Keresés

Részletes keresés

Campeche Creative Commons License 2005.10.02 0 0 161
Szerintem az euro antiszemita.
soltika Creative Commons License 2005.10.02 0 0 160
A Vikhez képest még csak tanuló, Orbán fekeöves, 7 danos mester ebben a szakmában:-)))
Előzmény: Triumphator (158)
soltika Creative Commons License 2005.10.02 0 0 159
szerintem a kormány társadalompolitikai célja a választások megnyerése. nincs más cél már.
Láttál te már olyan kúrmányt vagy elenkzéket valahol a nagyvilágban, ahol nem ez az egyetlen cél lebeg a politykások szeme előtt?
De bele ne kezdj valami hordószónoklatba, mert akkor kiröhöglek:-)))
Előzmény: Triumphator (154)
Triumphator Creative Commons License 2005.10.02 0 0 158
szerintem pedig az írás és gy.f. tegnapi kijelentése között maximális az összhang. gy.f. annyira populista, amennyire szerinte o.v. az. minimum.
Előzmény: Állományjavító (156)
Állományjavító Creative Commons License 2005.10.02 0 0 156

Ez egy valóban demagóg és leegyszerűsítő, gazdaságcentrikusság helyett választáscentrikus írás, nem beszél a beárazott árfolyamkockázatról, mint talán legnagyobb veszélyről és költségről, lebecsüli az árfolyamstabilitás fenntartásának költségeit és felbecsüli lehetőségeit.

 

És nem beszél a költségvetés hitelvesztéséről, ami politikailag a legnagyobb kártétel. Met ezek az érvek, legalábbis egyikük-másikuk valóban helytállóak, legalábbis megvitatásra érdemesek, ez egy "jó vita" lehetne, ha a hátterében nem a hiánycél újabb elbukása és a kreatív könyvelés lelepleződése állna.

 

Az viszont igazából figyelemre méltó, hogy tulajdonképpen milyen kis összegről van szó: hogy egy-két milliárd dollár, egy komolyabb gyógyszercsoport kifejlesztési költsége, pár nap Irak vagy egy koszlott repülőtér bérleti joga dönti el, hogy egy nemzetgazdaság végül is belép-e egy stabilitási zónába vagy sem. Igazából a magyar gazdaság növekedési potenciálját figyelembe véve az az egy-két milliárd dollár nem nagy tétel.

 

Az igazi baj tehát az, hogy a gazdaság összteljesítménye nagyon kicsi: ezen reális reformokkal és fejlesztési tervekkel lehet segíteni, erre meg pillanatnyilag nincs esély, szerintem, csak ha nem engedünk semmiféle populista kísértésnek, sem jobb, sem bal oldalon.

 

Az egy rossz gondolatmenet, hogy "most nyerjük meg a választást, aztán majd lesz időnk a reformopkra", mert a populista-költekezős-reformhalogató-nyugdíjemelős spirál nem állítható meg.

 

 

Előzmény: Triumphator (151)
Első Polgár Creative Commons License 2005.10.02 0 0 155
Gondolom ez az MSZP hatterbeszoritott sorvirsli platformjanak figyelmeztetese a milliardos platform fele, hogy azert a viz az ur.
Előzmény: netizen (152)
Triumphator Creative Commons License 2005.10.02 0 0 154

augusztus végén úgy gondolta az író, hogy az mszp-nek nem lenne jó, ha 2008-re bevezetnék, mert ahhoz szorítani kell a nadrágszíjon és jön a választás. azaz, pártpolitikai szintre vitte le az euró bevezetését. és akkor még a ktsgvetési hiánycél sokkal kisebb volt, mint ma. erre jön gy.f. tegnapi bejelentése: "Nincs oka az országnak bármi áron menekülni nemzeti valutájától, ha annak az az ára, hogy nem valósulnak meg a kormány által kitűzött társadalompolitikai célok." kiemelés tőlem, mert szerintem a kormány társadalompolitikai célja a választások megnyerése. nincs más cél már.

Előzmény: netizen (152)
perecske Creative Commons License 2005.10.02 0 0 153
"Gyurcsány Ferenc szerdán kemény hangvételű nyilatkozattal reagált az Európai Bizottság Magyarországot érintő bírálatára, és leszögezte: hazánk sínen van az euró 2010-es bevezetéséhez. (2004. dec. 22., szerda,) Magyarországnak mindenekelőtt saját követelményeit kell kielégítenie, és csak utána tud megfelelni Brüsszelnek - idézi a kormányfő szerdai nyilatkozatát az AP hírügynökség. Gyurcsány elismerte a további intézkedések szükségességét, de kijelentette: 2007-2008-ra, amire meg kell felelni a maastrichti feltételeknek, meg fogunk felelni. A miniszterelnök szerint kormányának meg kell találnia a középutat társadalmi programja és a gazdaság stabilizálása között. Úgy vélem, éppen ezt tettük - mondta a miniszterelnök. Az Európai Bizottság szerint nem voltak elég hatékonyak azok az intézkedések, amelyeket a magyar kormány hozott az államháztartási deficit korrigálására, és további lépésekre lesz szükség ahhoz, hogy a kormány által rögzített, s az EU-tagállamok pénzügyminiszteri tanácsa által is ajánlott célkitűzés - azaz hogy 2008-ra a deficit 3 százalék alá kerüljön - elérhető legyen."
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 152
ilyen profin megírt demagóg írást rég láttam. szomorú hogy komoly, szakértő értelmiség ilyet bevállal. Ellenben ha az MSZP ezt akarja , ilyen belső agitprop anyagokat kőröztet, akkor meg kell tenni a coming-out-ot: Nézzétek emberek, mi nem akarjuk bevezetni az eurót. Vagy ami a leg kósrebb dolog, népszavazást kéne kiírni erről a kérdésről...
Előzmény: Triumphator (151)
Triumphator Creative Commons License 2005.10.02 0 0 151

