Keresés

Részletes keresés

toloba Creative Commons License 2006.05.25 0 0 24
Fidesz-ötlet is felbukkant az államreformban
2006. május 25., csütörtök, 14:49|



Kormányhatározatot fogadott el a kormány az úgynevezett országreform elindításáról. Augusztus végéig születnek meg a javaslatok egyebek mellett arról, hogy összeköltöztetik a kormányzati apparátust. A költözés ötletét legutóbb épp a Fidesz vetette fel a választások előtt.
...

http://valasztas2006.origo.hu/20060525fideszotlet.html
-------------------------------------------------------------------------------

No, kíváncsi vagyok, mikor gondujják meg magukat....
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 23

off

1.-én kerty partira vagyok hivatalos. Oda köll menni, kötelező.

A pft-re azé  írtam.

on

Előzmény: toloba (22)
toloba Creative Commons License 2006.05.25 0 0 22
Dógom vótt....pft-re gyüssz-e?
Előzmény: Ki(vagyok)_én (21)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 21
Mán hiányoltalak...
Előzmény: toloba (19)
toloba Creative Commons License 2006.05.25 0 0 20
Én is épp erre gondoltam, olvasva a topiknyitást...
Előzmény: iq45 (16)
toloba Creative Commons License 2006.05.25 0 0 19
Már nem is oly drága Magyarország ideje...
Előzmény: Ki(vagyok)_én (13)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18

Sokkal jobban hangzott volna: 1,5 %-ál nagyobb növekmény esetén a kormántagok fizetik a túllépést.

Persze ennek van egy pandantja is: mi van, ha megtakarítanak?))))

 

Mindenki gondolja végig, aztán  össztűz.

Előzmény: iq45 (16)
felméri ignác Creative Commons License 2006.05.25 0 0 17
200 fős parlament,
a kormány tagjai anyagilag feleljenek a költségvetésért,
a "főpolitikusok " szja bevallása legyen nyilvános (a családtagoké nem),
a politikusok vagyonnyilatkozatában szerepeljenek a képviselők által kapott állami és európai uniós támogatások!

Mi ez ellen a kifogás?! - ez MINDEN kormányra vonatkozna,- tehát nem csak a mostanira, - ha ezért "aggódik" valaki.
Most vagy rendet akarnak csinálni, vagy csak úgy tesznek mintha?! -

iq45 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 16

Ha netán ezekből a Fidesz javaslatokból lenne valami (pl. a kormánytagok anyagi felelősség vállalása) és feltéve, de nem megengedve azt, hogy kormányra kerül a Fidesz, kb. a legelső dolguk lenne ezt semmissé tenni.

 

Ennyire már ismerjük a Fideszes gondolkodást...

 

Köszi, hogy elolvastad!

Thelonius Creative Commons License 2006.05.25 0 0 15
Annyi lenne csak az elvaras, ha mar kinyitjak a szajukat, ne csak hulyesegeket beszeljenek. Tudom, sokat varok toluk...

Előzmény: netizen (11)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 14
goto 13
Előzmény: szarvasmarha (12)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 13

Nem az ormányprogit hiányolom, hanem a tali végén orbán azt  ondta, hogy eljuttatjáj javaslataikat írásban a jövő hét elejéig.

Azon akadtam fönn, hogy ha csak ennyi a progi, akkor kár volt a jövő hetet ígérni. Vége a talinak, orbán kér egy papírt és leírja. Kb 1 perc.

Ráadásul a gyurcsiét ötletbörzének minősítette, pedig ez sem több.

Előzmény: netizen (11)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.05.25 0 0 12
én is pont ezen csodálkozgatok.
Előzmény: netizen (11)
netizen Creative Commons License 2006.05.25 0 0 11
bocs ki is van kormanyon? Miert varod az ellenzektol hogy az irja meg a kormanyprogramot?
Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
szarvasmarha Creative Commons License 2006.05.25 0 0 10

egyelőre azért volt a találkozó,hogy Gyurcsány javaslatait vitassák meg.

és ahogy olvasgatom,ő se erőltette meg magát.

 

http://ma.hu/page/cikk/aa/0/148288/1

Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 9

Na jó, a te kedvedért:

 

"A kisebb parlament mihamarabbi megvalósítása érdekében Alkotmányban rögzítenénk, hogy a képviselők létszáma legfeljebb kétszáz fő lehet - közölt részleteket Répássy Róbert az egyik javaslatról, hozzátéve: a javaslat szerint 2007. április 30-ig a pártoknak meg kellene állapodniuk a részletekről. A Fidesz Alkotmányba is rögzíteni mindezt, amit a politikus azzal indokolt, hogy a parlamenti pártok már hat éve tárgyalnak erről, mégsem sikerült megállapodniuk.

