Keresés

Részletes keresés

agytorzsy Creative Commons License 2007.07.05 0 0 484
Én ezt nem érzem akkora problémának, mint te, valószínűleg azért, mert nem szándékozom éjnek évadján az országúton biciklizni. De azért ha hosszabb útra megyek (pl. most hétvégén - 2x185 km) akkor magammal viszem az itatós hátizsák egyik zsebében. De így sem fogom használni, mert remélhetőleg még világosban oda érek a célomhoz, aztán másnap a célomtól haza.
Aggódni nem kell. mert most, hogy kötelezővé teték a kukásmellényt, sztem hamarosan lehet majd kapni normális kerékpárosmezt is, ami olyan színű és fényvisszaverős, így kiváltja a dunsztolósizzadóstocsogós mellénykét:)
Előzmény: jsipos007 (483)
jsipos007 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 483
Ez klassz; csak az a probléma, hogy ha felveszek a mellényre egy hátizsákot, prímán beleizzadok (a jól szellőző, páraáteresztő, izzadságelvezető stb. mezem dacára), viszont a hátulról jövő autós nem fog látni a mellényből szinte semmit. Azaz a hátrányait érezni fogom, az előnyeit nem.

Félreértés ne legyen, élni szeretnék én is; ezért jól ki is világítom magam; villogókkal, lámpákkal. Táskában tartalékelemek, hátha lemerül valamelyikben az akkumulátor; bokákon fényvisszaverő szalagok stb. Ezek láthatóak; a hátizsák alatti mellény nem.

Mi lesz a következő lépés? Betiltják a hátizsákviselést a bringásoknak? Kötelezővé teszik a láthatósági hátizsák használatát? (Ez nem is lenne butaság; de mi lesz a már beszerzett méregdrága itatóstatyókkal?)

A Magyarországon hivatkozott angol szabvány egyébként szó szerint úgy szól, hogy "required for ... any persons working on or near A and B class roads" (Class 1 és 2 besorolású mellényre). A kerékpáros viszont:
- nem dolgozik sem az úton, sem az út közelében, hanem KÖZLEKEDIK az úton, ahogyan mindenki más;
- ezzel a logikával a lovaskocsik hajtójára és a lassú járművek vezetőire is lehetne mellényt adni. sőt a motorkerékpárosokra is, hiszen ők se dobozva zárva hajtanak az utakon.

Őszintén szólva ha azt írták volna elő, hogy mindenki fényvisszaverő csíkokat köteles magára (bokájára, karjára, mellére, felszerelésére stb.) tekerni, illetve szigorúan büntetni fogják a lámpák hiányát, még tapsoltam is volna. Problémám a szélfogó dunsztosüveggel van; amit természetesen viselni fogok, mert nem tehetek mást; na de miért nem lehetett volna a rendelet kihirdetése előtt valamivel többet gondolkodni??
Előzmény: agytorzsy (478)
jsipos007 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 482
Köszönöm!
Előzmény: agytorzsy (475)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.03 0 0 481
Lényegtelen, hogy kerékpárút vagy sem, a törvény lakott területen kívül írja elő a mellény viselését. Ha ez a lakott területen kívüli rész történetesen kerékpárút, akkor is. Elvégre ott is illik látszani:)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.03 0 0 480
Úgy tudom, csak lakott területen kívül kötelező. De szerintem, ettől még nem lesz kevesebb az egyik faluból a másikba átkerekező félrészeg biciklis, akiken persze nem lesz ilyen mellény. (mint ahogy a biciklijük is teljesen kivilágítatlan) Az ilyen szabályokat - amik szerintem hasznosak - általában csak a normális, felelősségtudatos bicajosok tartják be, akikkel edig se volt semmi baj. A linkóci meg linkóci is marad. Sajnos.
Előzmény: zmagix (479)
zmagix Creative Commons License 2007.07.03 0 0 479
De csak lakott területen kívül kötelező a mellény, igaz?
Illetve ha kivül van kerékpárút független a közúttol, akkor mi a helyzet?
Előzmény: agytorzsy (478)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.03 0 0 478
Én csak az ósanban vettem 250 Ft-ért ilyen mellényt. Kicsire összehajtva ott tartom a hátizsákban, szerintem nemigen fogom elővenni, ugyanis nem szándékozom éjjel bicajozni az országúton. De ki tudja? Lehet, hogy egyszer még az úton ér a sötétedés. Tényleg hasznos. Múltkor jöttem hazafele sötétedés körül autóval és egy robogós csajon ilyen mellény volt. Már messziről virított a szürkületben. Tényleg vaksi autósnak kell lenni, hogy ne vegye észre.
Perillustris Creative Commons License 2007.07.03 0 0 477
Bocs.
Előzmény: Perillustris (476)
Perillustris Creative Commons License 2007.07.03 0 0 476
A sisak megmenti az életed!

