Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2586

Itt van egy amit felretettem, hogy majd sutok vele... Bizotos finom - de meg nem probaltam.

 

4 1/4 cups (35 ounces, 1000 grams) heavy cream

7 cups (42 ounces, 1200 grams) bittersweet chocolate, finely chopped

1/2 cup (4 ounces, 120 grams) Grand Marnier or Stoli

 

10 dkg tejszin

12 dkg csokolade

es likor

 

A csokoladet nagyon aprora vagod.

A tejszint forrasig hozod - de nem forralod.

A tejszint ovatosan - kb fele mennyiseget - hozzaadod a csokoladehoz, hagyod allni, hogy felolvadjon, es ha felolvadt, habverovel kevered alaposan - kozben hozzaadod a masik felet a tejszinnek.

 

A vegen adod hozza  likort, es hagyod kihulni teljesen.

 

Ha ikras lenne - akkor keves hideg tejszinnel simara lehet keverni.

 

 

Előzmény: ILDIKONL (2584)
ZsuR Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2585

Igen!!!  Szepek lettek!

 

Megnezem a csoki kremeket - mert nem sokat szoktam csokival sutni.  Volt egy csodalatos sutes - de az krem nelkuli csokolade torta volt.

 

Mindjart megnezem... remlik valami.

Előzmény: ILDIKONL (2583)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2584

ZSUR, van neked 1-2 jo csokikrem recepted amivel tortakat lehet tolteni? Ujra csalodasom volt a truffelkremmel.Irt bele alkoholt is .Nem vertem tul de megis ikrasodott. Miert van ez??

Jo minosegu csokit hasznaltam, nagyon odafigyeltem a keszitesenel es megis...Az alkoholba viz van. ezert lehetett???

Szeretem a doboskremet /"Parizsikrem/ de nem mindig eztszeretnem hasznalni mindenhez. Van esetleg mokkakrem-kavekrem recepted is? A kozeljovoben szuksegem lenne ra mert az egyik Magyar ismeros ferje nagyon szereti. Nem az itteni "csak tejszines-kaves"vagy a nagyon vajassal akarom tolteni majd.

Valahogy az utobbi idokben a tortakremek kigondolasa okoz "idotoltest". Oregszem?? hihi

ILDIKONL Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2583

Talan igy megnezheto...?

 

 

ZsuR Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2582

Biztos nagyon szep - es meg fogod tanulni, hogy hogyan illessz be kepet... lesz aki segit.

En is tervezem mar evek ota a fatorzset - meg mindig nem csinlatam meg...

Előzmény: ILDIKONL (2580)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2581

Miert van az hogy a fotot kidobta? A megjegyzesemhez berakta es raklikkeltem az "elkuldre igy meg kivette? Lehet hogy igy ezekutan nemtudok majd fotot kuldeni.

 

 

ILDIKONL Creative Commons License 2015.12.28 0 0 2580

Sziasztok!

 

ZSUR, keszitettem 1-2 tortat. Fatorzs torta csokoladetruffelkremmel

  Ez is egy csokitorta belul .A munkatarsamnak fia szuletett es ajandekba keszitettem. Meg lennenek kepek csak en nemtudom feldolgozni a fotokat .A ferjem szokta. Ettol is elesek.

 

ZsuR Creative Commons License 2015.12.26 0 0 2579

Orulok, hogy beneztel... gondoltam rad...

 

Bekes unnepet kivanok es jo erot, egeszseget az uj esztendoben!

Előzmény: ILDIKONL (2578)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.12.26 0 0 2578

Sziasztok!   /  Kedves ZSUR!

 

Kellemes Karacsonyi unnepeket es szerencseben, egeszsegben bovelkedo Ujesztendot kivanok Neked es Mindenkinek itt a blogon!

 

 

 

 

ZsuR Creative Commons License 2015.12.03 0 0 2577

Csinaltatok mar ilyent?

