Keresés

Részletes keresés

Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 129

Nem írtam én, hogy a fidesz találmánya,

 

De a Gyurcsányék tettek mögé olyan érdemi járulék - kedvezményt, hogy egyáltalán szóbajöhessen .

Ez csak a szubjektív véleményem - én alkalmazom, ahogy lehet. 

Előzmény: szedlacsek2 (114)
sz Creative Commons License 2006.01.17 0 0 128
az én legújabb ajánlatom:
orbánviktor: 0%

:D
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 127
Bibí, én már a holnapi vasszécsényi dumáját is tudom:-)))
Osztogatós lesz!
Előzmény: Törölt nick (125)
kétútköz Creative Commons License 2006.01.17 0 0 126

Az ötlet jó, csak béklyóban van.

Mégpedig azért, mert az alkalmi munkavállalói kiskönyvvel rendelkező regisztrált munkanélkülinek elhiszik, hogy nem dolgozott egy napot sem, (ha csak le nem bukik) ha következő év januárban üres könyvet mutat be a munkaügyi központban. Ugyanis a leigazolt (közteherjeggyel beragasztott) napokra eső segély összegét levonják tőle(cca. 575 Ft/nap) Tehát sok esetben inkább nem vállalja el a munkát, ha nem tudja kialkudni a kiskönyv mellőzését, mert akkor következő hónap 5-én kevesebb pénzt kap, mint 17.400 Ft. Így nincs leróva napi 400 Ft értékű közteherjegy, tehát bukta állambácsinak a napi segély teljes összege (575). Ha nem babrálná a segélyt, tehát nem vonná le, nem kellene a foglalkoztatónak hadakozni az alkalmi munkavállalóval, "benyalna" a könyvbe naponta szíves-örömest 400 Ft értékű bélyeget, ezáltal a csillagokba szökne a közteherjegy értékesítés, ezáltal bőven jobban járna, mint így.

Előzmény: Maotai (112)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 124
A szlovákoknak nem volt más választása, a Meciar éra alatt lerohadt minden, vissza a szocializmusba.
Nálunk Orbán eme dombóvári kiskalandját kivéve, ugyanazt hirdeti mint náluk anno a Meciar csinált, nagyjából úgy is tekintik nemzetközi szintéren.
Előzmény: goldnadel (120)
gizibácsi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 123
Orbánék "elévülhetetlen" érdeme a minibálbér drasztikus emelése, amivel elérték azt, hogy az összes vállalkozás kapcsiból fizette a kül. járulékokat, csak nem azt akarja most a Vityka visszaadni? Persze a Kövér szerint titkos a program, majd kiderül, hogy nem csökkenteni akanak, hanem emelni, mert "a választási program meg a kormányprogram nem ugyanaz" Ezt ki mondta? 
Előzmény: szedlacsek2 (80)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 122
Hi, oszt akkó mondjál már egyetlenegy komolyan vehető gazdaságpolitikust, pénzügyi szakembert a Fideszben:-)))

Utoljára az Urbánszky László volt azon a környéken ilyen, nem véletlenül hagyta őket ott 98ban.
Azóta a világ egyik legnagyobb bankjának az alelnöke, naponta akkora pénzekkel szórakozik, mint kishazánk éves nemzeti jövedelme. Orbánnak nem volt jó, mert nem szervilis, nem seggnyaló, mint mára mindnki a Fityiszben!
Előzmény: Cé có (119)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 121
Ettől akkora hátast ugrik....
Előzmény: Törölt nick (115)
goldnadel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 120

Az egészségügynek valahol bekell szedni a pénzt.

Ha nem az államon keresztül,akkor közvetlenül,de beszedik.

Különben tönkremennek.

Előzmény: soltika (117)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 119
Ezt mindenki tuggya, hogy ma még a régi OT-sek a közgazdász szakma bohócai mindkét térfélen. Csak közben újjászületett a rab magyar nemzet és elvált a sz@r a májtól.
Előzmény: soltika (116)
goldnadel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 118

Hát,biztos igy van.

A lényeg nálam,hogy vissza akartam adni a vállalkozást,mert veszteséges volt,és jött az EVA,mostmeg nyereséges.

A többit meg nemértem,(function popup meg versus),marad-e belőle az év végén vagy nem?

Ez a lényeg.

Előzmény: szedlacsek2 (113)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 117
Én októberben, novemberben melóztam kint majdnem másfél hónapig, ez van!
Szídja is a Dzurindáékat a plebs.
Előzmény: goldnadel (107)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 116
Hi, tudatlanka, Matolcsy elvtársad már ott volt 89 előtt is a pártállam Tervhivatalában:-)))
Ja, ő találta ki a Pannon Tigrist, ami ugrik, tudod a Kóka ezt tőle csórta, de neki csak pumára fussa:-)))
Előzmény: Cé có (108)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.17 0 0 115

"az adocsokkentest jot tesz az orszagnak.."

