Keresés

Részletes keresés

Jockeyka Creative Commons License 2017.09.12 0 0 202

Húúú, köszi :) ... soha nem találtam volna rá! .... már csak meg kellene "szereznem" valahonnét/valahogyan :) ...

 

Köszi még1x is.

Előzmény: MiJu (201)
MiJu Creative Commons License 2017.09.12 0 0 201

Mio Messzeországban:

 

https://port.hu/adatlap/film/tv/mio-messzeorszagban-mio-min-mio/movie-60145

 

De Kato, a sötétség fejedelme címen is vetítették:

 

http://www.imdb.com/title/tt0093543/

 

Astrid Lindgren Mio, édes fiam c. regényéből készült.

Előzmény: Jockeyka (200)
Jockeyka Creative Commons License 2017.09.11 0 0 200

Sziasztok!

 

Egy családi és/vagy fantasy gyerekeknek készült filmet keresek a 80s évekből.

Csak halovány emlékeim vannak róla sajnos, de a történet röviden:

Egy falu gyerekeit elvarázsolják hollóvá/varjúvá és egy vas vagy ollókezű gonosz vára körül repkednek, aki képes az emberek szívét kimarkolni a kezével.

Két gyerek egy varázskarddal - talán lovon - nekivág, hogy kiszabadítsák a többieket és megöljék a fő-gonoszt.

A fő gonosz vára ill a film forgatása valahol Skóciában lehet.

 

Nos, ha valaki tudja a film címét, kérem írja meg, a gyermekeim is abban a korban vannak már hogy tetszene nekik.

 

Előre is köszönöm a segítséget

 

Üdv.:

Jockey

MiJu Creative Commons License 2017.08.20 0 0 199
Előzmény: Sergiooo (196)
karikaska Creative Commons License 2017.08.18 0 0 198

Én egy 1985-ös olasz filmre tippelek. Magyarországon nem mutatták be, de kalóz verziók lehetnek belőle. Az eredeti cím: Schiave bianche - Violenza in Amazzonia, de sok helyen csak Amazoniaként említik.

Előzmény: Sergiooo (196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 197
Sergiooo Creative Commons License 2017.07.31 0 0 196

Sziasztok!Én is keresnék egy filmet! Nagyon halovány emlékem van csak róla!

Szinte biztos vagyok benne hogy 90' előtti.80'-90' közé tippelem. Annyi maradt meg hogy az amazonas vidékén bennszülöttek támadhattak ,ölték meg turistákat köpőcsővel.Ez a tipikus amazonasi hajó volt benne!Bennszülöttek voltak benne.Még VHS korszakból láttam férfi hangalámondásos szinkronnal.80as évekbe készülhetett inkább. Tipp valakinek?

MOttó55 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 195

Jaj de jó, köszönöm szépen!

Szisztematikusan át fogom nézni. Jó pár oldal nem jelentkezik be, de a címekkel majd tovább keresek máshol. Remélem, megtalálom az eredetileg keresett filmet is.

 

Előzmény: 0101011 (194)
0101011 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 194
Előzmény: MOttó55 (192)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 0 0 193
Előzmény: MOttó55 (190)
MOttó55 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 192

Köszönöm, de sajnos ez sem a keresett film!

 

Viszont szívesen venném, ha a 60-as, 70-es évekből kaphatnék néhány ifjúsági film címet. Kincskereső .., Pál utcai ..., Tüskevár meg van. :)

Előre is köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.15 0 0 191

Nekem még a Gyalogbéka ugrik be. De már az is színesfilm, és a gyerekek is fiatalabbak. Ja, és 1985

MOttó55 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 190

Köszönöm a tippet, belenéztem a filmbe, de semmiképpen sem az, amit keresek. Amit én láttam, eleve fekete-fehér volt és a szereplők is talán 1-2 évvel idősebbek lehettek ezeknél a gyerekeknél. 

Ha lenne újabb ötlet, szívesen várom!

