Keresés

Részletes keresés

vargusz Creative Commons License 2023.12.22 0 0 541

És ha  pl.   Al:3200 NH-s,   toroid ferrit maggal próbálnánk az egyáltalán nem érne semmit?

vargusz Creative Commons License 2023.12.22 0 0 540

Pedig úgy néz ki hogy ez a fajta speciális ferrit gyűrű kell a T.K. generátorhoz, ez lehet a működésének egyik fontos összetevője, itt taglalják is:

https://www.google.com/search?q=ferrit+ring+kapanadze+gener%C3%A1tor&sca_esv=593038284&sxsrf=AM9HkKkLWVHw5iv4Sw21XS_wC2saCh0xfg%3A1703237027152&ei=o1WFZYT1CPuXi-gPzZmyyA4&ved=0ahUKEwjE0uKv3KKDAxX7ywIHHc2MDOkQ4dUDCBA&uact=5&oq=ferrit+ring+kapanadze+gener%C3%A1tor&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIGZlcnJpdCByaW5nIGthcGFuYWR6ZSBnZW5lcsOhdG9yMgcQIRigARgKMgcQIRigARgKSLEoUPgFWMQccAF4AJABAJgBsQKgAeEJqgEHNC41LjAuMbgBA8gBAPgBAcICCxAAGIAEGKIEGLADwgILEAAYiQUYogQYsAPCAggQABiABBiiBMICCBAAGIkFGKIEwgIEECEYFeIDBBgBIEGIBgGQBgU&sclient=gws-wiz-serp

https://www.overunityresearch.com/index.php?topic=237.350


 De kérdés hogy hol lehet egyáltalán beszerezni ezt az AL: 2000 NH, induktivitási együthatójú 45 mm-es ferrit magot, mert én sehol sem találtam?
De ha még akár 50 mm külső átmérőjű vagy annál nagyobb gyűrűt találnánk, még azt is meg lehetne oldani hogy félbe vágni, kissebre venni, vékony gyémánt vágó tárcsával elvágni, vagy fémvágó tárcsával, és a két fél darabot összeilleszteni.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.22 0 0 539

De van egyáltalán vmilyen fajta géped amit megtudsz itt mutatni??? (a visszacsatolós nem nekünk való, sok a macera vele) A másik meg hogy a rézcső ferrit kombó szted mennyire érdemes beépíteni egy "Free Energy" gépbe? mekkora kraft szedhető ki belőle? vagy ez inkább csak érdekesség kategória? én nem láttam egy videót se, amiben nagy kraftot szednének le.. volt egy videó, de nem találom, ott 50V alatt ha jól emlékszek szedtek le cuflát, az meg nem sok.

Előzmény: Törölt nick (538)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.21 0 0 538

Visszacsatoltan működő gépem nincs.
Aminek oka az, hogy maximálisan kifogástalan elméletem sokáig nem született, annak ellenére hogy már 40 éve is lehet annak, hogy annak idején gyerekként először felfedeztem a mechanikai energiatétel alóli kivételt parittyával való játszadozás közben. Mégsem volt első olvasásra kristálytiszta például Orffyreus kerekének titka. A méretezése ma sem az.
Gyakorlatiasabb, "nyóc" osztállyal is könnyedén felfogható elmélet kellett, amilyet például az előbb is írtam. És persze ami 100 %-ban fedi a valóságot.

Előzmény: Déééééééééééé (537)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.21 0 0 537

:D "A mi Józsink" ezek szerint létezel! azt hittem hülyéskedik itt az egyik tag! :D Neked van létező és használatba lévő géped?? mert látom az elméletet kened vágod, velem ellentétben.

Előzmény: Törölt nick (536)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.21 0 2 536

Leírom hogyan gondolom a ferritgyűrűn átvezetett huzalban indukálódó feszültséget.


