Keresés

Részletes keresés

Pearleni Creative Commons License 2015.12.09 0 0 103

huhu!
triumvirátust emlegetnék, csak azok férfiakból állnak :P :)

hxgn5u Creative Commons License 2015.12.05 0 0 102

Hali! INTJ nő vagyok én is...fel kéne éleszteni a topikot :)

verbaa Creative Commons License 2015.11.30 0 0 101

Intp lány esetleg? :) 

Előzmény: Pearleni (100)
Pearleni Creative Commons License 2015.10.29 0 0 100

Van-e itten még valaki?

INTJ lánynak különösen örülnék (talán megnyugodnék, mert így valami furcsa, evolúciós mellékterméknek érzem magam)! 

Schumix13 Creative Commons License 2015.09.26 0 0 99

Még akadnak. :D

Interstellar Creative Commons License 2015.09.06 0 1 98

Eltelt két év, van még INTJ itt errefelé, vagy mindenki baby on board felirattal tol le suzuki autókat az út szélére? :D

Előzmény: Abmira (97)
Abmira Creative Commons License 2013.03.06 0 0 97

De minek is jövök én ide ahol a madár se jár???

Érthetetlen........

Tudjátok mit akkor bejövök a sáros csizmámmal és felteszem a lábam az asztalra. Sőt alátét se fogok használni, ha iszok valmit. :P /muhaha/


Hahóóóóóó !!! *torka szakadtából kiált*

Abmira Creative Commons License 2013.03.06 0 0 96

Ez így nem lesz jó gyerekek!
Ha senki sem dugja ide a képét, akkor ki fog velem beszélgetni?????

 

*csalódottan elkullog* 

Abmira Creative Commons License 2013.03.05 0 0 95

Látom eléggé kihalt ez a topik.

Jhaj nem jó ez, nem, nem .........

 

Na de majd én :D 

 

Bemutatkozásul csak annyit, hogy én is az INTJk táborát gyarapítom. *büszkeséggel telve kihúzza magát*

 

Minap felvetődött bennem a kósza gondolat, hogy mi lenne ha valaki csinálna egy oldalt csak nekünk INTJknek. Szóval - jelentkezők híján- magamra vállaltam ezt a becses feladatot, hogy megalapítsam ez első Magyar INTJ oldalt.  Majfd nézzetek be ha lesz időtök INTJ társak :D   

http://www.magyar-intj-kozosseg.blogspot.hu/

 

/Aztán írni a chatre vagy valami,... najó legalább csak egy strigulát :D / 

t01bhrob Creative Commons License 2007.12.10 0 0 94
"So if after all this you are still not sure whether you are INTj or INTp, maybe you are neither... "

A vége alapján még az is lehet, hogy egyik sem vagyok :)
Egyébként kössz a linkeket! Még biztos visszanézek ide, de nem tudom mikor, mert mostanában elég zsúfolt a programom.
Előzmény: pint (93)
pint Creative Commons License 2007.12.10 0 0 93
ez akkor MBTI, ugye? az kicsit más, ettől még szocionikában lehetsz INTj vagy INTp is.

itt van két leírás angolul

http://www.socionics.com/prof/intj.htm
http://www.socionics.com/prof/intp.htm

valamint magyarul

http://www.socioniko.net/hu/1.1.types/index-type.html
http://www.socioniko.net/hu/1.1.types/index-type.html

de ez utóbbiak szerintem elég gyengék, az fenti angol jobb.

valamint olvasd el ezeket is, mert a j-p könnyen keverhető

http://www.socionics.com/articles/phenomenon.html
http://www.socionics.com/articles/intjorintp.htm

utóbbi pont rólunk szól, állat nem? híresek lettünk.

