Keresés

Részletes keresés

raffey Creative Commons License 2013.01.23 0 0 3552

ex-brigadier-chef Paul Morgan (ex-1.REC ) és Yann " Danny " Desjeaux (ex-1.RPIMA )

 

A brit a megtámadott buszt kísérte ,megpróbálta felvenni a harcot de nem sok esélye volt ,lelőtték . A REC -el járt az első Öböl -háborúban 1991-ben . A francia-baszk Danny pedig éttermet vezetett Baszkföldön, ahonnan időnként eljárt egy-egy afrikai turnéra mint security adviser .Őt túszul ejtették,majd robbanószert erősítettek rá és később felrobbantották ,ahogy több európai munkatársát is tették.

Mindketten a brit Stirling alkalmazottai voltak .

RIP

 

Előzmény: mabelle (3543)
mabelle Creative Commons License 2013.01.22 0 0 3551

nezelodni kellene face-n, pici networking hidd el nem art:PP

Előzmény: gencsydani (3549)
mabelle Creative Commons License 2013.01.22 0 0 3550

ez egy komplikalt ugy :)

Előzmény: gencsydani (3549)
gencsydani Creative Commons License 2013.01.22 0 0 3549

Hmmm...hova is lehet a CV-ket küldeni?:)

Előzmény: mabelle (3548)
mabelle Creative Commons License 2013.01.21 0 0 3548
raffey Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3547

CNE Patrice Rebout (ex 8.RPIMA 1.CIE ,DGSE)

Előzmény: raffey (3538)
_Makara_ Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3546

LA MORTE

Siria: ucciso Yves Debay, cronista di guerra belga Il giornalista era un ex soldato. Aveva fondato la rivista Assault.

Il corpo di Yves Debay, giornalista belga ucciso in Siria.

 

Un altro giornalista ucciso in Siria, vittima collaterale dei combattimenti tra ribelli ed esercito governativo (guarda il video).
A dare la notizia della morte del belga Yves Debay è stato il sito della tivù al Arabiya, che ha riportato un annuncio del Centro d'informazione di Aleppo.
EX SOLDATO. Soldato di professione, Debay lasciò l'esercito nel 1985 per dedicarsi al giornalismo, scrivendo per Raids e poi fondando Assault.

Venerdì, 18 Gennaio 2013


TAG: siria ucciso giornalista belga - yves debay ucciso siria

...............................................................................................

raffey Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3545

nem is akartam analógiát vonni ,nyilván más a szitu . csak arra gondoltam,szerintem például Denard Jemenben anno hasonló háttérrel volt ( persze ez csak tipp ,laikus logika:) mielőtt önállósította magát .

a horvátról olvastam sokat,követtem a pert is, és a védői például elég komolyan belemásztak a francia szálba.konkrét nevekkel,eseményekkel igyekeztek bizonyítani -pontosabban nem ők,az ügyvédek a perben, hanem a nyilván általuk támogatott médiafelületek megfelelő emberei-hogy a két nagy francia politikai erő közti, 80-as évekbeli leszámolósdinak egyfajta kifutása volt az,ami később kihatott az elítélésére is. mondjuk úgyy,hogy szerintük a francia baloldal,konkrét politikusok nem felejtették el neki,hogy a másik oldal ellenük elkövetett dolgainak aktív szereplője volt .még ha akkoriban nyilván csak végrehajtói szinten is.

Előzmény: mabelle (3543)
raffey Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3544

RIP

Előzmény: mabelle (3540)
mabelle Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3543

az lehet :)

 

picit mas 

Yann Desjeux, o volt a bp algeriai platform a biztonsagi managere, (ot magat is tuszul ejtettek.) hat ideje szakmat cserelni

 

a horvattal mai napig nem vagyok biztos, az az igazsag hogy nem is foglalkoztam vele annyit, de engem az a "francia kapcsolat" még nem gyozott meg

 

a dgse szomaliairol jok az infoid, csak ugye o "hivatalosan" is még aktiv ugynok volt, 

Előzmény: raffey (3542)
raffey Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3542

igen,tudom...de nem volt más amivel életben lehetett volna tartani a topikot.és nem is légiósok,oda se " fért be " ,és azért csak Afrika..meg fehér katonák..:)))

de ha már itt tartunk..a szomáliai túsz, akinek a neve is álnév volt,ugyan nyilván a franciák megbízásából volt ott és csinálta amit , de valami hasonló kapcsolatból indult anno Denard karrierje is,nem?

és ha már franciák..a légióba belépett horvát,aki később Latin-Amerikában ügyködött még ha francia hárombetűs( vagy több:) háttérrel is,a tudható infók szerint mégis csak privát cég embereként volt ott,az én fogalmaim szerint belefér a vadludakba:)

kompromisszumos alapon ha az ilyen tipusú képeket,híreket ide tesszük,picit élő lehet ez a topik is.

Előzmény: mabelle (3540)
_Makara_ Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3541

fura egy kép

az a szedet-vedett ruházatban egy elit francia katona lenne??.....hát nem hiszem

Előzmény: raffey (3538)
mabelle Creative Commons License 2013.01.18 0 0 3540

ok raffey, de ezek nem vadludak :). 

 

 

ON

Yves Debay meghalt ma reggel Sziriaban

Előzmény: raffey (3539)
raffey Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3539

Operation Serval , Mali 2013.

Abidjanból a 1.RHP, 1.RPIMA (3.cie?) és 17.RGP egységei megérkeztek Maliba ,Diabali és Ségou körzetébe.

 

 

 

raffey Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3538

A szomáliaiak közzétettek három fotót a pár nappal ezelőtti francia akció elesett francia katonájáról .

