Keresés

Részletes keresés

-sanci- Creative Commons License 2016.06.10 0 0 3974

Általában a Hungária másik felén támasztják azok a falat, akiknek semmi dolga. Persze ha lomizás van, nyomban nyüzsgés támad már 2 héttel előtte.

Én még nem láttam/hallottam balhét, azért ez nem a Szigony utca.

Sajnos nem tudom mi épül majd a sarkon, állítólag lakóház, de ennek még nem láttam semmi írásos nyomát. Mondjuk oda már nem költöznék, bármennyire is fogják (jól-nem jól) (hang)szigetelni.

Előzmény: malnaa (3973)
malnaa Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3973

Kedves Sanci,

 

Köszönöm szépen a részletes választ!:)

Igen, egyébként tényleg nagyon szép, és igényes a lakópark!

Engem a felüljáró, és a Hungária körút közelsége bizonytalanít el egy kicsit, hogy az a rész vajon

milyen közönséget vonz a területre.

Azt vettem észre, hogy igazából pont ahonnan kezdődik a lakópark, onnan indul a szép, kertvárosi rész,

csak előtte nem olyan biztató a helyzet.

Azt esetleg még lehet tudni, hogy mi épül az Egressy elején, azon a részen, ahol a régi iroda épület állt?

 

Előzmény: -sanci- (3972)
-sanci- Creative Commons License 2016.06.02 0 0 3972

Szia!

Nem sokan olvassák ezt a fórumot már szerintem. 9 éve bent lakom így pár szubjektív válasz:

 

A közbiztonság bent szerintem ok, kerítésen kívül persze bármi megeshet. Tudok pár autólopásról, gyakori a feltörés, de ez ezzel jár, ha kint leteszünk egy autót, szerintem ez nem kerület függő. Nekem is törtek fel autót, elvittek egy plüs koalamackót, meg egy gagyi napszemüveget. Fantasztikus szerzemény, gratulálok a kedves rongálónak!

Nagyobb értékű autót érdemes kerten belül parkoltatni onnan tudtommal még nem lovasítottak járgányt. Én 2 betörésről tudok a 9 év alatt, lehet volt több, de nem csámcsogott rajta a köznép. Egy (nem fizető?) narkósnak elvágták a torkát, talán ez volt a legdurvább story.

Zaj: Néha van pár házibuli, ha van klíma, ez nem feltűnő. Persze ha az ember fölött nyomják, az ellen nem véd. Nekünk szerencsénk van per pillanat nyugi van az adott épületünkben. Szerintem a leszálló repülők zavaróbbak, mert az állandó konstans zajforrás (ha klíma van, megint nem feltűnő). Ha a vasút felé néz a ház, a rendőrségi lőtérre, meg a vasútra szoktak panaszkodni egyesek. Ez is inkább napközben/nyitott ablaknál érdekes.

Penész: Nekem nagy teraszom van, a téli csap szelepét magam cseréltem, ez megadta magát, a penészedés innen eredt, most száraz a fal. A penészedés részben a téli kevés szellőztetésből is fakad(hat). Van szárítógépünk a ruhák nem párolódnak a lakásban, illetve elég nagy az eltérés az egyes lakások teraszainak/erkélyeinek vízelvezetése között. Ezek fontos szempontok. Nekem pl soha nem ázott be.

Állapot: Repedések voltak (legletteltem), már nem "mozog" a ház, újabbak nem generálódtak. A vízvezeték rendszer sajnos nincs jó állapotban, ezen remélem az új közös képviselet dolgozik.

 

A sok negatívumnak tűnő dolog után ami nekünk továbbra is tetszik (elég szubjektív megint):

-nagy zárt kert, rohangálhat a gyerek, lemegyünk, s tudunk bratyizni mi is másokkal. A gyerekek igénylik a társaságot (bár ez gyerek és szülő függő :)

-nekem és a feleségemnek is közel a munkahely, közel a városliget

-van kulturált bolt/zöldséges

 

Szinglik, gyermektelen párok, 1 (max 2) gyerekes családok találhatnak itt megfelelő lakást maguknak szerintem. Ha sok a motyó/ingóság, egy lakáson kívüli tároló nem árt, az sajnos kevés van a garázsszinten, nem járt minden lakáshoz. A nettó alapterületek nem nagyok 3x-7x nm-ig terjednek.

 

Sok mindent lehetne még írni, elég eltérő szempontok mozgatnak egy embert lakáscél esetén, ki mire háklis stb.

Pl engem a troli pont hidegen hagy :)

Előzmény: malnaa (3971)
malnaa Creative Commons License 2016.06.01 0 0 3971

Kedves Fórumozók,

 

Biztonságos lakást, és környéket keresek, emiatt is érdeklődnék, hogy "milyen az élet" a Mandala kertben?

Milyen a környék, milyen a közbiztonság?

