Keresés

Részletes keresés

odin88 Creative Commons License 2008.08.22 0 0 1603
aagica Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1602
Jaj, ez annyira gáz, hogy az összes futással kapcsolatos topikba beirogatjátok (már ha egyáltalán többen vagytok, nem egy embernek van 6-7 nickje, lást a Futóbolondoknál) ezt a nem is olyan nagyon burkolt reklámot.
Ha kicsit is értenétek hozzá, nem így csinálnátok.
Előzmény: Törölt nick (1601)
Icci Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1600

anyát akart lenni, sry :)

Előzmény: Icci (1599)
Icci Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1599

hehe :D érdekes topik :D télleg, megnéznék egy anyád ahogy fut a gyerekével... :D

Előzmény: FM13 (1597)
FM13 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 1597

Bocs' az előbbi idétlenségért!

 

Ha nemcsak a futás érdekel Titeket, hanem esetleg kirándulás, sőt netán repülés is, látogassatok el hozzánk, a Fedémesi Siklóernyős Oktatóparkba! Specialitásunk a gyerekek utasként megröptetése, azaz a kölyöktandem, ami teljesen ingyenes. Csak 3 feltétele van: abszolút biztonságos széljárás, szülői hozzájárulás, és hogy a gyereknek is kedve legyen hozzá. Az oktatódomb magassága 70 méter, azaz kb. egy perces lesiklásokra alkalmas, amit persze meg lehet ismételni, ha a csemete valamivel kiérdemelte előzőleg otthon...

( www.paramania.hu / galériák)

FM13 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 1596

Sziasztok!

 

Új hozzászóló vagyok Nálatok, és kisé extrém, mert egy régi írásomat mellékelném eme kiváló topik irodalmi sarkába. Ha visszajöttök a legközelebbi futásból, legyen mit olvasni.

 

         RENDHAGYÓ MÉRTÉKEGYSÉGEK ! 

                                                  (Leadva a KRETÉN Magazinnak 1994-ben)

 

Magazinunk ezennel megkezdi azoknak a mértékegységeknek az ismertetését, amelyek valamilyen rejtélyes okból sem a Magyar Szabvány, sem az SI (System Internationale) előírásaiba nem fértek bele. Ezalkalommal az Fr°-ról lesz szó, és itt hívjuk fel a Kedves Olvasók figyelmét arra, hogy bárkinek bármilyen tudomása van hasonlóan spéci mértékegységekről, írja meg azt nekünk tömören, de szakszerűen! Magyarázó ábrák mellékelhetők!

 

                            AZ  Fr°, AZAZ A "FRANCIAKULCS-FOK"

 

Többféle fokos mértékegység közismert, mint például a maligánfok a borászoknál, a Fahrenheit-fok a tűzoltóknál (ld. Bradbury híres regényét!) a Kelvin-fok az alacsony hőmérséklettel foglalkozóknál (pl. eszkimók), vagy a Horn-fok, és itt nem belpolitikáról van szó, hanem Dél-Amerika legdélibb csücskéről! A Fr°, azaz Franciakulcs-fok a gasztronómiában, egészen pontosan az alacsony életkorúak gasztrotechnikájában használatos mértékegység, amellyel az iparilag vagy házilag készített tejbegríz keménységét mérjük.

 

HA A FRISSEN KIHŰLT, 27°C HŐMÉRSÉKLETŰ, NORMÁL TENGERSZINTI LÉGNYOMÁSNAK KITETT TEJBEGRÍZ FELSZÍNE FÖLÖTT 1 MÉTER MAGASSÁGBÓL LEEJTETT, 1000 GRAMM SÚLYÚ FRANCIAKULCS 1 MÁSODPERC ALATT TŰNIK EL A TEJBEGRÍZBEN, AKKOR ANNAK KEMÉNYSÉGE EGYSÉGNYI, AZAZ 1 Fr°-OS.

