Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2022.12.09 0 0 521

Te vagy a pozitív példa az egészségügy megítélésében.

 

..s te tudsz járni a mankóval? :O

Előzmény: othiss (520)
othiss Creative Commons License 2022.12.08 0 0 520

már lábadozom, azt tudatták, hogy jó esetben másfél-két hónap a talpraállás(nem tört el a combnyakam)...hogy a kedvembe járjon a kórházi doki, felírt két baráti áras, óccó mankót...

 

Egy biztos, a mentősöktől kezdve a SBO személyzeten keresztül mindenki kedves volt, szépen beszéltek velem...már ennek gyógyító ereje volt/van... 

Előzmény: Tibbe (519)
Tibbe Creative Commons License 2022.12.06 0 0 519

Az a lényeg,hogy a fanyar humorod megmaradt, így könnyebben átvészeled a megpróbáltatásokat!

 

Gyógyulást!

 

Előzmény: othiss (518)
othiss Creative Commons License 2022.12.06 0 0 518

nakérem...sikerült a másik lábammal,  másik kórházban kikötnöm...

othiss Creative Commons License 2022.11.10 0 0 517

Köszönöm az infót, még 500-as Arielt is láttam..de téged még nem..majd holnap keresek tovább...

Előzmény: Ariel_500 (516)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.09 0 0 516

Az-az! Ha Youtubéba beirod "Horex Regina 350 Felújítása" lehet gyönyörködni/bennem :) direkt nem linkelem

Előzmény: othiss (515)
othiss Creative Commons License 2022.11.07 0 0 515

ha jól emlékszem, a Horex Regina néven gyártottak egy csodát.

A képen látható gyönyörűség bizony szívet melengető gyönyörű darab.

 

(látszólag hülyeség, nem mindenki érti ezt az angol mondást.." egy motor soha nem leheteléggé egyhengeres, és eléggé négyütemű"...

Előzmény: Ariel_500 (513)
othiss Creative Commons License 2022.11.07 0 0 514

...az érzés ismerős, de ne szard le a bajaidat, mert attól nem javul meg egyik sem.  ha van rá lehetőséged, mindenképp menj el, mert csúnya hideg tél jön, nem lesz kellemes később muszályból elmenni bárhová is...

 

Kitartás, mondhatnám, de ez pimaszul hangzik innen a fotelből...lnkább javulást!

Előzmény: Ariel_500 (512)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.06 0 0 513

És az Ariel_500 csak a nicknevem. Valamikor a múltban hosszú időre törölték az öreg nikkemet, aminek a névadó motorja az adatlapomon látható

Előzmény: Ariel_500 (512)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.11.06 0 0 512

SzétOFFolom az érsebészet topikot :)

 SBO után örültem ha döglöttem

Közben elkészült   tenyészet eredménye, valami baktérium, kaptam és szedtem gyógyszert , éreztem hogy javulok. Azért felhivtam az Uzsokit. Akár azonnal is mehettem volna, de inkább a nov.4-ét választottam.

Tegnap , meséltem mi hogy volt és mondom a doktornak, okafogyott a dolog, rendben vagyok, de azért eljöttem.

Azt jól tette , mondta. UH körbe+prosztata vizsgálat és bele nézett volna a hólyagba is , biztos ami biztos

Nem örültem, de legyen. Nézzünk egy vizeletvizsgálatot elötte! Genny volt a vizeletben. Basszus! Két hete produkáltam egy negatív tenyészetet

Tükrözés elmaradt, újabb tenyésztés, és december 2-n menjek vissza. Addig egy antibió. és valami más ami jó a prosztatának

 

Hogy érdekesebb legyen a magyar egészségügy

A Flór F.kórház honlapján a Semmelweis klinika Bp.Üllői út van kiirva mint ügyelet, illetve fekvőbeteg ellátás

Kitünt, hogy az Uzsokiba is mehetek SBO, járó vagy fekvőbetegként

A többi bajomat nem is mesélem, de idegileg eléggé kivagyok már. Nem tudom mikor melyik orvoshoz menjek, és egyáltalán menjek-e vagy szarjam le a bajaimat

Jobbakat!

Előzmény: othiss (511)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 511

meglepődtem, hogy véres vizelettel nov. 4-re kaptál időpontot..

 

Drukkolok, hogy jól végződjön.

 

Járj szerencsével.