 

Az a) ábrán a rövid impulzusokkal táplált áramvezetőre LED csatlakozik. Ez gyakorlatilag rövidzár a LED számára, tehát nem világít.
A b) ábrán egy ferritgyűrűn került áthúzásra ugyanaz az áramvezető.
Az impulzus felfutásának pillanatában a ferritben felépül egy mágneses fluxus.
Majd az impulzus megszűnésekor ez a fluxus nem tűnhet el hirtelen, a fluxusmegmaradás miatt. Ahogy a vele analóg mechanikában a lendület sem szűnhet meg hirtelen. Ezért a LED áramkörében olyan irányú áram indukálódik, ami a fluxust fenntartani igyekszik egy ideig. Ami kivilágítja a LED-et.


Tehát a tankönyvekkel ellentétben a Lenz törvény nem az energiamegmaradással, hanem a fluxusmegmaradással magyarázandó.

 

A meghajtó áramkörben keletkező plusz energia magyarázatát is leírom, mivel az már átlátható.

 

Ismert és kerülendő jelenség a transzformátorok bekapcsolási (mágnesezési) áramlökése (Magnetization inrush current). Vagyis amikor egy induktivitás úgy kap áramot, hogy abban már (vagy még) van egy fluxus.

Itt egy egyszerű kísérlet:

 

 

A tekercs melletti izzó teljes fénnyel világít, de a másik nem.

 

(Nem emlékszem pontosan, de lehet hogy a táplálás egy 100 Ohmos ellenálláson át történt.)
A vezérlő frekvencia néhány kHz, az induktivitástól függően, kicsi kitöltési tényezővel.
A tekercs lehet akár légmagos is, például egy régi bim-bam csengő 900 menetes tekercse. Amibe Ø10-es ferritmag is helyezhető.
A D dióda közönséges 1N 4007 is lehet.

 

Magyarázat:

 

 

Az a) ábrán a K kapcsoló zárt, a tekercsen I1 áram folyik keresztül, ami egyik izzót sem világítja ki.

A b) ábrán kinyitjuk a kapcsolót, ezért a tekercsen, a diódán és a tekercs melletti izzón egy I2 önindukciós áram folyik keresztül, ami szintén nem világítja ki az izzót.

Majd a c) ábrán meg sem várjuk míg ez az I2 áram lecseng nullára, hanem ismét zárjuk a K kapcsolót és a tekercsen már két áram összege folyik keresztül. Ez már teljes fénnyel kivilágítja az izzót, miközben a felső kontrollizzó nem világít.

 

Természetesen a kapcsolgatáshoz megfelelő frekvenciával és kitöltési tényezővel kapcsolgatott félvezető szükséges.

 

Ha két azonos nagyságú áramot összegzünk, akkor értelemszerűen kétszeres lesz az eredő áram, de az energia az négyszeres, és nem kétszeres lesz. Mert az energiák képletében (½L·I² vagy I²·R·t) négyzeten van az áram. Ez a jelenség minden energiaképletre érvényes.

 

A keskeny impulzusokra azért van szükség, mert miután a tekercs fluxusa felépült, energiapazarlás lenne tovább rajta tartani az áramot. A megfelelően beállított néhány kHz körüli frekvencia meg azért kell, hogy a soron következő áramimpulzus szinkronban legyen a korábban kialakult önindukciós árammal. Így tud a két áram összeadódni, ha egy időben találkoznak.

A gyakorlati kivitelezésnek egyik egyszerű példája a Joule Thief nevű önrezgő áramkör. Ezek közül is a legegyszerűbb a Super Joule Thief.

 

 

Super Joule Thief

 

Ez az áramkör szerepel a Resonant LCR Amazing Circuit című videóban is, csak más elrendezéssel:

 

 

Látható, hogy az áramkör szinte bármilyen értékű induktivitással berezeg, akár a huzalra fűzött ferritgyűrűkből készítettel is.

