Keresés

Részletes keresés

magiszter1 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 13540

Sziasztok !

Otto gőzöshöz tudtok valahol meghajtást? Fogaskerék elkopott kis unokán nem tudja használni.

StephenStephanson Creative Commons License 2020.05.16 0 7 13539

 

Két verzióban is beillesztettem. Kíváncsi vagyok milyenek lesznek méretben  ha elküldöm a hsz-t....

Előzmény: BR01tt (13524)
1044 ÖBB Creative Commons License 2020.03.10 0 0 13538

Szia,

bár van két Stancim, nem tartom magam a téma szakértőjének - de szerintem alapvetően nincs.

A sok évtizedes gyártás alatt történtek módosítások, ebből adódnak az eltérő kidolgozású Stancik (tipikus a vezetőállás, a csatlók kivitele, a ráöntött vagy tamponozott feliratok, stb...). 

A neten kutatva lehet néhány marha jól feltunningolt modellt is találni...

 

De itt látszaik néhány példány egymás mellett:

https://spur-g-am-tegernsee.de/2017/stainz-nicht-gleich-stainz-ein-digitaltisierungsmarathon/

 

Előzmény: ZésZoli (13536)
v43-1167 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 13537

Sziasztok!

 

Főképp 7 1/4"-os kertivasút építők figyelmébe: eladó új motorvezérlő panel. Kertivasút építők előszeretettel használják, angol cucc. Nekem 3db 24V-os egyenáramú motor volt rákötve, a 150kg-os mozdonyomban. 39.990Ft. Átvehető Dunaharasztin, de tudom postázni is. ÉRD.: mvtomi@gmail.com

 

https://www.4qd.co.uk/product/dno/

 

 

 

 

ZésZoli Creative Commons License 2020.02.26 0 0 13536

Sziasztok! 

 

Az lenne a kérdésem, hogy az LGB Stainz mozdonyok között van-e kidolgozásbeli különbség attól függően, hogy start szettes, vagy külön dobozos?

 

Üdv. 

k robert2 Creative Commons License 2020.01.15 -2 0 13535

Urak 

Eladó eredeti doobozában, digitális, hangos, füstös kevés km-el ára 150.000 Ft személyesen Budakeszin ill Bp. 2. Kerületben átvehető vagy postán előre utalás után a vevő terhére lehetséges 

esetlegesen Dr csere érdekel ill. Piko G ( nem taurus ) érdeklődni publikus Mail címemen tudtok

 

üdv.: Robi

 

ZésZoli Creative Commons License 2020.01.14 0 0 13534

Szia!

 

Lemezjáték vonatokhoz ilyesmit a cseh Merkur és ETS forgalmaz. A mai napig gyártanak ilyen dolgokat. Van itt ezeknek a vonatoknak saját topikja is: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9221184

Előzmény: Fritz69 (13533)
Fritz69 Creative Commons License 2020.01.05 0 0 13533

Sziasztok!

Még új tag vagyok az oldalon. Először is Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

Lenne egy kérésem alkatrészügyben. Nemrég kaptam egy kicsit leharcolt, régi, hiányos lemezvonatot, amit helyre szeretnék pofozni, és ehhez szeretnék pár alkatrészt venni.

Kellene egy-két darab marklin féle vonókapocs (kuplung), és pár db. vagonkerék esetleg tengely is.

Segítségeteket előre is köszönöm

 

takitomika Creative Commons License 2019.11.27 0 0 13532

Eladó Märklin V100 spur1 digitális dizelmozdony. A mozdony újszerű állapotú ahogyan a képeken is látszik, csak próbapadon futott kipróbálás céljából néhány percet. Életét vitrinmodellként töltötte nálam. Alkalmas analóg és digitális üzemre egyaránt. Tömeg: 4,5kg. Édeklőni a :06 30 2907952 telefonszámon lehet.

https://indafoto.hu/takitomika/alap_album

1044 ÖBB Creative Commons License 2019.10.09 0 0 13531

Szép estét Mindenkinek!

bár a börze topikba betettem, bemásolom ide is.