Mennyire zajos a lakópark? Mennyiben zavaró, hogy sok ember lakik ott?

Milyen a lakások állapota? Olvastam valahol, hogy a terasznál beázik, és néhol penészes is a fal, holott viszonylag új építésű lakásokról van szó! Ez igaz?

Nekem az tetszik például, hogy a troli megálló nincs messze a bejárattól.

Minden választ, és segítséget előre is köszönök,

malnaa

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.11 0 0 3970

Kedves Lakástulajdonosok,

Lakóparkban 1-1,5 szobás kiadó lakást keresünk, ha lehetséges üres állapotban.

Párommal ketten költöznénk, gyermek nincs, állat nincs, nem dohányzunk, igényesek vagyunk, dolgozunk, hosszútávra tervezünk.
Kb 100 e Ft/hó bérleti díj + rezsiért. Mihamarabbi költözéssel.

 

Kérünk szépen jelentkezést emailen vagy telefonon ha valakinek van információja kiadó lakásról:

Köszönjük szépen!  Szép napot kívánunk!

B.Bettina
babucsik.bettina@gmail.com
+36205125202

 

Mandalaban keresek Creative Commons License 2016.04.03 0 0 3969

Leinformálható és refferenciával rendelkező házaspár keres 3 szobás lakást a Mandala kertben.

InHouse Zrt. Creative Commons License 2014.05.22 0 0 3968

Tisztelt Tulajdonosok

 

 

A napokban összehívtuk a Mandalakert 2. Társasház közgyűlését.

A tavalyi közgyűlésen elhangzottaknak megfelelően el szeretnénk jutttani elektronikus úton is a meghívót Önökhöz.

Kérem jelezze, a mandala2@inhouse.hu címen, aki szeretné így is megkapni.

 

Üdvözlettel:

 

Jámbor Zoltán

InHouse Zrt.

primmerg Creative Commons License 2014.03.21 0 0 3967

Sziasztok!

 

A házirend megvan valakinek?

 

Gábor

InHouse Zrt Creative Commons License 2014.01.24 0 0 3966

Tisztelt Tulajdonosok!

 

 

Mellékelten küldjük a Mandala kert 2., a lépcsőházakban már olvasható, rezsicsökkentéssel kapcsolatos Hirdetményét:

 

 

 

HIRDETMÉNY

a közös tulajdonú épületrészeket érintő, valamint a külön tulajdonon belül nem mérhető közüzemi szolgáltatások díjai vonatkozásában a rezsicsökkentések eredményeként a társasház tekintetében jelentkező megtakarításról

 

1149 Budapest Egressy út 31-33

 

FÖLDGÁZ EGYETEMES SZOLGÁLTATÁS

 

Elszámolt időszak:

2013.10.25-tól

2013.11.25-ig

 

Fizetett összeg:

 

1 338 834 Ft

 

A társasház megtakarítása az elszámolt időszakban:

 

 313 409 Ft

 

A társasház megtakarítása 2013. január 1-je óta összesen:

 

1 759 992 Ft

 

 

 

 

VÍZIKÖZMŰ-SZOLGÁLTATÁS

 

Elszámolt időszak:

 2013.09.25-tól

2013.11 28-ig

 

Fizetett összeg:

 

118 314 Ft

 

A társasház megtakarítása az elszámolt időszakban:

 

13 936 Ft

 

A társasház megtakarítása 2013. július 1-je óta összesen:

 

12 561 Ft

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HULLADÉKGAZDÁLKODÁSI KÖZSZOLGÁLTATÁS

 

Elszámolt időszak:

 2013.09.25-tól

2013.11 28-ig

 

Fizetett összeg:

 

235 339 Ft

 

A társasház megtakarítása az elszámolt időszakban:

 

33 505Ft

 

A társasház megtakarítása 2013. július 1-je óta összesen:

 

167 525 Ft

 

Társasház törvény szerinti tájékoztatás: 2013 Decemberében a társasház részére nem állítottak ki számlát Fővárosi Kéményseprői - Ipari Közszolgáltatásról.

A társasház a villamos energiát nem egyetemes szolgáltatás keretében vételezi, ezért nem részesül e szolgáltatás vonatkozásában a rezsicsökkentésben.

A társasház a távhőszolgáltatás területén nem közvetlenül áll szerződéses kapcsolatban a táv hő szolgáltatóval, ezért nem részesül e szolgáltatás vonatkozásában a rezsicsökkentésben.

Hirdetmény kifüggesztésének időpontja: 2014. január 23.
Hirdetmény levételének legkorábbi időpontja:
2014. március 10.

 

 

Üdvözlettel:

 

az InHouse Zrt. csapata

Ludas Mutyi Creative Commons License 2013.12.24 0 0 3965

Újra törvényességi felügyeletet kapnak a társasházak. A jegyzők a terület felelősei.