 

Két Fr°-os, a tejbegríz, ha csak két másodperc alatt nyeli el az említett mérőeszközt, és 0,5 Fr°-os, ha egy 5oo grammos franciakulcs is teljesen elmerül beléje 1 sec alatt!  A csecsemők testi-lelki kondíciójának érdekében csak korrekt vizsgálati eljárás alkalmazható! Nem elfogadott tehát a franciakulcsot violinkulccsal, basszuskulccsal, vízórakulcssal, hírszerzői rejtjelkulccsal helyettesíteni, még azonos súly esetén sem! Ugyanígy méréshamisításnak számít, ha a tejbegríz keménységét más kéziszerszámmal mérjük, pl.1 kg-os villáskulccsal, svédfogóval, gumikalapáccsal, vagy kenőolajos kombinált fogóval. A mérőeszközön lévő szennyeződés amúgy is káros, mivel megváltoztatja a tejbegrízhez képest fellépő súrlódási együtthatót, és így egészen téves vizsgálati eredményt kapunk, márpedig gyermekeink egészsége érdekében igen fontos az objektivitás! Gondos szülők és a csecsemő-közétkeztetésben dolgozó felelősség-tudatos szakemberek a precíz vizsgálatot az úgynevezett "TRUTYMÓ" (Tejbegríz Revíziós Utasítás a "Tyúklétra" Módszerhez) alapján végzik. Itt a franciakulcsot egy "tyúklétrának" elnevezett, többfokozatú állvány segítségével különböző magasságokból ejtik le, és az alámerülési időtartamok kimért értékeit hasonlítják össze a mérőeszközhöz mellékelt 25oo oldalas grafikon- és táblázatkészlettel, majd a kb. három óra alatt elvégezhető vizsgálat után használják fel a tejbegrízt a célnak megfelelően. Kezdő gyermektulajdonosok, nagyüzemi gyermektartók és ipari csecsemőgondozók figyelmébe ajánljuk, hogy a 0,0001 Fr°-os tejbegríz a gyermekszoba ablakában lévő növények öntözésére alkalmas, a 2000Fr°-os pedig építőkockának! Etetésre-takarmányozásra kizárólag a 0,1-2 Fr°-ossal próbálkozzanak, bár az efféle munkálatoknál a csecsemők esetleges működési problémái miatt tanácsos búvárruhába öltözni!

 

  (Ezen tanulmány elkészítésében értékes segítséget nyújtott szaktanácsaival: DR. GL. (Galóczássÿ Lÿpóth), a Magyar Tudományos Akadémia selyemzsinórral kitűntetett levelező tagja.)

 

 

ganki Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1595
Szia! Kigyógyultunk a nyavalyáinkból. Jövő héten Emmát elviszik a nagyszülők nyaralni, úgyhogy egy babakocsis futást megejthetünk. Addig sajnos nem tudom megoldani.
Előzmény: BTimea (1593)
bors! Creative Commons License 2008.07.01 0 0 1594

Tímea: sajnos megint nyakik vagyok az építkezésben, így nem tudok menni, bár nagyon szeretnék. Azóta csak egyszer futottam. :((((((((((( Szörnyű....

Előzmény: BTimea (1593)
BTimea Creative Commons License 2008.06.30 0 0 1593
Szia Ganki! Én is nagyon boldog kerek szülinapot kívánok neked. Remélem, időközben teljesen meggyógyultatok.
Lenne kedve valakinek futni velem a héten valamelyik nap? Most úgy néz ki, hogy bármelyik délelőtt jó lehet.
Előzmény: ganki (1592)
ganki Creative Commons License 2008.06.27 0 0 1592
Köszi! :-)

Jé, honnan tudod?
Előzmény: bors! (1591)
bors! Creative Commons License 2008.06.20 0 0 1591

Hajrá a holnapi indulóknak és Gankinak boldog szülinapot!

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1590

irtora szeret jarni! reggel berohan a csoportba es onnantol anya el van felejtve:-) Neha egy puszit vagy integetest meg ki lehet csikarni belole de altalaban vissza se nez (hal istennek, ugy orulok hogy ilyen jol erzi magat)

Belathato idon belul koltozni fogunk , az egy dolog amit igazan sajnalok itt hagyni a bolcsi es a ket bolcsis neni!

Előzmény: BTimea (1589)
BTimea Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1589
Hú, azért ez neked is szép sport lehetett. Nálunk Katika kifejezetten szeret lépcsőzni, nagy bánata, hogy ritkán romlik el a lift :-) (kop-kop)
Andikából komoly bölcsis nagylány lett?
Előzmény: Törölt nick (1588)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 1588

bocsi most latom csak bujj bujj termeszetesen

 

Nalunk most a futast Andika vallalta at tolem, hihetetlen hogy bir tekerni a rovid kis labaival, alig erek a nyomaba.