 

PIKO analóg tápegység kerti vasúthoz (kimenet 22 V)

Ár: 15000 HUF

 

Érdeklődést a publikus e-mail címre várok (1144.oebb@gmail.com), a termékek személyesen átvehetőek Budapesten, időnként Szegeden, Miskolcon vagy akár egyéb helyen is – a postázás ha nagyon muszáj akkor megoldható, de ez az eljárás nálam  határozottan nem preferált. Köszönöm a figyelmet!

astachem Creative Commons License 2019.08.25 0 0 13530

Sziasztok!

Eladó új Piko BR64 (37211) dobozában minden bontatlan  tartozékával. Idei ára 209000 Ft helyett tavalyi áron 160000-ért (ha nem hiszed néz utána)
Csere köszönöm nem , alku nem fér bele az árba

személyesen XX. kerület

astachem@gmail.com

feketejaguar Creative Commons License 2019.08.07 -2 1 13529

Eladó a képeken látható LGB vasútszett .Az egyik vagon teteje nincs meg.Szépen működik a készlet.Ovális pálya,mozdony,vagonok ( plusz két kínai vagon) ,trafó,egyéb kiegészítők.Ár 40000 Ft+ szállítás.Csere Marklin mozdonyra,vagonra,vagy Tt Rokalra . Érd. zoolaci@gmail.com

K.István 82 Creative Commons License 2019.07.06 0 0 13528

Üdv. 

Ez szerintem egy mini erősítő, amire akár telefont, vagy MP3, 4 et lehet dugni és a rajta lévő tartalmat az erősítőn keresztül a hangszóróknak átadja. 

Előzmény: majdnem nyugdijas (13527)
majdnem nyugdijas Creative Commons License 2019.07.06 -1 0 13527

HALLÓ VASUTAS KOLLÉGÁK ERRŐL AKI HOZZÁÉRTŐ TUDNA KÖZELEBBIT MONDANI EZ NEM VALAMI PROGRAMOZHATÓ DOLOG AMIT LEHETNE HASZNÁLNI A MOZDONYOKNÁL?A FACEBOOKON DOBÓDOTT FEL A KÉP A WISH-öl LEHET RENDELNI.

RhB Creative Commons License 2019.07.03 0 0 13526

Megnézném rendes fotón az Mk48-asokat. :-)

Előzmény: BR01tt (13524)
1044 ÖBB Creative Commons License 2019.07.01 0 1 13525

Várunk még képarzenált, ha legyőzöd a technika ördögét :-)

Előzmény: BR01tt (13524)
BR01tt Creative Commons License 2019.06.29 0 4 13524

  Hali !

 

   Rég nézelődtem errefelé.  De valahogy  a kép felrakás  és  kicsinyítéssel mindíg  meg szívom.  

Na  de a lényeg  van 2 új  mozdonyunk.  Mk48  1:20 méretarányban. Vadi új LGB hajtással  RC irányítással , aksiról.

 

   ........na  ez az. most meg  túl kicsi lett a kép. 

Fordítókorongos Creative Commons License 2019.06.01 0 0 13523

Sziasztok!

Feleslegessé vált néhány 30-35mm átmérőjű G kerék.

Fémkerékre váltáskor lettek leszúrva a tengelyükről,perselyezés után tovább használhatóak lehetnének.

Sajnálom kidobni,de azért nem is szeretnék bajlódni velük,kb.200db.lehet és még lesz belőlük:

Üdv.:Korongos

 

 

nygma Creative Commons License 2019.05.28 0 0 13522

Én úgy tudom hogy tavaly azért volt nyílt nap mert a LGB és maga a gyár is évfordulót ünnepelt. Szóval ez egy kivételes esemény volt, és nincsenek évente rendszeresen nyílt napok. De ha valaki másképp tudja szóljon.

Előzmény: imi972 (13521)
imi972 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 13521

Sziasztok!

 

Érdeklődőm, hogy idén lesz-e Märklin nyílt nap Győrben és ha igen mikor lesz?

 

Üdv: Imre

1044 ÖBB Creative Commons License 2019.02.04 0 2 13520

Szép estét Mindenkinek!

 

"Számomra ez mindíg isegyértelmű volt (különben nyilván nem is lett volna eladó a cég), nem is állítottam az ellenkezőjét ! "

Számomra nem - nem vagyok benne az LGB-sztoriban így azt sem tudtam, hogy a PIKO is pályázott.

