Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 835

Nem kellene hazudoznod is. 184 ezret írtam és az valós volt és túl sok rá a szemtanú is. Másrészt nem csoport, hanem facebook oldal volt. Technikailag nagy a különbség.  Egyébként kisebb oldalaimon is végeztem memetikai teszteléseket és ott hiába volt csak néhány ezer tag, volt nagyon sok olyan mém, amelyekre viszont tényleg milliós eléréseket adott ki a facebook rendszere. ... de az elérés és a lájkolók száma két különböző dolog: Itt tehát 1 millió 156 ezer 275 elért embert írt ki a rendszer.

 

Előzmény: Fat old Sun (834)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.08.07 -1 3 834

Idáig nagyon is biztatóak a kapott visszajelzések, de ezt korai lenne még nyilvánossá tenni,

 

Ugyanaz a lázálom, mint a csoportjaid követőinek sokmilliós tömege. Teljesen belevakultál már a rögeszmédbe.

Előzmény: MemetikaTan (833)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 833

Tényleg és ezért vitatkoztak a Szeptikus Társaságbeli tagok hónapokat, több lépcsőben különféle kreácionista szervezetekkel és teszi ezt az elnökük a mai napon is egy mások hasonló szervezet képviselőjével????

 

Nem lényegesek már, mert már nem számítanak.

 

Az meg hogy Te személy szerint valamit nem tudsz megérteni és nem tudod fel sem fogni, azt személyes kétely érvelési hibának nevezi a logika tudománya.

 

Mert számos valódi tudós, köztük filozófusok, tudományfilozófusok, etológusok, biológusok, agykutatók, fizikusok, logikai szakemberek fel tudják fogni azt, amit te nem. Teljesen normális folyamat, hogy egy nemrég publikált munkán ( fél éve csak hivatalos könyv) egy darabig elmélkednek, tesztelik, figyelgetik, leellenőrzik maguk is. Idáig nagyon is biztatóak a kapott visszajelzések, de ezt korai lenne még nyilvánossá tenni, mint nekem, mind nekik. Pláne, hogy a társadalmi átalakulások felgyorsulása is igazol. Sőt a BigBang elmélet elbukását, memetikai alapon történő prognosztizációm is már fél siker. Az is befutóban.

Előzmény: Fat old Sun (832)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.08.07 -1 3 832

Rögeszmés ostobaságokon nincs mit cáfolni.

Attól, hogy te kinevezed tudománynak, még tőrölmetszett ostobaság marad.

Előzmény: ErkölcsTan (827)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 831

Több oka is van és az egyik némileg pszichológiai és szociológiai is.

 

Tömegnyomásnak is nevezik. ....Tehát valami akkor működik igazán, ha látja az illető, hogy mások is azt teszik. Inverzen is hasonlóan hat. Persze ez akkor van, ha a mémeket csak pszichológiai folyamatnak tekintjük elsődlegesen. (Kicsit gyakorlatiasan: Nevetségessé válik, amit komolyan vesz, sokan és egyre többen kinevetik, erre elhagyja a mémet, vagy kilöki az idegrendszere.)  Érdekes módon egy adott egyénnél is kisérleteztem, de nem hat sem a racionélis érvelés, sem a vankcina mém sem. Illetve kell egy igen nagy várakozási idő is és ez is nehézzé teszi.

 

Ha úgy tekintünk rájuk, hogy van valamiféle a biológiai vírusokhoz hasonló kimutatható verziójuk is, akár tárolt információ egységként is,  akkor teljesen más a helyzet. Ez utóbbi még nem bizonyított és lehet nem tudni lehet-e egyáltalán ilyen működési verzió is. Az egyéni gyógyítás is eredményes lehetne, ha ilyen téren előrelépés történne. Igen hasonlóan, mint a számítógépeknél, nem csak rendszerekből, de egy adott gépből is el lehetne távolítani az ártó, vagy csak élősködő vírust/mémet.

Előzmény: jogértelmező (830)
jogértelmező Creative Commons License 2021.08.07 0 0 830

Köszönöm válaszod.

 

" A vakcina mémek nem is nagyon működnek egyénileg, csak tömeghatásnál."

 

Ennek mi az oka?

Ha nem működnek, talán hipnózissal kellene gyógyítani. Bár az már szakembert igényel.

Előzmény: MemetikaTan (829)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 829

A felismerés után, tudati fegyelemmel. Tehát nem vakcina mémekkel.

A vakcina mémek nem is nagyon működnek egyénileg, csak tömeghatásnál.

Eleve a memetika nem is foglalkozik egyénnel, csak csoportos dolgokkal, csoportos és tömeges terjedéssel, fertőzéssel, immunizációval.

Előzmény: jogértelmező (828)
jogértelmező Creative Commons License 2021.08.07 0 0 828

Nem írtad meg kérésemre konkrétan, hogy miként immunizáltad magad.

