Keresés

Részletes keresés

besi7 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 73

Természetesen, és előre is köszönöm fáradozásodat!

besi

Előzmény: durhstósz (72)
durhstósz Creative Commons License 2006.05.02 0 0 72
 Konzultálni fogok, nem tudom pontosan mikor tudok válaszolni, de min. 2-3 nap. Igy megfelelő lesz?
Előzmény: besi7 (71)
besi7 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 71

Kedves durhstósz!

 

Az olvasottak alapján nagyon örülök, hogy a topikra találtam. Egy olyan témában kérném véleményedet, melyről már itt esett szó. Ez a prolaktinszint. Babaprojekt kapcsán (sikertelen 8 hó, 32-38 napos ciklusok, kétfázisos hőgörbe, és 80% volt +LH teszt félidőben) hormonszinteket mértek nálam. 3. cn-on a prolaktin 743,7 mU/L, a progi a 3. vérvételen nem felfelé ment, hanem lefelé - másnap mensi. Én viszont nem bromót kaptam, hanem Norprolac-ot. 

A kérdéseim a következők lennének 

A magas PRL miatt lehet elégtelen a progitermelődés?

Mi a különbség a bormo és a Norprolac között? Tudom, más a hatóanyaga, de mitől függ, hogy mikor melyiket írják fel? És normális, hogy 20 napig szedem, utána 7 nap szünet és így tovább?

 

Ha inkább a beszélgetős topikba írjak, jelezd, számomra az is megfelelő.

 

Előre is köszönöm válaszod:

besi

 

durhstósz Creative Commons License 2006.04.30 0 0 70
 A fogszakorvos véleménye:" ezt látnom kellene"
Előzmény: flopi_kukac (67)
cszsm Creative Commons License 2006.04.30 0 0 69
Nem Septofort, bocsánat, GLYCOSEPT!
Előzmény: cszsm (68)
cszsm Creative Commons License 2006.04.30 0 0 68

Szia nekem is volt már hasonló, én Corsodyllal, vagy Septoforttal (recept nélkül kapható) szoktam gargalizálni, ha elérhető a dudor, akkor ecsetelem is vele. De az öblögetés nekem két-három nap alatt leszokta rántani. És utána már nem is megyek orvoshoz, mert ez kellőképpen fertőtlenít. Ha rekedt vagy igyál teát sok mézzel és SOK citrommal, az felszaggatja az esetleges lerakódást. (ne nyeld le, hanem köpd ki)

 

Jobbulást,

 

Zsuzsi

Előzmény: flopi_kukac (67)
flopi_kukac Creative Commons License 2006.04.30 0 0 67
sziasztok, illetve tiszteletem!

2hete valamilyen takonykórral küzdök. csak c-vitamin+aspirin+sok folyadék kombinációval próbáltam gyógyítgatni magam. aztán 1 hete a nyelvem hátsó részén (még éppen látszik tükörben), főleg a két oldalán valamilyen kiütések (dudorok) jelentek meg. tapintásra nem fáj. egyre rekedtebb lettem, néha teljesen elment a hangom. kiegészítettem a kúrát septofort szopogatós tablettával.
mára viszont a szájpadlásom is fáj, elöl a 'hajlatban'. anyu szerint a szájpadlásomon is vannak ilyen dudorok. és 37,3 hőemelkedésem van.
egyébként a torkom nem fáj, az orrom sem folyik.
mi lehet a bajom?
van valami házipraktika amivel a hosszú hétvégét átvészelhetem?
(ha nem sürgős az orvoshoz menés, inkább keddre halasztanám)

előre is köszön a segítséget!

üdv: FLo
durhstósz Creative Commons License 2006.04.27 0 0 66
:-))
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.26 0 0 65

Igen, epp most voltak hormontesztek az elozo ciklusban es rendben voltak, ugyhogy akkor nem aggodom:) Koszonom szepen a segitseget!! Marel is kezdtem a rakeszulest a lombikra, fogigatloval, ugyhogy elindult a visszaszamlalas:)

 

Ja, egyebkent meg egy erdekesseg: az LH teszt a ciklusom vegen eppen a mensi erkezese elott 2 nappal volt teljesen +.

 

Koszonom meg egyszer a segiteseget!!!

Előzmény: durhstósz (64)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.26 0 0 64

 Kedves JUCUS 6!

 

 Egy LH csúcs van, de (úgy látszik) a teszt érzékeny, ezért az alacsonyabb LH értéket is kimutatja.

 A 24.-ik napon is van természetesen LH a keringésben, alacsonyabb koncentrációban.

 Mikor volt a nőgyógyászati kontroll? Akkor minden rendben volt.

