Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.13 0 0 155
Ezt sokan el tudnák magyaráni, de az eredmény kétséges lesz. Nincs szakember a környéken? Egy ilyen váltót csak egyszer kell beállítani.
Előzmény: TarrG (154)
TarrG Creative Commons License 2008.07.10 0 0 154

Sziasztok!

 

Tud valaki leírást adni, hogy hogyan kell beállítani egy bicikli váltót?

Elől a 3. kerékre nem akar felugrani a lánc, mikor váltok az elsőre, akkor meg néha ledobja a láncot. A hátsó fogaskeréken se mindegyik fogaskereket bírja, mert némelyiken igencsak zörög, vagy átlép rajta.

Pedig a váltó Shimano...

 

Előre is köszi!

vargailles Creative Commons License 2008.06.18 0 0 153
Kerékpárbarát beruházásokra pályázhatnak a munkahelyek

Egymillió és kétszáz millió forint közötti összegre lehet pályázni június 30-tól kerékpárbarát munkahelyek kialakítására, azaz kerékpártároló, öltöző, zuhanyzó építésére.

Az 1 millió és 200 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatásra vállalkozások, non-profit szervezetek, valamint költségvetési szervek és intézményeik pályázhatnak. „Olyan projektek kidolgozása és megvalósítása kezdődhet el, amelyekkel tovább növekedhet a környezettudatos alternatív közlekedési formák népszerűsége" - mondta a zöldtárca vezetője. A KEOP-6.2.0 számú pályázat és további hasznos tudnivalók a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapjáról tölthető le: http://www.nfu.hu/doc/534
Rooger Preed Creative Commons License 2008.06.16 0 0 152
Létezik bérlet is kerékpárra. 2-3 ezer Ft Érd és Budapest között...
Előzmény: vargailles (140)
vargailles Creative Commons License 2008.06.16 0 0 151
Azért megnézném szlalomozás közben ... vagy városi forgalomban "csorogni" ... ez - ahogyan elnézem - inkább sporteszköz, mint közlekedési ...
Előzmény: Ró-Ka (148)
mozo01 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 150
Legalsó a kerékpáros térkép:

http://www.turistautak.hu/garmin.php

vagy:

http://www.bringaut.fw.hu/
Előzmény: Törölt nick (147)
mozo01 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 149
Becsomagolod, felveszed a gumicsízmát, kimész a műútig, leveszed a gumicsízmát, felülsz a biciklire és biciklizel .:). Svájcban biciklitárolók vannak az állomásokon, nálunk gumicsízmatárolók kellenének. :(
Előzmény: Árpi (146)
Ró-Ka Creative Commons License 2008.06.15 0 0 148
Árpi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 146
Szépek ezek az összecsukható bicajok, csak épp Érden még a sarokig sem lehetne kijutni velük keréken. Ahhoz túl kicsi a kerekük.
Előzmény: mozo01 (145)
mozo01 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 145
Az árra vonatkozó megjegyzésemet ezennel visszaszívom. :)

http://www.evobike.hu/products/folding/mobiky.php

Ezek a biciklik jóval drágábbak.
Előzmény: vargailles (144)
vargailles Creative Commons License 2008.06.13 0 0 144
Előzmény: vargailles (143)
vargailles Creative Commons License 2008.06.13 0 0 143
Igen, valami hasonlóra gondoltam, de vannak ennél extrémebb megoldások is ... a lényeg, hogy gyorsan lehessen összecsukni, a buszon és a vonaton poggyásznak minősüljön, ne legyen megerőltető a kerekezés rajta ...

Az ára nem biztos, hogy vészes ... gondolj bele: 300-350 ft-os benzinár mellett és állandósuló dugókban nem is olyan sok ... mondjuk nem napi szinten használnám, de nekem is megspórolna havi egy-két tank benzint (ha járnék konditerembe, akkor még annak az árát is), ami azt jelenti, hogy akár fél év alatt megtérülne ...
Előzmény: mozo01 (142)
mozo01 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 142
Gepida Folding 8? Mondjuk az ára húzós. Brüsszelben láttam olyan kerékpárt, amikt vállra lehetett akasztani, és a metrón vitte a srác. :)
Előzmény: vargailles (140)
Pepszi Creative Commons License 2008.06.13 0 0 141
Köszi, az érdligeti utat hazafelé kipróbálom.
Előzmény: vargailles (140)
vargailles Creative Commons License 2008.06.13 0 0 140
Igen, én is ezt az utat ismerem ... bár már jóideje nem merészeltem meg a mutatványt ...

