Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2022.10.07 0 0 3870

Szerintem munkadíjra nettó 400e alatt nem vállaják el.

Előzmény: oldmumus_v.2 (3869)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 3869

Ide is beírom a kérdést, hátha tud valaki válaszolni?

 

Kapu, kerítés felújítás miatt kérek kb. árat attól aki ehhez ért. Az alábbi kőművesmunkák miatt:

 

2 db olyan oszlop kapunak aminek kell alap.
Zsalukő 20 cm széles * 50 cm hosszú és földől 2 m magas lenne

12 db olyan oszlop kerítésnek aminek már nem kell alap mert van lábazat
Zsalukő 20 cm széles * 50 cm hosszú és lábazattól 1,5 m magas lenne

 

Nyilván majd a zsaluköveket ki kell önteni, majd azzal a 2-3 cm vastag anyaggal bevonni és vödrös-szemcsés anyaggal bevonni.

bob lee SWAGGER Creative Commons License 2022.10.05 0 0 3868

milyen kapu?

Előzmény: Ice-r (3867)
Ice-r Creative Commons License 2022.09.18 0 0 3867

Sziasztok.

Ehhez a kiskapuhoz hogy lehet postaládát applikalni? És milyet? 

Köszi

Üdv I

 

Törölt nick Creative Commons License 2022.07.08 0 1 3866

12 év alatt valószínűleg megtudta már...

Előzmény: szabferi (3863)
Téli nap Creative Commons License 2022.07.07 0 0 3865

Öntsél bele egy kis finomszemcsés betont !  Majd dugózd le ahogy ajánlották, de lehet betonnal is dugózni.

 Megjegyzés : a betonkorrózió gátló... mint a betonacélnál itt sem árt a beton.

Előzmény: natenedu (3860)
bautest Creative Commons License 2022.07.07 0 0 3864

Kültéri fa kerítés, valamilyen szélezetlen fa anyagból a projekt, az eredeti elképzelés szélezetlen akác volt.

Viszont a mai ínséges időkben kb másfélszer annyiért tudnék szélezetlen akácot szerezni, mint szélezetlen tölgyet vagy szélezetlen kőrist.

A kérdés az, hogy időtállóságban, esztétikumban milyen arányban van egymáshoz képest az akác/tölgy/kőris hármas? Megérheti akácot venni másfélszeres áron a hosszú távú időtállósága miatt?

szabferi Creative Commons License 2022.07.07 0 0 3863

Az ilyesmit a helyi építési szabályzat szokta tisztázni, vagy egyszerűbb ha megkeresed a jegyzőt azt majd ő megmondja.

De első lépésben én megkeresném az a tulajt akivel a közös határod van és megkérdezném mi a hozzállása a témához. Ha te építenéd meg, tuti nem fog ágálni, ha őt akarod rávenni hogy költsön rá akkor az ugye már neccesebb lesz, de általában az emberek normálisak (legalább is nekem jó tapasztalatom volt ezen a téren). 

Előzmény: rozzalicska (1114)
natenedu Creative Commons License 2022.06.27 0 0 3862

Igen, zártszelvény és le van dugózva a kezdetektől.

Előzmény: JAMIE222 (3861)
JAMIE222 Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3861

Ha jól sejtem, ez egy 100x100- As zàrtszelvény akarna lenni. Vegyél rá műanyag záródugót.vagy hegeszd le lemezzel.

 

Előzmény: natenedu (3860)
natenedu Creative Commons License 2022.06.23 0 0 3860

10*10*3 mm kapuoszlop aljában áll a víz, nem szeretném kiszedni és újrabetonozni, van valami amivel fel lehet tölteni úgy, hogy vízzáró legyen?

Köszi előre is!

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 3859

Szomszédban érdekes mintha öntött beton kerítés lenne aminek a tetején beton lapok vannak. Most ennek a tetejére tesznek szigetelő anyagot és bádogot v. Lindab lemezhez hasonlót tesznek. Lásd kép lent.

Ennek az a funkciója lenne, hogy ha hó van meg csapadék akkor ne a beton lapok és a kerítés szívja fel a nedvességet, hanem levezesse?


M4NTR4 Creative Commons License 2022.06.16 0 0 3858

Sajnos az olcsó és hatékony nagyon ritkán találkozik :( 

A Durisol a legjobb és egyben a legdrágább is..... 

Esetleg Gabion kerités? Gyárilag ez is drága, de ha az ember vesz üres vázat és sima mezei nagyszemű kulé kavicsot hozat a bányából akár ár árták arányban ez is tuti lehet! 

https://www.steelvent.hu/gabion-kerites-kalkulator?gclid=CjwKCAjwqauVBhBGEiwAXOepkWICsL8ny7ygTAyGlsAmActgvmvDC7FdV5OTF6_dyRpjHw4UBz1K6hoC-pgQAvD_BwE

 

https://www.vidaxl.hu/e/vidaxl-horganyzott-acel-gabion-kosar-200-x-50-x-100-cm/8718475521723.html

Előzmény: eastham (3857)
eastham Creative Commons License 2022.06.15 0 0 3857

A jó hangelnyelő tulajdonsága miatt figyeltem fel rá (nyilván kültéren lehetetlen igazán hatékony zajvédelmet megoldani, de már az is jó lenne, ha valamennyire tompítaná a zajokat)

Milyen más anyag lenne vajon alkalmas erre?

