Keresés

Részletes keresés

vidi313 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 143
Ahhoz, hogy ténylegesen mennyi is az energia igénye az UZ gépek optikájának, és mennyi a memória kártyáknak, és a kettő viszonya milyen egymáshoz, ahhoz célirányos összehasonlító mérések lennének szükségesek. Annyi biztos, hogy valamit valamiért, tehát a gyorsaság és az energiatakarékosabb, rugalmasabb, univerzálisabb üzem többlet pézbe kerül. Én mindenesetre nagyon meg vagyok elégedve a H1-el, és a hozzá tartozó MS kártyával. Van Canon kompaktom is, ami SD kártyás, de a kettő közel sem jöhet egymáshoz, annyival jobb, univerzálisabb, gyorsabb az MS kártya, tehát amennyivel többe kerül egy egyszerű, azonos teljesítményű SD-től legalább annyival többet is nyújt, nem kell sajnálni a érte a pénzt.
Előzmény: blueye (142)
blueye Creative Commons License 2007.04.10 0 0 142
Azt nem hiszem, hogy a kártya fogyasztása azonos nagyságrendben lenne, mint pl. a zoom fogyasztása.
Előzmény: vidi313 (141)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 141
Igen gyorsabb, bár SD kártya is van ami ugyanilyen gyors, de ott az árkategória már ugyanaz mint a MS-nél. A gyorsaság mellett ami még igen lényeges szempont, az energia takarékosság! Az MS kártyának is van szerepe abban, hogy a H1, H2, H5 ultrazoomos mivolta ellenére 2 kis "ceruza akksival" egész sokat kibír.
Előzmény: blueye (140)
blueye Creative Commons License 2007.04.09 0 0 140
Mitől lenne jobb, gyorsabbnak gondolod?
Előzmény: vidi313 (139)
vidi313 Creative Commons License 2007.04.09 0 0 139
Szavadiddal élve úgy is mondhatjuk, hogy rettentő drága az MS kártya a Sonykhoz. Az a véleményem, hogy amennyivel drágább egy egyszerű SD től, annyival jobb is. Tehát a többlet ár megtérül.
Előzmény: 207i (137)
blueye Creative Commons License 2007.04.06 0 0 138
Ha jól tudom a Sonynak is a SanDisk gyártja a MS-t.
Előzmény: 207i (137)
207i Creative Commons License 2007.04.03 0 0 137
Sziasztok!

Sikerült egy kompakt Sony gépet vennem nagyon jó áron. Annyi a problémám, hogy nincs benne rendes memóriakártya, tehát vennem kell egyet. Egyszer valakitől azt hallottam, hogy nem kell a Sonyba eredeti memóriakártyát venni, jó az utángyártott is, ráadásul a felébe kerül. Kersetem, kerestem, de nem találtam csak SanDisk márkájút, viszont az meg kb. 15-20%-kal olcsóbb csak az eredetinél, ami még mindig rettentő drága. Nincs valami ötletetek, hol lehetne utánanézni?

207i
Sanya_67 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 136
Biztos van a Samsungnak is de a Sanyo már régóta van jelen egy öszvér megoldással: VPC-C6, meg a jobbak.
Előzmény: blueye (135)
blueye Creative Commons License 2007.03.26 0 0 135
Sanyo? Nem Samsung?
Előzmény: Sanya_67 (134)
Sanya_67 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 134

Közben én is megtaláltam a választ igaz nem a H5-re csak az előbbiekre, akkor marad a Sanyo amit ajánlani tudok neki.

Előzmény: blueye (125)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 133
Az Mpeg 4 - el kapcsolatban ha feljött a szó a Samsungokról, annyit még érdemes megemlíteni, hogy az S800 - as típus ár érték arányban a legjobb választás ebből a márkából.
Előzmény: blueye (132)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 132
Az általam említett Samsungokról írtam.
Előzmény: vidi313 (131)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 131
Tudom hogy nem nagy szám a szóban forgó S800, csupán felsoroltam néhány tulajdonságát. Egyébként nincs is fenn a dpreview - on ez a típus, így nem is tudtak róla semmit sem írni, itt is csupán csak az Mpeg 4 miatt került szóba.
Előzmény: blueye (130)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 130

Ez már azért OFF.

