Keresés

Részletes keresés

PoliBili Creative Commons License 2006.03.26 0 0 51

Lehet választani a családi adózás és a hagyományos között.

A családi adózással elismeri a gyereknevelés plusz költségeit.

Aki akar úgy adózik ahogy szokott.

Előzmény: eleg_volt (45)
Megfontolom Creative Commons License 2006.03.26 0 0 50
Szerinted ki a gyerektelen? Kérlek fogalmazz szabatosan. És gondolkozz. Nem is olyan egyszerű a fogylom meghatározás.
Előzmény: lanigiroisz (47)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 49

> Nem, nyílván te vagy a magyar értelmiségi, aki vagdalkozik meg uszít egy internetes fórumon :)))

Én nem állítottam ilyet :-))

 

> Én nem azt mondtam, hogy az SZDSZ-ben csak családtalan emberek vannak, hanem hogy a legtöbb képtelen felfogni azt, hogy a párválasztás egy természetes dolog

 

Szerintem meg te nem akarod elhinni hogy ezt mindenki tudja (felfogja)

Az más kérdés ha pl. az előző férjed rendszeresen megrugdosott stb. akkor lehet hogy 1-2 évig nem kívánsz senkivel együtt élni, ez is TERMÉSZETES.

Ezért ne büntessék még plusz adóval is.

 

Vagy a fidesz célja a gazdaság további szürkítése? Hogy minél többen titkolják el a fizetésüket, vagy jelentsenek minimált, az ilyen adók miatt is?

Előzmény: Toxicus (33)
józanéletű Creative Commons License 2006.03.26 0 0 48
Ne hülyéskedjünk elvtársak! Nem lehet parancsra kefélni!
Komolyra fordítva a szót, az egyetlen igazságos megoldást pillanatnyilag abban látom, hogy egy adott családban az össz befolyó jövedelmet el kell osztani a létszámmal, s ha mág marad fejenként adóhatárba eső összeg, akkor rendben, tessék adózni utána.
De hogy ma egy 3 gyerekes családban, ha szerencsés esetben van egy kereső és az keres havi 150 -et akát, ami fejenként 30, na, abból adóztatni pofátlanság és kizsákmányolás. Ezt a fenti módon kell megszüntetni. Akkor 5x adóköteles határ -ig is kereshet az az egy kereső én nem kell adót fizetnie. Ez családbarát, ez igazságos, ez tolerálható. A többi meg kizsákmányolás, nyomor és félút a rabszolgaság felé.
Előzmény: lanigiroisz (14)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.26 0 0 47
Én döntési állapotban csak a választásokon leszek! A fidesz viszont, nagyon helyesen be fogja vezetni a családi adózást, ami a gyerektelenségivel azonos elvü!
Előzmény: eleg_volt (45)
Megfontolom Creative Commons License 2006.03.26 0 0 46

2002-ben sem az MSZP nyert. A FIDESZ elérte, hogy veszítsen.

Erre a FIDESZ-esek még nem jöttek rá, pedig azt hittem, igen. Ugyanazokat a hülyeségeket követik el, mint akkor. Magukra haragítják a nem hívőket, a singliket, és folytatható a sor. Ki foglalkozik ezután a programmal? Kit érdekel, ha a másik oldalon lévők alapból veszélyben érzik magukat. Egyébként meg, játszák a szerető keresztényt. A megbocsátás szót nem ismerik csak a maguk irányába. A másik oldalra szórják az általuk megfogalmazott egyszerű sémáikat: hazug, áruló, hazaáruló, komcsi. Félelmet keltenek. Párbeszédre, vitára képtelenek. Érvek nincsenek.

Ébresztő!!!!!

20 évre be lesz betonozva ez az állapot, ahogy Mikola mondta, ha nem veszik észre magukat. Jó ez bárkinek is? Nem hinném.

 

eleg_volt Creative Commons License 2006.03.26 0 0 45
még jó, hogy nem leszel döntési állapotban.
Támogasd, a gyereknevelést, de ne tedd kötelezővé, a gyerekvállalást, ne bélyegezd meg a gyerektelenséget!
Tán egyformán méred azt, aki csak nem akar, aki nem képes (csinálni, v. kihordani), aki saját tehetségét akarja inkább kamatoztatni, aki rájön nem alkalmas szülőnek, akit egyszerűen senki se hajlandó fel..--- stb.
Netán bizottság elé citálnád a párt, az egyedülűllót és vizsgálnád ki miért és ehhez képest ki mennyit fizessen?