http://kep.tar.hu/perillustris/50156684/16901968#2

http://kep.tar.hu/perillustris/50156684/16973935#2
Előzmény: Hooogy? (452)
agytorzsy Creative Commons License 2007.07.02 0 0 475
Most láttam a Decathlonban direkt kerékpárosoknak. Nem vizsgáltam meg tüzetesebben, de a Decathlonban az ilyen kiegészítők elég jók szoktak lenni.
Előzmény: jsipos007 (474)
jsipos007 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 474
Ha már szóba került: tudnátok ajánlani valami könnyen szellőző, remek páraáteresztésű, kényelmes láthatósági mellényt; amolyan igazi bringásbarát kivitelűt? Ha igen, ajánljátok kérem! (Fellelhetőséggel együtt! ;) )
Előzmény: authorvision (473)
authorvision Creative Commons License 2007.06.29 0 0 473

Először énis hülyén éreztem magam bukóban, de most már hozzászoktam..és valóban, egy luk a fejemen még hülyébben nézne ki..ha szerencsés az ember, ottmarad, de ha nyomorék marad.....

 

Mellény: azt vettem észre, h az itt tekerő németek szinte kivétel nélkül, éjjel-nappal-hóban-szélben-hőségben viselik...bár valszeg nem a 300Ft-os mellényeket..

agytorzsy Creative Commons License 2007.06.28 0 0 472
Én is ilyen sisakot kerestem, de mikor kerestem ,csak csiricsáré űrutazó sisakok voltak, amelyek sok bicajoson remekül mutatnak, de az nem én vagyok. Aztán találtam egy viszonylag pofás Bike Positive sisakot, ezüstszürkéset, diszkrét mintázattal 3800-ért. Meg vagyok vele elégedve, mert az ezüstös színe miatt jól veri vissza a hőt és a fényt, és a legnagyobb dögmelegben sem rohadt bele a fejem, ahhoz képest, hogy csak 11 lyuk van rajta, jó a szellőzése.
Egyik haverom azt mondta, ő azért nem vesz bukót, mert olyan hülyén néz ki. Erre azt feleltem, hogy egy szétnyílt koponya még hülyébben néz ki.:)))
Előzmény: Hooogy? (462)
multiplas Creative Commons License 2007.06.28 0 0 471
A legolcsóbb decathlonos sajátmárkás 3000 forintos is jó arra, hogy megvédje a fejed.
Azon túl már csak a brandet, a súlyt, fejreszabhatóságot, a szellőzést és a csinos festést fizeted meg.
Előzmény: sz (470)
sz Creative Commons License 2007.06.28 0 0 470
köszönöm!
a közelben lévő boltban trek sisakokat forgalmaznak, azok jók vagy sem?
Előzmény: kivi (465)
jsipos007 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 469
Köszönöm, tanulságos!
Előzmény: BONNIE (468)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.26 0 0 468
szoval a bringaut linkje: http://bringaut.hu/?q=node/737
Előzmény: BONNIE (467)
BONNIE Creative Commons License 2007.06.26 0 0 467
<a href="http://bringaut.hu/?q=node/737" target="_blank">a bringaut.hu-n</a> megtalalhato. a tablazatos resz taglalja a csikok elhelyezkedeset, lathato, h csak a kukascucc a jo, a pondorodo szalag, de meg a kantar is bakfitty :(
Előzmény: jsipos007 (466)
jsipos007 Creative Commons License 2007.06.26 0 0 466
Végiggondoltam az előírást, megnéztem a hivatkozott szabványt (MSZ EN 471:2003) és felmerült néhány kérdésem:

