Keresés

Részletes keresés

Gerenda Creative Commons License 2006.01.16 0 0 55
Neadjisten rágyújtott egy higítós.
G
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 54

Köszönöm.

Persze hallottam én már "szórakozásból" felgyújtott hajléktalanról és szipusról is.

Így aztán nem kizárható a gyújtogatás sem.

De abban biztos vagyok, hogy amennyiben gyújtogatás történt, az nem politikai indíttatású volt.

Ergo ennek a topicnak semmi keresnivalója a polidilin.

Előzmény: ooloo (51)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 53
Végül is van olyan nagy szám a naponta-hetente-évente közlekedőké, amihez képest nem elképzelhetetlen egy ennyire szerencsétlen véletlen; tűz és magatehetetlenség egyszerre.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 52
Akkor valami miatt cselekvőképtelen volt az illető. Részeg/beteg/fogyatékos stb.
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 51
Ezt gondolom. A jármű konstrukciója ismeretében elképzelhetetlennek tartok benne 2-4 perc alatt akkora saját tüzet, hogy azt ne lehessen nyugodt körülmények között biztonságosan elhagyni.
Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 50
Ezt gondolod, vagy van róla valami hír?
Előzmény: ooloo (10)
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 49
Az előző két megállóköz 800 ill. 700 méter, két-két perc menetidő. Ezen a járműtipuson minden ajtó bármikor a felette levő vésznyitóval - közvetlenül a levegő kiengedésével - azonnal nyitható. A kocsiban nem vészcsengő, hanem vészfék-fogantyú van, tehát a vonat a vezető közreműködése nélkül is megállítható.
Előzmény: Törölt nick (47)
SaGa Creative Commons License 2006.01.16 0 0 48
Ráadásul volt valami öngyulladós busz-sorozat nemrégiben.

Ez az öngyulladós, élete fénykorában, azaz a legkiválóbb műszaki állapotában öngyullad. Köszönhetően a kiváló magyar Ikarus gyárnak és lezüllesztőinek. Ki is az?
Ha már...

SaGa
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 47
Ja, amit mondani akartam: de az ajtókat szigorúan csak a megállóknál nyitotta ki a vezető. :-) Gondolnám, ma elképzelhetetlen - ha nem olvasnék a szénné égett hulláról...
Előzmény: Törölt nick (45)
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 46
A járműpark üzemkészsége egzakt dolog, mérhető. Te pedig tudod, hogy nekem erre van rálátásom. Nem keresgetek most Neked ehhez adatokat, de állítom, hogy ez a szarkupac bármilyen európai összehasonlításban erősen az első harmadban teljesít.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 45
"Hát, ha egy HÉV kocsi olyan gyorsan kiég, hogy nem tud kimenekülni belőle az utas, akkor az nemigen elektromos hiba volt. Kevés gyorsan gyulladó anyag van egy kocsiban, hacsak nem visznek be."

Na ja. Mikor kicsi voltam, tán '74 körül, a Nagykörúton a villamos egyik megszakítója vagy biztosítéktáblája kigyulladt az első kocsi hátuljában, az ajtótól nem messze, és szelíden lángolt. Én visítottam, a villamos folytatta útját. Mikor már mások is kezdtek rá felfigyelni, egy utas (!) lekapott egy poroltót, eloltotta, majd a villamos tovább indult, mert mintha a vezető is hátrajött volna egy pillanatra. Másodperceken belül újra kigyulladt a tábla, ill. nyilván a zárlattól a környékbeli vezetékek szigetelése, ilyesmi, amitől én újra visítottam, és az utas újra eloltotta. Aztán nagymamám megunta a helyzetet, és leszállt velem, úgyhogy nem tudom, mi miért történt, és mi lett a vége... :-)

Ahogy D.A. is megmondta: "micsoda rohadt, apatikus egy bolygó"...
Előzmény: elemes (15)
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 44
Tény, hogy akármilyen színű kormánya volt idáig a tizenhat év alatt az országnak, azon igyekezett, hogy kifossza Budapestet. Ez meg is látszik például a BKV járműállományának a korán, de Te átesel a ló túlsó oldalára. Ez a HÉV-motorkocsi, ami most kigyulladt, kb. 35 éves. Ennél öregebb járműveket is vásárolnak használtan a szegényebb országok. Úgy tűnik, nekünk ennyire telik... :(
Előzmény: netizen (39)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.16 0 0 43
Még nem derült ki, talán nem is lehet ilyennek kiderülnie nálunk (...), hogy esetleg a vészcsengő nem működött, vagy az ajtókat rohadtul képtelenség volt kinyitni belülről, a vezető csak akkor vette-vehette észre, mikor már a segge is lángolt, az illető pedig beteg/öreg/gyerek, mittoménki volt, aki nem tudta kitörni az ablakokat stb. stb. Leginkább ez érdekelne.
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 40

Bekö Tóni

Nem a melósokba rúg,hanem a tervezökbe.Sztm.

 

Nem szívesen folytatnám Ostap barátommal Rajtad keresztül ezt a polémiát, de ő nem a konstrukciót, hanem egyértelműen a fenntartást bírálta a (12)-ben:

 

"Szar állapotban vannak. Nem azt állítom, hogy Color Star TV-n ül minden utas a 7-es buszon, de ramaty állapotúak a járművek mindenütt."