(fabetont találtam még (pl. leier durisol), de az nagyon drága)

 

Előzmény: M4NTR4 (3856)
M4NTR4 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 3856

Szinte semmivel :) mert ezt nem arra találták ki hogy az fagyban és a napon-legyen napi 24 órát. 

Fizikai képtelenség befesteni a belsejét ahova a víz betud jutni és kért tud okozni. 

(maximum akkor működik ha egy festék medencébe mártod) 

Ár érték arányba ez nagyon drága lenne plusz senki nem garantálna semmit szóval lehet 2 év múlva akár szétesne miközben te jóval többet várnál el. 

 

Előzmény: eastham (3855)
eastham Creative Commons License 2022.06.07 0 0 3855

Sziasztok

 

Ha ilyen, vagy ehhez hasonló táblákból szeretnék kerítést, mivel érdemes festeni/felületkezelni?

 

https://hoszigar.hu/termek/heraklith-c-fagyapot-25-mm/

 

 

Prézlivagány Creative Commons License 2022.05.18 0 0 3854

köszi a választ. Vakolatlan marad és hátul a sarokban. Bár a szépérzékemet bántja , hogy nem fognak a fugák egybe futni. De már elengedtem:)

Alul csak 3 sor lesz és a pillérek között lenne 12-es beton falazóblokk. 

A szintezést úgy kell elképzelni, hogy kihúzok egy zsinor, amihez tartom a sor és egyenként habarcsba belekoghtatom a köveket ellenőrizve a vízszintet és a függőt?

Vagy értemesebb 3-4 kövenként megcsinálni egyszerre?

 

Előzmény: bautest (3853)
bautest Creative Commons License 2022.05.17 0 0 3853

Az átlag 23 cm-es magasságú zsalukőnél 3-4mm eltérés a függőben sok lesz, jobb lenne valahogy kiékelned vagy legalább az első sort habarcsba rakni, mert ha magasságban már így is feljebb vagy, akkor soronként +1cm a habarcsozás.

A legfontosabb kérdés viszont az, hogy mi fog rákerülni később? Ha nemesvakolat, vagy lábazati vakolat, akkor nehéz kihozni 3-4mm-t szépen belőle, ha viszont valamilyen egyenetlen felületű kőburkolat, ami alá még ragasztó megy, akkor simán belefér annyi eltérés.

Előzmény: Prézlivagány (3851)
halaloszto Creative Commons License 2022.05.17 0 0 3852

Kell alá habarcs!!!

Előzmény: Prézlivagány (3851)
Prézlivagány Creative Commons License 2022.05.17 0 0 3851

Sziasztok,

 

Legyetek szívesek irányt mutatni.

Zsalublokkos magas kerítésem lesz. A sávalap megvan. Ráhelyeztem a blokkokat a vízszint hosszában jó, de a kövek 3-4 milit kifelé dőlnek.

Elegendő , ha rárakom a második sort és azokat ékelem ki a másik irányból? Ugyanis az első sort a szomszédtól kellene, de nincs annyi helyem.

 

Illetve, az első sor valami falazóba be elkéne ágyaznom? Esetleg ezzel hozhatnám a szintet bár magasat nem akarok, mert így is 2 centivel feljebb vagyok.

 

 

köszi

andraskoz Creative Commons License 2022.05.06 0 0 3850

Sziasztok,

Az alábbi problémára megoldására kérek ötleteket.
Maga a telkek közötti kerítés 40*40-es zártszelvényből készült kerítés oszlopok közé rögzített 180*180-as belátásgátló kerítés elem.


2 probléma van vele:

- A 40*40-es zártszelvényoszlopok 4év alatt széthasadtak, mintha anyagában átrozsdásodtak volna.
- A 180*180-as belátásgátló kerítés elem széthullott, valamilyen más tartós elemmel szeretném kiváltani.
(pl lindab lemez, vagy más)


Fontos, hogy a megoldások tartós, időjárás állóak legyenek és anyagiakban se legyen horror.

Köszönöm az ötleteket, javaslatokat!

 

      

vadasz70 Creative Commons License 2022.05.04 0 0 3849

Sziasztok! Acél  C- profilt  elemeket keresek kerítésnek Tudja valaki hol a legolcsóbb Budapest vagy környékén? Köszönöm

c54435 szuvenirmajom Creative Commons License 2022.04.28 0 1 3848

en hegesztettem mar keritest ugyfelnek 2-es kazanlemezbol, nem nagyon karistolt ott semmit a bloki xD

Előzmény: Pari28 (3846)
JAMIE222 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 3847

Acélkeret-hullámlemez..