És még egy fontosat: A Moray készülék és a Tesla autó energiaforrása NEM fúzióval működik. 
Hanem mindegyik készülék egy-egy áramsokszorozó kapcsolóüzemű tápegység. Amely jelenség ismerete egyidős a villamos energiaellátással. Például mágnesezési (bekapcsolási) áramlökéskor szoktak áramok összeadódni.
Ilyen néven még nincs kapcsolóüzemű tápegység, de a hivatalos fejlesztések körében nem ismeretlenek az áram összegzős törekvések a hatásfok növelésére:

 

Linear Switch Capacitor Converter
https://site.eettaiwan.com/events/powerTP2017/sources/Linear_Switch%20Capacitor%20Converter%20%28final%29%200912.pdf

 

A pdf 25. oldalán írják is az áramok összegzésének egy módját a sokkal jobb megoldásokon kívül.
Az 1. oldalon meg egy találó képlet, vagy inkább képtelenség a szinergia szimbólumaként, vagyis hogy két áram "hatása", az energia együtt nagyobb: 1+1>2.
A pdf eléggé szótlan, tán a készítőjének is elállhatott a szava amikor rájött hogy a hatásfok 100 % fölé is mehet.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.20 0 1 535

Én úgy értettem, hogy amivel eddig találkoztam 98% nem volt olyan hogy rézcsőre felhúzott ferritgyűrűk, de amiről itt is beszélünk annak is van a közepén, de más gépekbe meg nincs. Azaz eddig én olyanokkal találkoztam amibe nem volt ott, persze ezt lehet arra fogni hogy nem úgy kerestem, ami valahol igaz is, hisz sokáig a Tesla visszacsatolású BTG gépeket nézegettem, de az felejtős mert nagyon bonyolult.

Én nem vagyok elméleti ember, nem akarok tanítani senkit nem képesítésem, az más dolga. Én  próbálok olyan vizeken evezni, ahol kézzel fogható gépeket lehet jó eséllyel és lehetőleg olcsón megcsinálni, nekem ennyi elég, az hogy én nekiálljak az elméletet bújni az már nem nekem való, ha vki elmélkedni akar hát ucca neki! rajta! csinálja! van ideje.. én addig összedobom az én gépemet még ha lassan is, elmélet ide vagy oda, annyi sikerem kb. lesz mint Kisfaludinak ahogy ő elmagyarázza ahogy mondja is: ha vki ennyire élhetetlen, akkor élhetetlen! és igaza van.

A generátor jelző azt szerintem olyan értelemben használják mint áram termelő egység, gondolom. Nem mondom hogy nincs veszteség mert mindenütt van, de ha magát fenn tudná tartani akkor kit érdekelne? engem biztos nem. Egyébként sok elméleti résszel találkoztam már, de nem mentettem el (fent írtak alapján).

Pár dologra itt kaphatsz magyarázatot: https://energy4all.ru/index.html#140222

És itt: https://pdfcoffee.com/sr-a-device-replication-installation-tariel-kapanadze-pdf-free.html

Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.20 0 0 534

"ebbe nem mélyültem bele, mert nem része ezeknek a gépeknek"

Pedig vannak akik szerint ferrithengerek vannak a műanyag cső közepében.És akkor máris az előző hsz-t anyagát (elméletét) ismételni kell.

 

"Ill mutatok egy olyan megoldást, ahol két rézlemez közt megy át az elektromosság."

Na és azt,hogyan hívják?

Hasonló megoldást látsz itt is:https://www.youtube.com/watch?v=94yCfy8z4lc

 

Hogyan néz ki a cadduceus tekercs? Pont úgy viselkedik mint a mágnesesen szembefordított tekercs. Vagy mint a gránát tekercs bizonyos pontjai.

 

"Ebben mint láthatod lényegébe egy rövidzárlatnak kellene lennie, de még sincs!"

Tanulmányozd át ezt az anyagot:  http://jnaudin.free.fr/rvproject/index.htm

 

9:45-től 22-ig érdemes áttanulmányozni: https://www.youtube.com/watch?v=J2jpKBkSEBw

 

De a kérdés még mindig adva van. 

