Keresés

Részletes keresés

pacsirta69 Creative Commons License 2014.03.03 0 0 1146

Köszi, hogy szóltál!

Böry Creative Commons License 2014.03.02 0 0 1145
pacsirta69 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 1144

Nekem az az Orla Csíp nevű hölgyemény csípi a szememet: az tuti valaki más. Vagy nem.

Előzmény: zutty79 (1136)
NevemTeve Creative Commons License 2013.07.11 0 0 1143

Szerintem valami olyasmi lesz Luna eltűnése mögött, hogy ő úgy értette a 'bejáratnál találkozunk' részt, hogy a bejárat másik oldalán.

AYLNO-fan Creative Commons License 2013.07.10 0 0 1142

Én meg attól rettegek, hogy Piton és Harry szépen megkedveli, megszereti egymást, és mint apa és fia újra összejönnek...

... aztán Aspen fog egy vaslapátot, most Pitont vágja tarkón vele, és kezdődik minden előről.

Előzmény: NevemTeve (1141)
NevemTeve Creative Commons License 2013.07.09 0 0 1141

Hát, egyrészt ezek a hosszú várakozások kedvetlenítenek el, másrészt meg nem világos, hogy akar-e valahová eljutni a szerző, vagy amolyan Szabó-család féle soha-véget-nem-érő történetetté alakult-e át időközben a dolog. (Ja és még mindig ügyetlennek tartom, hogy Harrynek már apuka-féltékenysége van, miközben még egyáltalán nem érzi Snape-t az apukájának.)

AYLNO-fan Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1140

Szerintem is jobban tenné, ha 3-4 atomjó fejezettel lezárná az egészet.

_FK

Előzmény: Herika+ (1138)
AYLNO-fan Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1139

Légy pozitív:

Mennyivel (hányszor) rövidebb idő telt el a 40.-41. mint a 39.-40. fejezet között?!

Előzmény: Herika+ (1138)
Herika+ Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1138

Derekasan bevallom, számomra nem sok minden derült ki ebből a fejezetből. Egyedül talán Luna eltűnései érdekesek.

 

Csak több részletben voltam képes elolvasni, valahogy már nem kötött le annyira. Vagy csak én érzem egyre erőltetetebbnek? :(

AYLNO-fan Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1137

Hirtelen sürgős lett a 40. fejezet magyar fordítás bétázása.

Csinálom!

_FK

Előzmény: zutty79 (1136)
zutty79 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 1136

Lehet, hogy Luna Fox Mulder-el kavar Londonban? :D

Vagy lehet, hogy már karácsony óta el van rabolva és egy ál Luna hetyeg Harry-vel?

Ötletek?

Herika+ Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1135

Hmm... Szóval az a holnap az ma van :)
 AFLNO 41. fejezet - Faculty affair

Előzmény: Herika+ (1134)
Herika+ Creative Commons License 2013.07.04 0 0 1134

Aspen ígérete szerint holnap jön az új rész

Eruthalion Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1133

Szia! Hát igen. Ez a rész egy kicsit tényleg sántít... szerintem van még itt valami amiről le lesz rántva a lepel... már ha tényleg lesz valaha 41. fejezet... :(

Előzmény: pacsirta69 (1115)
whitequeen Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1132

Egyszerűen nem tudom elolvasni... Ennyi kihagyás után fogalmam sincs, hol tart a történet. Az ASLNO még körülbelül megvan, de azóta... Majd ha lesz indíttatásom újraolvasni az egész történetfolyamot, akkor eljutok eddig is...

Előzmény: Herika+ (1129)
NevemTeve Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1131

De legalább Draco emlékezett, hogy a szobor nem szobor, hanem holttest. Egyébként kicsit erőltetettnek/megalapozatlannak érzem ezt az apa-féltékenységet, vagy mit, ami Harrynek van... bár ezt már tavaly is írtam. Abban van némi igazság, hogy egy ilyen súlyosan abúzált gyerekből mint amilyen itt Severus, aligha válhat normális felnőtt szakértő segítség nélkül (illetve attól tartok, hogy valószínűleg azzal együtt sem)...

Off: néha olyan érzésem van, hogy a ff-szerzők között valami verseny van, hogy ki tud rémesebb gyerekkort kitalálni Snape-nek; az a minimum, hogy az anyja elhanyagolta, az apja meg eltiltotta a varázslástól... nyilván Jo tévedett, amikor azt mondatta Siriusszal, hogy S már elsősként képzett volt feketemágiából, meg amikor kiderül, hogy S bájitaltanból többet tudott, mint tankönyv írója)

pacsirta69 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1130

1. Rövid

2. Semmi nem derül ki a szoborral kapcsolatban

3. Esemény: semmi, lelkizés: sok. (Bár én azon minoritást képviselem, akik szeretik a lelkizős fejelzeteket).

4. 7 hónap várakozáshoz képest kicsit csalódás. Nagyjából két esős délután összehozható ez a fejezet.

+ 1: Hogy valami pozitivumot is írjak: talán a következő részig nem kell várni ennyit...

Előzmény: Herika+ (1129)
Herika+ Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1129

És már olvasható is. Kíváncsi vagyok, mit gondoltok róla. 

