Keresés

Részletes keresés

wainnalahulahafizun Creative Commons License 2005.11.22 0 0 168

Valóban: az iszlám a béke vallása. A neve is ezt jelenti. Iszlám arabul a szalam béke szóból szárnmazik, s békés elfogadást jelent.

Gondolom a következő Korán-idézetre utaltál: "És bizony, ha egy az istenkáromlók közül menedéket kér nálad, adj neki menedéket, amíg meg nem hallja Isten szavát, utána juttasd biztonságos helyre. Hiszen olyan népből származik, mely nem bír tudással." (Korán, A bűnbánat című 9. szúra, 6. ája)

Nyilván békés lehet az a vallás, amely arra tanít, hogy legnagyobb ellenséged, még az istenkáromlót is védd és juttasd biztonságos helyre.

Előzmény: ejropalepke (131)
PuPu Creative Commons License 2005.11.21 0 0 167

Ne kínlódj.

Én tudom, hogy miről beszélek, te meg az eszmét akarod itten hirdetni, Jumurdzsák...

:O))))

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 166
Oké, nagggyon meggyőző volt a válaszod, csótányPaPa... :-)))))))))))))) gondolom amikor kihajigáltak a fejedre estél, ezért beszélsz ilyen szánalmas butaságokat... de legalább elismered, hogy nem tudod, miről beszélsz :-)))
Előzmény: PuPu (165)
PuPu Creative Commons License 2005.11.21 0 0 165

gyönyörű gyerek vagy...Teszteld le őket, - hajolj le egy arab gőzfürdőben a szappanért. Ha utána meglincselik az új vőlegényed, neked van igazad, ha nem, akkor nekem...

A nickemmel meg ne nagyon poénkoggyál, mert hasonlóért engem már kihajigáltak innen egy-két hétre, - persze én baloldali vagyok...

Tőlem egyébként olyan szelet szagolsz, amilyet akarsz, - ha elfogytak az ötleteid, szóljál, bogárkám...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (164)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.21 0 0 164

Szia PoPó!

 

Nagy érdeklődéssel várom ÉRVEIDET az iszlám homoszexualitás iránti toleranciájával kapcsolatban. Például érvelhetnél azzal, hogy egyetlen muzulmán országban sem fenyegetik halálbüntetéssel, nem igaz, kedves kis PoPó?... :-)))

 

Szerintem maradj meg a cigányjogvédésnél, azt a szelet már megszoktuk a bolond lukadból... az iszlámról viszont lila fingod sincs...

Előzmény: PuPu (146)
lcoder Creative Commons License 2005.11.21 0 0 163
Újkeletûnek épp nem újkeletû, de régebben ennek vallási okai voltak, és ami azt illeti hasonló okokból akkortájt mindenki hajkurászott mindenkit európában, lásd Pl. protestáns ülödzések.
Előzmény: ejropalepke (161)
lcoder Creative Commons License 2005.11.21 0 0 162
Ma magyarországon nem nagyon van komolyabb antiszemitizmus. Csirkepistáék igencsak a pálya szélérõl kiabálnak, meg van pár olyan hülye mint a Báncsfi Diána, ezek max. arra jók hogy riogatni lehet velük a népeket. A cigányellenesség már más kérdés, de annak szvsz nem annyira etnikai hanem kulturális okai vannak, azaz a cigányságot általában nem a színükért hanem valamilyen elvont ideológia mentén utálják a népek hanem a közvetlen találkozások alapján levont negatív tapasztalatok miatt. Azaz ha valakinek egy cigány kirabolja a lakását, vagy átveri, stb az nem biztos hogy ha Pl. egy cigány vagy egy fehér magyar alkalmazásáról kell döntenie akkor a cigány mellett fog dönteni, akkor sem ha tudja hogy ez az adott cigány nem tehet arról amit a többiek mûvelnek.
Előzmény: PuPu (159)
ejropalepke Creative Commons License 2005.11.21 0 0 161

Ajánlok egy irodalmat, amelyből megtudhatod, hogy a magyarországi antiszemitizmus minden, csak nem újkeletű:

Gonda László: A zsidóság Magyarországon 1526-1945

 

Az viszont igaz, hogy ma nem az antiszemitizmus az ország legégetőbb problémája. A múltból meg nemigen tanulnak a népek, nem ezt bizonyítja a történelem. Nem "finomul a kín", bármennyire is óhajtanánk.