ZsuR Creative Commons License 2015.11.27 0 0 2576

Jajj... Ildiko fogadd legmelyebb egyutterzesemet... nagyon sajnalom! Neki mar konnyebb... megpihent.

 

Gyaszolj... emlekezz ra... tartsd ot a szivedben...

 

Előzmény: ILDIKONL (2575)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.11.26 0 0 2575

Sziasztok!

 

Kedves ZSUR!

 

 

Szomoru hirem van.A ferjem  egy hosszu es nehez kuzdelem utan a betegsegevel elvesztette a kuzdelmet.Szeptember 5-en meghalt,es 11-en temettem el.

Ezert is nem jelentkeztem ilyen soka. Nagyon nehez!

Ti hogy vagytok? Vigyazz magadra magatokra. Sokat gondolok rad.

Puszi: Ildiko

ZsuR Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2574

Nagyon kedves toled, hogy igy dicsered.  Finom volt, de ronda lett...

 

Levi imad enni a ket kezevel... meg nem hasznal kanalat, villat, igy aztan ami darabos az megy kezzel.

Elso alkalommal evett sutemenyt - es komolyan aggodtam a mennyiseg miatt...

Előzmény: dulci (2573)
dulci Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2573

Nagyon ügyesen megcsináltad. 

Tündér aranyos Levi! :) és imádom, hogyha hagyják így enni a kicsit, minden érzékszervével. :)

Előzmény: ZsuR (2572)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2572

Nem fogyott el mind - eleg nagy volt a torta, es elegge fogyokurasok voltak a vendegek... de ami kesik nem mulik.  Ilyenkor a menyemek be szoktak vinni a maradekot a munkahelyukre, ott eltunik masodpercek alatt... :))

 

A tarolas... szoval a hutoben elcsuszott a teto - es elmaszaltolta az irast... az unnepeltet nem zavarta!!! :))

 

 

Előzmény: dulci (2571)
dulci Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2571

Na? hol a kép? :)) 

addigra tán el is fogyott?

Előzmény: ZsuR (2570)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.18 0 0 2570

Nekem is tetszett - de nem lehet csokoladesat...  nem kedvenc.

 

Vegul is az otleteket vegignezve egy oszvert csinaltam belole - tetszett, izlett... mindjart hozok kepet is rola...

Előzmény: dulci (2569)
dulci Creative Commons License 2015.10.18 0 0 2569

Ha véleményeket kérdezel, én az ötödiket választanám. Jóképű oroszlán . :)

Nem túl nehéz, és egy kisgyerek is felismeri.

Előzmény: ZsuR (2568)
ZsuR Creative Commons License 2015.10.15 0 0 2568

Regen izgultam ennyire egy dekoralas miatt mint most... :))

 

Melyiket?  Nem akarok nagyon elszaladni a tervvel - es randan dekoralni a vegen... 

Józsefné Dombai Creative Commons License 2015.10.15 0 0 2567

A burkolt torta anyaga vagy marcipán vagy unidec, Azonkivűl glazúr, cukorgyöngy és a virágok.

Előzmény: Gasztro_mankó (1929)
ZsuR Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2566

Jajj de sajnalom... vigyazzatok egymasra!  Sokat vagyok en is magam, Papussal, de probalok nem maganyos lenni.  Igazsag az, szeretem ha magam vagyok.  Persze nem artana ha gondok nelkul.

 

En sem szeretem a fondant enni - mar a keszitese sem erdekel... a mostani kedvenc krem a kremsajt krem, egyszeru csinalni, kellemes izu, es szinte mindenhez megy.

 

A masik kedvenc meg a gyumolcs es valami nagyon egyszeru teszta melle, no meg a tejszinhab!!!  Ma is ilyen lesz - lassan neki is allok sutni.  Most ebedeltem, iszom egy kavet, es jon a sutes...

 

Vigyazz magatokra...

 

Előzmény: ILDIKONL (2565)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2565

Sziasztok!