 Ha ez a közelmúltban volt, akkor megnyugodhatsz.

Előzmény: Törölt nick (62)
bied Creative Commons License 2006.04.24 0 0 63

Persze figyelek, és vettem az adást.  21 - es cukornál plusz inzulint ad. Szerintem csokizott. Már mondtam harc az életem az életér. Azon sem csodálkoznék, hogy a psori idegi alapon jött ki nálam.

 Ne ,hogy azt hidd ,hogy a korház foglalkozik ilyennel.

Amikor jön a meleg le-fel jár a cukra ,s nekünk kell beállitani.

Most ,hogy megjött az autója mindig megy, és szerintem nassol, nehogy leessen a cukra.

Már veszekettem vele legalább 3 napra maradjon nyugton mig beálitjuk a cukrot.

Nagyra van a 26 évével , hogy ő már felnött . Csak ahhoz nem ,hogy átgondolja ez egy szövödményes betegség.

A dokinője igy mondja,

Sajnos Zsolt egy öntörvényü gyerek, és félő ,hogy ez lesz a veszte.

 Ma 2-kor volt szemfenék vizsgálaton minden ok.Letette az autot, még ful tág a pupillája előveszi a motort , mer neki menni kell randira .

Montam neki , hot flugesz vagy a falra kenödsz ,vagy megborulsz mint egy büdös bogár .Van itt a fórumok közt cukorbetegek oldala .

Hát ,-van bizony sok ilyen öntörvényü kölök ,édes istenem.

Ebbe bele lehet őrülni, mert a gyerekem és nagyon féltem. 

 

Előzmény: durhstósz (61)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 62
Oooo, ne haragudj, ezt nem ertem...azt mondod, normalis dolog, hogy ketszer van LH csucs egy ciklusban?
Előzmény: durhstósz (59)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.24 0 0 61

 Bied!

 

Vetted az előzőt?

 

Nagyon fontos, mert 21 mmol/lit . vérc.értéknél, már nem az a legnagyobb baj, hogy magas a cukorszint, hanam acidosis meg minden, sok egyéb szövődmény keletkezhet, ionok stb. borulnak!!!

 

 2- 3 nap megfigyelés szükséges, (kórházi)  infuziók,  de nem 1-2 palack, a cukorszint és insulin újra beállítása!

durhstósz Creative Commons License 2006.04.23 0 0 60
 A 21-es cukor az már lyan magas, ami kórházi infuziós kezelést igényel!!!
Előzmény: bied (58)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.23 0 0 59
 Ez nem gond, csak az 1-3 napon .
Előzmény: Törölt nick (53)
bied Creative Commons License 2006.04.21 0 0 58
Valóban igazad van , hogy nem kell mindent kipróbálni. De én csak a természetgyógyászatra gondoltam, és azonbelül is csak a szervezet méregtelenitésére . Ez volt a léböjt. A napozásnál nem az emberek a gond .Én nem birok nyugodtan feküdni. Strandra nem járok mer nőgyogyilag a viztől gondom van . Aztán szedhetem a kliont. Mondj valami tanácsot hogyan tudnám a fiam méregteleniteni. Borzalmas lett a vérképe.Tele van glukossal meg a vizelete is. Meg szerintem a máj vérképe a glikohaemoglobin és a haemoglobin A 1 C. Ez is tul van a ref. tartományon magas. A héten 2x is rám telefonált melobol ,hogy 21 es a cukra mit csináljon mert szarul van .Majd azért mert mindig lent van .Most jön a meleg csökkenteni kell az inzulinokak és én már előre félek.Az esősnél fennt van. Megköszönném ha tudnál valamit mondani hogyan és mivel lehet ezt mihamarabb kitisztitani a véréből. De tudod már megnősülhetne.
Előzmény: durhstósz (57)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.21 0 0 57

  Engedj meg egy megjegyzést.  Én nem gondolom, hogy mindent ki kellene próbálnom.

  A napozást javaslom,ha mások zavarnak, javaslom olyan helyet keress ahol nem látnak, pl. háztető.

Előzmény: bied (55)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.21 0 0 56

 1év házasélet után szüks. a vizsgálat, ha türelmetlenek vagytok a párod elmehet andrológushoz.

 Sokszor, ok az is ( a sikertelenségben), hogy valaki nagyon akar gyermeket.

 A hormon szintról holnap.