Előzmény: lcoder (158)
ejropalepke Creative Commons License 2005.11.21 0 0 160

Például Amerikában elég kemény kvótákat szabtak, különösen a kelet-európai zsidókra vonatkozóan.

Viszont még ott volt Madagaszkár is, mint lehetőség, nem is értem, miért nem éltek vele, hát nem?

 

 

Előzmény: PuPu (159)
PuPu Creative Commons License 2005.11.20 0 0 159

Abban igazad van, hogy azonos kulturális alapokon könnyebb a beilleszkedés.

Viszont az antiszemitizmus ma nem elhanyagolható és a cigányellenesség meg egyenesen virul.

A zsidók kivándorlása meg nem olyan egyszerű dolog, - egyrészt el sem tudta senki képzelni az embertelenségnek ezt a mértékét, másrészt pedig a kivándorláshoz befogadó ország is kell, és hát bizony, a nyugati demokráciák nemigen jeleskedtek a segítségnyújtásban.

A végkövetkeztetésedről pedig szeretném hinni, hogy nem igaz.

Szomorú lenne, ha egy évszázadnyi borzalomból nem vonna le semmiféle következtetést ez a nemzet...

:O)))

Előzmény: lcoder (158)
lcoder Creative Commons License 2005.11.20 0 0 158
A lényeg hogy akik innen elmentek azok sokkal nagyobb eséllyel illeszkedtek be mint egy észak-afrikai muszlim. És ez ma is így van, mivel a mi értékrendünk sokkal-sokkal közelebb van a franciákéhoz mint ez utóbbiaké, még akkor is ha más nyelvet beszélünk.

A jelenségnek bizony komoly gyökerei vannak a magyar társadalomban, - elég, ha csak Istóczky Győzőre gondolsz, aki 1883-ban pártot alapított Országos Antiszemita Párt néven.
Csirkepista is pártot alapított, meg is van is neki, mégsem hiszem hogy komolyabb mértékû antiszemitizmus lenne ma magyarországon.

de a Tanácsköztársaságot követően számtalan atrocitás érte őket, és a közismert végkifejletig nemigen tűnt úgy, hogy nyugodtan élhetnének ebben az országban.
Ehhez képest sokan még akkor sem igazán hitték el hogy veszélyben vannak amikor elkezdték bevagonírozni õket. Ez az egész baromság azért nem egyik napról a másikra következett be, mégsem volt jellemzõ a zsidók tömeges kivándorlása magyarországról. Ha itt olyan nagy mértékû antiszemitizmus lett volna az átlagemberek részérõl akkor szvsz a zsidók akik meglehetõsen intelligens egy társaság az elsõ jelekre menekültek volna melegebb égtájakra.

És az ávósok, - bármennyire is terrorizálták az "osztályellenséget", azért nem lövöldözték őket a Dunába.
A Dunába speciel nem, de azért szvsz nem szerettél volna akkor és ott osztályellenség lenni...

Az átlagmagyar meg állt az út mellett és - tisztelet a kivételnek - közömbösen nézte, ahogy honfitársait kifosztják és a vágóhídra hajtják, - majd elloholt, hogy jusson neki is a begyüjtött zsidóvagyonból.
Azért szvsz hiba lenne az akkori átlagmagyart mai szemmel nézni. Akkortájt az emberek még hajlamosak voltak elhinni hogy amit az egyes politikusok mondanak az így is van. Ma ez fel sem merül, de akkortájt fõleg az egyszerûbbje készpénznek vett bizonyos dolgokat (és azért 45 elõtt a társadalom finoman szólva nem kimondottan tudásalapú volt), ráadásul nem szívesen szálltak szembe a mindenkori fennálló hatalommal, azaz a "törvénnyel". Akkortájt ez önmagában bûnnek számított sokak szemében.

Másrészt nem vagyok biztos benne hogy ha ma egy átlag panelházból mindenhonnan elvinnének véletlenszerûen 10 lakót akkor a maradék túl hangosan tiltakozna a szomszéd elhurcolása ellen - különösen akkor nem ha a tiltakozással esetleg azt idézheti elõ hogy õt is viszik, családostól.
Előzmény: PuPu (157)
PuPu Creative Commons License 2005.11.19 0 0 157

56-ban valóban elment a bűnözők egy része, és elmentek párezren, akik a felkelés során elkövetett cselekményeikért számíthattak a felelősségrevonásra.