Péntek Judit Creative Commons License 2013.07.06 0 0 3964

Kedves Mandala Kertlakók!

 

A kertetekben találjátok az Aranyhaj  szépségszalont.

Már többen látogattok minket, de várunk új vendégeket.

 

Bemutatkozásul belinkelem a szépségszalon és jómagam oldalát.

 

Kérdéseiteket várom szeretettel!

 

 

https://www.facebook.com/pages/Judit-Vend%C3%A9gk%C3%B6nyve/269378856525183?fref=ts

 

https://www.facebook.com/pages/Aranyhaj-Sz%C3%A9ps%C3%A9gszalon/434401923284221?fref=ts  

 

Pagdi Creative Commons License 2013.06.03 0 0 3963

Az Egressy Dental-ra gondolsz? Ami ott van a parkoló mellett?
Én jártam már náluk bölcsesség-fog műtéten, elégedett voltam velük. Valószínű a nyáron megint megyek, mert korona kell.

Előzmény: Ediko (3962)
Ediko Creative Commons License 2013.06.03 0 0 3962

Kedves Fórumozók!
A Mandala Kert melletti fogászat milyen? Járt már náluk valaki?

csopikem Creative Commons License 2012.09.24 0 0 3960

Bimbike! Elkelt már az első ütemi lakás? Melyik jelű házban van,volt? Mennyi az ára? kérdi egy zuglói Irén

Előzmény: Bimbike86 (3949)
uani Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3959

Kedves Fórumozók!

 

Érdeklődnék, rendeződött Társasházatok kezelése, mert ahogy végigolvastam hozzászólásaitokat, nem igazán volt rendben minden?

y.man75 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 3958

:))

Előzmény: mosolytündér (3957)
mosolytündér Creative Commons License 2012.04.23 0 0 3957

NEM!

 

INKÁBB EGY TORONYÓRÁT LÁNCCAL.

Előzmény: bicycle_not_mono (3955)
y.man75 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 3956

???

Előzmény: bicycle_not_mono (3955)
bicycle_not_mono Creative Commons License 2012.04.15 0 0 3955

Hello!

 

Nem kellene egy időjárás állomás (szélirány, és erősség mérővel) a Mandala kertbe, amit egy tervezett szélkerék helyén állítanánk fel?

 

http://www.aagelectronica.com/

 

http://shop.idokep.hu/index.php?mod=product&id=WS2350_TX20

 

 

Üdv!

komfort Creative Commons License 2012.04.05 0 0 3954

Energetikai Tanúsitást elkészítem pár nap alatt elkészítem, ha a vevő kéri ( ismerem az épületek szerkezeteit, rétegeit)

Előzmény: Bimbike86 (3951)
Blage- Creative Commons License 2011.04.09 0 0 3953

Gratulálok a forumhoz. Semmi értelme viszont úgy fröcsögtök, mintha vérre menne.

Szemtől szembe is megy?

2011.04.11-én találkozunk este 7kor a szökőkútnál!

Bimbike86 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 3951

Nekünk ez nem jelentett problémát, sőt megmondom őszintén fel sem tűnt. Egyébként azért adjuk el a lakást, mert vidékre költözünk...

Előzmény: Törölt nick (3950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3950

Meguntátok a repülőgépek zúgását? ;-P

Előzmény: Bimbike86 (3949)
Bimbike86 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3949

I. ütemben 2 szobás lakás első tulajdonostól eladó.

Területe: 43 nm + 6 nm terasz.

Világos, nyugati fekvésű, wc és fürdőszoba külön van. 

 

 

érdeklődni lehet:

lakas.mandala@gmail.com 

30/589-7872

rivALis Creative Commons License 2010.12.22 0 0 3948

FŰTÉS NINCS, A SZEMÉTTÁROLÓBÓL ÖMLIK KI A SZEMÉT.

EGYRE JOBB.

8543 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 3947

A légtérzaj nem zavar benneteket? 

 

A jelenséget már évek óta tapasztaljuk mi magunk is, hiszen a fő leszálló irány pontosan itt húzódik, és bizony egy – egy elhaladó repülőgép olyan zajt képes okozni, hogy elhaladásáig a beszélgetést fel kell függeszteni. Néhány hónapja, ahogy a ferihegyi repülőgép forgalom megnőtt (2004-ben 30%-os, 2005-ben szeptemberig, pedig további 30 %-os volt az emelkedés), a Zuglóban élők zajterhelése is a sokszorosára emelkedett. A fogadóórákon, levélben és a Zuglói Lapok hasábjain is jelzik a zuglóiak, hogy elegük van. Elegük van abból, hogy éjjel, nappal egy forgalmas légi sztráda alatt kell élniük. Zuglónak éppen elég nagy problémát jelent a megnövekedett közúti forgalom, nehezen elviselhető, ha még a levegőből is folyamatosan zaj ér bennünket.