 

Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.14 0 0 189

Előzmény: MOttó55 (188)
MOttó55 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 188

Régebbi ifjúsági filmet keresek, amiről csak a következőket tudom:

 

- kb 1974-78-ban játszódik vagy készülhetett

- fekete-fehér

- fiatal, talán 14-16 éves gyerekek nyári táborozása vagy kalandja valahol a Duna-parton, talán Bp közelében, de a várostól inkább délebbre

- kb 6-8 évvel ezelőtt egy vasárnap délelőtt adták a TV-ben

- az egyik főszereplő fiú fiatalon elhunyt színész (kb 30 évesen?) - akkoriban (amikor láttam a TV-ben) egy színészekkel foglalkozó oldalon meg is találtam a nevét, említették a halálát

 

Ha ilyen kevés info ellenére valakinek esetleg mégis lenne közelebbi infója a filmről, nagyon megköszönném!

karikaska Creative Commons License 2017.06.03 0 0 187

Kétféle magyar címmel is fut a film. DVD-n Hármas címmel jelent meg, a tévében viszont A Karib-tenger foglyai címmel vetítették. A férjet Billy Zane játszotta.

Előzmény: Adrienn1987 (171)
vajaszsemle Creative Commons License 2017.05.23 0 0 186

Kedves Dávid. Nagyon szépen köszönöm tényleg ez az a film.

 

Köszi.

 

Előzmény: Dávid Várfalvy (185)
Dávid Várfalvy Creative Commons License 2017.05.11 0 0 185
Előzmény: vajaszsemle (179)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 184

Na, persze, hogy beugrott ez a jelenet.... mert ez is a "Mindenki tanköteles" sorozatban van.... csak reggel még nem néztem tovább az első részt.....

Előzmény: Törölt nick (182)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 183

Most látom a facebookon, hogy 2014-ben ismételték! 

Előzmény: Nyüszítő szarvas (181)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 182

Köszönöm. Valóban ez az. A youtube -on is megtaláltam, sajnos csak csehül.

 

A kezdő képsorok alatt meg beugrott egy másik, iskolában játszódó sorozat. Talán ez is cseh?

Az első rész úgy kezdődik, hogy udvaron évnyitó, egy fiatalember meg bent sétál a folyósón. Egy öreg tanárnő rászól, hogy még a nyolcadikosok sem jöhetnek be, pláne nem használhatják a tanári mosdót.... de a fiatalember nem diák, hanem tanár! Másra viszont nem emlékszem belőle.

Előzmény: Nyüszítő szarvas (181)
Nyüszítő szarvas Creative Commons License 2017.05.08 0 0 181

Mindenki tanköteles volt a sorozat címe

Itt lehet elolvasni az epizódok tartalmát 

 

http://port.hu/adatlap/film/tv/mindenki-tankoteles-my-vsichni-skolou-povinni/movie-79768

Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.08 0 0 180

egy srác fut a szőlősorban, és mikor kiér a végén egy másik korban találja magát, a vikingek közt

 

Jókor válaszolák rá, 10+ év múlva..... de nekem egy talán csehszlovák (?) film ugrott be, ami így kezdődik, de ott 15. századi fiú fut a szőlőben és egyszer csak a 20. században találja magát.

Meg nemrég eszembe jutott egy talán 80-as évekbeli cseh (?) sorozat. A fő téma egy kisfiú nehézségei az iskolában. A srácnak valami betegsége is van, talán autista? Apja bíró, néha tárgyalásokat is mutatnak.

Az egyik részben egy osztálytárs apja villanyt szerel az iskolában - de sajnos munkaidőben, a hivatalos munkája helyett. Emiatt kirúgják, per lesz belőle és a főszereplő kissrác apja tárgyalja az ügyet. Meg is üzenik neki, hogy megfelelő ítélet szülessen, különben valami titkot el kell mondaniuk a fiúnak. A bíró végül jogosnak ismeri el a felmondást, és ő maga mondja el a kisfiúnak, hogy nem ők az igazi szülei, örökbefogadták. Valakinek rémlik ez a sorozat?