Előzmény: Bekö Tóni (38)
netizen Creative Commons License 2006.01.16 0 0 39
az áramütést kapó troliutasok meg hipochoderek. a hévkocsik iszonyat öreg, zéróra amotzizálódott szarok, nem szabadna forgalomban lenniük, ahogy az UV villamosoknak sem. na innel láccik rhodatul a dübörgés, meg persze a kátyú-helyzetből.
Előzmény: ooloo (10)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.16 0 0 38

Nem Demszkybe rúgsz amúgy ilyenkor, hanem azokba, akik a műhelyekben dolgoznak... :(

 

Nem a melósokba rúg,hanem a tervezökbe.Sztm.

Előzmény: ooloo (19)
MGperY Creative Commons License 2006.01.16 0 0 37
"a 15 éves garázdálkodása alatt sokat is tett ezért az állapotért."

nyhihihi :)))
Előzmény: Törölt nick (21)
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 36
nem ugy nez ki
Előzmény: mocama (35)
mocama Creative Commons License 2006.01.16 0 0 35
Azt meghagyom a struccoknak.
Előzmény: narancsbukta (33)
mocama Creative Commons License 2006.01.16 0 0 34
"Azt egyelőre nem tudni, hogy gyújtogatás vagy műszaki hiba okozta-e az utas halálát"
Szóval ebből nekem nagyjából azt kellene kihámoznom, hogy a topicnyitó szerint demszki gyújtotta fel a vonatot?
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 33
jo, hat akkor jatszuk azt, hogy bedugod a fejed a homokba.
na csako.
Előzmény: mocama (30)
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 32
Mi ebben a politika? Mert ugye ez a Polfórum... :(
Előzmény: mocama (30)
mocama Creative Commons License 2006.01.16 0 0 30
"Egy ember szénné égett a gödöllői helyiérdekű vasúton pusztító tűzben – értesült a HavariaPress. A XVI. kerületi Imre utcai megállónál vasárnap este a menetrend szerint az Örs vezér tere felé közlekedő HÉV-en eddig ismeretlen okból tűz ütött ki, amely gyorsan átterjedt a szerelvény nagyobbik részére.
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=330892&rvt=89
ez nagyon durva...:-( "
Hol van demszki?
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 28
juj de frappans.
Ajanlom neked is 2006 kolega behanyasait.
Ha elolvastad, es azutan is az a velemenyed, hogy csupan "beszelgetni" akart a szentem, akkor netto lokott vagy.
Előzmény: mocama (26)
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 27
Ostap. ne moderaltasd ki magad a topicnyito miatt. olvass bele a munkassagaba, es tudni fogod, miert irtam amit irtam.
amit szemelyeskedtel, elengedem a fulem mellett, nem szoktal te igy lemenni kutyusba.
Előzmény: Törölt nick (21)
mocama Creative Commons License 2006.01.16 0 0 26
1. A bilit már nagyon régóta nem használom. Viszont úgy tapasztalom hogy sokan még mindig szívesen a fejükre húzzák hogy ne halljanak meg semmit ami nem tetszik nekik.
2. A tapasztalat az, hogy aki rugdalózik az általában csak azt veszi észre hogy visszarúgnak.
Előzmény: narancsbukta (20)
ooloo Creative Commons License 2006.01.16 0 0 25

Ostapom! Én közel negyven éve tudom, hogy mekkora ott a szar és abból mennyire stabil vár épül, Te viszont természetesen ehhez is jobban értesz... :(

Csá.

Előzmény: Törölt nick (22)
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 24
es hogy meg veletlenul se legyenek ketsegeid a topicnyito allatiassagarol, ime, egy masik hozzaszolasa:

"Nem lesz túl hízelgő a főpolgármesterre az a kiadvány, amelyet a Budapest Riport jelentet meg. Előtte plakátkampány is lesz, Demszky arcképével a főváros utcáin.
A Budapest Riportnak az Indexhez eljuttatott közleményében az áll, hogy a lap mostani kampányának középpontjában az a különszám áll, amely Budapest elmúlt tizenöt évét dolgozza fel. "Az ingyenes újság terjesztését egy átütő köztéri kampány előzi meg. A több száz plakáton Demszky Gábor lesz látható, jelezve: az elmúlt másfél évtized szorosan összenőtt a főpolgármester nevével" - olvasható a dokumentumban.

http://index.hu/politika/belfold/budapest/demszvizsla/

végre! Demszkynek K.O."


A vegere koncentralj....
Előzmény: mocama (16)
sz Creative Commons License 2006.01.16 0 0 23
te is nyugodtan megbaszódhatsz ha itt tartunk...
21-ben kikéred magadnak a demszkizést, 22-ben már te magad tolod. ügyes! :D
Előzmény: Törölt nick (22)
narancsbukta Creative Commons License 2006.01.16 0 0 20
mocama, kez kihuz a bilibol.
a tapasztalat az, hogy a gondolarol szalajtottaknak semmi sem szent, csak rughassonak belefele a baloldalba
nem elso eset lenne.
csakszolok...
Előzmény: mocama (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!