Az ő nyilatkozatukban az elesett katona a kommandó parancsnokaként szerepel,aki állításuk szerint súlyos sebekkel került a kezeik közé,az ő embereik megpróbálták ellátni de a katona belehalt a sérüléseibe. Azt még nem döntötték el,hogy kiadják e a holttestet a franciáknak.

Három képet publikáltak twitteren,egyet az elesett katonáról körülötte a felszerelésével, a második csak a felszereléseket mutatja, a harmadik pedig a katona nyakláncát mutatja, ami egy kereszt...

szerintem ez utóbbi a legszemetebb része a publikálásnak,elég nehéz elhinni,hogy egy dgse kommandós ezüst kereszttel a nyakában indul titkos szomáliai bevetésre..

A fotókat a legtöbb francia lap nem hozta le, de van amelyik igen. Én onnan vettem a képeket, de nem szeretnék kegyeletsértő lenni,ezért ha bárkit zavar,a moderátorokkal levetetem.

Bár azt hiszem,ez sajnálatos része ennek a munkának és szerepeltek már hasonló képek ebben a topikban.

Az ilyen jellegű propagandát undorítónak találom,és mégegyszer ,nem szenzációhajhászás vezet,csupán naprakész infot posztolok egy témában érintett topikra..

raffey Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3537
Chris_007 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 3536

Ez nem az a belga cég lesz, ahol egy magyar srác felvételiztet?

Amúgy most nagyon megindult a maritime ahogy látom. Izrael, Quatar sok helyre keresnek embert, persze megfelelő képesítéssel :)

Előzmény: Tokár Zs. (3533)
Chris_007 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 3535
Picit megkésve, armorerben, konkrétan fegyveres ört kerestek objektum védelemhez, m4 carbine operator képesítés és a többi, amennyiben nem az amcsi seregböl jött volna az illetö és dod license sem kellett hozzá
Előzmény: mabelle (3531)
mabelle Creative Commons License 2012.12.01 0 0 3534

hat igy hirtelen gugli nelkul nekem nem remlik semmi:)

Előzmény: Tokár Zs. (3533)
Tokár Zs. Creative Commons License 2012.11.19 0 0 3533

Üdv!

Hú de meg van halva ez a topic.

Tudd valaki valamit az APRODEX nevű belga cégről?

 

mabelle Creative Commons License 2012.10.26 0 0 3532

ha mar marsec a téma

 

www.isn.eu.com/en/training/current-dates/

 

az ára erős közepes, de ha jól teljesít az ember felbeszik es egy honap alatt siman visszajön

mabelle Creative Commons License 2012.09.08 0 0 3531

reg jartam erre, de latom ugy sem maradtam le sokmindenrol, viszont ez az armorer melo engem is erdekelne, (vagyis nem szemelyesen engem csak hogy megis mi lehet a munkakori leirasa?)

örvezír Creative Commons License 2012.09.06 0 0 3530
Előzmény: Chris_007 (3528)
gencsydani Creative Commons License 2012.09.04 0 0 3529

Erről az armorer témáról tudsz esetleg bővebbet írni privátban?

Előzmény: Chris_007 (3528)
Chris_007 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 3528

Nehogy már elsüllyedjen ez a topic az érdektelenségben.

 

Mindegyik Szíriában elrabolt magyar rendőr volt

Csak egyikük volt kutyakiképző. A TEK szerint nincs összefüggés a korábbi emberrablással. Tovább »

forrás: Index.hu

 

talán már fél éve is van annak, hogy kutyakiképzőket keresett egy nyugati cég a közel keletre. elméletileg most is keresnek, illetve armorer munkakörbe eaebe

Chris_007 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 3527

pontosítva a dolgot isps sso kellene, de ami elfogadható képzést találtam, az anglia. Esetleg horvát, szlovén, lengyel lehetőséget nem tudtok?

Chris_007 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 3526

Szomorúan látom, hogy az egyik kedvenc topicom haldoklik.

Amúgy a most elrabolt magyar rendőrökről lehet valamit tudni?

A másik kérdésem a nagyérdemű felé az, hogy tudtok e valami közeli céget amelyik maritime sec-el foglalkozik, jobban mondva inkább képzéssel? Illetve milyen reális lehetőségek vannak?

raffey Creative Commons License 2012.06.06 0 0 3525

Tripoliban egy katonai bíróság egy oroszt életfogytiglanra, 19 ukránt, három fehéroroszt és egy oroszt pedig 10 év börtönre és kényszermunkára ítélt mert állítólag Kadhafi erőit támogatták a polgárháború alatt . Minden érintett ország tiltakozott az ítélet ellen.

 

 

A kelet-európai diplomaták álláspontja az, hogy a férfiak egy libiai-orosz olajvállalatnak dolgoztak és a harcok kitörésekor Kadhafi erői kényszeritették őket , hogy föld-levegő rakéták telepítésében segédkezzenek . A telepített (?) kilövőállásokról soha nem löttek és nem irányozták sem Nato gépek, sem nyugat-európai célpontok felé . A férfiak koruknál fogva sem alkalmasak fegyveres szolgálatra és ártatlanok, szól az ukrán,orosz,belarusz egyhangú vélemény.

A líbiaiak ezzel szemben Kadhafi kelet-európai zsoldosairól beszél, akiket először sniperként "azonosítottak ", majd később a rakéták kezelésében résztvett ex-katonákként minősítenek .

raffey Creative Commons License 2011.10.27 0 0 3524

csak úgy..

 

belic Creative Commons License 2011.06.04 0 0 3523

Szia,

 

Koszi a valaszt, az elobb meg is vettem, ez mar a bovitett (2008-as) kiadas forditasa.

 

Bel

Előzmény: mabelle (3519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!