Keresés

Részletes keresés

krisz_84 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 2732

Kedves Fórumozók! 

 

Áprilisban ülettem egy Piilut és egy Jan  Pavel 2-őt. Az ültetéssel és az árnyékolással betartottam mindent. A piilu az elkezdett virágozni de elég kicsi és gyenge virága lett. Kb 1m magas. A másik már elérte a 2m magasságot de még nem virágzik. Ahol vettem azt mondták + a tájékoztatón az volt hogy egész nyáron virágozni fog. Ehhez képest itt a fórumon az ellenkezőjét olvasom?!

Metszeni hogyan kell őket? Csináltam nekik egy futtató rácsot ami 2,5négyzetméter. Mennyi idő alatt futja be az egészet ill sűrűsödik be?

azértisexi Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2731

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ .

Eleddig nem volt még dolgom klemátisszal .

Rózsákkal és magnóliával , valamint lágyszárúakkal ugyan ebből a kertészetből sikeresen megtanultam bánni , örömömet lelem bennük.

Klemátisszal is szeretnék a továbbiakban foglalkozni.

Olvasom visszafelé a blogot gyűjtöm a tapasztalatokat .

 

Kellemes jó időt , jó kertészkedést továbbra is .

Előzmény: atrego (2730)
atrego Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2730

A klemàtisz szàra elfàsodik,mivel fàs szàrú kúszónövény,mint a szőlő.ez természetes jelenség

Előzmény: azértisexi (2729)
azértisexi Creative Commons License 2017.05.27 0 0 2729

Szép napot !

 

A tanácsot, illetve segítséget szeretnék kérni .

Tavasszal telepítettem két tő klemátiszt. Mindketten szépen növögettek, egyik korábbi virágzású most nyílt el .

A másik későbbi , még csak bimbós .

Mindent amit olvastam a telepítésükről, gondozásukról azt betartottam. Ma azonban észrevettem hogy az elvirágzott tőnek a szárai fásak, mintha el lenne száradva.

Gyorsan megnéztem a másik tövet is ami tele van bimbókkal. Nah hát az is hasonlóan néz ki .

A töve takarva van fenyő mulccsal , alatta nedves a föld .

Kártevőt nem látok rajta .

Mit mond a tapasztalatok erre a jelenségre , menthetőek vagy ennyi volt ?

Nagyon rosszul esne ha elpusztulnának , megszerettem őket .

Köszi a válaszokat !

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.26 0 0 2728

Ma is találtam egy virágot a bokrok közt, hiába szép, mindig az jut eszembe róla, hogy jól átvágtak vele, mert nem ilyet rendeltem (persze szegény virág nem tehet róla, ja és tegnap virágzott először a tripla jezsámenem, persze, hogy az is szimpla lett, éljenek a kertészetek!!!)  :

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.25 0 0 2727

Még sosem próbáltam belőle szaporítani , ill. pont most egy letört hajtást bedugtam egy cserépbe, de elég gyatrán néz ki, szívesen adok, ha lesz, megpróbálok bújtani, de mint írtam még sosem csináltam, a cserjés pünkösdi nagy-nagy szerelmem, ha éppen van/lesz szívesen elfogadnék egy kis szaporítványt (ez milyen szó?), addig is a mai nyílók az egyszerűbbek közül:

Kicsit furák a képek, mert felfutottak a ház tetejére, alul még csak bimbósak. :-)

Előzmény: atrego (2726)
atrego Creative Commons License 2017.05.24 0 0 2726

az a csüngő fehér gyönyörű.....ősszel,vagy tavasszal tudsz belőle küldeni vesszőt?rengeteg évelő virágot,cserjés pünkösdirózsát tudok érte adni/bujtott hajtás kellene belőle

Előzmény: Törölt nick (2717)
atrego Creative Commons License 2017.05.24 0 0 2725

köszönöm.cserél velem valaki fajtákat?

valakinek van sárga színű?

valakinek van ville de lyon?

Előzmény: eske3 (2724)
eske3 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 2724

Én dithant szoktam használni, és amikor látom a csúcsán, hogy hervadni kezd, a hajtást tőből kivágom. Úgy vettem észre, hogy a hajlam fajtafüggő. Van amelyiket szinte minden évben elkapja, van amelyiket soha.