ha bajod van a fordítással, szólj
Előzmény: t01bhrob (92)
t01bhrob Creative Commons License 2007.12.10 0 0 92
Eddig egy tesztet töltöttem ki. A HUMANMETRICS szerint INTP vagyok, bár sem az angoltudásomban, sem az eredményben nem vagyok biztos :)
pint Creative Commons License 2007.06.15 0 0 91
ez a topik még mindig a szocionikáról szólna, nem az mbtiről. de mivel nem ír ide senki, végül is mindegy.
Előzmény: melancholeric (90)
melancholeric Creative Commons License 2007.06.15 0 0 90
pint Creative Commons License 2007.04.09 0 0 89
már csak azt kéne tudni, hogy nagy vagy kis j-vel
Előzmény: tzatziki (88)
tzatziki Creative Commons License 2007.04.09 0 0 88
Oke-oke, 1% ide vagy oda, evente egy ember azert meg ezt is alulmulja. Ennek ellenere, ha meg olvassa vki ezt a topicot, jelentem, legjobb tudomasom szerint INTJ vagyok.
pint Creative Commons License 2006.03.01 0 0 87
annyit ismét kénytelen vagyok kötözködésmentesen ide írni, hogy mi különböző 1%-ot képviselünk. te csak átugrottál ide meginni egy pohár sört/bort vagy amit találsz.

tehát helyesbítve hogy ne legyünk egykék, legalább két polgártársnak kell még beesni az ajtón :)
Előzmény: klausjürgen (86)
klausjürgen Creative Commons License 2006.03.01 0 0 86

Dehogy akarok veszekedni!

 

A kiersey.com szerint a kettő max 1-1% - ot tesz ki az össznépességre vetítve. Gyanítom, hogy még elleszünk így egy darabig. Bár remélem azért idetéved több sorstárs...

 

Na mennem kell, szabadnapos vagyok, kell a friss levegő...

 

 

Üdv

Előzmény: pint (85)
pint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 85
veszekedni akarsz? azt nem illik vendéggel. persze kit érdekel az illem ugye.

azt olvastam valahol, hogy a teljes népességben az INTj (INTP) aránya pár százalék csak. várhatok, mire ide vetődik olyan. az INTp (INTJ) arány mennyi? nemtod?
Előzmény: klausjürgen (84)
klausjürgen Creative Commons License 2006.02.28 0 0 84

Na, akkor ebben megegyezhetünk :)))

 

A ki-kivel része elég gáz, ilyeneket a Blikkben olvashat az ember, engem olyan típusokkal hozott össze, akikkel zéró esélye lenne a kapcsolatnak.

 

Az utóbbi hszom óta alaposabban megnéztem a socionics oldalt, és tartalmat tekintve részletesebb és igényesebb, mint jó pár, amit korábban néztem. Azért 1-2 dolog szúrta a szemem, de tény, hogy jobban el lehet merülni a témában.

 

Most viszont, hogy ilyen nagy az egyetértés, nincsen témánk. Dobj föl vmit, amit megtámadhatok hahaha

Előzmény: pint (83)
pint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 83
ki mivel kezdi ugye. szerintem nem bonyolultabb. engem pont a másik bosszantott fel, mivel ezt a socionics dolgot már felfogtam, erre kezdik bonyolítani az életemet, és ráadásul a "kivel jön jól ki" rovatban olyan hülyeségeket írnak, hogy az már baj.

a socionics-ban a kinézet a hülyeség. a jó meg a típusok közötti kapcsolat elemzése.
Előzmény: klausjürgen (82)
klausjürgen Creative Commons License 2006.02.28 0 0 82

Csapd le csacsi, kedvenc magyar filmem, a Tanú mellett...

 

Én először a Kiersey és a jungi MBTI oldalakat néztem végig, utána néztem meg a socionics oldalát. Ami mindenhol máshol egyezményesen INTJ, az a socionicsnál INTp. Persze kell a keverés, a nélkül nem élet az élet, nehogy a közönséges halandó könnyen eligazodjon. Mindegy, ez egy dolog, de itt van pl. ez:

 

'INTps often have a characteristic round-shouldered posture. Their necks are often not as well proportioned as other types and their heads seem to strain forwards.'