Utóbbiak pucoltak az élen.

Aztán kiment a 45-ben ittragadt arisztokrácia, a Horthy rendszer Rákosi által üldözött polgárságának egy része, és kimentek jópáran zsidók is, megijedve a felbukkanó szélsőjobbtól, és  megelégelve azt, hogy a megváltozott rendszer sem teremtette meg a biztonságérzetüket.

De még decemberben is mentek ki rengetegen olyanok, akiket csak a magasabb életszínvonal vonzott és úgy gondolták, hogy jobban megtalálják a számításukat nyugaton, mint itthon.

Ezekből aztán többnyire hős forradalmár lett, - ezt a szerepet is várták el tőlük nyugaton egyébként, és lassan-lassan maguk is elhitték a hőstetteiket...

Majdnem mi is mentünk, de anyukám nem akarta itthon hagyni a szüleit, - ezért nem lett belőlem sem nemzeti hős, a francba...

A házunkból viszont mentek ki többen is, - huszonéves fiatalok, akik aztán kanadában kötöttek ki és sikerült beilleszkedniük...

Amit az antiszemitizmusról írsz, azzal nem tudok teljesen egyetérteni.

A jelenségnek bizony komoly gyökerei vannak a magyar társadalomban, - elég, ha csak Istóczky Győzőre gondolsz, aki 1883-ban pártot alapított Országos Antiszemita Párt néven.

A haza megengedte a zsidóknak, hogy a frontokon a vérüket adják érte, de a Tanácsköztársaságot követően számtalan atrocitás érte őket, és a közismert végkifejletig nemigen tűnt úgy, hogy nyugodtan élhetnének ebben az országban.

Amit a történelmi körülményekről írsz, abban részben igazad van, ámde talán mégsem kellene összemosni a zsidók kiirtását a hivatalos magyar államhatalom aktív közreműködésével a vesztett háborút követő megszállással, mely ugye fenti államhatalom hathatós tevékenyégének konkrét eredménye lett, ugye.

És az ávósok, - bármennyire is terrorizálták az "osztályellenséget", azért nem lövöldözték őket a Dunába.

Az átlagmagyar meg állt az út mellett és - tisztelet a kivételnek - közömbösen nézte, ahogy honfitársait kifosztják és a vágóhídra hajtják, - majd elloholt, hogy jusson neki is a begyüjtött zsidóvagyonból.

Szóval, ne szerecsenmosdassál, mert nincs miért, - jobb, ha szembenézünk ezekkel a dolgokkal, mintha hülyítjük magunkat...

:O)))

Előzmény: lcoder (156)
lcoder Creative Commons License 2005.11.19 0 0 156
56-ban Magyarországról elsösorban a börtönökböl kiszabaditott töltelék menekult el. Nekik áldás volt tökéletesen integrálodni.
Azért ha a mai magyar börtönbõl az embereket átküldenéd nyugat-európába kétlem hogy túl nagy részük integrálódna, a java része pár hónapon belül ott is börtönben kötne ki. Persze nem mindegy hogy valaki azért került-e börönbe mert agyonütötte a szomszédot a nyugdíjáért vagy azért mert "osztályidegen".

A könyv szerint sokuknak az integrálodása öngyilkossággal végzödött. Az idén nov 4. egy Svédországba integráklodott 56-os magyar végzett magával.
Azért egynéhány itt maradt magyar is öngyilkos lett az elmúlt 45 évben, meg elõtte is, ez a tevékenység nem annyira idegen a magyar néplélektõl...

Nem elég, hogy 500 évre visszamenö budapesti ösökkel egy cigány magyarnak vallja magát, ehez a magyar közösség jováhagyása is kell.
Nézd, a magyarok 99.999999999%-ának nem azokkal a barna bõrû honfitársainkkal van baja akik beilleszkedtek (vannak olyanok is szép számmal, mára ugyanolyan magyarok mint bárki más, kétlem hogy bárki is megkülönböztetné õket) hanem azokkal a putricigányokkal akik nem fogadják el a társadalmi normákat. És ebben nem feltétlenül az számít hogy pesti vagy vidéki, vidéken is élnek rendes, normális életet élõ cigányok (akik egyébként a renitenseket ugyanúgy utálják mint a magyarok mivel rájuk nézve ugyanolyan kellemetlenek mint bárki másra).