Es tegnap nem jart nalunk a lift es ket emeletet egyedul jott fel kezenfogva. Es nalunk emberes magas emeletek vannak!! Szoval a tereppel is baratkozik:-) (Azert az utolso emeletre mar vittem mert szegeny elegge kifaradt)

Előzmény: Törölt nick (1582)
bors! Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1587
Nekem is jól esett a futás, főleg utólag. Örülök, hogy összejött, végre semmi nem jött közbe. Andrisnak is nagyon tetszett ismét az állatkert.
Előzmény: BTimea (1586)
BTimea Creative Commons License 2008.06.12 0 0 1586
Jó kis futás volt tegnap, örültem neki, hogy elmentünk. Hátha lehetne belőle megint rendszert csinálni. Most, hogy nemsokára kitör a nyári szünet, akár még babamegőrzést is tudunk vállalni.
Ganki, lenne kedved esetleg csatlakozni valamikor? Katika már hiányolja a kis barátnőjét. Vasárnap emlegettünk titeket, remélhetőleg csak az eső tartott vissza benneteket.
Előzmény: bors! (1585)
bors! Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1585

Rendben, írok sms-t ha nem jó.

Előzmény: BTimea (1584)
BTimea Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1584
Szia Bors! Örülek neked, hogy megint itt vagy. Szerda reggel nekem is jó. 10 óra körül?
Előzmény: bors! (1583)
bors! Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1583

Ne haragudjatok, megint elnyelt az építkezés örvénye, nem nagyon tudtam mostanában olvasni, írni.

Timi: a héten szívesen mennék futni, kedd, szerda délelőtt jó lehet (bár tudom, már sokszor tettem ilyen felelőtlen ígéretet.)

Rohamcsiga: örülök, hogy tetszik a Kolompos, nálunk a család minden tagja oda van érte. Andris kb. 3 hónapon keresztül naponta min. egyszer meghallgatta az Egyszer egy királyfi c. albumot. Egy idő után már picit untam. Most az Én elmentem .... a sláger.:-) Szerintem is rendkívül igényes, felnőttnek, gyereknek egyaránt hallgatható sokszínű albumokat csinálnak.

Előzmény: Törölt nick (1582)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1582

hat eloszor is bocs mindenkitol aki szereti es csak egy velemeny...

 

Szoval pl van az a CDnk hogy buj buj zoldag amin kisiskolasok enekelnek ovis dalokat (a 4 eves unokaocsem imadja es kivulrol fujja a osszeset) na azt a jelenleteben nem lehet hallgatni. Nem feltetlenul a dalokkal magukkal van baja hanem a megvalositas modjaval, vagy mi. De azert mi neha szoktuk hallgatni ketten mert Andi is szereti. :-)

 

Előzmény: henn (1581)
henn Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1581
Tudom, hogy off, de érdekelne, hogy mik voltak azok, amik nem tetszettek neki...
Előzmény: Törölt nick (1579)
ganki Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1580
Most nincs autónk, ezért nem tudok jönni. De csütörtök délután átmegyek anyukámhoz, talán elvállalja egy fél órára a csajokat és futhatunk.
Előzmény: BTimea (1577)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1579

Off

bors!

 

Mar tok reg akarom irni, nagyon szeretjuk am a Kolompos CD-t. Pavi- aki szegeny ert a zenehez es ezert nem birja elviselni a gyereklemezeket -azt mondta vegre valami igenyes zene ami meg neki is tetszik:-)ugyhogy majd minden reggel ez szol

BTimea Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1578
Azt hiszem, ezt nevezik telepátiának. Jól egyszerre írtuk a hozzászólásokat. De legalább azonnal megtudtam, hogy mi van veled :-))
Előzmény: Törölt nick (1576)
BTimea Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1577
Kedden rendeztünk ám Gankival baba-mama futást, Katika meg Emmával és a nagymamájával játszóterezett addig - a kislányok is sportoltak ám. Katika este nem győzte mesélni, hogy milyen jót kergetőzött a barátnőjével. Emma pedig a frissítőállomásról gondoskodott, a sportolás végeztével közösen elfogyasztották a magával hozott kekszeket. Jövő héten jó lenne megismételni a programot. Nekem inkább a hétfő, kedd vagy szerda lenne alkalmas. Bors, Ganki, hogy álltok a dologgal? Ha van esetleg még jelentkező, szívesen látunk másokat is.
Rohamcsiga, ha erre jársz, szívesen hallanánk felőled. Gömbölyödik már szépen a pocakod? Jársz még dolgozni? Ha ráérsz, és megteheted, gyere el te is velünk.
Előzmény: BTimea (1575)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1576