Ha igényesebbet szeretnél, akkor a blökit meg kell nevelni....

Előzmény: Pari28 (3846)
Pari28 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 3846

Sziasztok!

Le szeretnénk cserélni a kerítésünket, jelenleg fa kerítés van, sajnos eléggé elkorhadt állapotban. Tovább rontja a helyzetet, hogy a kutya összekarmolja belülről a kiskaput, mert mindig ott ugrándozik ha valaki elmegy az utcán. Milyen anyagból javasolnátok az új kerítést? Most a WPC-vel szemezünk, az acél kerítés elemeket is szerintem hamar összekarmolná a kutya. Igazából egy nagykapu és egy kiskapu, tehát nem nagy felületről lenne szó. A kovácsoltvas kerítést amiatt nem szeretnénk választani, hogy az utcáról ne lehessen annyira belátni az udvarra.. 

Pompiere Creative Commons License 2022.04.25 0 0 3845

A 40x40-es oszlopzsalu elemekből álló 188 cm magas oszlopot, a négy függőleges élén műanyag hálós élvédővel láttam el, valamint a vízszintes fugákra is tettem összesen 28 darab 10x30 cm-es üvegháló flekket. Az élvédők remek megvezetés biztosítottak az acél simítónak. Ráadásul ez a megoldás sokkal anyagtakarékosabb mintha kézi vakolatot használnánk.

 Az élvédelem előnye, hogy a későbbiekben sem tud betörni az él ha valamilyen behatás éri. A flekkek pedig a vízszintes  repedéseket hivatottak megelőzni. 

 

Ugyanezt a fenti megoldást használtam a kerítéslábazatnál is, csak ott az egészet telibe hálóztam.

 

Annak idején azért döntöttem e hálós megoldás mellett mert sok helyen láttam, hogy az ilyen oszlopzsaluból készült oszlopok vízszintes fugáinak vonalában még a nemesvakolat is gyakorta átrepedt. Ezt akartam elkerülni.

Előzmény: Csaba__ (3844)
Csaba__ Creative Commons License 2022.04.24 0 0 3844

Kösz az infót. Akkor ragasztóval besimítottad és azután nemes vakolat?

Előzmény: c54435 szuvenirmajom (3838)
Pompiere Creative Commons License 2022.04.22 0 0 3843

Persze hogy össze kell kötni az alapot és a szerkezetet. Ha nem teszed, akkor a két szerkezet találkozásánál függőlegesen elreped az egész.

 

A lábazatai részt bele kellene ereszteni az oszlopokba. Ezt "csorbázásnak" hívják.

 

Nem írtad, hogy milyen hosszú lenne ez a kerítés, de nem hiszem, hogy a hőtágulás miatt a szerkezetek között hézagot kellene hagyni. Ha hagysz, ott mindig lesz egy repedés.

 

Olvass vissza a hozzászólásaim között. Szerintem találsz választ a kérdéseidre.

Előzmény: Prézlivagány (3840)
Pompiere Creative Commons License 2022.04.22 0 0 3842

Hol okozna gondot az élvédő? Az legalább  az oszlopzsaluk minden élén (amelyek sokszor a vibroformák vacaksága miatt nem igazán szépek) kialakít egy szép élt, ráadásul azok, - ha EPS ragasztóval húzod le a felületet - úgy viselkednek mint a vakolóprofilok. Én biztosan nem vakolnám őket. A ragasztóval való lesimítás egyszerűbb.

 

A fedlappal kapcsolatban nem értem az aggodalmad. Minden olyan oszlopnál ahol az oszlopszélesség 30-as vagy 40-es, egy 15-ös zsalutéglára tett 25 cm széles fedlap nem fog kiérni az oszlopsíkból mert marad oldalanként 2,5-2,5 vagy 7,5-75 cm. A fedlap és az oszlop találkozását mindig ki kell nyomni szilóval és kész. Az esővizet nem csak a fedlapról kap az oszlop oldala, hanem akkor is amikor ráver az eső.

 

Ha visszanézed az évekkel ezelőtti hozzászólásaimat, ott látható, hogy nálam is 40x40-es oszlopok vannak 15-ös lábazattal és ugyan néha valóban folyik a víz az oszlop oldalán, de a tömítéseknek hála a szerkezetbe nem jut be a víz.

Előzmény: joco81 (3841)
joco81 Creative Commons License 2022.04.21 0 0 3841

Élvédőzésnél az élvédő később nem okoz gondot. Mint laikus kérdezem.
(megszivattam magam a 30-as pillér, 15ös mező kialakítással)

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161007903&t=9136254


https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=161007859&t=9136254


zsalukő kerítésnél a vakolatba a mész helyett mészpótlót tehetek? Amatőrként magam vakolnám homok+cement keverékével. A mészpótló (nem mészhidrát) a képlékenységet, bedolgozhatóságot elvileg javítja. 
Tervek szerint és az árak miatt kültéri falfestéket kap majd.

A választ előre is köszönöm.

Előzmény: Pompiere (3839)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!