Előzmény: cszsm (54)
bied Creative Commons License 2006.04.21 0 0 55
Kedves durhstósz! Köszönöm szépen minden segítséget, és tanácsot! Én sem vagyok jártas a természetgyógyászatban, de előbb-utóbb mindent ki kell próbálni. Most megint tünetmentes a psorim, amúgy minden évben járok ilyen tájban szoliárumba, persze észhatárokon belül, mivel a napozás nem az én világom :). De a közeljövőben elindulok rákszűrésre és az izületeimet megnézetem, mert a psorim valamilyen belső betegségnek lehet szerintem nálam a jele. Valamitől 20 év tünetmentesség után kijött. További sok sikert a topikodhoz, majd jelentkezem. Szió: Bied
Előzmény: durhstósz (50)
cszsm Creative Commons License 2006.04.19 0 0 54

Nem voltam internetközelben, csak most láttam a választ. Köszönöm szépen!

 

Nincs kettős látásom, csak az első pár napban mikor el kezdtem szedni a Bromochriptint, álmosabb voltam a kelleténél, de ez már elmúlt. A magas prolaktin szintet valószínűleg az a gyógyszer (Motilium) okozta, amit a gyomorproblémáimra szedtem, de azonnal abbagytam, amikor a hormonlabor eredménye után elolvastam a papírját. Azért is nem kért az orvosom CT vizsgálatot. Most hogy végre szabályosságot találtam a menzeszemben, kezdtem örülni. Az elmúlt 4 hónapban abszolút nem védekeztünk, szeretnénk babát, de nem jött össze, ezért gondolok arra, hogy esetleg a normális menzesz mellett mégsincs peteérésem. Jövő héten kell mennem újra laborvizsgálatra, remélem jobb lesz az eredmény. Érdemes elmenni a páromnak vizsgálatra, vagy egyenlőre várjuk meg, hogy velem minden rendben legyen?

 

Köszönöm:

 

Zs.

Előzmény: durhstósz (51)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 53

24-ik napjan + LH tesztet

 

Bocsanat az elirasert!!

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.18 0 0 52

Szia durhstosz,

 

maris lenne egy kerdesem. A ciklusom 24-ik napjan ? LH tesztet csinaltam...nem igazan ertem, mi lehet az oka. A hormonjaim tokeletesen rendben (orvosi papir van rola, ma kaptam meg), peteeresem volt a 11-ik napon (akkor is + volt az LH teszt, plusz a homersekletem is alatamasztja), voltunk is egyutt apaval;) Terhestesztet is csinaltam ma, negativ. Szoval, a kerdes: mitol lehet most + az LH tesztem?

 

KOszi elore is a valaszodat!

durhstósz Creative Commons License 2006.04.18 0 0 51

CSZSM!

 

Vetted?

durhstósz Creative Commons License 2006.04.15 0 0 50
  Ja, még egy dolog! A napfény reménység szerint egyre többet lesz látható. Ez idáig minden  " psoris " ismerősnek bevált. Minnél többet napoztatni.
Előzmény: bied (46)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.15 0 0 49

        A léböjt kúrában, és a temészetgyógyászatnak, az általad eml. dolgában járatlan vagyok.

       Én általában ellenzem azt , ha a sebre bármit tesznek, ami nem steril, vagy amit nem orvos rendelt. Tudom a psoriasis nem egyenlő a sebbel.

       Van term.gyógy topic, sőt direkt psori topic is úgy emlékszem.

       A térd és gerinc valóban rtg.-t igényel.

Előzmény: bied (46)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.15 0 0 48

 Igen, erre az inj.ra gondoltam. Természetesen amig zavart, addig nem jöhet szóba csak a cukros víz, ha..

A Glukagon im. inj. csak akkor ha eszméletlen.

Előzmény: bied (44)
durhstósz Creative Commons License 2006.04.15 0 0 47

Kedves CSZSM!

 

Durhstósz kérésére a válaszom:

 

Ha jól értettem, akkor most már nem szed fogamzásgátló tablettát, és így volt meg 4 ciklus, melyek 30 naposak voltak. Ebben az esetben nem kell attól félni, hogy nincs peteérés - véleményem szerint.

A magas prolactin-szint megzavarhatja a ciklust, akár vérzéskimaradást is okozhat. Azonban ez nem következett be (?).  A magas prolactinszint hátterében sok minden állhat.  Lehet a fogamzásgátló tabletták abbahagyásának is a következménye (de ez inkább vérzéskimaradással jár), az agyalapi mirigy prolactintermelésének fokozódása (adenoma), stressz, egyes gyógyszerek, pajzsmirigy alulműködés, nyelőcső gyulladása, chronicus vesebetegség, de akár az emlőbimbó (emlő) tartós stimulálása (ruha!).

Azt, hogy meddig kell szedni a bromocriptint, az attól függ, hogy mi okozta a prolactin szint emelkedését.  Mindenesetre a terhesség első 4-6 hetében is szedhető akár, de szükség esetén a terhesség további szakaszában is.