- Mint kerékpáros mindegy, hogy fluoreszkáló vagy fényvisszaverő öltözéket viselek? A szabvány mindkettőről szól...
- A szabvány Class 1, 2, 3 osztályokról szól (a fluoreszkáló/fényvisszaverő felület méretétől függően) - melyiket kell figyelembe venni kerékpárosként? Fluoreszkáló felületnél kétszeres, fényvisszaverő felületnél több, mint ötszörös a méretkülönbség - nem mindegy! (Valószínűsítem, hogy 1 vagy 2 osztályt.)
- A szabvány nem csak mellényre vonatkozik; a láthatóságot pl. nadrág is biztosíthatja - ezt a magyar jogszabályok is elfogadják? (Röhej, de az angol szabványt megtaláltam, a magyar előírást nem ...)
- A szabvány fényvisszaverő felületnél, Class 1 osztálynál minimum 0,1m2 felületet ír elő; minimum 5 cm széles csík(ok)ból. Ez gyakorlatilag kizárja a bokára csatolható csíkok alkalmazását - azokból még nem találtam 5 cm széleset (sajnos a Balesetmegelőzi Bizottság által osztogatott pöndörödő csíkom már mást boldogít; de úgy rémlik, az sem érte el az 5 cm szélességet)
- A fluoreszkáló anyagra vonatkozó Class 1 osztály 0,14 m2 minimális felületet ír elő, de minimum 0,4x0,4 m méretben; ez már 0,16 m2; azaz nagyobb, mint a minimálisan megkövetelt méret - elszámolták magukat a szabványalkotók! :-)
- Ha (tegyük fel) magamra rántok egy kukásmellényt, majd felveszek egy itatószatyrot (hátizsákot), amivel hátulról letakarom a mellényt; teljesítettem az előírásokat vagy sem?
- Hasonlóan: ha a hátizsák teljesíti a szabványban leírtakat, az ruházatnak számít?
- Ha a hátizsákra felvarrok egy 5 cm széles csíkot, és a bokámra (zoknira, mint öltözetre) szintén egy-egy 5 cm-es csíkot, teljesítettem az előírásokat?
- A szabvány nem feltétlenül a felsőtestre írja elő a láthatósági ruhadarab (egzaktan: high visibility clothing; azaz magas láthatóságú ruházat) viselését; a nadrágot is említi - ha a nadrágom "láthatósági" darab, teljesítettem az előírásokat; vagy feltétlenül mellényt kell viselnem? A gépjárművek fényszórói előbb a lábat világítják meg; és csak közelebb érve teríti be a fénycsóva a magasabban levő felsőtestet; azaz minél közelebb van a "láthatósági csík" a talajhoz, annál biztonságosabb.

