

Előzmény: scarabaeus (68)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.18 0 0 69

Tettem egy próbát a feltöltőmenüvel is. Ugyanaz a tapasztalatom, mint neked, sötétebb, rosszabb kép. 548568 byte -> 402979 byte.

Tehát (most) nem érdemes a feltöltőt használni, belenyúltak.

Előzmény: scarabaeus (68)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.18 0 0 68

Én meg a feltöltő menüjükkel nem foglalkoztam még, rábíztam az egészet a Picasára, annál viszont ma reggel is az jött ki, ami bement.

Előzmény: manitounickfree (67)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.18 0 0 67

pontosan azt szerettem volna mondani h nem szedtem le picasás progit, így az oldalon lévő feltöltés menüt használom.

most is megnéztem, feltöltés után már is romlott a fotó.

ettől kezdve tanácstalan vagyok...

Előzmény: scarabaeus (65)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.18 0 0 66

nem használom picasas feltöltő progit, sajátgépből tolom fel.

megnézem!

Előzmény: scarabaeus (65)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.18 0 0 65

Igen-igen, ilyen különbséget láttam az általad küldött eredeti és a picasán látható között is, ezeknél ráadásul váltogathatja most bárki a képeket, szépen látszik a különbség.

Én most csináltam egy tesztet. Egyik képemet leméreteztem 1200 pixel szélességűre, beraktam egy Picasa által ellenőrzött könyvtárba, feltölttettem vele egy teszt webalbumba. A kép az albumban is ugyanolyannak nézett ki, mint az eredeti lekicsinyített, de ezzel most nem törődtem, le is töltöttem a fájlt. Az eredeti mellé raktam, párszáz bájttal volt hosszabb a letöltött (548596 -> 549371). A képeket egymás közt váltogatva különbséget nem láttam (bár jó jpeg tömörítés elvéből adódóan képes becsapni a szemet). Arra gondoltam, hogy a metaadatokat bővíthette, de a kép tartalmát tesztelni akartam, változott-e, erre azt választottam, hogy mindkét képet bmp-vé alakítottam, hogy semmilyen tömörítési eltérés ne lehessen, csak szimpla pixeladat, majd a két bmp-t byte-ról byte-ra összehasonlíttattam, és a két fájl, az eredetiből és a letöltöttből készült, teljesen egyezett, tehát a kép tartalma nem változott (nem volt jpeg-újratömörítés sem, nemhogy képmódosítás).

Nem tudom, mivel töltöd fel a webalbumba a képeidet, de ha az a program a napokban változott, akkor ott lehet a gond, nézd meg, a Picasát használva változatlanok maradnak-e nálad is a képek, ahogyan az én esetemben.

Előzmény: manitounickfree (64)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 64
Előzmény: scarabaeus (63)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.17 0 0 63

Amit mondtam élesítés, az nem a te élesítésed! Az különbség az eredetitől is. De az 1200-ast csak te tudod letölteni a Picasáról, mivel letiltottad a letöltésüket, én csak a flash által mutatott képből indultam ki most. Amúgy a magam részéről a Picasára bíztam az albumfeltöltést, 1600-ra kicsinyítve, és mivel az eredeti nagyság van idehaza, az interneten pedig az 1600-as, sose hasonlítottam őket egymáshoz.

Előzmény: manitounickfree (62)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 62

nézd meg a felhőt, baloldalon fent, mintha 16bit-es kép lenne!

az élesség nálam így megy, megkövetelik egyes oldalak mint pl. airplane-pictures.

 

ha visszanézel pár képig, ott minden zsír, most kezdődött ez a méretcsökkenéssel járó fos minőség is. de miért?

Előzmény: scarabaeus (61)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.17 0 0 61

Na akkor a madaras példát nem nézem, viszont a gépmadarasnál az 1200-as felbontású feltöltöttet nem lehet letölteni, szürke a letöltés, a benagyítás pedig flash-sel történik. Viszont már a flash-ben mutatott 1200-asnál is látszik egy túlélesítés és képminőségromlás, valóban.

Előzmény: manitounickfree (60)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 60

de feltöltöttem 1 másik képet, iss is látszik a szürke háttérben a foltok, a gép is sötétebb lett, mélben elküldöm az eredetit.

Előzmény: manitounickfree (59)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 59

ja bocsi a galambos fotót ne nézd, idő közben törltem a gyurgyalagos fotót, de mint mélben láthatod mi a bajom vele.

a madár kontúrjánál is pixelesedik, össze mosódik az égbolttal.