Viszont így még rosszabb a helyzet. Ha egy egyedi piacon kvázi egyeduralkodóként jobb minőséggel sem tudott megmaradni ez kínos. Nesze neked produkt menedzsment...

De hát most is ezt csinálják - amit tudnának gyártani azt sem gyártják - a Wilfer bácsi okozta űröket meg nem töltik be a "normál nyomtávú" G-modellek esetén. Hogy ez puszta bambaság/nem akarom hozzáállás vagy politika.... ki tudja. Lehet nem akarják Wilfer bácsit felbőszíteni :-)

 

"Iszonyatosan sok kisvasút volt Európában ! Tehát szerintem nagyon sok lehetőség van még ebben a körben !!! "

Sok van ma is. És amikor az LGB becsődölt valószínűleg még több volt és mégis...

Sajnos a gyártók a forma újdonságokkal nagyon csínján bánnak mostanság, pedig hát ma sokkal fejlettebb már a gyártástechnológia, könnyebb lenne az újdonságokat megalkotni. Ki érti ezt?

"A nikkelezett szemmértékeddel és labdába sem rúghatok, de azt hiszem ez hozzáállás kérdése is. "

Köszönöm :-), nem nikkelezett, aranyozott, de a hozzáálláson sok múlik.  :-) Nekem most 2 gépnél is esedékesség vált a részleges emelt szintű karbantartás, ennek keretében szebb vezetőasztalt, vezáll világítást, extra súlyozást és új dekódert kaptak. Kívül is történt némi optikai tunning, de az még nem az a szint, amit én látni szeretnék rajtuk. Az majd a következő szemlénél :-)

BR260 volt-lett:

BR112 lett:

(Itt a kiindulást nem fotóztam le, de hát nem nehéz elképzelni, egységesen zöld minden és nincs rajta a 4 fékezőszelep)

"Nem tudom pontosan melyik kocsi leakasztásokra gondolsz,..."

Hát a felgyorsított állomási videón egy rakás tolatás meg vagon-leakasztás történik. Látszólag önműködően. Persze lehet olyan gyors a videó, hogy nem tűnik föl az emberi beavatkozás :-)

"Az angoloknál különösen nagy divat az RC (mozdonyban, kocsiban lévő akkukkal), ennek is vannak komoly előnyei, csak nagy rögöket kell lelökni a sínről és mehet a vonat (semmi pálya pucolás, jegesedési gondok stb). "

Jelenlegi tapasztalatom szerint ha folyamatosan járt a pálya (minden évszakban), akkor nincs gond a kontakttal. De ez a Feldbahn témában nyilván más, mint a nagy ló 4 tengelyes 4 papucsos gépeknél. Én terveztem a személykocsikat a mozdonnyal elektromosan is összekötni (oldhatóan a kupplung két oldalán), de mint írtam - az üzemeltetési tapasztalatok ezt nem teszik szükségessé - egyelőre. Meg hát van PowerPack is, meg minden :-)

 

"Ezen kívűl minden kisvasút érdekel, ami nem mostani új építésű jármű, hanem 1970-80 előtti...    "

Hááát egy Mk48 szép is lenne (egy időben még a saját készítéssel is kacérkodtam), de ha a 760-hoz egzakt, akkor a gép 1:17-es lenne - így viszont az LGB-s keskeny nyomközű dolgokat nem igen lehet utána kötni.

Előzmény: sbubu (13518)
Dampf Creative Commons License 2019.02.02 0 5 13519

Szabad jelzésre várva.:)

sbubu Creative Commons License 2019.01.31 0 0 13518

 

"Elolvastam a német oldalt - a kínaiak az LGB krach után jöttek a képbe a Märklin kötelekében Magyarország mellett - nem ők okozták a válságot! Az LGB azelőtt jelentett csődöt." - Számomra ez mindíg isegyértelmű volt (különben nyilván nem is lett volna eladó a cég), nem is állítottam az ellenkezőjét ! Mindössze annyit mondtam, hogy szerintam az ősLGB, a Nürnbergi jobb minőség volt (ez nem feltétlen a Marklin hibája, hanem a fogyasztói társadolom nevű szemlélelté).  Akkor biztos láttad, hogy a Piko is az érdeklődő vevők között volt :) .