Nem válaszoltatok még mindig. Ez egy energia átalakító szerkezet (akkor pedig csak veszteséges lehet az átalakítás) vagy egy "generátor"?

De akkor mi a "generátor" rész?

 

 

Előzmény: Déééééééééééé (532)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.20 0 0 533

Itt a példája Kisfaludynak.Gondoljuk át a fizikai törvényeket. Hogyan működik az áramváltó? https://www.youtube.com/watch?v=dkcggzRIFnY

Előzmény: vargusz (531)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.20 0 1 532

Lehetséges, ebbe nem mélyültem bele, mert nem része ezeknek a gépeknek, az eddig átnézettekben egyikben se volt szó róla. (Az a baj hogy csak beszél és beszél! de semmi látszata nincs, mert sokan bemutatják a sajátjukat, csak nem mutatják azt hogy mennyi a kimeneti energia, hanem csak teszem fel meghajtanak egy izzót legtöbb esetbe, a többi meg csalás mondhatni.. mint a 4KW-os Ruslan Kulabuhov BTG gépje is)

Itt egy cikk: https://gorchilin.com/articles/experiment/tesla_u-bus  Ebben mint láthatod lényegébe egy rövidzárlatnak kellene lennie, de még sincs! Ill mutatok egy olyan megoldást, ahol két rézlemez közt megy át az elektromosság.

Előzmény: vargusz (531)
vargusz Creative Commons License 2023.12.19 0 0 531

Kisfaludy taglalja egyik videójában hogy egy kb. 20 cm-es rézcsőre húzott rá ferritgyűrűket és a cső két végén mért 90 v feszültséget, de az hogy lehet?

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.17 0 0 530

Kapcsolási az 517-es hsz-ben van. A tekercsről nem igazán beszél. alól van a leszedő (220), két szélen a modulátor, és van egy külső vastag 6-7 menetes tekercs amivel szikráztat. Kísérletezni lehet, van itt séma bőven.

 

Előzmény: vargusz (529)
vargusz Creative Commons License 2023.12.17 0 0 529

Ebben az orosz videóban szereplő  generátornak a tekercse nem-e jó lenne kísérletezésnek? Van valahol kapcsolási rajza meg leírása, amit az orosz youtuber megépített, generátort, tekercs felépítése....?

https://www.youtube.com/watch?v=70YjfR53130

Előzmény: Déééééééééééé (528)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.17 0 1 528

Azzal sehogy.. van egy multiméterem ami induktivitást és frekvenciát mér, itt nincs Tesla visszacsatolás (azt hiszem így mondják). Ahol van a Tesla tekercs baloldalt és jobb oldalt a bifiláris, na oda elengedhetetlen! de ide nem igazán kell, amit linkeltél abba is találtam olyat hogy T.K-e fáékegyszerűen rakta össze az áramköreit, és működött! a szikra színét is számításba kell venni, legalább is a leírás szerint fontos.

Én több fajta tekercsel fogom majd kipróbálni, mert sok múlik rajtuk! és elkészítettem azt a Kétirányú négyszögjelvezérlőt, mert az tudja jól megdolgoztatni a tekercset, így olvastam valahogy, tehát jobb mint ha csak egy vezetékkel vezérelnéd a két tranyót vagy mosfetet.

Előzmény: vargusz (527)
vargusz Creative Commons License 2023.12.16 0 0 527

Az oszcilloszkóppal hogy állsz, van, vagy használtál már, mert az is kelleni fog? Milyen fajta lenne jó, ami elég lenne, csak erre berendezés mérésére-egy alap asztali műszer, nem ilyen high tech cucc, csak  ami jó ár-érték arányú lenne? 

