Keresés

Részletes keresés

Zsófi11 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 4761

Hűsölés:)))

Tádé88 Creative Commons License 2014.06.01 0 0 4760

Szeretnék egy szuka újfundlandi kutyust, kizárólag kedvencnek nem szeretnék tenyésztéssel kiállítással foglalkozni, ivartalaníttatnám is. Szeretném a segítségeteket kérni megbízható tenyésztő kiválasztásához.Szegedi vagyok, így elsősorban a szeged környéki tenyésztőt szeretnék, ha nem muszáj nem utaztatnák néhány hónapos kutyát több száz kilométerről. Az interneten keresgélve találtam Hódmezővásárhelyen illetve Békéscsabán tenyésztőt. Szeretném ha hozzáértők véleményét kikérni, hogy érdemes -e hozzájuk fordulni kiskutya vásárlás céljából. 

Zsófi11 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 4759

Sziasztok! Gerincproblémás ujfundlandival van valakinek tapasztalata?

A nyolc évesnek összecsontosodtak a csigolyái, tegnap este az 5 évesnél jelentkezett, hogy alig tudott a két hátsó lábára állni. Kilátások sajnos nem biztatóak:(

fundisfejer Creative Commons License 2014.05.15 0 0 4758

akkor bizony egy alom :)

irtam privátot.

Előzmény: Brillante_ (4757)
Brillante_ Creative Commons License 2014.05.12 0 0 4757

Szia. 

Kalocsán. Azóta már szépen eszik és gyarapodik a kis rosszcsont. :) 

Előzmény: fundisfejer (4756)
fundisfejer Creative Commons License 2014.05.07 0 0 4756

Szia, 

 

Ne aggódj annyira nem kevés. Az enyém 10 hetesen 6,5 kiló volt, most 11 hetesen pedig 7,3.

 

Egykoruak a kutyusaink, te hol vetted őket? lehet egy alom? 

Előzmény: Brillante_ (4755)
Brillante_ Creative Commons License 2014.05.05 0 0 4755

Sziasztok. Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

Vettünk egy kis ujfoundlandi babát, szuka 10 hetes. Nagyon sokan voltak az alomban. Játékos, jókedvű kutyus. A baj, hogy pici nagyon a súlya és aggódom. Most 5 kg. 

A kérdésem, hogy etessem? Olvastam sok szakirodalmat.  A normál súlya dupla ennyi lenne minimum, ennyi idős korban. Vettem neki premium tápot, mellé csirke húst kap. De a tápot nem nagyon eszi. Tudom hogy az lenne a legjobb neki, de mivel pici, szeretném ha megerősödne és nem koplaltatnám 2 napot mire megenné állandóan?

Mi lenne a helyes táplálás? Kálciumot kapjon mellé? A doktor javasolt, de erről is megoszlanak a vélemények. Köszönöm előre is.

Niky23 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4754

Sziasztok!

 

Rég írtam ide, de segítséget szeretnék kérni. Most, hogy jönnek a jó idők, a meleg Nap sütötte napok, a kutyámnak a szőrét szeretném lenyírni (már ha lehetséges). Kozmetikushoz nem szeretném vinni, mert 2 éve vittem el egy kozmetikushoz, igaz idős asszony volt, de segítettem neki a kutyám szőrnyírásában.

 

Most én magam szeretném lenyírni a kutyám szőrét, és egy szőrnyíró gépet szeretnék venni. Ha ez lehetséges akkor hol lehet venni esetleg?

 

Előre is köszi a válaszokat :)

manoooka92 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 4753

Sziasztok. Újfundlandi kiskutyust keresnék családi kutyának =) lehetőleg tiszta feketét és fiút =) A google általában a barátom, de egyszerűen nem találok olyan kutyusokat(kép alapján) amit eltudnék magam mellet képzelni... =( esetleg tudnátok segíteni? ( Lassan annyira elkeseredett vagyok, h akár az ország bármely részére elmennék érte.....)

köbli55 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 4752

SOS. Újfoundlandi FEKETE szukát 1,5-évesig vásárolnék szabolcs, 100-km. körzetbe, legyetek szivesek ha tudtok, segítsetek! előre is köszönöm.


Katka41 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 4751

Sziasztok!

 

Tegnap vettünk 1 gyönyörű szukát Tenyésztésre.

Még mindig keresem a Kelemenházi kennel eladott kutyáit.

 

macipofa Creative Commons License 2013.09.04 0 0 4750

Nálunk még a héja sem marad. Nyáron napi 15/20 kg fogyott :-)

 

Előzmény: Zsófi11 (4749)
Zsófi11 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 4749

Dinnyeparty!

Niky23 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4748

Szia!