 

Szavazz az SZDSZ-re.

 

Előzmény: kutato (4)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 114
Az alkalmi munkakönyv még a Hornék idejéből származik....
Előzmény: Maotai (112)
szedlacsek2 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 113
Az EVA makro szinten nem éppen sikertöténet...   function popup(neve){ window.open(neve,'popup','width=1,height=1,toolbar=0,scrollbars=0,statusbar=0')} Az ÁFA bevétel csökkenésének okait az EVA körül kellene keresni!  Miért nem lehet egyszerűen alanyi adómentessé tenni az EVÁ-sokat? Egyszerüsödne az adórendszer, rögtön nagyobb ÁFA bevételek lennének, lehetne ebből csökkenteni SZJA-t.
Ha valakinek nem világos miért, akkor gondolja meg, hogy az EVA adózók által számlázott ÁFA levonható a vevőknél, ezek ennyivel kevesebb ÁFÁ-t fizetnek a költségvetésnek. És a levonható ÁFA még ma is több, mint az össz-EVA... 16,67 % versus 15 %.... Az EVÁS-ok pedig nem fizetik be az általuk számlázott ÁFÁ-t, mert csak EVÁ-t fizetnek.
Előzmény: Maotai (94)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 112
Amúgy, hogy má érdemi csevegésre is van lehetőség, még ez az alkalmi munkakönyv dolog is jó ötletnek tűnik.
Előzmény: goldnadel (96)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 111
Aztán hamar minisztert csinyáttak belülle...
Előzmény: Cé có (108)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 110
Ez szopás...
Előzmény: goldnadel (107)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 109

Teszerinted a mostani KVT-ből épül ?

 

Előzmény: soltika (102)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 108
98'-ban Matolcsy még gyerek volt :) Ráadásul senki sem számított Pojácáék ámokfutására és dübörgésére.
Előzmény: soltika (105)
goldnadel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 107

Sokat járok Szlovákiába.

Az ottani TB-csökkentésnek ez volt az ára:


1:Minden kórház,éd EÜ-intézmény 49%-át KÖTELEZŐ eladni az önkormányzatnak,külföldi vagy más befektető részére.
2:Mivel egyetlen ÁFA kulcs van,minden gyógyszer 19%-kal adózik.
3:Fizetős szolgáltatások: az orvosi rendelés, 20 sk.a mentőautó 20 sk
4:A fogorvos (a gyökérkezelés nem)
5:A kórházi kezelés első 19-napjáért fizetni kell (nem tudom mennyit)
6:A kórházak szállodaszerűen múködnek,az orvosi ellátás ingyenes,de ha enni is akarsz:fizetned kell érte.

 

Namost,mikor Lajos megszüntette az ingyenes fogászatot,mi volt itt.

És mi lenne,ha a kórházban is fizetni kéne.

 


 

toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 106
:))
Előzmény: Törölt nick (100)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 105
Na szedd mán elő azt a választási programot:-)))
Érdekel a 98-as?
Mer megvan!
Előzmény: Cé có (101)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 104
Hi, Önök kérték Kudlik Julival:-)))
Előzmény: Törölt nick (100)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 103
Hajaj...a tb csökkentést bőven beszedték a kényszervállakozóktól a minmálbér emelésével...
Előzmény: bogel (97)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 102
Ezt csak akkor lépheted meg, ha biztosítani tudod a pénzügyi egyensúlyt mellette.

Orbánék meg tudták tenni.

Hi, nem is nagyon épült autópálya!
Előzmény: Maotai (92)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 101
Nyilvánvaló, hogy a program elfogadásának ténye azt kell, hogy jelentse, hogy ma már nem adnak elő azzal ellenkező gazdaságfilozófiai hókuszpókuszokat.
Előzmény: toloba (95)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 99

Nem akartam elhitetni, csak azt mondtam hogy nézzük meg, mert az állítás eredetileg az vót, bezzeg az SZJA.

 

 

Előzmény: bogel (82)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 98
Egy hete elfogadták a Fidesz választási programját.
Hi, osztán ez hun vóna?
Mert egy választási programot odabacarintanak a plebs elé, ez meg sehun sincs!

A Navra a Kormányzás 2006 programcsoportot vezete, ezt 2 hete még épp lefokozták és betagosításra itélték egy azóta sem felált testületbe.

Úgyhogy javaslom kicsit tájékozódj:-)))

Ja, ennek a Kormányzás 2006 programnak a bemutatása, már tavaly szeptemberre be volt igérve, azóta sincs sehol sem, a többit lásd fentebb.
Előzmény: Cé có (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!