Keresés

Részletes keresés

stunc Creative Commons License 2006.06.13 0 0 229

A Beatrix elegáns! Nekem a Bálint/laura volt legutóbb, de most egyre jobban tetszik az Alex, páromnak meg a Fanni. Érdekes, hogy hogy változik az ember ízlése. Persze nem ismerek olyan gyereket, akit ma másképpen hívna a szülője. Csak előtte tud az ember annyit variálni.

 

Mimmi: attól is függ, hogy milyennek képzeled őt. Meg az UH-n később már a pofija is megihlethet. Ha cserfes kislányt látsz magad előtt, akkor biztos a felsorolt nevekből adsz. Ha komolyabbat, akkor bejönnek a Helga, meg társai. Satöbbi.

Előzmény: ekatlan (227)
mimmi. Creative Commons License 2006.06.13 0 0 228
nem, szerencsére nincs napirenden, bár lehetne. jó elején leszögeztem, hogy nem bírok a tudattal együttélni, hogy a gyerkőc ugyanazt a nevet kapja, mitn az apja.
a kiskölyök (ha fiú) lehetne a 3. a sorban. de én jövök, és megakasztom a családi vonalat. egyébként pedig felvetődött bennem, hogy az polgmesthiv-ban, az esküvőkor bediktál nevet (férjem vezetékneve) meg kellene változtatni úgy, hogy a gyerkőc neve az enyémet is viselje. végülis 2 szüleje van, nem ? :) ezen még gondolkodom, lehet kicsit sajnálnám első osztályos korában amikor a 3 tagú nevét kellene megtanulni leírni :)
summa-summárom, nagyon nem akarom ugyanazt a nevet . taláan ha gróf almássy-bárdossy mittomén lenne, akkor inkább hajlanék rá. de így képtelenség :)
Előzmény: stunc (225)
ekatlan Creative Commons License 2006.06.13 0 0 227

nekem most a Beatrix és a Róbert jön be, ha valaki kéri kölcsön adom :)

 

Maczy: gratula. nem is volt kétségem, hogy neked ilyen hamar sikerül :) és olyan irigy vagyok most, hogy átmentem sárgába

Titanilla_202 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 226
Nem, alapból nem tetszene annyira, nem tartozott a kedvenc neveim közé soha. Azelőtt. ;)
Előzmény: mimmi. (224)
stunc Creative Commons License 2006.06.13 0 0 225
Ősök iránti tiszteletből lehet adni a második nevet, szvsz, mint régen a keresztszülő után. Miért, nálatok ez valamiért napirenden van?
Előzmény: mimmi. (221)
mimmi. Creative Commons License 2006.06.13 0 0 224
ja, lehet az van a háttérben, hogy nagyon teccik a fiúnév ? :)
lehet nálam az a gond, h szerintem a férjemhez nem annyira illik a neve ? alighanem ebbe szerepet játszik a kettős betű, nekem ezekkel midnig gondom van :)

speciel meg vagyok elégedve a nevemmel, lehet még egyszer kérném, ha szabazhatnék rá. viszont el nem tudom képzelni, hogy kismimmizzem a gyerekemet.
Előzmény: Titanilla_202 (223)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 223
Én sajátomat nem adnám, férjemét igen, de már előre le vagyok tiltva róla. :) Ő nem szereti, hogy ugyanúgy hívják, mint az apját. Férfiknál sokkal inkább szokásban van, hogy viszik a nevet tovább, nem tehetek róla, de nekem ez tetszik. (Persze, ha jó a név.) Lány esetében meg valahogy nem jön be, érdekes módon.
Előzmény: mimmi. (221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 222
én biztos nem adnám, de pusztán azért, mert én nem szeressem olyan nagyon az enyémet :) van ez így....

(egyébként én a Jankára szavazok :) )
Előzmény: mimmi. (221)
mimmi. Creative Commons License 2006.06.13 0 0 221
szóóóval, névválasztós ügyben felvetném a kérdést, hogy ki adná ugyanazt a keresztnevet gyermekének, mint a sajátja ?
asszem én képtelen lennék ugyanazt a nevet adni. ismerek olyan családot, ahol van két ferike és két szilvike. ebből az egyik páros a szülő :)
ha az x.edik Szabó János lenne a gyerekem a vérvonalban, mint ahogy az is, csak nem János, akkor se nem akarnám.

valamint stunc-ra reagálva: az egy dolog, h én elképzelek neveket, na meg az apja is. szóval együtt elképzelünk neveket. de erről a ygekőc még maga nem döntött. ha leszek elég nyitott és info befogadó (szeretnék), akkor vhogyan megkérdezem a pocaklakót, h ő melyikre szavazna :) remélem leszek olyan inteligens, hogy megértsem a szavazatát :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 220
(köszi :) )
Előzmény: NyariEso (218)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 219
Ezek szerint megvan a hitel. Szuper! :)
Előzmény: NyariEso (218)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 218
Sajnalj is ;) Epp most adtuk el a borunket 25 evre. De nem banom, meg a takaritast sem banom, meg a kukujt a fejemen sem, csak legyen meg.