Előzmény: MemetikaTan (820)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 827

Nos akkor meg kellene tudományos és logikus érveléssel cáfolni a Trükkös Mém, Túl Richard Dawkinson publikációmban leírt végkövetkeztetést és bizonyítást. Sajnos amit Te művelsz, tehát a személyeskedés, fikázás az csak egy érvelési hiba és áltudományos viselkedésmód.

 

Sajnos ezzel összefügg a másik mém amit részben elkaptam, majd kinőttem belőle. A TTT vagy Szeptikus Társaság mém. Nem csak én , hanem mások is bevették, hogy tudományosak lennének, pedig nem. A valóságban csak egy áltudományos lobbiszervezet. A mai napon is az új elnök egy áltudományos teológussal mutatkozik és emeli annak az ázsióját. Pedig ugyebár azt sem tudták megoldani, meg számos más kérdést sem. Vajon miért??? Nem is a megoldás a céljuk??? Pontosan.

Előzmény: Fat old Sun (826)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 826

Elég elolvasni a fórumokon azt a kényszeres ömlengést, amit művelsz a magad nagyszerűségét hirdetve.

 

Előzmény: MemetikaTan (825)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 825

Nem, de te minden jel szerint igen. Felesleges rugóznod a kitalált fikázó mémeteken, lepereg rólam.

 

Boldogkőit is megfertőztétek vele egyesek és amikor bebizonyítottam neki, hogy az adott dolog a szereplés és szelfi-fotómániái miatt rá illik inkább, hát  ... fel is hagyott az ateista apologetikájával és nem csak azért mert elolvasta a könyvem egy korai papírra nyomtatott verzióját.

Előzmény: Fat old Sun (824)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 824

Gyakran csodálod magad a tükörben is, ugye?

Előzmény: MemetikaTan (823)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 823

A publikációm olvasható kutatás céljára már a könyvtárakban is  - ami a legnagyobb emberi para-jelenséget oldotta meg tudományosan - és ezt senki sem tette meg előttem. Pszichés kötöttségei miatt eleve lehetetlennek vélte.  Tehát már híres vagyok és még híresebb leszek.  Csak másként és más úton. Jelenleg a háttérben olyan tudósok fogadják el a társaslgási egyeztetési felkérésemet, vagy eleve ők kezdeményeznek, akikről 20-25 éve csak ábrándoztam. Ja és nem Susan Blacmore memetikus ezek közt a lényeg .... hanem éppen az, hogy különböző tudományágak, különböző tudósai. Hazai és nemzetközi.

Előzmény: Fat old Sun (821)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 822

Ez azért ennyire kisarkítva nem igaz, azért sem mert ez csak hobim volt és mellette voltak igazgatói állásaim is.

Annyiban igaz csak, hogy kevésebb időt kellett volna csak foglalkozni vele.

.... de hozzáteszem előnye is volt ... mert ha nincs nem lenne meg a felismerésem, sem "Isten", sem memetika téren.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (821)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.08.07 -1 0 821

Röviden: hülyeségekre basztad el az életedet, amelyekre a kutya sem fog emlékezni.

Előzmény: MemetikaTan (820)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 820

Na jó, egyről beszámolok:

 

Közösségi média mém

 

Igaz jómagam már 1999 környékén erős fórumozó voltam, akkor is kutatási és adatgyűjtési céllal és azt még nem is nevezzük mai értelemben a közösségi média részének. Sőt részt is vettem a közösségi média valamiféle előfutárának számító helyeken is, mint például az egykori virtus(pont) hu ... Először kísérletezés képpen, az fb volt egy 184 ezres Filozófiai Iskolám is egy sráccal közösen .... és sok minden más .... igen igyekeztem, láttam a közösségi média hibáit, az ábrándot, amit ad .... de akkor is túl sok időmet csesztem el ott. Még úgy is, hogy számos oldalon kb egy tucatnyi segítőm volt és főként ők dolgoztak, én csak irányítottam őket. Bekapott az így előrébb lehet jutni mém. Kellett némi idő amíg fokozatosan le tudtam jönni erről a mémről/kábszerről.  Végre megírtam a könyvem, ami kb 20 évig húzódott.- Ami itt van fórumozás, az teljesen más .... ez nem veszélyes annyira.

Előzmény: jogértelmező (817)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 819

túlsó irányzatok = túlzó irányzatok

Előzmény: MemetikaTan (818)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 818

Nem lenne jó, ha erről írogatnék, mert egyesek rám próbáltak aggatni egy valótlan lejárató mémet és az ha saját magammal kapcsolatos összefüggések feltárásáról írnék, azzal megerősíteném és nem gyengíteném ezt.

 

Így is túl sokat szerepelek ebben a topikban, de arról tényleg nem tehetek, hogy a "kulturális gének a mémek" meg "minden emberi gondolat mém" túlsó irányzatok lehanyatlottak, viszont a belső idegrendszeri vírus/mém (károkozó, élősködő) irányzat úgy néz ki áttörést hoz  és fog hozni.