Előzmény: atrego (2721)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.23 0 0 2723

Első a sorban a "hagyományosak" közül:

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.07 0 0 2722

Ma vettem észre :-)

atrego Creative Commons License 2017.05.05 0 0 2721

klematisz   hervadás  ellen   mi   a  legjobb beöntözőszer?A   bordói lé,a   Rubigan   lópimpilit  sem  ér  ellene,arra   már   rájöttem.

móniszilvi Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2720

Esetleg klemátisz hervadás.... (nálam is volt tavaly)

Itt egy leírás róla:

 

"Legjellegzetesebb betegsége a klemátisz hervadás, mely leginkább a fiatal növényeket támadja meg. A hajtások egyik napról a másikra elfonnyadnak, elpusztulnak. Gombás megbetegedésről van szó, ellene a laza, levegős talajkeverékkel, a tő beárnyékolásával, illetve híg gombaölőszeres permetezéssel védekezhetünk áprilistól kezdődően. A betegség május-júniusban jelentkezik, ezért áprilistól június végéig 2-3 hetente gombaölő szerrel pl. Dithane-vel érdemes belocsolni, permetezni. Nagyon fontos, hogy a tövét ne süsse a nap, és a talaj átforrósodását talajtakaró anyaggal (mulcs, fűnyesedék stb.) megakadályozzuk. Ezek a beavatkozások csökkentik a betegség megjelenésének és tovább terjedésének esélyeit. Ha már megjelent a klematisz hervadás, vágjuk vissza a növényt, a fertőzött hajtásokat égessük el, és rendszeresen permetezzük gombaölő szerrel.

A klemátisz hervadás jellegzetes tünetei (Phoma clematidina)

  • a levél szára is feketére színeződik
  • a levél gyorsan elszárad
  • a friss szárak feketére történő elszíneződési is jellegzetes ismertetője"
Előzmény: sziszo13 (2718)
Jani71 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2719

Az ilyen fajta hirtelen növénykókadásnak általában a föld alatt van az oka.

Szerény véleményem szerint valami elrághatta valahol.

Esetleg próbálj meg talajfertőtlenítőt szórni, hátha még időben van és rendbe jön!

Így kapásból nincs egyéb tippem.

Előzmény: sziszo13 (2718)
sziszo13 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2718

Sziasztok! Ujra a segitségeteket szeretném kérni. Tavaly ültettem dézsába klematiszokat, gyönyörűen túlélték a telet, már virágoznak is. Minden nap nézegetem őket, segitek nekik kapaszkodni, mert teraszon van a dézsa, raktam mögé fémhálót, hogy azon tudjanak kapaszkodni. Tegnap semmelyiknek nem volt baja, erre ma látom, hogy az egyik, ami tele van bimbókkal, ma konyul lefelé. Mi lehet szegénynek a baja szerintetek? Eddig nem metszettem őket, mivel tavaly nyár elejen vettem őket és ki kellett tapasztalnom, mikor virágzik. Igy az egyik kicsit fel is kopaszodott, de ez nem gond, majd javitok rajta. Inkább az zavar, mi történhetett azzal az egy szép tővel? Köszönöm szépen előre is a tanácsaitokat!

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.28 0 0 2717

Nálunk is így járt, de nem ártott neki:

(Bár idén kevesebb a virág, mert nagyon megnyírtam)

+ egy Lemon Dream:

Előzmény: Jani71 (2716)
Jani71 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 2716

Nálunk néhány napja már virágzik a montana. Most egy kissé meglepte a tél...

 

https://youtu.be/PHTD-bgHyUk

Előzmény: Ametiszt59 (2715)
Ametiszt59 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 2715

Én tőlük rendeltem. Nagyon szép töveket kaptam

 

https://e-clematis.com/

Előzmény: Senior.Gonzales (2714)
Senior.Gonzales Creative Commons License 2016.07.26 0 0 2714

Szia,

 

köszi a gyors választ -  én közben eltüntem nyaralni.


Lengyelországból tudsz ajánlani egy honlapot ahonnan már   van tapasutalat a rendeléssel?

 

köszi,

Viktor

Előzmény: Ametiszt59 (2713)
Ametiszt59 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 2713

Amennyiben több félét is szeretnél venni, szerintem megéri a lengyelektől is hozatni. Ott elég nagy a fajtaválaszték, a tövek pedig amit küldenek nagyon szépek.