 http://www.1enlito.hu/2005-4/2005-4-04.pdf

 

a fenti oldalon van egy kis esszé, hogy miért nem kell az mszp-nek az eurót erőltetni.

Első Polgár Creative Commons License 2005.10.02 0 0 150
Magyarul billio az a trillio, azaz 10 a 12.en vagy maskepp ezermilliard. En is elvetettem ezt a hibat amikor forditottam angolrol.
Előzmény: breien (148)
breien Creative Commons License 2005.10.02 0 0 149

patikus  uram.

Te  még  nem tanúltál meg  most sem  "magyarmódonvállalkozni"?

pedighát  van egy-két  topic  erről  ezen a fórumon is.  kapcsolj rá, habár a Te  helyedben, én nem tenném.

Előzmény: Törölt nick (144)
breien Creative Commons License 2005.10.02 0 0 148

Önkéntesen is  3  Trillió, az  az háromtrillió  Angol  Font!  van, a magánnyugdíjalapokban.

Asszem,  ha  kicsit  megerőlteted  a  "szürkeállományodat"  magad  is rájössz, hogy miért  vetődött  fel  újjabban  a  "kötelezővé"  tétele, a nyugdíjpénztár  tagságnak  / segítség.   magad is  leírtad  az okát  /

 

Talán, nem ártana,  ha előtte  gondolkoznál, mielőtt  leírod  a  mondókádat.

"baráti"  tanács  vót.

Előzmény: geszthi (141)
Első Polgár Creative Commons License 2005.10.02 0 0 147
De miért jó ez a kormánynak?

Azert mert Gyurcsany egy gambler. Ha most megszorit, tuti hogy bukik. Ha nem szorit meg, akkor ket lehetoseg van:
a, lesz nemzetkozi penzugyi valsag a valasztasok elott p valoszinuseggel
b, nemzetkozi penzugyi valsag csak a valasztasok utan 1-p valoszinuseggel.

Gyurcsany arra jatszik, hogy a likviditasi valsag csak a valasztasok utan ut be. Eddig mindig bejott neki, ezert bizik a szerencsejeben. O az egyszeri szerencselovag, aki azt hiszi magarol, hogy zseni.
Előzmény: Törölt nick (129)
Profán Béni Creative Commons License 2005.10.02 0 0 146

off

Nagyon is pontos a kifejezés, mert nem a területi visszacsatolás a fontos (arról csak az elmebetegek hiszik, hogy lehetséges), hanem a kesergés, a minden bajért a múltat (és azon belül a mai másik politikai oldal előzményét) okolás meg a bármikor elővehető bunkó az egyet nem értők leverésére.

on

Előzmény: netizen (116)
Profán Béni Creative Commons License 2005.10.02 0 0 145

Pontosabban: strukturális reformok karcsúsítással fűszerezve.

Előzmény: Athlay (109)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 144

De a büdös jó a.......t a gépkocsi márkakereskedőknek is, meg az egyéb kereskedőknek is, akiket annyira lefizettek a bankok, hogy én például a mániákus készpénz vásárlásommal, más szóval hitel nélküli vásárlásommal, a legrosszabb kondíciókat kapom, minden más hitel konstrukcióval szemben.

 

Ennek ellenére, amióta itthon vagyok, egy kanyi fillért nem vettem fel semmilyen banktól, sem magán sem üzleti célra. Ezzel is jól megjártam, mert a közelmúltbeli óvatos tapogatózásomra azt a választ kaptam, hogy a bankoknak nincs hiteltapasztalata velem, akár magán akár üzleti téren.

 

Előzmény: netizen (135)
soltika Creative Commons License 2005.10.02 0 0 143
Asszem a dánoknál már bevezették a 72 éves nyugdíjkorhatárt.
Előzmény: geszthi (141)
soltika Creative Commons License 2005.10.02 0 0 142
Hi, Orbán asszonta hogy az EU-n kívül is van élet, a Gyurcsány meg azt mondja hogy az Eurozónán kívül is:-)))
Előzmény: gázárkommandó (-)
geszthi Creative Commons License 2005.10.02 0 0 141
"pedig a britteknél, az időskori megélhetés 80%-át, az állami nyugdíj adja. "

Kimondta neked ezt baromsagot?!