Sok konkrét példa volt a IIVH idején amikor olyan ember aki megvolt gyözödve magárol, hogy magyar és sokkal de sokkal többet adott a magyar társadalomnak mint az átlag magyar, szépen egyik naprol a másikra felfedezte, hogy vonatra ültetik, vagy a Dunához vezetik avval mert a "befogadó" magyarok szerint, származása miat zsidónak lett minösitve.
Azért ez az ötlet nem igazán tõlünk jött. Ha nincs a hitleri németország a zsidók békében élhettek volna itt ugyanúgy mint ahogy ma is. Ez ugyanúgy egy külsõ hatalom "áldásos" tevékenységének a következménye mint késõbb a málenkij robot, a kuláklista, a 3/3, a kitelepítések. Persze mindkét esetben kellett hozzá a dologhoz asszisztáló elit és pár száz olyan ember aki némi koncért bármilyen elv és hatalom mellé odaáll, legyenek azok nyilasok vagy ávósok. És persze kellettek hozzá történelmi helyzetek, kellett Trianon, kellett a német birodalom, kellett a megszálló szovjetúnió, kellett a szövetségesek beleegyezése hogy mi a SZU érdekszférájába tartozunk ergo azt csinálnak itt az elftársak amit akarnak... De ezek a dolgok nem az átlagmagyar választásai voltak.
Előzmény: Törölt nick (153)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2005.11.19 0 0 155


Na, gyorsan visszolvastam, es egy par dolog... (Ha a naci szoveg helyett az elejen lett volna egy-ket egyed, aki kepes vitara a demagog szonoklas helyett, meg erdemes is lett volna megvitatni a dolgokat.)

1. nem ismeritek a Bibliat. Az, hogy a Korant nem ismeritek, egy dolog, de a Biblia... Az Oszovetseg es meg az Ujszovetseg is (Jelenesek konyve) tele van az ellenseg/hitetlenek megolesere felszolito szoveggel, a nok alacsonyabb statuszarol is sok szo esik... Ugyan ugy, mint a Koranban. Es a Koran, hasonloan a Bibliahoz, egy utmutato - egyesek azt olvassak ki belole, hogy a nok alacsonyabbrenduek (egyes muzulmanok es egyes keresztenyek), masok szeretetet es toleranciat tanulnak (egyes muzulmanok es egyes keresztenyek). Csak ehhez ugye ismerni kellene az, amirol nyilatkozunk. Gyulolni konnyebb. (Amugy tudtatok, hogy az iszlam torvenyek szerint (nem a szelsoseges ertelmezesrol beszelek) a noknek joguk van valni, es nem tulajdonok? Hogy az iszlam uralom alatt allo teruletek a vallasi tolerancia peldakepei voltak? Mit gondoltok, a protestantizmus hogy maradhatott fenn itthon?)
2. Ballib: szimplan azert, mert toleranicarol beszelek, es nem frocsogok, meg nem leszek ballib, komcsi vagy hasonlo. Bar az elozo feladvanyomra nem erkezett megfejtes, egy ujabb idezet: "Thanks to TV and for the convenience of TV, you can only be one of two kinds of human beings, either a liberal or a conservative.
- Kurt Vonnegut" Mar ha a melymagyarok kozul megerti valaki.
3. Igazan nagy teljesitmeny volt lezsidozni, amikor epp az iszlamot vedtem... gratulalok. Csupa eszleny.

Na, huztam. :O)
PuPu Creative Commons License 2005.11.19 0 0 154

Hát ezt bizony tőle kellene megkérdezni, - nem vagyok otthon Gazsi-ügyekben...

Ami a magyarság - nemzetiségek viszonyát illeti, elb*szták azt már Kossuthék, utána már csak a szar maszatolása folyt, ugyanis vezetőink a nacionalizmusok korában elfelejtettek jogokat adni a nemzetiségeknek.

A Monarchia Magyarországa sem adta meg nekik azt, amiért ma Romániában verjük az asztalt, - így aztán sikerült ellenséget csinálni magunkból a rövidlátó és gőgös, kulturális és gazdasági fölényt hirdető és azt a gyakorlatban is megvalósítandónak vélt nemzetiség-politikával...