Sajnos nekunk nem jott ossze a dolog mert pavi vasarnapjat keresztul vagtak egyeb kotottsegek:-(

Pedig Andika az aprotalpuaknal biztos ugyes lenne. Kedden voltunk delutan a ligetben es hatalmasat setaltunk! Otthon leneztem terkep alapjan es jo ket kilit jott (kacsak utan rohangalt, kismotorozott, setalt, visszarohant a vau vaukhoz stb) a sajat laban!!! Persze azt hogy egy adott iranyban es adott idoben kell haladni hogy viselne nem tudom:-)

Ha egyszer kora delutani futast terveztek es mondjuk ide a Ligetbe, akkor akar meg gyerekmegorzest is vallalok.

Előzmény: BTimea (1573)
BTimea Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1575
Nekem jó a kedd is, szerda is, kedden inkább 11 óra körül. Tényleg jó lenne már együtt futni egy kicsit, örülnék neki, hogy összejönne.
Voltunk vasárnap Esztergomban, a családi futáson. Kedves, hangulatos, barátságos verseny volt, nekünk nagyon tetszett. Látszott, hogy a szervezők nagyon igyekeztek, hogy mindenki jól érezze magát. És Esztergom is nagyon szép város, nekünk már csak a családi váltón nyert fürdőbelépő miatt is vissza kell, hogy menjünk egyszer :-)
Előzmény: bors! (1574)
bors! Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1574

Szia Tímea! Jó hallani felőled, már rég nem jártál erre. Remélem összejön a jövő héten a közös futás. Esetleg jó a kedd délelőtt is vagy a másik két nap jobb? Én még semmi biztosat nem tudok a jövő héttel kapcsolatban, de lehet, hogy elutazunk a hét második felében.

Sok sikert holnap, gondolom nem hagyod ki a Kinizsit. Mindenkinek szép gyereknapi futásokat!

Előzmény: BTimea (1573)
BTimea Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1573
Mi tervezzük az indulásunkat. Jelentkeztünk az aprótalpúak futamába és a családi váltóba is. A gyerekek már izgatottan készülődnek és tervezik a taktikát :-))
És jövő csütörtökön, azaz május 29-én (vagy akár szerdán, 28-án) nekem nagyon lenne kedvem egy közös futáshoz. Tényleg régen találkoztunk már, jó lenne újból beszélgetni, együtt futni egy kicsit. Elnézést, hogy eddig nem jelentkeztem, kicsit elsodortak az események.
Előzmény: dpfp (1572)
dpfp Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1572

Sziasztok. Én is szeretném felhívni a figyelmeteket az esztergomi Családi futónap-ra, mely 2008. május 25-én, vasárnap 10 órakor kerül megrendezésre Esztergomban, a Szentgyörgy lakóparkban. E napon sor kerül az országban az 1. Babakocsis futóversenyre is. Az esemény a HUNRUN.com és az Esztergomi Futóművek közös rendezvénye. Részletes versenykiírás a www.HUNRUN.com és a www.szeretgom.hu oldalakon.

 

Mivel az Esztergomi Futóművek költségvetése igen szerény, az ajándékaink is ehhez mértek. Örömmel tájékoztatunk azonban benneteket, hogy a díjak között szerepel az Aquasziget élményfürdő http://www.aquasziget.hu/  3 db családi belépőjegye, illetve egyéni belépők, valamint a Munkácsy Esztergomban http://www.munkacsyesztergomban.eoldal.hu/ kiállítás főszervezője is felajánlott 5 db családi belépőjegyet. Az esztergomi Gran-Campingtől is kapunk egy családi hétvégi kempingezési lehetőséget. valamint egy csokitortát a Dolce Vita Sütibolt tulajdonosától, aki fagyijegyeket is felajánlott az aprótalpú és ovifutam dobogósainak:)

 

Egy kedvező változás a versenykiíráshoz képest: a helyszíni nevezés összege megegyezik a legkedvezményesebb (V.10-ig érvényes) nevezési díjakkal.

 

Még mindig várjuk az előnevezéseket a dpfp@freemail.hu címen.

 

A jó időt megrendeltük, mindenkit szeretettel várunk!

Előzmény: Törölt nick (1567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!