Gondolkozz má, mielőtt hülyeségeket írsz!

A hülyeségeket hagyd a politikusokra!
Előzmény: lanigiroisz (14)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.26 0 0 44
Az van, hogy úgy látom nem vetted be a gyógyszeredet!
Előzmény: MedveLajos (42)
szuperlaszlo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 43
Ha nem kérdezel, akkor nyomjál egyet.http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9139065
Előzmény: picicici (18)
MedveLajos Creative Commons License 2006.03.26 0 0 42

?

kis fika, mivan?

Előzmény: lanigiroisz (34)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 41

Szerintem a nemzetet nem a gyerektelenek adójával lehet erősíteni.

Ez csak egy nagyon-nagyon gyenge érv egy egyszerű megszorítási lépés mögött.

 

A nemzetet népművészeti, történelmi, népi hagyományokat oktató, népszerűsítő programokkal lehet erősíteni. És az ezirányú (lappangó) igények felébresztésével.

Ez persze egy kicsit nehezebb mint kivetni egy új adót.

 

Enélkül ugyanis a gyereket könnyedén a globális tömegkultúra követőjévé lesz, hiába magyar származású.

És fordítva is igaz, egy kínai származású gyerekből is lehet igazi magyar nemzetiségű, ha az ezirányú kulturális foglalkozást megkapja.

Előzmény: lanigiroisz (30)
szuperlaszlo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 40
”””””Elgondoltam ezt a két képet, két világ.”””(Mikola gondolkodott! Te szoktál?)"""""""""" Döntenünk kell a két világ között.”""""(Dönteni kell?)"""""""""Az egyik oldalon az élet kultusza, az egyén, a közösség boldogulásának a segítése, """"""""""a másik pedig az önpusztító, talán prolongált öngyilkosság-kép is aposztrofálható (...)"""""""Érted? Kérdés?
Előzmény: picicici (26)
Neocortex Creative Commons License 2006.03.26 0 0 39

Nincsenek többen a fideszmaffia megtévesztett vagy igenis tudatos hívei, csak ők mind elmennek szavazni, ez itt a dolog lényege.

 

Az a dolog lényege, hogy Mik0la és Semjén jobban mozgósítja a liberálisokat, mint a tálibokat. Azok már mozgósítva vannak, nincs több tartalék, viszont Kovács Pisti mellé már nagyon hiányzott a menetrend szerinti kövérlacis ökörködés! ;-)

Előzmény: picicici (32)
szuperlaszlo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 38
””””Mit jelent a másik oldal?””””””(kérdés, gondolkodni enged!)"""(Egyik vari!Mikola szerint.)"""""Az egyén parttalan szabadságvágyának a kibontakozását kell segíteni, nem kell a közösség, önmegvalósító, mai szingli életforma, az az igazi. Nem közösségek kellenek, hanem szinglikből összeálló hordák kellenek, és akkor már indul is az Andrássy úton a menet a fiúk, a lányok nyakába fülbevalók, lufik, és szól a recsegő rádióban a zene, amit úgy hívnak, hogy techno.""""""""Érted? Kérdés?
Előzmény: picicici (26)
szuperlaszlo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 37
””””Mit jelent a másik oldal?””””””(kérdés, gondolkodni enged!) Érted?Kérdés?
Előzmény: picicici (26)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 36

> Együtt érzek veled, de azt hiszem nem érted meg a gyerektelenségi adó értelmét!

 

Tényleg nem.