 

"Hogyne - de szerinted az európai kisvasút terén egy modellvasút gyártónak mennyi megújulási lehetősége van??? Szerintem nulla."

Iszonyatosan sok kisvasút volt Európában ! Tehát szerintem nagyon sok lehetőség van még ebben a körben !!! Nyilván az RhB egy lézető kisvaút, ezért is erre esett a választás, amiből nagy a szortiment. Csak a nyugati kisvasutakból is nagyon sok volt és sok-sok különböző kocsival, mozdonnyal. Ha pedig hozzáveszem a Kelet-Eutrópai kisvautakat, akkor meg aztán szinte megduplázódik a járműfajták száma. (No persze ekkor már nem csak az 1000mm-es jön szóba) Hidd el bőven van még miből halászni, no és ez sok-sok gőzöst jelenthetne !!!

 

 

":-) Nekem nem rossz a szemem szerencsére még - én 2 méterről egy H0 modell kidolgozottságát is meg tudom nagyjából ítélni, nem hogy ezeket a lovakét :-) De a fotók sajnos pimasz dolgok - pláne a házilag készített vagy átalakított modelleknél. Amit a szem nem lát, az optika igen :-)"

A nikkelezett szemmértékeddel és labdába sem rúghatok, de azt hiszem ez hozzáállás kérdése is. Van aki minden mérteben elvárja a dioráma minőséget, van aki nem. Engem szerencsére ez a kérdés nem izgat ennyire mélyen . Van akit a torzítások zavarnak a legjobban, van aki ezt észre sem veszi. Ilyenek vagyunk mi emberek, mindenkienk meg van a maga keresztje és cipeli,cipeli nem tudja letenni.   

 

 

"most ár értem Te miben utazol - nyilván a bányavasúti, iparvasúti (Feldbahn) téma kimeríthetetlen, mert ott minden elmegy - nem számít igazából semmi,

A lehetőségeknek csak a fantázia szab határt."

Az biztos, hogy nagyon sok minden belefér a feldbahn témában, de a legtöbb dolog nem légből kapott, hanem egy valódi alapján készült. Az viszont tény, hogy ezeknél a vasutaknál azt használták javításra, építésre ami éppen volt, ezért is van mindenféle furcsa szerzet ... Nem tudom pontosan melyik kocsi leakasztásokra gondolsz, de a feldbahnnál sokszor 3-4 láncszem van ráakasztva egy kis csapra (ezzel tolatni nem nagyon lehet !), ehhez a leginkább egy csipesz tesz jó szolgálatot . Az angoloknál különösen nagy divat az RC (mozdonyban, kocsiban lévő akkukkal), ennek is vannak komoly előnyei, csak nagy rögöket kell lelökni a sínről és mehet a vonat (semmi pálya pucolás, jegesedési gondok stb). 

Egyébként nem csak a feldbahn érdekel, de az nagyon tetszik. Ezen kívűl minden kisvasút érdekel, ami nem mostani új építésű jármű, hanem 1970-80 előtti...    

 

"Én ennél kötöttebb vagyok jóval, de azért váGtam bele a G-be, hogy tanuljak kompromisszumot kötni :-)"

Ha a gyárak termékeit veszed, akkor szükséged is lesz a kompromisszumokra, jó edződést hozzá :) Ha pedig egzatktra vágysz, akkor vannak itthon is nagyon profi járműveket előállító kollégák, de ehhez minden bizonnyal mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

 

Előzmény: 1044 ÖBB (13517)
1044 ÖBB Creative Commons License 2019.01.31 0 0 13517

Elolvastam a német oldalt - a kínaiak az LGB krach után jöttek a képbe a Märklin kötelekében Magyarország mellett - nem ők okozták a válságot! Az LGB azelőtt jelentett csődöt.

 

Megnéztem az R7-es ívemet is... Szó sincs talpfarács összekötésről a papucs kapcsán. Azok csak úgy rá lettek nyomva. Engem zavar, mert ha nincs funkciója, ne legyen ott. 