De hát itten ezek offtopic ügyek többé-kevésbé...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (149)
hösurg Creative Commons License 2005.11.18 0 0 152
Németországba névben vendégmunkásként jöhettek milliószám, egyéb már szintén túlnépesedett nyugateurópai államokban úgyszintén, 10 milliószám, zömében teljesen alulképzett, kultúridegen mivoltukban. És mondom mindez egy olyan időpontban kezdődött, amikor már minden épeszű ember jól látta, hogy a technológia tömegirtani fogja a segédmunkás típusú munkahelyeket. A témában Tóta W. -nek van igaza...
Előzmény: Kigyo (126)
lcoder Creative Commons License 2005.11.18 0 0 151
Nem megsemmisíteni kell, de azért az olyan szép népszokásokat mint Pl. a nem igazán az adott kultúra elvárásainak megfelelõen viselkedõ nõrokonok likvidálása talán lehetne mellõzni. Az sem ártana esetleg ha az adott népcsoport nem akarná kiirtani a más meggyõzõdésû embereket hanem együtt tudna élni velük...
Előzmény: PuPu (148)
lcoder Creative Commons License 2005.11.18 0 0 150
Az alapvetõ gond szvsz ott van hogy ha nincs olyan tényezõ ami az egyes a társadalommal nem igazán összeegyeztethetõ viselkedésû kulturában élõket ennek a viselkedésnek a megváltoztatására készteti akkor az magától nem fog változni. Az Pl. egy jó ötlet volt hogy valaki csak akkor kapjon családi pótlékot a gyerek után ha az illetõ gyerek jár is iskolába. Az még jobb lenne ha valahogy azzal is összefüggésbe kerülne a dolog hogy hogy tanul az illetõ gyerek, netán hogy utána késõbb hogy boldogul.
Előzmény: ejropalepke (144)
PuPu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 148

Ebben meg teljesen igazad van.

Még talán azzal lehetne kiegészíteni, hogy az integrációnak nem kell együttjárni azzal hogy népcsoportok kulturáját megsemmisítjük vagy erre törexünk, - végtére is nem falansztert akarunk építeni, - nemde?

:O)))

Előzmény: ejropalepke (144)
PuPu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 147

Szóval azért nem kellene ennyire merevnek lenned, kedves Lepke, -  ha valaki beteg és te meg akarod gyógyítani, akkor az első lépés az anamnézis, a második meg a diagnózis - és csak utána jöhet a terápia.

Ha nem ismered a bajt, akkor nem tudsz mi ellen harcolni, - erre szép példa az itteni hozzászólásod is: még véleményt sem lehet írni a VIII.kerületi iskola problémáiról, merthogy nem írtad le, hogy mi is a bajuk tulajdonképpen...

Egyébként sem egy konferencia dolga irányt mutatni egy konkrét iskola dolgában, de az általános tapasztalatok elősegíthetik az ő problémáik megoldását is.

Tudod, - gondolkozz globálisan, cselekedj lokálisan...

:O))))

Előzmény: ejropalepke (142)
PuPu Creative Commons License 2005.11.18 0 0 146

Ez Dr. Muzammil Siddiqi véleménye a homoszexualitásról 2005-ből , - de vajon Allah is így tudja?

És biztos az, hogy a muzulmánok néhány évtizeddel/évszázaddal ezelőtt is így tudták?

Viccet félretéve, az iszlám világában korántsem kísérte olyan ellenérzés a homoszexualitást, mint a zsidó-keresztény kulturkörben, - Szondi két apródjára sem harci erényeik miatt vetett szemet a derék muzulmán.

"S küldött Alihoz... Ali dús, Ali jó;
Lány-arcotok’ a nap meg nem süti nála;
Sátrában alusztok, a széltül is ó:
Fiaim, hozzá köt a hála!”

Szóval vagy nem egy dologról beszélünk, vagy az ismereteid hézagosak...

És ne bunkóskodj velem, kiskomám, mert ez volt az utolsó eset, hogy elnéztem neked a tahóságot...