Előzmény: Ariel_500 (506)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 510

...mit mondjak? Amikor bekerültem ide a Szent Imre  SBO -ra egy kemény trombózissal,  hát az önsajnálattól rögtön elment a kedvem...nyolc órát voltam ott, egy életre elég volt. Picit szerényebbre vettem a figurát..főleg, amikor feltoltak az intenzívre...

Előzmény: Ariel_500 (500)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 509

az otp-nek ez egy,-mondhatni meglepő- szolgáltatása..abban reménykednek, hogy mindenki kártyával fizet, és akkor gyönyörködhet a havi összesítésben...nos ezért néha kp-vel fizetek..

:-)

Előzmény: Ariel_500 (506)
othiss Creative Commons License 2022.10.28 0 0 508

Ha jól értem, van egy Ariel 500-asod?..hát az nem csak motor, az egy ékszer. Gyerekkorom nagy kedvence , a körzeti orvosnak ilyen is ilyen volt.

Előzmény: Ariel_500 (503)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.26 0 0 507

Nem tudom, mit összegez az OTP, nincs náluk számlám. Nem volt és nem is lesz. Magyar Bankban soha.

És egyáltalán, honnan tudja mit mire költöttél?

 

Nincs egy-egy sétapartner, aki elkísérne naponta egy kis sétára, hogy ne pánikolj?

 

A cigi azon kívül, hogy öl butít és nyomorba dönt, büdös is. Ne szívjad. Ez agyban dől el. Ki az erősebb? A cigaretta, vagy te? Hagyod magad leigázni? :O

Előzmény: Ariel_500 (506)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 506

Sajnos lasssan kenyérre kell. 

OTP bevezetett egy új dolgot. Kiadások alapján összegzi mit mire mennyit költöttem

Hogy rohadna meg, ha látom szinte elborzaszt :) A rohadt bagó viszi a pénzt, pedig nagyon lecsökkentettem, nem is tüdőzöm le, amikor kórházban voltam, eszembe sem jutott, miközben mások osontak valahová bagózni. Áhh, nem értem magam sem

Lecsökkentettem a gyaloglógép használatát mert ugye az éves villany korlát és a gép 800W-ot fogyaszt. Lehetne mondni, az utcai séta nem kér pénzt. Nem megy, a pánikosságomat elég jól "kinőttem" de azért van néhány ilyen fóbiám. Utcán gyalog szédelgek

Jókat mindenkinek!

Előzmény: Tibbe (505)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.20 0 0 505

Van aki egész életében mélyen van, sőt, talán nem is tud róla.

 

A motort meg ne add el, hacsak nem kenyérre kell. Erőt ad, segít emlékezni a múltra és talán erőt ad a jövőhöz is.

Előzmény: Ariel_500 (503)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 504

Csak egy életünk van, "

Mostanság olvastam egy autós cikket, jó mottoja volt

Az élet túl rövid az unalmas autókhoz

Mindegy, motoroztam vele nagyon sokat/de nem eleget/

Előzmény: Tibbe (501)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 503

Ki segít ebben, ha nem  éves saját magad. éves???"

Jaaaj vazze, egy fél életen át húztam kifelé magam a mélyböl, már nincs több erőm hozzá

 

Motor persze megvan,53 éve nálam és igy 69 éves.   Jár az eszem hogy el kellene adnom, de a lelkem még nem engedi. Itt lakik a szobában benn... :) Egyedül kitolni sem tudom, motorozni se mert már nem hajlik a lábam és eléggé gugolva kell rajta ülni én meg igencsak nem vagyok mélynövésű

Néha beinditom a szobában és nosztalgiázok kicsit

Előzmény: Tibbe (501)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.19 0 0 502

Jó a motorod! Megvan még?

Előzmény: Ariel_500 (500)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.19 0 0 501

Ha azt mondják műteni kell, akkor ne mondj nemet, ne tetézd a bajokat.

A lábadra meg csak lesz addig valami gyógytorna, amíg jobban nem leszel.

 

Ha magad alatt vagy, fogd magad grabancon, és húzd ki magad a letargiából. Ki segít ebben, ha nem saját magad.???

Csak egy életünk van, azt kell a lehetőségeink szerint legjobban leélni, mert nincs másik!

Előzmény: Ariel_500 (500)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 500

Köszönöm!