 

Erősen gondolkozom és már írtam is néhány oldalt egy általános tervezett memetikai könyvhöz.

 

 

Mert talán már itt is leírtam, de a mostani könyvem, az másként indult.

 

"Isten a legnagyobb para-jelenség, fejtsük csak meg"

 

Megfejtettem, de a memetika elhanyagolt egyik ágacskájában meg sokkal több is van a tudományból, mint gondoltam volna.

Előzmény: jogértelmező (817)
jogértelmező Creative Commons License 2021.08.07 0 0 817

Miféle mémet nyeltél, és hogyan immunizáltad magad?

Előzmény: MemetikaTan (816)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.07 0 0 816

Egy gondolat és felismerés:

 

... Másrészt jómagamnak van egy természetes immunitása a mémekkel szemben, de az messze nem teljes.

Tehát tesztelem magamat is és bizony én is bekapok néha mémeket, de legalább felismerem, detektálom és ártalmatlanítom magamban is.

Viszont addig, ameddig nem ismerem fel és ártalmatlanítom, bizonyos ideig magam is "zombi" állapotában vagyok.

MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.03 0 0 815

Memetika mint össze-esküvés elmélet?

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=159001456&t=9248075

 

Ja és nem tiltakozom ellene, de a memetikát is fel lehet fogni és tálalni is, mint össze-esküvés elméletet.

Sok olyan szála van, ami totál annak is hat nekem is: (nem én állítom, mások, én vitatom)

 

- Az elménk nem más, mint mémek összessége.

- Nem az embereknek vannak gondolatai, hanem a gondolatoknak emberei.

- Aki a mémeket irányítja, az irányítja az univerzumot.

- Az ember csak mémek által vezérelt zombi.

 

stb

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.31 0 0 814

A memetikát többek közt ilyen dolgok miatt sem lehet már sutba vágni.

Bele került a közéletbe, köztudatba ... és kitörölhetetlenül.

A tudományos beillesztésén még vannak teendők, de az meg most már csak némi idő kérdése.

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.30 0 0 813

Érdekes a fordítója is: Gregus Ferenc, aki többek közt gyerek korom egyik kedvenc könyvét is írta: Eleven találmányok.

 

Előzmény: ErkölcsTan (812)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.29 0 0 812

Ma kaptam kézhez:

 

Előzmény: ErkölcsTan (807)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.29 0 0 811

Kicsit sok volt ma bennem a kilméter. Reggel 7-től esete 19: 30 vezettem egyszer 1,5 órás szünettel.

 

C.G. Young helyesen Carl Gustav Jung

Előzmény: ErkölcsTan (810)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.29 0 0 810

Igen az és a foglakozás nem gond, hiszen ufókkal Almár Iván Csillagász is foglalkozik vagy foglalkozott ha még él. Meg C.G Yung pszichiáter is, meg nagyon sok más nagy kaliberű tudós, meg az Amerikai kormány és a Nasa is.

 

 Nemzetközi para .... kutatóhelyek

  • Duke -Institute for Parapsycholog, Durham, Észak-Karolina, Buchanan Boulevard 402. Itt dolgozott J. B. Rhine, az amerikai parapszichológia megalapítója.
  • Princeton – LAB, teljes nevén Psychophysical Research Laboratories, 301 College Road East, Princeton, N. J. 08540
  • stb a világ számos pontján és egyetemén

1969-ben az amerikai parapszichológusok szakmai egyesületét – Parapsychological Association – felvették az amerikai tudományos társaságok szövetségébeAmerican Association for the Advancement of Science (AAAS)[1] –, amely az egyik legjelentősebb esemény a parapszichológia kb. ötvenéves történetében.

Előzmény: jogértelmező (808)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.07.29 -1 1 809

a teljes memetikát a vele régebben foglalkozók kiábrándultsága jellemzi.

 

Nyilván, elég sokan már a gyógyulás útjára léptek közülük, de bozótharcosok még vannak.

Előzmény: ErkölcsTan (806)
jogértelmező Creative Commons License 2021.07.29 0 1 808

Parapszichológiával és ufókkal is foglalkozik. Tehát nagy tudós lehet.

Előzmény: ErkölcsTan (807)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.29 0 0 807

Susan Blackmoretól nyertem ajándékba még egy dedikált könyvet.

 

Most a Mémgépezet magyar nyelvű saját példányából küld nekem egyet.

 

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.07.28 0 0 806

Egyébként nagyon örülnék, ha itt a topikban megjelennének és hozzáírnának olyanok is, akik a memetika általános, vagy jellemzően a külső területével foglalkoznak. Sok ilyen műhely és személy van hazánkban. .... de mint sokan és én is írtam a teljes memetikát a vele régebben foglalkozók kiábrándultsága jellemzi. Nem csak hazánkban, hanem világszinten.

Előzmény: jogértelmező (804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!