Ha találnál Érdligeten keresztül egy rövidebb utat Budafokra, s ezzel elkerülnéd a Diósdi kitérőt, akkor talán lehetne rövidíteni az 1. verziót. Elsőként a Sóskúti - Kutyavári - Duna - Pipacs - Sárd - Chinoin vonalat próbálnám.

Illetve elgondolkodnék egy MÁV+kerékpár kombináción ... sajnos elég drága a kerékpárjegy ... kerékpárral utazni a vonaton drágább, mint ha autóval mennél ... most éppen olyan kerékpárt keresek, ami poggyásznak minősülne ... valami spéci gép lehetne ... anno rollerrel mentem sokat így Pestre ... de rollerezni sokkal rosszabb Pesten, mint kerékpározni.
Előzmény: Pepszi (139)
Pepszi Creative Commons License 2008.06.13 0 0 139

Ma a törökbálint/budaörsi reptér/budaörsi út/alkotás út/vérmező/csalogány utca útvonalon jöttem.

Így 22,2 km 65 perc volt az út, de sokal veszélyesebb, mert sokat kell a járdán és autóúton tekerni.

A budaörsin és alkotás úton végig a járdán mentem.

 

Hazafelé ráadásul meg kellene másznom a törökbálint-érd emelkedőt...

Előzmény: vargailles (138)
vargailles Creative Commons License 2008.06.12 0 0 138
A diósdi kitérő lerövidítésén gondolkodnék ...
Előzmény: Pepszi (137)
Pepszi Creative Commons License 2008.06.12 0 0 137

Sziasztok,

 

Érd vincelléri részéről szeretnék legalább heti egyszer bicajjal munkába járni a Margit híd budai hídfőhöz.

Az első alkalom megvolt múlthéten, de kicsit hosszúra sikerült az út (29 km, 80 perc).

Ez volt az útvonal: diósdon keresztül, aztán M0 melletti úton a camponáig, onnan biciklis úton végig a dunával párhuzamosan.

 

Tudtok ennél gyorsabb útvonalat ajánlani?

 

 

vargailles Creative Commons License 2008.05.31 0 0 136
ősszel
Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.31 0 0 135
mikor lesz a következő?
Fricy Creative Commons License 2008.05.31 0 0 134
Köszi, de én csak rséztvevő voltam.
A Tekergőké az érdem a rendezvény jó megszervezéséért.
Előzmény: Gipsz- Jakab (132)
vargailles Creative Commons License 2008.05.31 0 0 133
Isten hozott, a kerékpárosok világában! Azért ne csak a tömegrendezvényeken kerekezz ... ez nem csak szabadidősport, hanem közlekedési eszköz.

A helytelenül közlekedőket védeni nem igen tudom. Nem is szabad. De a fejével illik néha gondolkodni: olyan útkialakítások vannak, amik mellett tényleg nem lehet karjelezni, megállni, körülnézni, elsőbbséget adni, stb ... nem véletlenül követeljük a biztonságosabb kerékpározást lehetővé tevő közterületeket, a kerékpárutakat ... remélhetőleg nem az általad vizionált kerékpáros balesetek médiamegjelenései kellenek ahhoz, hogy a város tervezésénél figyeljenek erre is.
Előzmény: Gipsz- Jakab (132)
Gipsz- Jakab Creative Commons License 2008.05.31 0 0 132