 

Jézusom most rázott ki a hideg. Szegény teknős :( remélem a gazdáját is egy nagy dunsztos üvegbe teli vizzel fogják tenni max egy szívószállal vehet levegőt

Előzmény: kornél88 (4747)
kornél88 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4747
Sziasztok!Apukámmal mentem a hétvégén hrorgészni a helyi tóhoz. Leültünk az egyik helyen ott nem fogtunk semmit és összecsomagoltuk a cuccainkat, átmentünk egy másik helyre. Autóval voltunk én vezettem. Mentünk a sóderes uton és az út szélén láttam egy literes dunsztos üveget benne megsárgult vizet, rajta tető. Megálltam megnéztem hogy mi az, egy iciripiciri teknős volt benn. Mondom apukámnak ki az az agyoniskolázott szerencsétlen aki kirakja az út mellé (tó mellett!!!) ezt a pici tekit egy dunsztosüvegbe 25fokos melegben? Magunkal vittük és elengedtük a tóba!Sajnos vannak köcsög emberek!!!
Előzmény: Niky23 (4746)
Niky23 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 4746

Sziasztok!

 

Ez egy fontos kis monológ!

 

2 napja a párommal elmentünk egyet sétálni és egy kávézónál leültünk. Láttunk egy zsákot és nem tudtuk mi van benne. Amikor felálltunk véletlenül ráléptem és kiskutyanyüszítését hallottam a zsákból. Elkiabáltam magam: ,,Ki az a hülye aki zsákba teszi a kutyákat?" Erre megszólal a gazdája: ,,Hát én!" (de nevetve). Kerestem a zsákon a lyukat hogy kapjanak levegőt és egy kb. 2 cm-res átmérőjű lyuk volt csak rajta. Mindenki el kezdte hurrogatni a kutyusok gazdáját, hogy mi lenne ha téged tennénk egy zsákba és csak egy kis lyuk lenne rajta? Ja amit még nem is mondtam a zsák össze is volt kötve! Viszont (igaz nem fundik voltak a zsákba) kis pulikutya kölykök voltak benne!

 

Még ott mondtam a páromnak meg mindenki szeme előtt, hogy ezt bünteti a törvény!

macipofa Creative Commons License 2013.05.17 0 0 4745
Sziasztok!  Talán életem, egyik legszebb napja volt a mai. Rengeteg csodálatos fundit láttam. Megérte kimenni a kiállitásra. Persze itthon is várt a két behemot. Jól döntöttem. A legjobb ,legszebb, legszeretetre méltóbb kutyafajtát választottam. :-)
Niky23 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4744

Ez már jó jel :)

Előzmény: Nyusszy (4743)
Nyusszy Creative Commons License 2013.05.07 0 0 4743

Jelentem, hogy vagy a kemény szív, vagy az eső, ezt már utólag kideríteni lehetetlen, de meghozta a királylány étvágyát! :) Ma már egész "normál" adagot evett, este már a táljából majdnem önállóan (az első pár falat azért még kézből) :P

Előzmény: Zsófi11 (4742)
Zsófi11 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 4742

:)

Az enyéim is leálltak az evéssel a nagy meleg hirtelen beköszöntével, felét eszik a szokásosnak. Igyekszem csökkentett energiatartalmú tápot adni nekik. Nem árt a fogyás, főleg az izületeknek!

Ami fontos, korán reggel, vagy késő este estesd. Ha már csak egyszer eszik naponta, este balhézni fog a kajáért.

Pancsolót mi még nem üzemeltük be, mert rengeteg még a télibunda, nagy meló van vele.

Igyekszem én is képet hozni róluk.

Előzmény: Nyusszy (4741)
Nyusszy Creative Commons License 2013.05.05 0 0 4741

Bogyó és az ő pancsolója játék után:

Előzmény: Nyusszy (4740)
Nyusszy Creative Commons License 2013.05.05 0 0 4740

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom újra a sima szárazat, ezúttal kemény lesz a szívem, és ha nem eszi nincs más. Pancsolója van, nagyon élvezi ő is, napjában többször belemegy, tiszta víz az udvar, de hát ezért fundi :)

Előzmény: kornél88 (4739)
kornél88 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 4739
Szia!Szerintem semmi gond nincs vele, ilyenkor valamivel kevesebbet eszik az én kutyuskám is! Mikor tavaly vagy tavalyelött megfázott a torka szilveszterkor akkor acc-t kellett neki adni! Előszőr vízbe adtuk neki, nem itta meg. Utána belekevertük neki húslevesbe akkor már simán megitta! Azóta húsleves nélkül nem eszi meg a kajáját!!! Ne aggódj, enni fog ha éhes lesz!Egy jó tanács: csináljatok neki egy medencét!!! Az enyém már akkor belement idén mikor jég+hó volt benne. Mióta vannak ezek a melegek, azóta naponta többször is megmártózik benne!üdvKornél
Előzmény: Nyusszy (4737)
Niky23 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 4738

Szia!

