már lábadozom, azt tudatták, hogy jó esetben másfél-két hónap a talpraállás(nem tört el a combnyakam)...hogy a kedvembe járjon a kórházi doki, felírt két baráti áras, óccó mankót...
Egy biztos, a mentősöktől kezdve a SBO személyzeten keresztül mindenki kedves volt, szépen beszéltek velem...már ennek gyógyító ereje volt/van...
...az érzés ismerős, de ne szard le a bajaidat, mert attól nem javul meg egyik sem. ha van rá lehetőséged, mindenképp menj el, mert csúnya hideg tél jön, nem lesz kellemes később muszályból elmenni bárhová is...
Kitartás, mondhatnám, de ez pimaszul hangzik innen a fotelből...lnkább javulást!
Közben elkészült tenyészet eredménye, valami baktérium, kaptam és szedtem gyógyszert , éreztem hogy javulok. Azért felhivtam az Uzsokit. Akár azonnal is mehettem volna, de inkább a nov.4-ét választottam.
Tegnap , meséltem mi hogy volt és mondom a doktornak, okafogyott a dolog, rendben vagyok, de azért eljöttem.
Azt jól tette , mondta. UH körbe+prosztata vizsgálat és bele nézett volna a hólyagba is , biztos ami biztos
Nem örültem, de legyen. Nézzünk egy vizeletvizsgálatot elötte! Genny volt a vizeletben. Basszus! Két hete produkáltam egy negatív tenyészetet
Tükrözés elmaradt, újabb tenyésztés, és december 2-n menjek vissza. Addig egy antibió. és valami más ami jó a prosztatának
Hogy érdekesebb legyen a magyar egészségügy
A Flór F.kórház honlapján a Semmelweis klinika Bp.Üllői út van kiirva mint ügyelet, illetve fekvőbeteg ellátás
Kitünt, hogy az Uzsokiba is mehetek SBO, járó vagy fekvőbetegként
A többi bajomat nem is mesélem, de idegileg eléggé kivagyok már. Nem tudom mikor melyik orvoshoz menjek, és egyáltalán menjek-e vagy szarjam le a bajaimat
...mit mondjak? Amikor bekerültem ide a Szent Imre SBO -ra egy kemény trombózissal, hát az önsajnálattól rögtön elment a kedvem...nyolc órát voltam ott, egy életre elég volt. Picit szerényebbre vettem a figurát..főleg, amikor feltoltak az intenzívre...
az otp-nek ez egy,-mondhatni meglepő- szolgáltatása..abban reménykednek, hogy mindenki kártyával fizet, és akkor gyönyörködhet a havi összesítésben...nos ezért néha kp-vel fizetek..
Nem tudom, mit összegez az OTP, nincs náluk számlám. Nem volt és nem is lesz. Magyar Bankban soha.
És egyáltalán, honnan tudja mit mire költöttél?
Nincs egy-egy sétapartner, aki elkísérne naponta egy kis sétára, hogy ne pánikolj?
A cigi azon kívül, hogy öl butít és nyomorba dönt, büdös is. Ne szívjad. Ez agyban dől el. Ki az erősebb? A cigaretta, vagy te? Hagyod magad leigázni? :O
OTP bevezetett egy új dolgot. Kiadások alapján összegzi mit mire mennyit költöttem
Hogy rohadna meg, ha látom szinte elborzaszt :) A rohadt bagó viszi a pénzt, pedig nagyon lecsökkentettem, nem is tüdőzöm le, amikor kórházban voltam, eszembe sem jutott, miközben mások osontak valahová bagózni. Áhh, nem értem magam sem
Lecsökkentettem a gyaloglógép használatát mert ugye az éves villany korlát és a gép 800W-ot fogyaszt. Lehetne mondni, az utcai séta nem kér pénzt. Nem megy, a pánikosságomat elég jól "kinőttem" de azért van néhány ilyen fóbiám. Utcán gyalog szédelgek
Jaaaj vazze, egy fél életen át húztam kifelé magam a mélyböl, már nincs több erőm hozzá
Motor persze megvan,53 éve nálam és igy 69 éves. Jár az eszem hogy el kellene adnom, de a lelkem még nem engedi. Itt lakik a szobában benn... :) Egyedül kitolni sem tudom, motorozni se mert már nem hajlik a lábam és eléggé gugolva kell rajta ülni én meg igencsak nem vagyok mélynövésű
Közben beszedtem 3doboz antibiót, ami elég jól rendbetett de nem vagyok még százas
4-én uzsoki urológia, ha lehet megállapitani mi a franc volt velem. Nem szeretném a prosztatát megműttetni, a lábam miatt
Holnap még egy kontroll vizelet tenyészet
Anno mondtam a helyi urologusnak hogy rendbe kellene tenni. Ugyanmár! Akkor még volt energiám, lábam is jól működött, hagytam magam lebeszélni
A lényeg hogy már nagyon magam alatt vagyok, bár a pofámat befoghatnám amilyen eseteket láttam sebészeten vagy az SBO-n. Dehát mindenkinek a saját baja a legnagyobb
Nálam a zsibbadás évek óta ugyanolyan, nem múlik (mindkét láb)..én még tudok gyalogolni, szerencsére nagy a telek, itt mászkálok. Hamar fáradok én is, de kialakítottam alkalmi pihenőket...fotel itt, fotel ott..
Ráadásul leestem egy kis létráról, a balesetin rendesek voltak, nem kérdezték, hogy ilyen vén hülye minek mászik létrára...a műtétet látták ők is, csak annyit mondtak hogy a küklsérelmi nyomok lassabban hegednek..igazuk volt, négy hónap kellet.
Köszönöm szives érdeklődésedet, szarabbul/már bocs a kifejezésért, és még finoman fejeztem ki magam
Augusztus végéröl a közepére hozták vissza az időpontomat az angiologián, merthogy a dokinő nem lesz. Lányos zavaromban nem kérdeztem rá hogy szabira megy vagy kilép
Amúgy leültem rendesen, magánéleti gond, egyedül lettem, naphosszat csak a boltban köszönök az eladónak, pénztárosnak.
OK nem pszicho topik, de kijött belőlem
.
Ez kihatott a gyaloglásomra is, már amennyit futópadon nyomtam. Egyre kevesebbet csinálom, egyre hamarabb elfáradok
És egy kis ráadás
Van/volt nekem egy kedves barátosném, vagy 50évvel ezelött együtt voltunk. Jellemzően évente felhiv névnapom táján. Így volt az idén is és beszélgettünk
A bátyjának érszükület a lábában és amputálták, aztán meghalt
Nem merültem bele hogy miért is, ettöl halt-e meg meg egyáltalán. Rendesen megrémitett ez is
Szabadon gyaloglás alig megy, nem tudom határozottan irányitani a bal lábam, de valamiért ilyenkor a derekam sem tartja magát. Futópadon ha támaszkodok úgy jobb. A fájó combnyak gömbcsuklót úgy tűnik sikeresen kenegettem rendszeresen és mintha most nem fájna
Szoval nincs ami ezek ellenére is inspiráljon. Olyan lettem mint a béka a tejben aki feladta a kapálózást
Majd az angio vizsgálatrol beszámolok
Mindenesetre jobbakat neked és mindenkinek aki ezzel a gonddal küszködik
Romlik! Pontosabban hozzájött a combnyak-medence gömbcsukló fokozódó fájdalma. Nehogymár annak a cseréjére is sor kerüljön. Elegem van a beavatkozásokbol :(