Így bukott el az LGB legalább egy, de inkább két környi R7-es rendelést tőlem. Inkább meghajlítom az íveket PIKO G1-es egyenesekből. Olcsóbb is, illesztést is spórolok, igaz melósabb, de hát na. Így kell egy ügyfelet elveszteni.

 

"Azért az LGB nem csak a svájci RhB-t gyártotta, hanem sok német kisvasúti kocsija és mozdonya is van,"

Hogyne - de szerinted az európai kisvasút terén egy modellvasút gyártónak mennyi megújulási lehetősége van??? Szerintem nulla.

Ezért emeltem ki direkt a svájci reklámos cuccokat - mert ha a Migros nem fóliáz be három teherkocsit, vagy nem kell szénadomány a gőzösnek, amit szépen fel lehet ragasztani egy Ge4/4 II-esre, akkor szerinted az LGB mi a francot tudna jelenleg piacra dobni újként? Szinte semmit a Stanci-s startszetten kívül... Sajnos. Ezért mondom, hogy bambák.

 

"2-3m-es távolságból a nagyobb kidolgozottság már észre sem vehető."

:-) Nekem nem rossz a szemem szerencsére még - én 2 méterről egy H0 modell kidolgozottságát is meg tudom nagyjából ítélni, nem hogy ezeket a lovakét :-) De a fotók sajnos pimasz dolgok - pláne a házilag készített vagy átalakított modelleknél. Amit a szem nem lát, az optika igen :-)

 

"Egy Piko gép nyomtávbővítése nem hisezm, hogy ugyenzt jelenti. Vagy az álatalad csatolt képen lévő mozdony minden méretében 1:22,5  lett az átalakítás után ? "

Nem. Én egy-két méretet levettem erről a mozdonyról és ahogy írtam korábban, nekem ez 1:24-esként jött ki, A 24 a 22,5-től már szemmel nem észrevehető különbségekkel bír.

 

"Az, hogy mi való kintre az kivtel kérdése, nem a méreté. "

Ez így van, de II-esben én csak csúcs precíz modellekkel találkoztam eddig, kertiekkel nem. Azokat meg nem viszik ki a szabad ég alá.

 

Ami a belinkelt oldalakat illeti:

most ár értem Te miben utazol - nyilván a bányavasúti, iparvasúti (Feldbahn) téma kimeríthetetlen, mert ott minden elmegy - nem számít igazából semmi,

A lehetőségeknek csak a fantázia szab határt.

A belinkelt nyelven én nem vagyok kompatibilis, de a képek alapján jött hasznos technikai infó. Külön tetszett az állomási életéről készült felgyorsított videó. Csak a vagon leakasztásokat nem értettem, hogy hogyan történtek. :-)

 

Én ennél kötöttebb vagyok jóval, de azért váGtam bele a G-be, hogy tanuljak kompromisszumot kötni :-)

Előzmény: sbubu (13514)
1044 ÖBB Creative Commons License 2019.01.30 0 0 13516

Jó, ogy betetted a linket - meggugliztam emberi nyelven - na bitte:

 

"Die Lehmann-Groß-Bahn (oder auch Lehmann-Garten-Bahn genannt) (LGB) ist eine wetterfeste Gartenmodellbahn in der Nenngröße IIm (später vom Hersteller auch als G bezeichnet) mit einer Spurweite von 45 mm, im Maßstab 1:22,5 (tatsächlich je nach konkretem Vorbild 1:16 bis 1:29)."

 

A lényeg a piros rész :-) A "G" mindent elbír :-)

Előzmény: sbubu (13515)
sbubu Creative Commons License 2019.01.30 0 0 13515

Szia !

 

Bizony-bizony az LGB önálló volt mák kb 1965-68 óta. Ezért is írom mindig, hogy én ha lehet a régi Nürnbergi gyártmányokat választom(mégha használt, akkor is !

 

Itt van néhány érdekes infó az LGB életétről, a pénzügyi gondokról, megvásárlásról stb:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/LGB_(trains)

 

 

Előzmény: Dampf (13513)
sbubu Creative Commons License 2019.01.30 0 0 13514

Az LGB élettörténetét nem ismerem pontosan. Vannak nálam sokkal jobban ismerők, de nem biztos, hogy olvassák a fórumot, de ha olvassák akkor is csak mosolyognak...ami érthető. 