 

40. fejezet - Revelations

Előzmény: Lilyanjudyth (1128)
Lilyanjudyth Creative Commons License 2013.03.24 0 0 1128

Azt hittem, rosszul látok hajnalban, mikor jött az értesítés. XD (felébredtem rá, aztán visszaaludtam)

 

Chapter 40 fully written and sent off to the betas!

 

Hi everybody,Since it's been 7+ months since I last posted, I wanted to give you a special head's up in advance -- Chapter 40, "Revelations" has been fully written and was just sent off to my helpful beta team a few minutes ago. So there should BE a new chapter posted in the next few days.Since it's been forever, I wanted to give people time to go reread chapters if they need reminders to get back into the plot groove. In my humble opinion, rereading 39 would be really useful and perhaps even 38 and 39, but that's as may be.Anyway, sorry for the hiatus and here's hoping I can keep to a much better pace for the next bit,Aspen

 


http://aspenlight.livejournal.com/109771.html

CamelLate Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1127

Na megvolt a féléves várakozási idő, és semmi folytatás. Az utolsó frissítés a LJ-n:

 

Galliano is a sweet herbal liqueur made with vanilla, star anise, Mediterranean anise, ginger, citrus, juniper, musk yarrow, and lavender.

whitequeen Creative Commons License 2012.11.15 0 0 1126

Szerintem játsszunk Fejezzük be az AYLNO-t!-versenyt! Meta-fanfic! Hmmm? :)

Előzmény: NevemTeve (1125)
NevemTeve Creative Commons License 2012.11.15 0 0 1125

ROSSZ hír: az írja Aspen a LJ-n, hogy szinte egycsapásra sehol sem tart a következő fejezettel.

1204 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 1122

Na igen, főleg, hogy csak Draco bemnondása volt ez, hogy nincs másik portré. Azért egy gyerek, főleg ha bentlakásos iskolában él évek óta, nem sok mindent (sok mindent nem) tud a szüleiről. Amúgy meg, lehet, hogy csak valamelyik filmben láttam, vagy fanfic-ben olvastam, de nem volt arról szó, hogy a festményalakok át tudnak menni egyik képből a másikba?

 

Előzmény: NevemTeve (1121)
NevemTeve Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1121

Nyilván azt kellett volna, csak valaki tett rá egy cédulát, hogy 'Plot Device, kidobni tilos, kérjük gondatlanul tárolni.'

 

Előzmény: Törölt nick (1120)
NevemTeve Creative Commons License 2012.09.29 0 0 1119

Engem meg az bosszant, amikor a szerző nekiállni teóriázni, vagyis kánontól függetlenül hosszú, bonyolult és valószínűtlen módon megmagyarázni valamit (lásd még: 83-as számú pokémon). Ilyen volt legutóbb az a kaméleonos történet, korábban az, hogy Lupin be tud adni altatót Voldemortnak (de persze igazi mérget nem), hogy lehetséges valaki más helyett okklumentálni, hogy Voldemort azt hiszi, hogy Piton keze nem lehet véres...

1204 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1117

Na igen, ez bosszantott engem is, hogy addig oké, hogy művészi alkotásokba be tudnak lépni ezek az árnyékok, de hát az tulajdonképpen egy holttest, olyan, mintha pl megfagyott volna. Az meg nem olyan, mintha már nem is árnyék, hanem lélek lenne? Merthogy a lélek az, ami elvileg visszatérhet a testbe, de nem egy emlék, egy amolyan akril pendrive, nem? Szóval ez tényleg baki, persze lehet, hogy Aspennek lesz rá valami jó magyarázata, vagy csak a srácok túlozták el kicsit ebben a felpörgött állapotukban :).

Előzmény: NevemTeve (1116)
NevemTeve Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1116

Engem az a kavarás zavar, hogy átmehet-e a festményalak a szoborba? És mit tehet szoborként, például meglátogathatja Don Juant?

És ha nincs is semmilyen szobor, csak egy kővé vált holttest?

pacsirta69 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 1115

Nem, sajnos nincsen új fejezet... Viszont újraolvastam az utolsót, és rájöttem, hogy nagyon nem tetszik a következő rész: The image of Lucius was breathing hard, its eyes wild, but when it spoke it managed to remain surprisingly calm. "You don't know as much as you think, Draco." "About?" "Yourself." The portrait smiled, its expression settling into a kind of malicious glee that gave Harry chills. "But you will learn. And when you do, you'll know how very, very foolish you have been . . ." Lucius chuckled, his gaze reaching beyond Draco to settle on Harry.

Nekem ez nagyon fenyegetőnek tűnt. Mi derülhet ki Dracoról??? Hogy nem is Malfoy? Hogy a nagybácsi szerezte valahonnan, vagy az Emmelia nőszemély az anyja???

feketekavics Creative Commons License 2012.08.17 0 0 1114
NevemTeve Creative Commons License 2012.08.05 0 0 1113

Mondjuk az vitathatatlan és feltétlenül elismerésre méltó, hogy rengeteg munkát tett a történetbe, és nagyon sokszor őszinték, hihetők a karakterek és a konfliktusok. Máskor meg nem. Alapvetően ott látom a gondot, hogy eleve egy klisét akart megírni -- és ahol az események és karakterek logikus alakulása ütközött volna a klisével, ott az utóbbi győzőtt... És ott vannak azok a néha egészen vad magyarázatok, mint pl. a helyettes oklumencia meg az a kaméleonos történet...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!