 

Próbáld meg úgy hogy nem kevered semmivel a kajáját, csak szimplán adod neki, de nem sokat csak egy minimálisat. Ha akkor sem eszi meg akkor vidd el dokihoz, mert akkor nagy baj lehet. Esetleg az ételjében amit adsz neki nenm lehetet valami amit elkapott és az miatt nem eszi meg?

Előzmény: Nyusszy (4737)
Nyusszy Creative Commons License 2013.05.05 0 0 4737

Korábban kapott Acanát, Happy Dogot, most Farmina (Cibau) Large Breed Pupy-t kap, de az a baj, hogy most nem akarja megenni egyiket sem, csak ha trükközök (alma, joghurt), de van, hogy így is csak kézből, hosszas könyörgés árán. Tegnap este és ma reggel megint nem evett egyáltalán. A gyümölcsöt imádja, amúgy is mindent megevett, "kutyamalacnak" hívtuk, mert tényleg olyan dolgokat is, amit nem is hittem volna, pl. uborka, fehérrépa. Jutalomfalatnak jó minőségű (laktóz, szója, glutén stb. mentes) visrlit kap, napi 1-3-at játék, tanulás, kutyasuli közben, azt szívesen megeszi. Konzervet nem adok neki, pont azért, amit írtál, hogy megbuggyan, meg ami igazán jó minőségű, abból a napi adagja drágább, mintha színhúst adnék neki. Már egye hete tart ez a válogatósság, vagy hiszti, vagy nem is tudom minek nevezzem, már ott tartok, hogy elviszem dokihoz, mert ha így folytatja nagyon le fog fogyni.

Előzmény: Niky23 (4736)
Niky23 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 4736

Szia!

 

Szárazat nyugodtan adhatsz neki, ahogyan eddig szoktad, de ha adsz neki mást is pl.: konzerves kaját akkor annak csak a felét add oda mert másnapra megbuggyan az egész. Én pl.: almát adok neki, vagy főtt répát (nem tom miért szereti anyira) vagy ha úgy van egy kis dinnyét is már ha megeszi :)

 

Mit szoktál még adni neki ha szabad kérdeznem?

 

Előzmény: Nyusszy (4735)
Nyusszy Creative Commons License 2013.05.04 0 0 4735

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, tapasztalt fundisoktól, hogy a meleg beálltával mennyivel csökken az étvágyuk, mennyi a normális? Az enyém most 11 hónapos lányka, és a szokásos száraz adagjának a negyedét-felét is alig eszi, azt is max úgy, ha bekeverem reszelt almával, vagy joghurttal. Eddig nem volt gond az étvágyával, amit elétettem 5 percen belül eltüntette, soha nem válogatott. Amúgy iszik rendesen, játékos, aktív, nincs láza. Gondoltam arra is, hogy az a baja, hogy megint nő a foga, az előzápfogai, amik a metszőfog mögött vannak alul, azok most bújtak ki, és szerintem fent is hányzik még 1 v. 2. Vagy gondoltam még a sima kamaszdilire is, mert ebből mostanság bőven kijut nekünk :P Nem tudom mennyire aggódjak. Előre is köszönöm a válaszokat.

kataka2 Creative Commons License 2013.04.27 0 0 4734

Mi nem járunk kiállításra velük, csak praktikai szempontokat tartok szem elött, nem esztétikaiakat. Valakinek van esetleg ellen véleménye? Mert azt is halottam, hogy így könyebben túlhevülhetnek, mert a szőrük nem szigeteli őket. Nagyon vívodom, hogy mi legyen. SZőr - Nem szőr - Szőr -Nem szőr :D ki tudja mi a jobb!?!

Előzmény: macipofa (4733)
macipofa Creative Commons License 2013.04.26 0 0 4733

Szia, ha kiállitásra szeretnéd vinni, akkor ne nyird, mert kicsit hullámosabb lesz a visszanővő szőr. Én minden évben lenyiratom öket, és nagyon élvezik...kb 3 kiló szőr jön le ilyenkor róluk. Felszabadultan játszanak, még a melegbe is. Szoktam öket vizezni is, rövid szörrel sokkal könnyebb öket hűteni. Mi a lábukról, a fejükről, farkukról nem nyiratjuk.

Előzmény: kataka2 (4732)
kataka2 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 4732

Sziasztok! Évek óta gondolkozom rajta, hogy megynírasam e a mackóimat. Láttam, hogy minden évben sokan vagytok akik megnyiratják, de egyenlőre nem tudtam eldönteni, hogy ez jó e vagy rossz. Szóval várom a pro és kontra véleményeket az újfoundlandi nyári nyírásáról, és a tapasztalatokról. Köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!