 

DE a dpreview-n nem írnak róla jót. A DSC H1-H2-H5-ről viszont jót írnak.

Előzmény: vidi313 (129)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 129
A Samsung S800 59.000 - ért szerintem elfogadható a többihez viszonyítva, és nincs is rossz képe, az Mpeg 4 video mellé még stabilizált is, és videofelvétel közben zoomolás is lehetséges.
Előzmény: blueye (128)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 128

Sőt ahogy elnézem minden új Samsung ilyen.

Más kérdés, hogy én nem biztos, hogy vennék Samsung fényképezőgépet.

Előzmény: blueye (127)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 127
A Samsung NV7 OPS  is ilyen.
Előzmény: vidi313 (126)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 126
A H5- el kapcsolatban megkaptad a választ, gondolkodom melyik gép rögzít Mpeg4 - es videót, de pillanatnyilag nem jut másik az eszembe csak a Samsung S800. Ez biztos Mpeg 4 - es videót rögzít! Ez annyit jelent, hogy egy 512Mb - os kártyára fél óra 640x480-as videó vehető fel.
Előzmény: Sanya_67 (123)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 125

Hülyeséget írok, Mpeg-nek Mpeg, Mpeg1 van benne!

 

"The movies are recorded in MPEG-1 format, which means they are small (much smaller than standard M-JPEG or AVI movies), but the small sizes come at a price. MPEG-1 movies use a much less efficient compression system than the more modern MPEG-4, which results in visible compression artefacts - take a look at the samples below and you'll see it's much worse in scenes shot at the wide end of the zoom with a lot of fine detail. "

 

Előzmény: blueye (124)
blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 124

Jó hírem van számotokra:

 

"Sony has long been at the vanguard of high resolution movie modes in digital stills cameras, and the H5 continues the tradition with a 640 x 480-pixel, 30 fps MPEG movie mode limited in duration only by the capacity of the card in use."

 

Innen az info:

http://www.dpreview.com/reviews/sonyh5/page7.asp

Előzmény: Sanya_67 (123)
Sanya_67 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 123

Sziasztok!

 

Kollégámat érdekelné egy ilyen Sony H5, de arra a kérdésére nem tudtam válaszolni, hogy a videót milyen formában rögzíti.  Megszállottan olyan fotómasinát keres amelyik MPEG4-ben rögzít, és azt olvasta, hogy a H5 ilyen.

 

Én erre utalást nem találtam megkérdeznélek benneteket!

 

???

blueye Creative Commons License 2007.03.25 0 0 122

Az enyém is "Made in Japan". :o)

 

Szerencsére én, mint igazi amatőr, mindenhol olvasok erről a kromatikus aberrációról, de engem nem zavar.

 

Én "képnézegető" programokat kevésbé használok (inkább Photoshopot, ha kell), de még a Windows XP saját "fax- és képnézegetője" is tudja változtatni, hogy az egész képet teszi ki vagy csak egy részletét, nem?

Előzmény: vidi313 (121)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.25 0 0 121
Ha értékelni kell a H1 et, akkor legfőbb erényeként a kivitelezés precízségét, gondosságát emelném ki, amit méltán irigyelhet akármelyik márka hasonló gépe.

Ez előre vetíti azt, amit a statisztikák is alátámasztanak, vagyis a megbízhatóságot. Az enyémen „Made in Japan” felírat szerepel, állítólag létezik más országban gyártott változat is, nem tudom…

Így közelítve a géphez azt kell mondanom, hogy leggyengébb pontja maga a képminőség. Igaz hogy éles, jó rajzolatú képeket készít, tehát nagyon irigyelhető képei lennének, ha a kromatikus aberráció nem lenne olyan nagy mértékű, ami „beszennyezi” ezeket a gyönyörű képeket. Ha ez nem lenne!…
Nem is annyira a lila elszíneződésekkel van a baj, hanem a kontúrokon, éles határvonalakon megjelenő zöldes elszíneződések a feltűnőek. Na de ne legyünk telhetetlenek, ebből a szempontból a H2 – H5 sem jobb!