Azt kérdezném még: nincs-e látászavara (kettőslátás oldalratekintéskor pl., vagy bármi egyéb)?

 

Várom válaszát. Remélem, tudtam segíteni.

Tisztelettel:

"a konziliárus"

 

 

 

 

 

Előzmény: cszsm (38)
bied Creative Commons License 2006.04.14 0 0 46

Bocsi.

Belevágtam egy méregtelenitő kúrába a Buchinger féle léböjt -kúrába .10 nap volt.

A dokinőt elötte megkérdeztem, mutattam neki , a megjelent psorit, és montam neki kiváncsi vagyok a lábamra. Válasz, 2 alma nappal törjem meg, és ő tart előadást aloa verás termékekről ott is van a sömörre szer ami jó.

Elkezdtem inni a kombucha teát ezt saját gombából még a csalán teát is iszom.

A sömört is átmosogatom a kombuchával majd egy körömvirágos krémmel bekenem.

Mert még nem jutottam ahhoz a krémhez ami 20 éve elmulasztotta.

A böjt alatt, a harmadik naptól a lábamról lement a duzzanat nincs azóta bepüffedve 3 hete nem vettem be vizhajtót. A térdem felül fáj. Szerintem izületes és az izület előhozza a psoriázist.Ugye most meg ez lehet a góc. A sömörön nem jelenik meg az a plakk , igyhivják ugye, csak rózsaszin folt és nem is viszked.

MOST MIT TEGYEK .A lábra van valami kence vagy gyogyszer.

Valamikor 20 évesen nézték a gerincem amikor a porckorongsérvet megállapitották

ugy emlékszem izületnél is irtak valamit ,akkor erre van röntgen is ugye.

Nem tom hol a kérdőjel .Nem vok ám egy nagy számitógépes .Ma már sokat irtam.

Én is kivánok neked és családodnak ,

KELLEMES HUSVÉTI ÜNNEPEKET.

 

Előzmény: durhstósz (35)
bied Creative Commons License 2006.04.14 0 0 45

Most ugy érzem belekerültem egy ördögi körbe ,amiből nincs kiút .Ez a psoriázis.

Elmondtam multkor ,hogy ez akkor a nőgyogy gondjaim körül jött ki. Aztán 20 évig tünetmentes voltam

Én már gondolom most mitől jött ki.

Ülő munkám van napi 16 ,de ha kell akár 24 órát is dolgozom. Tavaly májusba egyik délelőtt ülésközbe elkezdett dagadni a bokám délutánra már a térdem is ,és estére az egézs lábam tiszta püffedék vizes lett.

Másnap a dokinöm elküldött egy nagy vérvételre , ultrahangos trombozis vizsgálatra és nőgyogyászatra .Minden jo minden eredmény szép, hát szedjem továbbra is az amiloridot ez vizhajto.Ő minden nap szedi mert estére neki is bedagad a lába.

Igen oké ,én 60 kg vagyok ő meg vagy85.

Hát itt meg is volt a lábdagadás kivizsgálása .Minden másnap szedtem a gyógyszert,igy legalább letudtam gugolni.Sokszor ugyéreztem, szétreped a bőröm a térdem körül ,és egyre élesebben kezdtem érezni a térd izületeim.

És egy hónapja megjelent a psoriázis. Hát én elhatároztam kipróbálok valamit ,mert meguntam a vizhajtót a lábdagadást és ezt a fránya psorit

Mindjárt folytatom.

Előzmény: durhstósz (35)
bied Creative Commons License 2006.04.14 0 0 44

Igen van ilyen injekcio mindig itthon, még originált és a 6.-hóba lejár.Még jó, hogy emlitetted iratni kell .A neve, GlucaGen  1mg HypoKit liofilizállt por injekcióhoz vagyis glukagon. Ő az ugye, amit bekell adni.Hát képtelenség beadni amikor esetleg agressziv, mert a cukrot is kitépi a kezemből és szétdobálja. Birkózok én de ő majd dupla sulyba van hozzám képest . Simán falra ken.Ilyenkor kezem lábam remeg a szivem a torkomba ,és ezt soha nem veheti észre.Keménynek és határozottnak kell mutatni ilyenkor magam ,mert az élete a tét.A 12 év alatt kb 6x volt itt a mentő. Ugye ez nem sok.

Toll van neki is a novopen 3. csak nem digitális.

Most elolvasta amit irtál...Á félek én. Annyi rosszat hallottam .

Mondom én ,hogy fél.

Amugy nem iszik ,és nem dohányzik. Nyáron egy-egy sört.De egy hete jött meg az autója ,most meg annyit sem fog .Én meg anti vagyok.

Most irok a másikra.

Előzmény: durhstósz (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!