A következő javaslat a kormány tagjai anyagi felelősségének megteremtését célozza meg a költségvetési hiány túllépése esetében. Ezzel kapcsolatban a Fidesz frakcióigazgatója elmondta: a kormány tagjai saját illetményükkel kollektíve felelnek a törvényben meghatározott hiánymérték túllépéséért. Mint fogalmazott, így az érintett politikusok személyesen is érdekeltté válnak a túlköltekezés leállításában.

Az elgondolás alapján amennyiben a költségvetési törvényben meghatározott hiányhoz képest az Eurostat, az Európai Közösségek Statisztikai Hivatalának megállapítása szerint a tárgyévre vonatkozóan magasabb költségvetési hiány, akkor meghatározott mennyiségű keresettől esnének el a kormánytagok. Hozzátette: 0,5 százalékpontos hiánynövekedés esetén a kormány minden tagja egyhavi, 1 százalékpontosnál háromhavi, míg 1,5 százalékpontos esetén hathavi illetményét köteles befizetni a kormánytag a Magyar Államkincstár számlájára.

"A közérdek megvalósításában közreműködő személyekre olyan szabályozást kell kialakítani, amely lehetővé teszi annak intézményes kizárását, hogy a magánérdek bármilyen módon befolyásolhassa a közfeladat ellátását" - tért át Répássy Róbert a következő javaslatra, mely szerint az alkotmánybírák, a kormány tagjai és az államtitkárok, az országgyűlési képviselők, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a legfőbb ügyész, a Magyar Nemzeti Bank elnöke és alelnökei, valamint a monetáris tanács és a felügyelő bizottság tagjai és az országgyűlési biztosok esetében tenné nyilvánossá az említett közjogi tisztséget betöltők személyi jövedelemadó-bevallását. A politikus kiemelte, hogy mindez nem terjedne ki a családtagok adóbevallására.

A negyedik törvényjavaslat az Országgyűlési képviselők jogállásáról szóló 1990. évi LV. törvény szerinti vagyonnyilatkozatban kívánja szerepeltetni a képviselők által kapott állami és európai uniós támogatásokat. Ide tartoznak azok a támogatások, amelyeket a képviselő, mint egyéni vállalkozó, mint ingó, vagy ingatlan tulajdonos, bérlő, haszonélvező, vagy más jogcímen ezekhez kapcsolódóan kapott.

Ezek a törvényjavaslatok szemben Gyurcsány Ferenc elképzeléseivel már elkészültek, és holnap a miniszterelnökhöz is eljuttatjuk" - mondta végül a képviselő.

Előzmény: Ki(vagyok)_én (8)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 8
Kapcsold ki))))
Előzmény: Thelonius (7)
Thelonius Creative Commons License 2006.05.25 0 0 7
Asszondja nekem a tuzfal: 'Provocative Attire'
Kemeny javaslatok ;)
Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 6

Látszik a fidesz jogász csapatának munkája, egyik nagyobb baromság mint a másik.

 

Előzmény: horst_fuchs (3)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 5

De bacca meg. Mariska néni a konzultáción több okosságot mondott julikának meg filipnek.

A főnökhöz meg ez a facság jutott el?!?

 

Olyan ez, mint a sugdosós játék. Kitalálok valamit, megsúgom aszomszédnak, ő is, ő is stb. A végin visszahallom, és halálra röhögöm magam.

Előzmény: Törölt nick (2)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 4
Óvasd el a linken.))
Előzmény: horst_fuchs (3)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.05.25 0 0 3

1. két éve nyögi mind a 4 párt, oszt nem lett belőle semmi...

2. ez nonszensz

3.családtagoké NEM?????????? ja, így már oké lenne neki, hogy a 4 éves gyerekének nevén 2-3 kocsi van.

4. ezt pontosítani kéne

Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 2
jóvanna.nem vót idejük rá.különben,hogy találkoztak volna 3millió200ezer emberrel
Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 1

Oszt a 0 hol marad?

 

Kínos...))

Előzmény: apple48 (0)
apple48 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 0
A szégyen az övék, de még ez a 4 pont is mosolyogni való. .-))
Előzmény: Ki(vagyok)_én (-)
Ki(vagyok)_én Creative Commons License 2006.05.25 0 0 topiknyitó

http://ma.hu/page/cikk/aa/0/148338/1

 

Réparobi bemutatta a 4 fityesz-pontot.

 

1. 200 fős parlament

2. A kormány tagjai anyagilag felelnek a költségvetésért

3. A "főpolitikusok " szja bevallása nyilvános. A családtagoké nem!

4.A politikusi vagyonnyilatkozatban kívánja szerepeltetni a képviselők által kapott állami és európai uniós támogatásokat.

 

Qrva kevés. Vajúdtak a hegyek, oszt jónapot.))

 

Ennyi volt a fityesz programja, szégyen.((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!