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.16 0 1 526

A linkjeid közt találtam (meg még mást is amit mentettem) a "Kisfaludi féle/2.rész" rajznak találtam másik tekercselési megoldását is, amit ideteszek. Nagyon vicces ahogy magyarázza, hogy milyen cseszettűl egyszerű! de nem az! a tekercs tuti nem az! és nem beszél róla csak hogy húzzuk ki a falból vagy kukázzunk oszt jó az is! :D

Ha érdekel itt egy cím aki készít paneleket: sospcb@t-online.hu nekem 5EZ mondta darabját, majd 2 csináltatok, kezdésnek megteszi. Vagy még ezt az infót kaptam: "Egy kínai vonal:
Stekler Csaba - Steki impex, tel: 06 20 915 1463
Ő biztosan tud 1db-ra is árat mondani. Ismerik ezt a formátumot,
elküldheti neki is"

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.16 0 1 525

Szerintem mehet, de az inkább a távoli legyen és min. 25mm2-es vezetékkel, az áramerősség végett.

Előzmény: vargusz (523)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.16 0 1 524

Helyi földelésre elég lehet a 6mm de távolira 25mm mondanak. A földelésre azért szoktak pl, víz hűtőt leásni 1M-re, mert nagy a felülete, de pl, a villanyszerelők villámhárítónak 6M-es betonacélt tesznek le (nem mindenki de ez én az egyiktől hallottam). azt úgy csinálja hogy fúr vagy ás egy kisebb jukat azt jól beönti vízzel, majd a vasat le fel rángatja és így magának utat fúr.

A föld ellenállása változik ez időjárástól függ, esősbe csökken szárazabb időbe megnő, lehet kapni földelő vasakat is amik ónozottak, az is jó. De nem igazán azon fog múlni, hanem magán a gépen.

Ez pl, 100 hogy megtenné, sőt! de minek ennyit kiadni érte? https://www.villamossag.com/Foldeloszonda-4m-villamvedelmi-tuzihorganyzott-d20 vagy ez https://www.villamossag.com/FSZ-200-Foldelo-szonda-kereszt-3mm/2m

Láttam egy olyan videót, hogy leásott egy víz hűtőt amit beöntött sósvízzel, azt elvitte pl, 10M-rel arrább ahol volt 3 szögbe ledugva 1-1 rézcső és beöntözve. A rudakat összekötötte körbe, és erre kapcsolt fogyasztót, és ott ment neki. Köztudott hogy létezik föld elem, ez annak vmi erősebb fajtája lehetett.

Előzmény: vargusz (522)
vargusz Creative Commons License 2023.12.16 0 0 523

Ha pl.  2 db kapagenerátort építenék a két gépnek a földelése mehet egy közös talaj földelőpontba? 

vargusz Creative Commons License 2023.12.16 0 0 522

És pl. ahova ez a generátor le lenne földelve, az sem mindegy szerintem hogy milyen mélyre üssük le a földelő rudat? A szuperhatékony földelés telepítése is lényeges szempont. És ha gyári földelő szondát ütünk le,-(lentebb az alábbi videóban) vagy csak a réz cső a megfelelő erre a célra? Vagy melyik lenne jobb?  A földelés telepítésénél a talaj ellenállását is mérni kell hogy mennyi Ohm legyen,mint az alábbi videóban a szerelő méri? 

https://www.youtube.com/watch?v=gdYo-PXV8QM

Vagy pl.  van egy 80 literes rozsdás bojler, amiről a megmaradt festéket eltávolítom, és ezt elássam 1 m mélyre?  És erre lenne a 6 mm2 keresztmetszetű sodrott vezeték, rákötve. 

Előzmény: Déééééééééééé (511)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.16 0 0 521

Ahol szikraköz van ott lehet elméletileg mással is szikráztatni, a leg elterjedtebb az amikor egymással szemben van két vezető és  azok "fixek" a ventis kevésbé elterjedt, mert ott egész más a szikrázás üteme stb.

Előzmény: vargusz (520)
vargusz Creative Commons License 2023.12.15 0 0 520

És ha ennél a fajta kapagenerátornál FORGÓ SZIKRAKÖZ volna beiktatva?