:O))))

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 145
Igen, nekem is van olyan tanár ismerősöm, aki a rendszeres tanárverésekért az áldozatot teszi felelőssé: "hát biztos nem úgy szólt a szegény kis romához, ahogy kellett volna". Szerintem nem nekünk kell a cigányokhoz/arabokhoz alkalmazkodnunk, hanem fordítva. Ahelyett pld, hogy a kocsmákból kidobott garázdák többszárezres "kártérítési" perekre úszítanák és még több pénzt dobnának ki az ablakon felzárkóztatási meg a jó ég tudja milyen cigányprojektekre, az oktatásba kéne invesztálni: bentlakásos iskolák a cigány gyerekeknek, a szoc.segély oktatáshoz kötése, a büntetett előéletű/börtönben ülő családtaggal rendelkező családok kizárása a segélyezésből. De amíg olyan jogrendszerünk van, amely szerint a fizikai munka sérti a cigányok emberi méltóságát, addig nem lehet mást tenni, csak fejünket a földbe dugni és az egész problémát a gyerekeink nyakába lőcsölni.
Előzmény: ejropalepke (144)
ejropalepke Creative Commons License 2005.11.18 0 0 144

Ugye nem kell mondani, hogy nem vagyunk egy nézeten.

 

Kár volt "betűsítenem" a kételyeimet, de attól, hogy vannak kérdéseim, persze nem értek egyet a vagdalkozásoddal.

Ne humanista, hanem kizárólag önző szempontból gondold végig azt, hogy mit nyersz azzal, hogy a társadalom jelentős százaléka ott van, ahol, és adott esetben a francia helyzet itt is megismétlődik, esetleg kicsiben. Ugye, hogy nem nyersz vele? Akkor hiába sápítozol majd. Meg kellene előzni a bajt. Csakis ez lehet a járható út. Szerintem a mindenkori kormánynak sürgős intézkedéseket kell hozni mindannyiunk érdekében.

Egyik efféle intézkedés lehetne, hogy például a szegregált iskolákban tanítókat - talán kiderült, hogy magam pedagógus vagyok, de én szerencsés helyzetben lévő iskolában tanítok - sokkal jobban kellene megfizetni, mert jóval nehezebb a munkájuk, és ezeket az iskolákat számos egyéb módon segíteni , hogy a jó tanerők ne vándoroljanak el.

 

Mellesleg ez a szabad iskolaválasztás hihetetlen nagy tévedés volt, mert ezért alakultak ki a szegregált iskolák. Az EU-s országok közül is talán csak 2-3 országban van a hazaihoz hasonló.

 

Nem tartom megélhetési jogvédőknek az általad említetteket, ez (is) a dolguk, de kétségkívül könnyebb tüntetni az utcán, mint  benne lenni a sűrűjében.

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 143
Az antidiszkrimináció kontraproduktív; ugyanis nem a cigányokra/arabokra oktrojált egzisztenciával/kultúrával (vagy annak hiányával) van a gond. A probléma éppen azok az archaikus törzsi-vallási hagyományok, az eltérő szociális sokások és mentalitás, amely megakadályozza őket abban, hogy élni tudjanak a felkínált lehetőségekkel. Ez az arabok esetében az iszlám, a cigányok esetében a szociális kultúrájuk. Ezért ezeket a vallási-kultúrális béklyókat fel kellene számolni. Addig azonban nem lehet előre lépni, amíg a számunkra elfogadhatatlan kulturális-szociális devianciákhoz a "tolerancia" meg a "diszkrimináció tilalma" miatt nem lehet hozzányúlni. Egyszerűbben: ha valakit nem küldhetnek ki a szobából, mert telefingja, akkor ott bizony megmarad a bűz. Ha az arabok/cigányok nem szembesülnek naponta azzal, hogy bizonyos viselkedési és mentalitásbeli jellegzeteségeik számunkra elfogadhatatlanok, sohasem fogják azokat levetkőzni. Persze amíg a társadalmaknak a devianciával szembeni védekezését az ilyen megélhetési emberjogászok "rasszizmusként" meg "diszkriminációként" kipellengérezhetik, addig nem is lesz semmilyen előrelépés. Persze az ilyen jogvédőknek nem is ez számít, amíg a "diszkriminációs" ügyeikből szépen megélnek. Furman Imre is csak azért lett jogvédő, mert politikusként megbukott, ügyvédnek meg nem volt elég jó. Ő és társai (Horváth Aladár meg a többiek) a mai magyar társadalom legkártékonyabb elemei, a társadalmi konfliktus haszonélvezői.
Előzmény: ejropalepke (142)
ejropalepke Creative Commons License 2005.11.18 0 0 142