Amikor kezdtem 2010-ben, akkor még érdekes volt (nekem), sok hasznos infó jött innnen. Most is csak azért ragadtam billenytűt mert, nem szeretném ha a most kezdők csak egyféle sztem nem teljesen korrekt véleményt olvsanának és ebből arra következtetnének, hogy ez a valóság. 

Tehát az LGB-nél nem tudom pontosan mi okozta a tulajdonosváltást, de szinte biztos, hogy pénzügyi oka volt. A Kínai gyártás nagyon  nem jött be, sem minőségileg, sem a Kínaiak hozzáállása miatt sem ( a kinai gyár 2 műszakban az LGB-nek, 3. műszakban saját zsebre gyártott, de ez hamar kiderült. Ekkor az LGB villámgyorsan elhozott onnan mindent, de a Kínaiaknak sikerült valamit megmenetniük, amiből még most is csinálják azt a pár Newqida terméket). Ez a történet biztos nagyon sokba került az LGB-nek.

Remélhetőleg (akár ebből is okulva) a Piko sokkal jobban bebiztosította magát szerződésileg és pénzügyileg a Kinai gyártás fent említet veszélyei tekintetében.

 

Szóval az LGB-ben az én tudomásom szerint nem voltak komoly minősági problémák amíg Nürnbertben készültek a cuccok. E mellett abban az időben gyakorlatilag egyedurakodó volt a kontinensen, így nem volt igazi verseny kényszer ebben a G méretben, így a saját elképzelésük szerint tudtak menni előre (nem kellett a partnert figyelni) . De azért valljuk be ez a méret szűkebb kört érint mint mondjuk a H0, így jóval kisebb a piac (pláne korábban amikor mi, a keleti blokk tagjai azt sem tudtuk mi az az LGB). Az említett pénzügyi krach nagyon átrendezte a dolgokat és a megszűnés helyett a Marklin megvette. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy minden termék teljes gyártási/szervizelési dokumentációja és a hozzá kapcsolódó magas színtű humán tudás teljeskörűen átkerült a Marklinhez. Ilyen oka is lehet, annak  hogy a Marklin nem képes minden régi terméket csak úgy pikk-pakk újra legyártani. Nem látunk a kulisszák mögé.

 

Azért az LGB nem csak a svájci RhB-t gyártotta, hanem sok német kisvaúti kocsija és mozdonya is van, ami biztosan szempont is volt mivel német cég és a legnagyobb felvevő piaca a német modellezői kör. Nekem speciel RhB modellem talán nincs is, nekem a legtöbb túl modernk korszak. Szóval messze nam csak a svájci modellekből él. 

 

Persze mindíg lehetne javítani a kidolgozottságon, de én speciel pont azt szeretem az LGB-ben, hogy nem kényes a sok kiálló alkatrésztől, az emiatti elnagyoltságát én már megszoktam. Ismét elmondanám, hogy akik a kertben vonatoznak ritkán nézegetik az asztalon vagy a vitriben a járműveket, egyszerűen feldobják a pályára és go. 2-3m-es távolságból a nagyobb kidolgozottság már észre sem vehető. Azt értem amikor te közeli fotókat csinálsz akkor ez bizony keményen látszik, de játszás közben nem vagy alig.

Akinek ez nagyon fontos valószínűleg a Marklint válsztja

 

Lehetetlen kitalálni, hogyha az LGB önálló cég maradt volna akkor merre mozdulna el (látva a konkurencia fejlesztéseit), de így a Markilin kebelén belül a hangsúlyossága elég kis százalék lehet, én olyan mostoha gyereknek látom. Így bizonyosan nehezebb az előrelépés, fejlesztés stb.

 

A hosszú sínnél ez a toldás a kertben nem is érzékelhető a 2-3m-es játszási távolságból, mint írtam engem ez abszolút nem zavar. Ha te közeli fotózól akkor persze más a helyzet. Az LGB-nek gondolom ez a megoldás azért jött, mert ezt az alkatrészt amígy is gyártják, nem kellett egy új termék gyártására gépeket átállítani.