Gratulálok, jó programot hoztatok össze. Jövőre nem fogom kihagyni. Évek óta használatlanul porosodnak a kerékpárjaink. Kezdetben levittük autóval vasárnaponként ófaluba, a gáton le fel tekertünk, jó program volt, csak egy kicsit macerás. A Bajcsyn meg nem fogok bringázni. Egy kérdés (ne vedd kötekedésnek) szervezett programban résztvevőkre is vonatkoznak a kresz szabályai, vagy ilyen esetben figyelmen kívül hagyhatóak-e. Azért kérdezem, mert a mindennapi közlekedés során rendszeresen tapasztalom, hogy irányváltoztatáskor elmarad a karjelzés, nem néznek körül. Az hogy lámpa van -e nem érdekel nappal, de az nagyon idegesít, amikor páldául a Riminyákin megyek felfelé, és a Baján utcából a kedves bringás (profi szerelésben, tehát nem kezdő) körül se néz, közvetlenül előttem  kikanyarodik elém. Szemből nem jött senki, kikerültem, fékezni sem kellett, de ha foglalt lett volna a sáv, lehet hogy meglököm egy kicsit, ami neki akár komoly sérülést is okozhatott volna, a hírekben meg csak annyi lene , hogy Érden kerékpárost gázoltak. Nem szeretnék ilyen élményt megélni.

Mégegyszer gratulálok a programhoz, és a felvételekhez is. Jól nyomonkövethető az útvonal, aki ismeri érdet a térképen a fotók alapján meg is tudná rajzolni.

 

Előzmény: Fricy (131)
Fricy Creative Commons License 2008.05.31 0 0 131
adopteki Creative Commons License 2008.05.26 0 0 130

Jó, hogy mondod, hogy az ott maga a kerékpárút... tényleg az alapkővel egyben a síremléket is felállították. Sírhatnékom támad, ha belegondolok, hogy hány ember örömét, jövőjét rontják el egy ilyen akcióval.

 

Minimális beruházással nagyon szép helyet, pihenőközpontot lehetne kialakítani a Dunaparton, ahová az év nagy részében polgárok ezrei (nem csak a horgászok) járhatnának/gurulhatnának ki feltöltődni.

Persze Érden már hozzászoktunk, hogy le kell mondanunk adottságaink, lehetőségeink jó kihasználásáról.

Különben pedig nincs is a jómunkásembernek már szabadideje, az aktív kikapcsolódást, jelen esetben a bringázást időzítheti a munkábajárás idejére, és ez már így is nagyon jól van!

Előzmény: vargailles (123)
vargailles Creative Commons License 2008.05.26 0 0 129
Amikor legutóbb megpróbáltam, akkor megbántam. de az már jó ideje volt.

Sport kontra közlekedés: ha egészséges életmódot tudnánk folytatni, akkor nem lenne szükségünk sportra. A (kondicionáló) sport az elkényelmesedett városi ember találmánya. Ha tudnánk kerékpárral közlekedni, akkor nem lenne szükség külön időt tölteni mozgással (a paraszt embör sem jár fitneszszentörbe) Pesze szabadidőnk hasznos eltöltéseként még mindig szóba jöhet a tekerés .... de gondolom hétfő reggel nem a szabadidőben tekerőkkel találkozom ... :)
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 128
vargailles és Gipsz- Jakab, köszi a szerviztippet! én is a sólyomra gondoltam első körben, mert ők vannak a legközelebb.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 127
igazad van, bár sokan mindkét lehetőséggel élünk: sportolunk és közlekedünk vele.

kérdés: át lehet menni simán Parkvárosból a Sóskúti úton át Sóskútra? milyen az út minősége? (vannak tippjeim, de hátha kellemesen csalódok...) sok a kóbor kutya?
Előzmény: vargailles (125)
Gipsz- Jakab Creative Commons License 2008.05.26 0 0 126

"Szervízhez: nekem a Sólyom tökéletesen bevált (Tárnoki-Gyula sarka)"

Őt én is tudom ajánlani. Gyors, alapos.

Előzmény: vargailles (125)
vargailles Creative Commons License 2008.05.26 0 0 125
"nagyon fellendülőben van ez a sport mifelénk"

Az én tapasztalatom szerint sokkal jobb a helyzet: nem sportként, hanem közlekedési eszközként terjed. Nézd csak meg: sok tekerőről azt lehet gondolni, hogy munkába megy, illetve a gyerekért az oviba. És ez sokkal jobb, mint ha egyszerűen sportról beszélnénk. Éppen ezért nem sportpálya kell a kerékpárosoknak, hanem bizutonságot adó kerékpárúthálózat.

Szervízhez: nekem a Sólyom tökéletesen bevált (Tárnoki-Gyula sarka)
Előzmény: Törölt nick (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!