Tavasszal részt vettem egy anti-diszkriminációs konferencián, amelyet a Helsinki Bizottság egy jogásza tartott. Ügyesen összefoglalta, bemutatta, mely törvényeket kell a jogharmonizáció jegyében az EU-s szabványokhoz szabni, együtt remekül bemutattuk, hol követi el az iskola a diszkriminációt, stb. Megállapodtunk abban, hogy három dolog kell ahhoz, hogy a cigányokat felemelhesse a társadalom: munkahely, lakás, iskoláztatás. (Akkor ez illik nyilván - mutatis mutandi - a nyugat-európai helyzetre is.)

A jogász elégedetten távozott, ő mindent megtett a jó ügy érdekében. (Egyébként bizonyára kiváló szakember, kifejezetten diszkriminációs esetekben képviseli a kárvallottakat.)

 

Csakhogy ez például a nyóckeres Erdélyi utcai iskola - amely "spontán szegregált" iskola - jelen lévő tanárait nemigen vigasztalta, mert ők semmilyen kézzelfogható segítséget nem kapnak a problémájukra.

 

És ez a probléma TGM-mel is. Elégedetten hátradől, hogy milyen baromi humanista írást ütött össze - jó, hát ez a dolga! - vitatkozom magammal - , aztán, hogy pl. Erdélyi utcában és a sok egyéb helyen mi a közvetlen megoldás, az már legyen a mások baja. Erre mondják, hogy más f...val veri a csalánt.

 

Szóval minden rokonszenvem mellett, ilyenkor azért bosszant az efféle cikk. De nem tudom, tulajdonképpen mit is várnék.

Előzmény: ejropalepke (140)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 141
TGM elmebeteg.
Előzmény: ejropalepke (140)
ejropalepke Creative Commons License 2005.11.18 0 0 140

TGM: "Többnyire a bevándorló ... nyelvi és kulturális kompetenciája zéró. ... Ez a reménytelenség és a kétségbeesés lázadása."

 

E szerint az iszlámnak ebben nemigen van szerepe. Mondjuk, hogy így van.

Persze TGM nem politikus, nem dolga megmondani, mi a megoldás, elég (?), ha figyelmeztet a lelkiismeretünkre, de mégis ebből az írásból hiányoltam valamelyest a javaslatot. Hiszen ő is írta, hogy miközben a franciák, angolok, amerikaiak kitanítanak bennünket az emberi jogokból, "ők sem jobbak a Deákné vásznánál."

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 139

"a homoszexualitás tolerálása is az iszlám kultura része"

 

Popóka, ez most vagy nagyon szánalmas vicc volt, vagy annak bizonyítéka, hogy halvány lila fingod sincs az iszlámról... nem akarod a kis orrodat inkább visszadugni a cigányok seggébe? Tanujjál inkább, Popó, és olvasgasd a Koránt: 7:80-81 és 26:165, esetleg egy "felvilágosult" amerikai muszlim kommentárját:

Dr. Muzammil Siddiqi of the ISNA said: "Homosexuality is a moral disorder. It is a moral disease, a sin and corruption... No person is born homosexual, just like no one is born a thief, a liar or murderer. People acquire these evil habits due to a lack of proper guidance and education.""

"There are many reasons why it is forbidden in Islam. Homosexuality is dangerous for the health of the individuals and for the society. It is a main cause of one of the most harmful and fatal diseases. It is disgraceful for both men and women. It degrades a person. Islam teaches that men should be men and women should be women. Homosexuality deprives a man of his manhood and a woman of her womanhood. It is the most un-natural way of life. Homosexuality leads to the destruction of family life."

Előzmény: PuPu (134)
machinator Creative Commons License 2005.11.18 0 0 138

Az tény,hogy a vallások között az iszlám a "legvéresebb" vallás.A kereszténység rég

kinötte magát az inkvizició korából,a buddhizmus meg kifejezetten a legbékesebb vallás.Elég az iszlámnak ez a szük terrorista része ahhoz,hogy rossz hirbe hozza az

íszlám egészét.

 

Előzmény: ejropalepke (135)
machinator Creative Commons License 2005.11.18 0 0 137
élvez
Előzmény: machinator (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!