 

Én speciel magas és szögletes vagyok, széles vállakkal, a nyakam jól fejlett, a tartásommal semmi baj. Ha ilyesmit látok, azonnal gyanakodni kezdek. De egy szónak is száz a vége, egyszerűen kilóg a többi ilyen oldal közül, és feleslegesen bonyolít, ami számomra idegesítő (már föl is húztam magam) :)

 

Visszatérve a Csapd le csacsira, nekem nagyon fekszik az a fajta humor, meg az apró részletek, amin visítva röhög az ember. Gondoltam, akkor talán más INTJ / INTp - nek is.

Előzmény: pint (81)
pint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 81
nem látom, hogy zavaros lenne, mivelhogy egyszerű :) még kölön cikk is van róla, ami ellentmond annak, hogy egyszerű lenne. hm. mindegy.

na akkor én azt mondom hogy te INTp vagy, más néven INTJ és most már akkor sikerült elüldözni minden érdeklődőt :)

csapd le csacsi: láttam én azt, jó régen. mi van vele?
Előzmény: klausjürgen (80)
klausjürgen Creative Commons License 2006.02.28 0 0 80

A Socionics típusaival kapcs. nem foglalnék állást, nekem elég zavaros, vannak sokkal jobb oldalak és leírások. Én inkább az üzleti-megoldós vonalba sorolnám magam, bár mérnöki szakra jelentkeztem. Valahol a kettő keveréke. Kockafejű tudós semmiképp, ahhoz én túlságosan is szeretek jól öltözni (néha sikerül) :)

 

És te? Ha jól láttam lejjebb, vegyészmérnök / programozó vagy.

 

Láttad a 'Csapd le csacsi!' c. filmet?

Előzmény: pint (79)
pint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 79
ha elolvasod amit alant NightDragon mester írt, akkor láthatod, hogy van némi konfúzus a J/P betűk körül. én csak a socionics rendszert ismerem többé kevésbé.

a kérdés: te inkább mérnök-tudós-kockafej típus, vagy üzleti-elintézem-megoldom típus?

nekem az a tippem, hogy te inkább INTp lehetsz a socionics szerint.
Előzmény: klausjürgen (78)
klausjürgen Creative Commons License 2006.02.28 0 0 78

A Keirsey - rendszer iNTj - nek hozza, a jungi INTJ-t ír. Sztem ugyanaz. Mastermind. Hogy mit magyarázott meg? Például azt, hogy miért éreztem magam mindig különcnek, másnak, idegennek. Régebben ezért magamat okoltam, azt hittem, bennem van a hiba, pedig így születtem. Viszont elég jó technikákat fejlesztettem ki, hogy elrejtsem a furcsaságomat, néha még extrovertáltnak is tűnhetek. Persze, többször a fejemhez vágták (jellemzően nők), hogy olyan vagyok, mint egy fa : nincsenek érzelmeim (ami nem igaz: tudok aggresszív lenni hahaha). Szóval a maszk nem mindig működik...

 

Te viszont nem tűnsz tipikus INTJ-nek, a stílusod alapján.

 

PS.

 

Ki nem állhatom a rendetlenséget....

Előzmény: pint (77)
pint Creative Commons License 2006.02.28 0 0 77
üdvözöllek itt nálam, a rendetlenség akkor remélem téged nem zavar. kérdés: melyik rendszerben vagy INTj? más szóval kisj vagy nagyj? második kérdés: pl mit magyarázott meg?
Előzmény: klausjürgen (76)
klausjürgen Creative Commons License 2006.02.28 0 0 76

 

Megcsináltam több angol + 1 magyar tesztet, átböngésztem az összes típust, de már biztos, hogy INTJ vagyok. Sok dolgot megmagyarázott...

pint Creative Commons License 2006.02.20 0 0 75
itt meg csak a csend hallatszik
NightDragon Creative Commons License 2006.01.19 0 0 74
Szerintem egyszerűen nem eladható annyira. Akik meg ezzel foglalkoznak, és tanácsokat adnak az MBTI alapján, azok meg nem fogják ingyen közzétenni a tudásukat. Ennek ellenére talán most elindult valami. Fél éve még egyáltalán nem volt magyar anyag, mostanában pedig akad azért néhány cikk!
Előzmény: pint (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!