Te maczy, azt hiszem neked nem gratulaltam, mert mikor epp esedekes lett volna, nem nagyon neteztem, ugyhogy ezennel gratulalok :)
Előzmény: Titanilla_202 (212)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 217
nálunk keresztanyáméknál volt, de elpaterolták már jó régen... :(
Előzmény: Titanilla_202 (215)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 216
aham :)
Előzmény: Cicafül (214)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 215
Jó is az. Apósomnak van nagyon szép vasból, csak újra kéne kárpitozni, valami ősrégi családi darab.
Előzmény: Törölt nick (213)
Cicafül Creative Commons License 2006.06.12 0 0 214
maczykám, akkor te most ketten?
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 213
nemtom, még nem láttam, itt a fórumon kaptam rá felajnálást, csak még nincs hová rakni, addig őrzik nekünk :)
régi-régi álmom, hogy legyen egy hintaszékem, és ha ezért a padlásra kell feljárnom ringatózni, akkor is lesz :)) majd ott ücsükélek benne, és hímezgetek, vagy mesét olvasok, vagy mittomén :)
Előzmény: Titanilla_202 (212)
Titanilla_202 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 212

Tudlak benneteket sajnálni, csajok! :D

Milyen hintaszék?

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 211
Jó, nyugtassuk :)

Én többször is ráébredtem, hogy nem is olyan kicsi.
Először, mikor vízszintre lapátoltuk a sávalapot (mert a férfiaknak akkor jutott eszébe megnézni, hogy vízben van-e, mikor a markolós már elment :)) ). Aztán a födémbetonozáskor. Aztán mikor a faanyagot kezeltük. Aztán mikor a cserepeket adogattuk. Most meg a glettelésnél ébredtem rá, hogy hej, azért nem olyan csöpp ez :) (gondolom, emberék sokkal többször ébredtek rá erre, falazás meg ilyesmi közben :)) ) Takarítani épp elég lesz :)) De azt még nem tudom, hova fog kerülni a hintaszék :) (ami márpedig lesz, ha a fene fenét eszik, akkoris :) )
Előzmény: NyariEso (210)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 210
Aaa, igazad van. Gyere nyugtassuk egymast :))

(Igazan akkor dobbentem ra, hogy uristen ez mekkora, mikor a villanyosok utan feltakaritottam zsakokba a faltorlmeleket.)
Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 209
á, nagyobb szobát hamarabb fel lehet takarítani, a kicsikben mindig hatalmas rendetlenség kíséri a rendrakást, mert először átrámolsz innen-oda, akkor ott rendrakás, porszívó, aztán onnan-ide, rendrakás, porszívó... (csak nyugtatgatom magam, én bele sem merek gondolni...)
Előzmény: NyariEso (208)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 208
Jha... azota mar kinyaltam a fel hazat is :) Ilyenkor mindig eszembejut, hogy mennyi takaritanivalom lesz koltozes utan (a mostani egy szoba, konyha helyett harom szoba, konyha, nappali) es rosszul leszek :)
Előzmény: Törölt nick (206)
Caitlin Creative Commons License 2006.06.12 0 0 207
jo lenne ha nem tunne el a topik es MV SEM!!!!!! hallod!!!???
Előzmény: NyariEso (204)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 206
És teljes a siker? :)
Előzmény: NyariEso (205)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 205
Na megvan.
Előzmény: NyariEso (204)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 204
B*sszus, le akarom vinni a szemetet, de be vagyok zarva. Es nem kapom a kulcsot.
Cicafül Creative Commons License 2006.06.12 0 0 203
ez jó :DD
Előzmény: NyariEso (200)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.12 0 0 202
hallgass a barátaidra :))))
Előzmény: NyariEso (200)
ecsv Creative Commons License 2006.06.12 0 0 201
Wow! :) Hát gratulálok, jó választás volt :)))))))))))
A homlokodnak jobbulást!
Előzmény: NyariEso (197)
NyariEso Creative Commons License 2006.06.12 0 0 200
Faj a homlokom. Tegnap egy kis munkabaleset ert, igy az arcmozgas, ami a homlokot is erinti, fajdalmas. A baleset meg ugy tortent, hogy dobalt le a ferjem (ugyanaz, mint az elobb) valami leceket a padlasrol, es egy ido utan en is akartam segiteni. Lehajoltam, felmarkoltam egy parat. O is. De o gyorsabb volt es az emelkedo lecekkel jol fobekollintott. Most van egy szep kek dudorom.

Kedves barataink meg az este azt mondtak, hogy az ilyen veszelyes munkalatokkal varjuk meg amig alairjuk a kolcsonszerzodest, mert azzal eletbiztositas is jar :)
Előzmény: Cicafül (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!