 

ZSUR, nagyon pazar! Most egesz este nyaladzhatok a finomsagaid latvan. Kortet is nagyon szeretem dehat az eper!......En amolyan  "Sutemeny Atur vagyok"tudod, van gomboz Artur is meg En. Hihihihi

En tegnap zebratortat keszitettem es genazzsal vontam be, tetejere fehercsokit reszeltem. Latvanyos torta, aminel a toltelek tulajdonkeppen a "vakolat es kivul latod igy. A szomszedomek ujra lakmarozhattak...hihi

A heten szabin voltam es csuda pocsek ido volt.Holnaptol ujra robot es hetvegefele mar kozel 30C fokot rebezsgettek.Huvos van es szakad az eso egesz nap.Brrrrrr

Jah, en nemigen szeretem a fondantos es marcis tortakat enni mert nagyon edesnek tartom. Magat a tortat szeretem kesziteni. Miota a ferjem beteg nemigen keszitettem tip-toppos marci v. fondant tortat.

En is ugy vagyok mint Te sutogetek sima es finom  tortakat v. sutit es egyebet. Sajnos a dolgok egyre rosszabbul mennek.A banattol nagyon egyedul erzem magam .Lelkiekben meg abszolute csod.

Remelem Ti jol vagytok. Vigyazz magatokra! Szia!

ZsuR Creative Commons License 2015.05.31 0 0 2564

Ildiko - ezek gyonyoruek!!!  Azok a fekete makkak... :)) Kedves!

 

Mostanaban nem dekoralok, csak sutok... holnap "Strawberry Shortcake" - nagyon egyszeru, eper szezon van, ki kell hasznalni...  valami ilyesmi lesz - egyszeru a tesztaja, finom illatos az eper, es a tejszinhab... nem kell sokat mondani rola... :))

 

Amugy sutogetek minden heten... 

Előzmény: ILDIKONL (2563)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.05.23 0 0 2563

Sziasztok!

 

Zsur,  "megint "sutottem"  hihi

 

   

Dios-marcipanos kalacs                Cicas torta

 Citrus gyumis cake Csokis-vanilias t.

 

      Ma Hokkaido kalacsot sutottem  es sajtos kockat. Vendeget varok holnap es a tea v. kave melle finom.Az illeto nemigen szereti az edes dolgokat.

 Tojaslikoros tiramisu

 

Zsur, hogy vagytok? Nalunk nem jol mennek a dolgok. A ferjem 10kg adott mar le.

Vigyazzatok egymasra! Puszi!

ZsuR Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2562

Nekem is hobbi/terapia :)) a sutes es fozes.

A Papus meg sajnalkozik rajtam, hogy mennyit kell dolgozni azert a .... es nem erti meg, hogy nekem kikapcsolodas, lazitas, es joleso faradtsag...

Előzmény: ILDIKONL (2561)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2561

Tudod a szepseget erezni kell! Amikor a szadbaveszed, beleharapsz es felsohajtasz AZ a szepseg es nem az amikor 5 csillagos plamurozott dolgokat talalnak. En jooool bemajzolnam bizony a csigucidat! Bar attudnad vasalni most erre az oldalamra. En nagyon szeretek sutni.Ez most pszichotherapiasan is mukodik nalam most. A csalad tekeri a fejet a szomszed meg joizuen varja hogy mar megint.... hat igen megint sutottem. hihihi

ZsuR Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2560

...ne aggodj... szepek a sutemenyek!!!  Nekem volt egy hirtelen felindulasbol elkovetett dios csigam a heten, nagyon finom - de nem annyira szep... 

Előzmény: ILDIKONL (2558)
ZsuR Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2559

Azt hiszem a piros hej a mutatosabb :))

 

Nekem is jon egy szulinap - de nem csinalok nagy diszitest - es meg azt sem tudom milyen lesz... vasarnap...

Előzmény: ILDIKONL (2556)
ILDIKONL Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2558

 

ZSUR, megkernelek hogy ha lesz idod kitorolned a hibasan felrakott fotok reszet? Nagyon koszonom!

ILDIKONL Creative Commons License 2015.04.29 0 0 2557

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!