 

Nekem a kisvasút egy varázslatos világ, ahol sokkal több minden belefér, beleférhet és ez az életben is így van/volt a kisvasutaknál. Ha elkzeded nézegetni az angol bácsik vonatozásait biztos megérted mire gondok. Ehhez képest a nagyvasút nekem túl valóságos, ezért szerettem bele a kisvasútba, a kanyargós vadregényes pályába... és ehhez az LGB adja az alapot. Számomra a  csúcsa a saját építés vagy átépítés (pl LGB alapokra) és ehhez nem feltétlen kell lézervágás, CNC maró, 3D nyomtató, hanem alapos kézimunka.

 

Az LGB mozdonyok jó részén sem öntött a kapaszkodó, hanem külön alkatrész, elég rugalmas műanyagból, ami sokat kibír. Ha pedig letörik, kíválóan lehet rézdrótból pótolni, nem feltétlen kell újat rendelni.

 

A II-es méretet csak azért hoztam fel, mert az LGB járművek sem kicsik és ha melléjük képzelem a normálnyomtávú nagytesójukat akkor az már tekintélyes méret lenne ... de ettől még nincs rá szükségem. Egy Piko gép nyomtávbővítése nem hisezm, hogy ugyenzt jelenti. Vagy az álatalad csatolt képen lévő mozdony minden méretében 1:22,5  lett az átalakítás után ? 

Az, hogy mi való kintre az kivtel kérdése, nem a méreté. Attól, hogy valami 64mm-es nyomtáv, nagyvsúti , 1:225,5-ös méretarány, nem jelenti, hogy bentre való. Sőt ezeknek a méreteknek az igazi helye a kert szerintem.

 

Itt egy másvilágba csöppenhetünk, ami a normálnyomtávosokat lehet, hogy hidegen hagyja, de én nagyon szeretem:

 

https://riksrailway.blogspot.com/

 

https://riksrailway.blogspot.com/p/videos.html

 

 

      

 

   

Előzmény: 1044 ÖBB (13512)
Dampf Creative Commons License 2019.01.30 0 0 13513

Szia!

 

"Hatalmas törés és váltás volt, hogy az LGB-t el kellett adni(gondolom valami anyagi oka lehetett), nem azoké maradt a cég akik alapították akik csak ezzel foglalkoztak.

Így már teljesen más, hogy egy nagy cégnek csak egy szegmense az LGB, de ennek is örülni, kell, hogy nem szűnt meg,"

 

Ezt nem tudtam, nekem ez új! Én azt hittem, az LGB mindig is a Marklin része volt mint a Trix márkanév........

Az ilyen felvásárlások soha nem tesznek jót sajnos egy minőségi márkának, lásd pl. H0-ban a Roco-t hová züllött mára.:(

 

"Ezért írtam feltételes módban, hogyha a Piko-nak van egy nagy gyára Kínában és miden G-s járművén Made in Germany van, akkor azt biztos elhiggyük, hogy az 100%-ban német vagy csak így jobban eladható ?"

 

Talán 3 éve lehetett egy Piko sajtó tájékoztató, ahol Wilfer úr azt nyilatkozta hogy a kínai gyáruk a H0 Expert és a TT, N méreteket gyártja, a G méretet a nagy terjedelem és súly miatt nem gazdaságos Kínából szállítani ezért az Sonneberg-ben készül.

Ez még logikusnak is tűnik, így talán hihető is......

Amúgy a G-s újdonságok gyártásáról készült gyári videókon is egyértelműen a német gyár látható.

 

"Bizony-bizony a Pola komoly összetartozásban volt anno az LGB-vel, mint a feliratok is mutatják a régi épületeken ! Azt sem tudom, hogy akkor is a Faller-hez tartozott-e, mint most ?"

 

Nem, sajnos a Pola is tönkre ment és a Faller néhány éve felvásárolta.:(

Örüljünk, hogy legalább megmaradt!

Előzmény: sbubu (13510)
1044 ÖBB Creative Commons License 2019.01.30 0 1 13512

A hosszú síneknél a PIKO erre a célra egy alig feltűnő fémlemezt alkalmaz (ami szerintem intelligensebb, olcsóbb). De hogy ezért lenne ott, erre eddig nem is gondoltam.