 

A forgalom növekedése mellett az évtizedek óta lassan változó uralkodó szélirány is problémát jelent. A le – és felszállásokat széllel szemben kell végrehajtani (ettől eltérni jelenleg az előírások szerint maximum 5 csomós (9 km/h) hátszél esetén lehet) 

 

A repülőgépek forgalma tehát abban az esetben mindenképp terheli Zuglót, amikor a szélirány keleti, délkeleti, vagy déli és sajnos ez egyre gyakoribb. A leszálló gépek zajhatása 8 – 10 decibellel kisebb, mint a felszállóké, viszont a süllyedés tovább tart és alacsonyabb magasságban repülnek. Mindegyik kellőképpen zavaró tud lenni, különösen az esti, éjszakai, hajnali órákban, hiszen akkor is van forgalom.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 3946
Konkrétan mit jelent az, hogy az AL-Holding Zrt felszámolás alatt áll?

Milyen kihatással van ez a két társasház (Mandala Kert I. és II.) működésére?
Előzmény: rivALis (3945)
rivALis Creative Commons License 2010.10.18 0 0 3945
Az AL Holding Zrt-n kívül felszámolás alatt még:

Dagály Sétány Béta Kft.

Dagály Sétány Gamma Kft.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.10 0 0 3944

A CBA áruszállítói rendszeresen illegális helyen állnak meg, ma pl. az Algida-s kisteherautó legalább 10 percig (!!!) blokkolta a fél Egressy út forgalmát... a trolinak is úgy kellett a szembejövő sávban kikerülnie.

 

Miért nincs ilyenkor errefelé közl. rendőrség, hogy jól megbüntesse őket?

 

Nekem ugyan mindegy, mert hétfőn elhúzok külföldre dolgozni, de azért ez a helyzet hosszú távon biztosan konfliktusok forrása marad, ha nem változik semmi.

sört a közgyűlésre:-)) Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3943

A bejárati ajtó rendszeres karbantartása mindenhol gondnoki feladat, és valamiért csak a Mandala Gondnok tartja úgy h aki ezt így látja, az őt becsületében sértegeti. Csatlakozzon pertársként akihez óhajt és tegyen lépéseket hitelrontás jogcímen. Hivatkozhat rá, h a nyilvánosság erejével élve figyelmeztetik Önt munkaköri kötelességére.

Ne higgye h erről vitatkozni jobban eső érzés mint egy állandó igénybevételnek kitett ajtón megnyugodva közlekedni. Sokan életük munkájának eredményét látják félni a nyitott kapu láttán, és nem értik, mi végre fizetik a luxusporta üzemeltetését magába foglaló közösköltséget -ha ennek arculcsapásaként kontoll nélkül járhat be idegen.

A másik bloggon -D.S.- már közlésre került, és köztudott h nem Péter Imrén múlnak a dolgok. Ennek ellenére saját magával és a T. CÉG becsületével van elfoglalva, miközben elfelejtkezik arról h a "problémák megmagyarázásával" és "légbőlkapott hülyeségekkel"  pontosan a TULAJDONOSOKAT sérti. Ha ez sértés, kérem. Ez egy szolgáltatás kritikája. Ezt a jogot legalább kiharcoltuk magunknak 20 éve.

 

Folyt.köv.

 

Szankciók foganatosítáa a beépítő tulajdonosok ellen. Egy tény: nem esküszöm meg h T.SZB a felelős egyáltalán azért h ez napirendre kerülhetett. De h kinek érdeke h tulajdonos és tulajdonos egymásnak ugorjon... Az Mk2 már ott tart, h kialakult egy fontos személyekből álló mószer-TEAM.

Tulajdonostárs szerint a tervezéskori statikai értéket meghaladja említett "bitófás" 6.emeleti tulaj építménye. Továbbá a főfal mint közös tulajdonon képzett furat hőhidat képez a közös tulajdonú főfalban, aminek egyenes következménye a társasház leamortizálódása. Ingerültség düh és harag. Arról már nincs értekezés, h az árnyékoló fölfúrása miért nem képez hőhídat és annak miért kissebb hivatkozott amortizációs értéke. Mindenesetre ezzel is sikerült eltelnie értékes fél órának

 

Szubjektív beszámolómnak véget vetek. Ami fontos: a költségvetési beszámoló és a 2010-es költségvetés nem került elfogadásra. Ezt e hónap végéig pótolni törvényi kötelezettség. Ezt elkerülni nem lehet a múlt évi közösköltség mértékének elfogadásával, a módosításokkal kiegészített és a múlt évi közösköltség mértékére beállított költségvetést ismét közgyűlés elé kell terjeszteni. Szepesi Éva és csapata, adott rá 2 hét, vigyázz Kaesz hajrá!

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!