Előzmény: manitounickfree (56)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 58

de érdekes h ez meg teljesen jó, mondjuk leszedve picasaról nem is csökkent a fájlméret, ez mitől lehet?

 

Előzmény: scarabaeus (54)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 57

bejelőltem az sRGB-t nem változott semmit, akkor csak a kisebb fájlméret okozza a ratyi kinézetet:(

sel jött az idő h készítsek 1 saját oldalt:)

 

remény hal...

Előzmény: scarabaeus (54)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 56

sárga!

de nem csak a színel van gond.

itt egy fotóm:

https://picasaweb.google.com/105818987418149311810/BirdMadarakAllatok#slideshow/5878664564201685730

ha megnézed az égboltot fent, a kékben van több kicsi sötétebb folt, az eredetin nincs, amit elküldök a méledre, és lesz ott még egy ugyanez a fotó, de azt már a picasaról szedtem le ami csak 36KB.

amit észre venni h kisebb lesz a fajl mérete, pedig picasa az eredeti méretet írja ami 295KB /jobb oldalon fent írja/:

https://picasaweb.google.com/105818987418149311810/BirdMadarakAllatok#5878664564201685730

 

mért csökkenti a méretet, eddig nem vettem észre minőségbeli romlást /vagy nem volt ekkora mértékű/, pár napja jött ez elő!

 

várom válaszod, előre is köszi!

Előzmény: scarabaeus (54)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 55
14h utan otthon leszek, irok.
varom...
Előzmény: scarabaeus (54)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.17 0 0 54

Most már PC előtt, tudok linkelni is: lilának, vagy sárgának látod a kocsit a képen?

Előzmény: manitounickfree (52)
scarabaeus Creative Commons License 2013.05.17 0 0 53
Nem. Nézd meg, sRGB-e a kimenet, vagy aRGB, mert a böngészők sRGB-ként fogják megjeleníteni az aRGB színtér szerint kódolt értékeket is.
Előzmény: manitounickfree (52)
manitounickfree Creative Commons License 2013.05.17 0 0 52

sziasztok!

észre vette valaki h mostanság picasa-ra feltöltött kép mínősége romlik, pl. a konturok szétesnek, és alapból sötétebb lesz a fotó, miért lehet ez?

a képet nem méretezi át! eddig több 100 kép van fent, eddig semmi gond nem volt.

nem picasaban szerkesztem a fotókat, hanem PSben, és nem használom picasa feltölőjét.

VodkaTam Creative Commons License 2013.05.11 0 0 51

Sziasztok!

 

Van arra valami autómatizálási lehetőség, hogy a képfeliratot a fájlnévből kitöltse? Egyesével beleírni igencsak hosszadalmas, és a Picasa feltöltőprogijában nem találtam ilyen opciót.

Fire Tiger Creative Commons License 2013.01.29 0 0 50

Sziasztok!

Az én kérdésem a következő lenne: hogyan tudom beállítani, hogy az albumok végleg "Album címe" szerinti elrendezésben legyenek? Hiába váltom át, mindig vissza vált "Album dátuma" szerintire.

Mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel: FT 

Alex8379 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 49

Sziasztok. Van egy olyan gondom, hogy a picassaba feltöltött képem közzül néhány nem látható. Ez azóta van így amióta az egyik képnél nyomtam egy "jobb klikk / képek blokkolása az ih6" Azóta több albumban előfordult, hogy nem mutassa ki a képet. Csak az adatokat a képről. Tudja valaki hogyan lehet ezt vissza állítani? Előre is kösz. 

 

Ormió Creative Commons License 2010.08.01 0 0 48
Azóta is minden OK!
:-) Ormió
Előzmény: scarabaeus (47)
scarabaeus Creative Commons License 2010.07.26 0 0 47
Arra csak azt írtam, hogy nem hinném, hogy attól száll el, csak keres egy dolgot, amit már nem talál (és ezért el sem indít).
Előzmény: Ormió (46)
Ormió Creative Commons License 2010.07.25 0 0 46
Nos, leszedtem a netről az ASPI drivert (mert nem találtam a gépemen) és betettem a system32 könyvtárba. Már 1 órája működik a Picasa! Azért még holnap is jelzek...
Köszönöm!
:-) Ormió
Előzmény: scarabaeus (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!