Hiresen szar az allami nyudijuk, akinek csak az van az ugyanolyan csoro mondon el ott mint itthon az itteni nyugdijasok.

Epp most akarjak bevezteni, hogy kotelezo legyen mindenkinek sajat nyugdijpenztarba belepni (ami azt jelenti, hogy az altala befizetett melle a cege is kiegesziti azt fizetese 5-15% ig) MERT annyira nem tkarekoskodnak az angolok es az allami nyugdijbol nem lehet megelni, es elore menekulne igy a kormany a nagy varhato szegnyseg elol. Meg a a nyugdijkorhatar felemeleset 75 evre (!!!) is megpedzegettek mar akkora a jovobeli varhato baj.

Ami elonyuk, hozzank kepest, hogy rengeteg az uj bevandorlo es friss (eltarto) munkaeero.
Előzmény: breien (19)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 140
a devizahiteles priznicben sajnos énis benne vagyok házilag. de a kalkulus szerint kb 265Ft-os Euro vagyis 170Ft-os CHF ig még jobb vagyok mint a forintkamatok :) mocsodék disznó vagyok, hedszelek, na. ha eljön az idő, konvertálom a hitelt forintra. szerződés szerint megtetehetem
Előzmény: Athlay (137)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 139
a plazmatvnek csak az eladás pillanatában van ára. ha fél éves, a használtpiacon a félmilliósan vett plazmatvd már 200000-et sem ér. a kocsi kicsit jobb. a bankok egyébként új üzletágat hoztak létre, az ilyen visszavett féléves-éves kocsik értékesítésére. sőt már azt is hallottam, hogy egyes bankok bevonják ebbe a recikálási körbe a márkakereskedőket :D
Előzmény: Athlay (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 138

növényes játék kimaradt, de a dvd-t még megzúzom

 

(upgrade)

Előzmény: netizen (136)
Athlay Creative Commons License 2005.10.02 0 0 137

Ha jól emlékszem nemrégiben a lengyeleknél is volt egy kisebb bedőlés, de túl nagy sokkot nem okozott.  A devizahitelek iránti kereslet viszont rohamosan csökkent.

 

Amúgy mindenki előtt ott a lehetőség, hogy bepakolja a zaciba a plazmatv-t, vagy eladja az új autót, abból a hitel nagy része máris lement. A többi meg a kockázat, amivel együtt kell tudni élni.

 

 

Előzmény: netizen (130)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 136
tudod, mikor vettem eztetet a gépet?
1996-ban

Höhö de te nemis játszol azon "növényes" játékot, meg DVD-t se kódolsz :)
Előzmény: Törölt nick (134)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 135
Ha emiatt csödbe megy 500 ember akkor úgy jártak. Ha többszáz ezer emberről van szó, akkor más az optika. ilyen alapon lehetett volna azt mondani a betétesekenek, hogy hát srácok így jártatok, amikor bedőlt a macis bank. ellenben az állam jótállt a lakossági betétekért. elég hasonló a fáma. van kb 200 ezer lakáshiteles is a gépkocsi heitelesek mellé. Amúgy én kicsit megfingatnám a bankokat, mert már ott tartunk hogy 10 éves futamidőre adnak gépkocsihitelt, holott emberi számitás (és könyvvitel szerint) a gépkocsi 6 év alatt amortizálódik le zéróra.
Előzmény: Bimbum (113)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 134

tudot, mikor vettem eztetet a gépet?

 

1996-ban

 

igaz, egyszer csináltam egy kisfelújítást

 

tökre egyetértek amúgy

Előzmény: netizen (133)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 133
tudod a fogyasztói társadalomnak van egy undorító pszichológiája, ami bekebelez. énis veszek magamnak 3 évenet új számítógépet, holott eldöcögne az 5-6 évig is. meg 3 évenet új mobilt is veszek. meg az első, 1996-ban vett telóm is működik és használható - mindezek ellenére. Senki sem immunis teljesen, de van akit be lehet hülyíteni. Az egyszerű embereket könnyebb. Sőt a reklámpszichológusok pontosan rájuk mérik ki a reklámfogásokat, miattuk 199 valami, meg persze a kérdéses plazmatv is papíron 499 999Ft volt a cédulán, nem pedig 500 000.
Előzmény: Törölt nick (131)
netizen Creative Commons License 2005.10.02 0 0 132
hüjjepatikuss azért, mert a kb 300--400 ezres pénzszivattyú klientúrájuktól (látens közalkalmazottak) el kéne zárniuk a mannát. enélkül a klientúra nélkül meg nem lehet kormányra kerülni/kormányon maradni.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 131

amúgy tutira nagykorúak voltak, nem?

 

ezért mondták a szüleink anno hogy tanulj, mert hülye maradsz!

Előzmény: netizen (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!