Félreértés ne legyen, nem vagyok a magam ellensége; van sisakom, lámpám, villogóm; azokat életmentő felszerelésnek tartom; sőt most akarok pótvillogoókat is feltenni; de hasonlóan a többi mostanában bevezetett, kerékpárosokat érintő intézkedéshez, elég elhamarkodottnak tűnik ez is ... és szeretném elkerülni a hatósági macerát, magas labdákat.
kivi Creative Commons License 2007.06.25 0 0 465
Úgy tudom, továbbra sincs itthon hivatalos Bell forgalmazó. Időnként feltűnnek itt-ott sisakjaik, de a teljes palettát, de még felét sem lehet itthon kapni. Ellenben rengeteg más márka van: Cratoni, Uvex, Specialized, Giro, Mango, Abus, amik mind remek sisakokat gyártanak. Látogass el pár boltba, a sisak (és a cipő) az a két kiegészítő, amit csak személyes próba alapján lehet választani. A cipő még csak-csak elmegy a neten, ha tudod mekkora a lábad. A sisakon viszont annyira különbözőek, hogy ami nekem kényelmes, lehet hogy neked borzalmas lesz, és vice versa.
Előzmény: sz (464)
sz Creative Commons License 2007.06.25 0 0 464
ha már bell: tudsz budapesti lelőhelyet? metropolis vagy citi sisakot vennék, de nem tudom, hol. a weboldalukon sajna nincs magyar díler.

esetleg más gyártót és kategóriát tudsz mondani? köszönöm.
Előzmény: kivi (454)
bindera Creative Commons License 2007.06.19 0 0 463
én a helyedben inkább a feltűnő színű dolgokat venném,mert azt az autósok esetleg előbb észre veszik.
ha már a sisakod szürke lett vegyél fel rikító színű trikót.
Előzmény: Hooogy? (462)
Hooogy? Creative Commons License 2007.06.19 0 0 462

Íme:

sityak

 

 

(Kevéssé feltűnő színű - talán kevésbé röhejes rajtam - emellett "jól megy" a bringa színéhez... :))))))))))))

Előzmény: Hooogy? (461)
Hooogy? Creative Commons License 2007.06.19 0 0 461
Már van nekem is !!!
Előzmény: kivi (457)
adsr Creative Commons License 2007.06.11 0 0 460
És persze jön a szubjektív tényező, hogy kinek mi az este, meg a rossz látási viszonyok.
Előzmény: pROF (458)
sashimi Creative Commons License 2007.06.11 0 0 459
Vasarnap a Nagymarosrol indulo Kittenberger TT-n utott el egy auto egy sracot, aki nem allt meg egy stoptablanal. Nem volt rajta rendes sisak (csak nehany borpantbol allo ize), s a fejet verte be. Elvitte a mento. Mast nem tudok rola.
pROF Creative Commons License 2007.06.05 0 0 458
Csak a pontosság kedvéért: lakott területen kívül, este vagy rossz látási viszonyok között kötelező. A kettőnek együtt kell teljesülnie. Tehát nappal, jó látási viszonyok között nem kell lakott területen kívül sem.
Előzmény: stoki (453)
kivi Creative Commons License 2007.06.05 0 0 457
Igazából ezek nem abban különböznek, hogy az egyik megvéd, a másikban pedig meghalsz. A legolcsóbb sisak is megvédi a fejed, azon is megfelelnek azoknak a normáknak amiknek kell. Viszont a kényelem, a fejre illeszkedés, a szellőzés, az állíthatóság, a "szépség", a könnyűség mind olyan, ami simán feltolja a sisakok árát 10-15, de akár 35 ezer forintig is.

Azt válaszd, amelyik kényelmesebb és/vagy jobban tetszik.
Előzmény: Hooogy? (456)
Hooogy? Creative Commons License 2007.06.05 0 0 456

No és pl. a kettő közül melyik látszik hatékonyabbank ?

- ez

sisak1

 

 

 

 

 

 

vagy ez:

sisak2

 

 

 

- netán mindegy ?  Mondjuk talán a második (piros) kevésbé lenne röhejes rajtam ....

Előzmény: kivi (454)
kivi Creative Commons License 2007.06.05 0 0 455
A másik topicból ugrottam a linkre, és nem olvastam akkor még amit írtál. De úgy látom egyezik a véleményünk. :-)
Előzmény: stoki (453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!