Előzmény: cerebrum (11)
vajaszsemle Creative Commons License 2017.04.28 0 0 179

Sziasztok.

Nagyon keresek egy filmet.

1995-ben láttam kb. Motoros film volt és szerintem olyan 1980-1995 közt gyárthatták.

OLyasmi a történet lényege, van két testvér.

És az egyiket meggyilkolja egy banda amikor éppen a barátnőjével van.Miután  meggyilkolják a srácot, az visszatér egy fekete motoron ami extra sebességre képes és bosszút áll a gyilkosain egyesével.. Végén a testvér felismerni véli a visszatért motoros testvért mielőtt eltűnik három csillag formájában az égen.

 

Tudna valaki segíteni?

Köszönöm.

H_G Creative Commons License 2017.04.21 0 0 178

Akkor szerintem az emlékezeted valami tréfát űz veled és kombinált két filmet, mert az általad leírt jelenetek bizony ebben vannak. (Bár Orlando már férfi, nem fiú.)

 

Előzmény: ZsüzsüBoni (177)
ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.21 0 0 177

Kedves H_G,

 

köszönöm, szerintem meg is néztem azt a linket - de sajnos az nem az, amire gondolok... kicsit hasonlít a sztori, de belenéztem és abszolút nem ilyen volt.. :(

 

Előzmény: H_G (175)
evike-1982 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 176

Sziasztok!

Én egy 80-as 90-es évekbeli filmet keresek. Nagyon halványan emlékszem rá. Nem sok maradt meg belőle. 
Annyi rémlik hogy két rendőrről szól, akik testvérek, és rosszban vannak.  Az egyik testvér korrupt. Az apjuk próbálja őket kibékíteni. Van bent egy jelenet , ami nagyon megmaradt bennem. A jó zsaru bemegy egy nagy terembe ahol várnak rá a rossz fiúk, (talán kínaiak)  sorfalat állnak, és a zsaru az egyik támadóját két bottal végig veri, nagyon komoly jelenet. XDXD .... 
Még az is rémlik, hogy a rossz zsaru veri a feleségét is. Sok benne a karate. 

Örülnék ha ismét megnézhetném ezt a filmet. 

Köszönöm előre is a segítségeteket!!! 
Szép napot!!!

H_G Creative Commons License 2017.04.20 0 0 175

Ezt pont pár nappal ezelőtt emlegettem egy másik topikban! Vándorlások meséje (Сказка странствий), 1983.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143452776&t=9231104

 

Előzmény: ZsüzsüBoni (174)
ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.19 0 0 174

Sziasztok!

 

Amit én keresek, az egy szovjet kalandfilm.. ha minden igaz :)

1989-90 tájékáról..és a film központi témája a pestis járvány volt.

Amire emlékszem:

Egészséges emberek egy csoportja halad az utcán, lepellel letakarva - így védelmezve őket az utcán heverő, már megfertőződött emberektől..

Fekszik a földön egy pestises idősebb nő, aki ételért könyörög, mondván, hogy már napok óta nem evett... erre a lepel alól egy kisfiú kinyújt neki egy darab kenyeret, mire a nő elkapja a kezét.. és nyilván ott megpecsételődött az egész csapat sorsa - mindenki pestises lesz/lett a lepel alatt..

Még valami olyasmi maradt meg, hogy az az idős nő valamiféle boszorkány lehetett.. mert volt a filmben egy olyan rész, amikor valami felnőtt, de fiatal fiú egy erdőben van és karddal próbál szembeszállni a nővel, aki egyik pillanatról a másikra itt-ott terem..általában a fiú háta mögött..

Valakinek dereng valami? :)

Előre is köszönöm!

Zsüzsü

ZsüzsüBoni Creative Commons License 2017.04.19 0 0 173

Kedves Lizy_00,

 

Talán a "Végtelen történet"-re gondolsz..? szerintem :)

 

 

Előzmény: Lizy_00 (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!