Előzmény: Senior.Gonzales (2712)
Senior.Gonzales Creative Commons License 2016.07.11 0 0 2712

Sziasztok,

 

nem tudjátok hogy magyarországon ki a "klemátiszpápa"? Ha van egyáltalán.

 

Olyasmire gondolok mint a szőregiek rózsában, vagy mint Szász Sándor iriszben.

Ahol nagy választékban megtalálható a Klemátisz, és valóban a számomra megfelelő fajtát tudom választanai.

 

Külföldön vannak nagyon komoly nemsítők (pl Poulsen, Raymond Evasion, Barry Fretwell stb.)

 

Amit hiányolok az itthon kertészetekeben hogy pontos fajták sokszor nincsenek, vagy ha vannak, akkor sincsenek az adott variáns pontos tulajdonságai részletezve. 

 

Egy nagy kb 40-45cm átmérőjű  4M-es oszlopot szeretnék befuttatni olyan klematiszzal úgy hogy  nyári időszkban minél tovább legyen virágban. Ehhez keresem a megfelelő variánst.

 

köszi,

Viktor

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2016.06.16 0 0 2711

Szeretném kérdezni a bujtással szaporított clematis mennyi idő múlva hoz gyökeret? Hoz már abban az évben vagy érdemesebb csak következő évben leválasztani már ha egyáltalán megmarad. Sajnos dugványozással én ezidáig hiába próbálkoztam eredménytelen volt. Köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 2710

Tudja valaki, mi lehet a neve? Az első képen, a bal oldali, a papírja látszik, ami szerint Mazowsze, de nem tűnik annak.

 

 

artamira Creative Commons License 2016.05.29 0 1 2709

A szomszédom  "elvadult" klematisza egy, kb, 4 méteres tuját borított be szinte teljesen, ráadásul a virággal sem spórolt.

 

 

  

    

brigó001 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2708

Név nem volt a csomagoláson?  Pl.: Justa,  Piilu stb. Egyébként mivel én is edényben tartom őket Volldüngert adok nekik. Első évben még kis csenevészek voltak, következő évben beindultak. 

Előzmény: Fandorina (2707)
Fandorina Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2707

Azt sajnos nem tudom, őszintén szólva hiperben vettem kb 2 hónapja. Amiknek volt már virága (közben rájöttem, nem 2, hanem 3 virágzott): fehér, lila és kék volt, hatalmas virágokkal. A fehér virág szirmai kerekek voltak, a kék és a lila hosszúkás szirmú, de a lilásnak ezen belül is még keskenyebbek. A negyedik még nem virágzott.

Előzmény: brigó001 (2706)
brigó001 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2706

Milyen fajta klemátiszok? 

Előzmény: Fandorina (2705)
Fandorina Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2705

Köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Azt hiszem, rájöttem, csak nem tudom, hogyan lehetne védekezni ellenük: a ládába állított napelemes kislámpákban fülbemászókat találtam, valamint a teraszon a virágláda körül is (a láda magas lábakon áll, azért nem gyanakodtam csigára). És a lyukak a leveleken is elég kicsik.

 

Lenne még egy kérdésem, ha már ilyen kedvesek voltatok és válaszoltatok az előző kérdésemre is: mivel lehet ösztönözni növekedésre a klematiszt? A 4-ből 2 kúszik felfelé, de nem dúsul (már ha nem rágják meg), a másik kettőn volt 1-2 virág és azok nem kúsznak. Zöld műanyaggal bevont fém hálóra próbálom őket futtatni.

 

brigó001 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2704

Nekem is volt ilyen rejtélyes rágásom, rejtőzködnek a kártevők. Az egyik a leveleken megbújó zöld hernyó volt, a másik a fás száron rejtőzködő sáska. Meresztgettem a szemeim mire megláttam,  annyira beleolvadtak a környezetbe. 

Előzmény: Fandorina (2701)
CBNora Creative Commons License 2016.05.29 0 0 2703

De ki kell deríteni, mi csípi le. Mert aki egyszer lecsípte, lecsípheti többször is, és egy idő után nem fogja bírni.

Csigák néha lerágják.

Előzmény: Jani71 (2702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!