Közben beszedtem 3doboz antibiót, ami elég jól rendbetett de nem vagyok még százas

4-én uzsoki urológia, ha lehet megállapitani mi a franc volt velem. Nem szeretném a prosztatát megműttetni, a lábam miatt

Holnap még egy kontroll vizelet tenyészet

Anno mondtam a helyi urologusnak hogy rendbe kellene tenni. Ugyanmár! Akkor még volt energiám, lábam is jól működött, hagytam magam lebeszélni

 

A lényeg hogy már nagyon magam alatt vagyok, bár a pofámat befoghatnám amilyen eseteket láttam sebészeten vagy az SBO-n. Dehát mindenkinek  a saját baja a legnagyobb

Jobbakat nektek

Előzmény: Tibbe (499)
Tibbe Creative Commons License 2022.10.18 0 0 499

Nagyon sajnállak, nem volt jó napod, de remélem megoldódik.

Nem szabad a legrosszabbakra gondolni.

 

..Mondom én, hiszen én is azt tenném. Nov. 4-ig mi lesz? :O

Előzmény: Ariel_500 (498)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.10.18 0 0 498

Beütött  ménkű, urologiai véres vizelettel

MENTő ODA VITT AHOL NINCS uROLOGI SBO. Most Uzsokiba időpontom nov.4-re

Hanetán műtét, az nyűgös lenne, mert éjjel fel kell kelnem sétálni,mert a műtött lában /is/ kivánja a mozgást, sétát

Nem tudom hogy lesz de el vagyok keseredve :(

 

 

 

Előzmény: othiss (497)
othiss Creative Commons License 2022.08.08 0 0 497

köszönöm, rám fér.

 

Nálam a zsibbadás évek óta ugyanolyan, nem múlik (mindkét láb)..én még tudok gyalogolni, szerencsére nagy a telek, itt mászkálok. Hamar fáradok én is, de kialakítottam alkalmi pihenőket...fotel itt, fotel ott..

Ráadásul leestem egy kis létráról, a balesetin rendesek voltak, nem kérdezték, hogy ilyen vén hülye minek mászik létrára...a műtétet látták ők is, csak annyit mondtak hogy a küklsérelmi nyomok lassabban hegednek..igazuk volt, négy hónap kellet.

 

Üdv, vigyázz magadra.

Előzmény: Ariel_500 (496)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.07.30 0 0 496

Köszönöm szives érdeklődésedet, szarabbul/már bocs a kifejezésért, és még finoman fejeztem ki magam

Augusztus végéröl a közepére hozták vissza az időpontomat az angiologián, merthogy a dokinő nem lesz. Lányos zavaromban nem kérdeztem rá hogy szabira megy vagy kilép

Amúgy leültem rendesen, magánéleti gond, egyedül lettem,  naphosszat csak a boltban köszönök az eladónak, pénztárosnak.

OK nem pszicho topik, de kijött belőlem

.

Ez kihatott a gyaloglásomra is, már amennyit futópadon nyomtam. Egyre kevesebbet csinálom, egyre hamarabb elfáradok

És egy kis ráadás

Van/volt nekem egy kedves barátosném, vagy 50évvel ezelött együtt voltunk. Jellemzően évente felhiv névnapom táján. Így volt az idén is és beszélgettünk

A bátyjának érszükület a lábában és amputálták, aztán meghalt

Nem merültem bele hogy miért is, ettöl halt-e meg meg egyáltalán. Rendesen megrémitett ez is

 

Szabadon gyaloglás alig megy, nem tudom határozottan irányitani a bal lábam, de valamiért ilyenkor a derekam sem tartja magát. Futópadon ha támaszkodok úgy jobb. A fájó combnyak gömbcsuklót úgy tűnik sikeresen kenegettem rendszeresen és mintha most nem fájna

Szoval nincs ami ezek ellenére is inspiráljon. Olyan lettem mint a béka a tejben aki feladta a kapálózást

Majd az angio vizsgálatrol beszámolok

 

Mindenesetre jobbakat neked és mindenkinek aki ezzel a gonddal küszködik

Előzmény: othiss (495)
othiss Creative Commons License 2022.07.27 0 0 495

eltelt egy hónap, hogy vagy?

Előzmény: Ariel_500 (494)
Ariel_500 Creative Commons License 2022.06.29 0 0 494

Romlik! Pontosabban hozzájött a combnyak-medence gömbcsukló  fokozódó fájdalma. Nehogymár annak a cseréjére is sor kerüljön. Elegem van a beavatkozásokbol :(

Előzmény: Tibbe (492)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.04 0 0 493

Lézeres vagy mikrohullámú sebészeti eljárásról van valakinek tapasztalata ? 

 

Tibbe Creative Commons License 2022.02.12 0 0 492

Nagyon sajnálom, hogy ennyi gondod van. Kitartás! Jelentkezz időnként.

Előzmény: Ariel_500 (491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!