 

Szerintem az ilyenek miatt jutott az LGB oda, ahol most van. Ma (ill. már egy ideje) minden rációt meg kell ragadni a produktivitás meg a költségek tekintetében, aki elbambul lemarad - de kegyetlenül. Kíváncsi lennék mért következett be ez a krach, pláne úgy, hogy az amcsi paletta is elég nagy volt. Nekem valahonnan sorozatos minőségi problémák rémlenek, de lehet keverem valamivel.

A svájci keskeny nyomközből azért elég korlátozottan lehet megélni, bár új reklámmozdony mindig lesz, új reklámos teherkocsi mindig lesz, de... ez az 1970-es vastagságú katalógushoz fog vezetni szép lassan.

De itt jön be amivel - pontatlan fogalmazásból - Dampf kolléga ezt a diskurzust elindította: a PIKO belelőtt a közepébe a normál nyomtáv felkínálásával, ezzel olyan új beszállókat szerezve (mint pl. én), akinek ha tetszik is a Ge4/4 II-es, csak ezért nem kezd el kerti vonatozni. Viszont így, hogy a gyerekkori kedvenceim megvehetők elérhető áron nagyban, így már csak-csak, még ha kertem nincs is.

Az LGB (vagy Märklin) sajnos ilyen szempontból impotens. Megvannak a szerszámok, megvan minden - még sincs Ep. IV-es kék-bézs BR140-es a hozzá illő kocsikkal - ráadásul úgy, hogy a PIKO kidobta a BR103-ast, folyamatosan gyártja a kék-bézs  BR218-ast... és az év végére elkészül a kék-bézs és bordó-bézs IC-kocsi a 103-ashoz.

Ha én lennék az LGB, már 1000-rel konstruálnám a BR111-est ezekhez - nem LGB mentalitással, hanem a PIKO-hoz kicsit igazodva.

De hát nem. Az LGB ennél egyszerűbb dolgokat sem tesz, hogy pénzt keressen... Sajnos ez van.

De hiába - ma ha egy cég nem tud folyamatosan megújulni, akkor előbb-utóbb vége lesz.

 

Ami a felrakható tartozékokat illeti: ha én lennék a gyártó, ezeket a nagy dögöket jobban kidolgoznám. A PIKO-t is meg lehet bátran fogni attól mert a kapaszkodó nem ráöntött. Viszont ha szépen ki van dolgozva és netán felborul, ütközik, letörik - akkor a kedves modellező rendeli majd, mint a kis angyal a pótalkatrészeket - amiért a legtöbb nyereséget lehet bezsebelni. Néhány fröccsöntött kis szar horror árért :-) Ha én gyártó lennék, biztos ezt csinálnám :-)

 

A II-es méret szép móka - de annyival nem nagyobb, mint mondjuk a PIKO gépek. Csatolok is két képet PIKO-ból átalakított II-esre.

De nekem a II-essel az a bajom, mint az I-essel. Szép-szép, csak nem a kertbe való.

A II-eshez meg igen nagy ház és pénztárca kell, hogy valami látványos is legyen - ehhez is egy hasznos link, ha valaki még nem ismerné:

https://www.grootspoor.com/nl/

Előzmény: sbubu (13510)
1044 ÖBB Creative Commons License 2019.01.29 0 0 13511

Hát az R1-et tényleg elfelejthették volna már réges-régen... Még a Stanci-nak sem áll jól. Nem beszélve a kocsik alatti körbe-körbe elforgó futóművekről, amik az R1 után a kocsi kis tömege miatt nem állnak vissza egyenesbe (mert ugye visszaterelő elem vagy rugó az minek is), így keresztbe futnak tovább. Tök jó...

 

A kupplung meg - nyilván a kisvasúti járművek középütközője miatt azoknál alig látszik - a normálnál meg a szélén elhelyezkedő ütközők miatt jobban feltűnik. Én nem feszülök a kupplungon, valószínűsítem azért ilyen kialakítású, hogy ívben is jó eséllyel összeakadjon na meg a kengyele révén ütközésnél csillapítson.

 

 

 

Előzmény: Dampf (13496)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!