Előzmény: lanigiroisz (24)
szuperlaszlo Creative Commons License 2006.03.26 0 0 35
Hát, ha, megérted. ””””””s igenis, a mindenkori irányításnak, menedzsmentnek, hatalomnak korlátoznia kell az egyén parttalan szabadságvágyát. A közösség (...) a közjó és az igazságosság szellemében.”””””(Most is működik. Tudtad? Kuncze, Gyurcsány, stb….Buta vagy, szavazz nem-el., A vallás magánügy, a libaralizmus nem. Stb. ) Ezt érted?Kérdés?
Előzmény: picicici (26)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.26 0 0 34

Te meg egyenesen fasz vagy, ha ezt a világos dolgot nem tudod megérteni! Vagy inkább nem akarod megérteni, akkor meg húzzál el! Ilyen egyszerü!

Előzmény: -2006- (28)
Toxicus Creative Commons License 2006.03.26 0 0 33
Nem, nyílván te vagy a magyar értelmiségi, aki vagdalkozik meg uszít egy internetes fórumon :)))

Én nem azt mondtam, hogy az SZDSZ-ben csak családtalan emberek vannak, hanem hogy a legtöbb képtelen felfogni azt, hogy a párválasztás egy természetes dolog. Mert nekik kvázi minden természetes: ha elveszel egy nőt és lesz három gyereketek az úgyanúgy mintha szexkommünát épitenél ki két törpével meg egy leszbikus kínai nővel. De nyílván neked mint értelmiséginek nem esik nehezedre a helyes szövegértelmezés.
Előzmény: picicici (23)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 32

Munkatárs több is van ilyen, ez természetes.

 

Az a lényeg hogy mi is szavazzunk.

 

Nincsenek többen a fideszmaffia megtévesztett vagy igenis tudatos hívei, csak ők mind elmennek szavazni, ez itt a dolog lényege.

 

És azért, érzem a gúnyt, én mégsem nyitok álnéven "csalódtam a fideszben" típusú átlátszó műtopikokat, mint amik fordítva bizony egy időben nagyon gyakran előfordultak.

De azt is bírom, amikor betelefonál valaki egy rádióba, hogy én baloldali vagyok de ez a szemét rohadt Gyurcsány... vagy fordítva :-))))))

Szánalmas

Előzmény: -2006- (25)
Neocortex Creative Commons License 2006.03.26 0 0 31
Ragadnak a topikra a fasiszta legyek.
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.26 0 0 30
Te sem érted a lényeget! Itt a magyar nemzetröl van szó! Minden magyarnak részt kell venni a nemzet gyarapodásában! Aki nem akar, vagy nem tud részt venni ebben, annak adót kell fizetni, hogy a gyerekes családokat viszont támogatni lehessen! Akinek meg nem fontos a magyar nemzet gyarapítása gyerekkel, vagy pénzzel, az húzzon el!
Előzmény: Megfontolom (22)
MedveLajos Creative Commons License 2006.03.26 0 0 29
És még a cicije is pici. :-o
Előzmény: -2006- (28)
-2006- Creative Commons License 2006.03.26 0 0 28

picicici IQ hiányos

:-)

Előzmény: lanigiroisz (24)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 27

Biztos van csak nem meri bevallani :-))

Azért attól tartok az 1. mégiscsak Orbánra fog, (szexuális?) szimpátia alapján

Előzmény: -2006- (25)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 26

Tökéletesen olvashatatlan amit írsz, tudod?

Akkor meg minek?

Úgyse olassuk így el

Előzmény: szuperlaszlo (19)
-2006- Creative Commons License 2006.03.26 0 0 25

:-DDD

Olyan barátod/nőd nincs aki fideszes, és a fideszre is szavaz?

Előzmény: picicici (20)
lanigiroisz Creative Commons License 2006.03.26 0 0 24
Együtt érzek veled, de azt hiszem nem érted meg a gyerektelenségi adó értelmét!
Előzmény: picicici (21)
picicici Creative Commons License 2006.03.26 0 0 23

Az SZDSZ-ben csak gyermektelen buzik vannak?

Jó hogy tudom.

 

Öcsém te aztán egy igazi értelmiségi vagy...

Előzmény: Toxicus (17)
Megfontolom Creative Commons License 2006.03.26 0 0 22

Szerinted singli ugyanaz, mint gazdagnak lenni? Szerintem nem. Egyébként mindenki singliként kezdi. Ha tudsz olyat, aki nem,  szólj. Hajrá névházasság kötők!! Ez tetszene mi?

 

Előzmény: lanigiroisz (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!