Előzmény: Déééééééééééé (508)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.15 0 1 519

Itt az eredeti Tesla sztatikus gép! az igazi free energia! a tanult, berögzött rendszerben élő és csak abban hívő szakiknak persze ez is csak szemfényvesztés! hisz ki lenne az a Tesla??

Az áramkörre ha akár csak egy megfelelő méretezésű trafót kötsz (feltételezem) ami le transzformál (hisz a szolgáltató is detto ezt csinálja amibe legkevesebb 400EZ V van) akkor már is kapsz egy jókora kraftot, de ez egy leegyszerűsített példa volt. 

Google fordítással a Tesla sztatikus gépről:


C1
L1
L2


1. fénykép: komplett készülék; tárolóedények fólia béléssel,
dielektromos üveglapok; az egyes szakaszok kapacitása körülbelül 600
pF; a „közelebb” diszkréten megváltoztathatja a kapacitást
5000 pF-ig; A kondenzátorral szemben két érintkező
található manuálisan állítható hézaggal, az érintkezők
egymással szemben lévő felületei gömb alakúak, az érintkezők
valószínűleg nikkelezettek és ezzel a fekete kupakkal lefedhetők;
a kondenzátor bal oldalán két szokásos kivezetés
található (az ábrán „1” és „2”); transzformátor
külső tekercs (az L1 ábrán) 10 menetes, körülbelül 5 mm átmérőjű
vezetéket tartalmaz, azonos menetemelkedéssel feltekerve,
kapcsolóval felszerelve, 1-10 fordulat 1 fordulatnyi lépésekben
csatlakoztatható; a belső tekercs alsó kapcsa (L2) a jobb oldali
kapocshoz csatlakozik (a „3” ábrán), a 3. kapocs közelében egy
adattábla olvasható olvashatatlan felirattal; A tekercs felső kivezetése
elágazó csóva formájában van kialakítva.
16,1K 21:54

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.15 0 1 518

 

Elsőnek egy érdekes videót mutanák meg, a légköri sztatikus elektromosságot gyűjti össze! van a tekercs magjába egy izzó foglalat is, ami sajna vagy nem de nincs beüzemelve, ez az: Бесплатное атмосферное электричество из запрещенной установки 1959 года

Az első képen egy mikrosütő(MOT) "free energy" séma látható, persze nem teljesen free de gazdaságos! a leírás a fordított képen látható! A 3. képen pedig egy szintén megvalósítható gép lenne.

 

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.15 0 1 517

A képen az az hogy hanyas lábára megyen a vezeték, mert az egy Orosz chip ez: К561ЛН2 de az egy négyszögjelgenerátor, ami az 50Hz-et adja a modulátorra, lehet helyettesíteni kész pnellel mint pl amiket látsz a képeimen, ott a frekvencia és a munkaciklus állítható.

A ferritgyűrűnél nem tudok értéket h-re sajnos, de én tudok olcsóbb helyet: FR-RG-45-9-22Y30 https://www.magnetplanet.eu/index.php?oldal=magnes_adatlap&cikkszam=FR-RG-45-9-22Y30&tipus=FERRIT%20elemi%20magnesek gyűrű nélkül is működne, de így erősebb.

 

Tekercsnek meg pl, ez jó lehet: DN2E1.00/0.25BQ CABLE https://www.tme.eu/hu/details/dn2e1.00_0.25/tekercshuzalok/bq-cable/

Ezt is meglehet valósítani, és ami szélen van henger alakú kondenzátor, azt nem muszáj beleépíteni, állítólag azért lenne ott mert azzal nem fogyasztana a rendszer semmit betápkor, legalább is amit ki tudtam skubizni :-/ Viszont simán beépítve páran azt írják fog lenni fogyasztás az óra felé, van egy másik hsz aki kísérletet végzett vele, ő vmilyen frekvenciával buherált, szval ezt a részét hagyjuk :) megy nélküle is ennyi a lényeg!

Aztán a tekercs mag közepébe is tesz kondenzátort, de ez is mellőzhető, ez + energiát adna még. viszont ami nem tiszta az az állítható 4 rétegű kondi utáni kondi! hogy az mi a fene lenne ott? vmi tároló lehet..

Ennél is at kommentelték, hogy a mod.tekercset ne egy irányú jellel hajtsa meg hanem kettővel, mert hatásosabb, viszont igy is sok energiája lett elmondása szerint! A tekercsekre nem tér ki.

Amit mutattam push-pull meghajtó áramkört, azt érdemes lehet elkészíteni/tettni hogy rendesen meg lehessen hajtani a modulátor tekercset.

Előzmény: vargusz (516)
vargusz Creative Commons License 2023.12.14 0 0 516

Ennél a linkelt képnél  mire vonatkozik  az hogy "to foot 14 of chip"  meg a "to foot 7 of chip?


http://1.bp.blogspot.com/-aIuM__zbzAI/TjaUSxFQs3I/AAAAAAAAAFY/2fPF_e2ilfE/s1600/fgkapacircuit1.png



És 45 mm-es ferrit gyűrűt hol kapok magyar webshopba, ami megfelelő lenne, mert nem csak a ferrit gyűrű anyaga a nem mindegy, hanem a többi paraméter is számít?

 46,7 mm-est találtam...
https://www.tme.eu/hu/details/t184-52/gyurus-ferritek/micrometals/

Előzmény: Déééééééééééé (511)
vargusz Creative Commons License 2023.12.14 0 1 515

Üdv!

 Hasznosak a hozzászólásaid, meg rajzok,  ezért van ez a fórum, ötleteljünk, gondolkodjunk, segítsük egymást, így lehet előre haladni.

 

Előzmény: Déééééééééééé (514)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.14 0 1 514

Az összes kép lemarad pedig beillesztettem.. akkor ismétlés a tud anyja ugye..

 

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.14 0 1 513

A Push-Pull vezérlő lehetséges meghatóját tenném be ide (2 van) az egyik egy létező séma, másik egy lelkes amatőr által készített.

A Kisfaludi által bemutatott rajzhoz is jó, hisz nem csak egy 50Hz "brummot" ad a tekercsre, hanem azt két ellentétes jellel hajtja meg (vhogy így van) lényeg hogy hatásosabb így meghajtani mint sima egy irányú négyszögjellel. A 3. az az egyik rajzomon szerepel, mint meghajtó de átszerkesztve, nem csak simán van rákötve, és annak is komoly vezérlője van. Ez is azt bizonyítja hogy mindenki próbálkozik, semmi se tökély...

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.13 0 1 512

Szerintem 2 gépet meg lehet csinálni, egyik az a gép amit először posztoltam csak linken keresztül :-/ ahol sok lámpa világít az udvaron, és azon tényleg minden adott, csak sorosan van minden kötve mert akkora a feszkó, az izzók variosztorral vannak védve, és kell a hálózat is hozzá, de kb, 350W inputból lehet bő 1500-at kihozni.

A másik amit Kisfaludi mutatott, én találtam róla tekercs sémát is, ahol nyoma sincs a 6 menetes vastag tekercsnek.. az egy jó gép lenne sztem, én már szedem össze a hozzávalókat, ja és amit tudsz azt az Aliról rendelj hozzá mert olcsók. A sémán az eredeti tranzisztorok ezek ugye: KT829A és KT828A és ezekkel helyettesíthetők: 2N3055 npn és MJ2955 pnp. Hangolni nem igazán kell sőt..

Ami sztem vmi elírás lehet az a HV tekercs! a képen nagyon lapos és kékkel van jelölve! sztem az 1-2mm lehet csupán full végig, úgy hogy még meg nem építem és egyenként a variációkat nem tesztelem addig semmi biztos nincs sajnos.

 

Előzmény: vargusz (504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!