A képnagyságról:
Vannak olyan képnéző programok, amelyek függetlenül a felbontástól, mindig teljes képernyőn adják be a fotókat. Ez szerintem nem jó, mert ez esetben teljesen mindegy milyen nagyságon fényképez az illető, úgy is a teljes képernyőre kicsinyített képet látom.
Az 1 Mp-es felbontás a 19” os monitort tölti be.
Szerintem az a jó képnéző program, ami a gép által készített felbontásban teszi a képet láthatóvá. Így az 5 Mp. nagyságú kép minden részletét csúszkával tolva teljes felbontásban tudom végignézni a monitoron, és ebből a nagy képből a teljes képernyőre kivágott 1 Mp- es képet felfoghatjuk digitális zoomnak is.
Ha ugyanezt a kivágást egy 432 mm- es zommal készült 5 Mp-es képpel tesszük, az már igen „ütős” eredmény, és elmondhatjuk, hogy gépünk ilyenformán sokkal többet lát, mint az emberi szem, ami egy csodálatos dolog.

Tehát egy átlag amatőrnek bőven elég ilyen gép. Szükségtelen az újabb, és újabb gépeknél tapasztalt megapixel hajhászás, aminek egyértelmű eredménye a képminőség romlása. Nem véletlenül választottam ezt a gépet, aminek az ár – érték aránya a ma viszonylag kicsinek számító az 5 Mp. miatt rendkívül kedvező, mivel jelenleg a fényképezőgép árakat nem a gép és képminőséghez mérik (egy - egy kategórián belül) hanem a képnagysághoz.
blueye Creative Commons License 2007.03.22 0 0 120

Én a mai napig a H1-esemet használom elégedetten. Ha kéne tudnék váltani, de nem érzem szükségét, igaz én amatőr vagyok. Hasoló amatőrök nézik a képeimet, de mindenkinek tetszik.

Sőt most voltam egy kiránduláson, ahol több géppel is "lőttük" az eseményeket és itt sem vallott szégyent a H1, pedig jóval drágább-újabb gépek is voltak.

 

Én mindig max. felbontáson használom... 

Előzmény: vidi313 (119)
vidi313 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 119
H2-ről nem találtam én sem, bár tulajdonságokban, viselkedsében meglehetősen nagy a hasonlóság a H5-el, de a H1-el, látszik hogy "testvérek". Az ISO érzékenység különbözik, meg a felbontás mértéke. Akinek monitorra kell a kép, annak bőven elég az 1 Mp felbontás, ha meg képkivágásokat akar, akkor jöhet szóba a nagyobb 3-5 Mp felbontás, de 10x15 cm-es papírképre is bőven elég a 3 Mp.
Előzmény: V43 2376 (118)
V43 2376 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 118

Sziasztok !

 

A DSC H2-esről nem találtam topicot,de ha esetleg használ olyat valaki,arra kérném,adja már meg a mail címét 1-2 kérdés erejéig. Előre is köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.29 0 0 117
Nekem csak jo tapasztalataim vannak vele. Sokat fényképezek manuális modban és nagyon jok a képek...

Néha a fokuszt téveszti beltérben, de megszoktam...
blueye Creative Commons License 2006.09.28 0 0 116

Elfogytak a tapasztalatok?

 

Én azóta is sok örömmel használom a gépemet, igen masszív konstrukciónak bizonyul.

gobbi Creative Commons License 2006.04.29 0 0 115
Ezen a címen mindig volt és lesz használati ill.frissítés gépekhez. Rosz helyen kerested! Magyar leírásra kattints rá és má ott is van . A cime : http://support.sony-europe.com/manuals/manuals.asp?l=en&sc=&searchModelName=DSC-W1 
Előzmény: Barbeque (114)
Barbeque Creative Commons License 2006.04.27 0 0 114

Sziasztok!

 

Utolsó esélyként jelentkeztem be ide a forumba, használati utasítást keresek hónapok óta. Ajándékba kapott W1 gépemhez nem volt használati utasítás, és a boltok nem adják ki, neten nincsen sehol.

 

DE régi topik volt csak: SONY DSC W1-es géphez szeretnék magyar nyelvű használati utasítást, és csak remélni tudom, hogy esetleg ismerőseitek körében talén akad valakinél.

 

HÁLÁS KÖSZÖNET ELŐRE IS!

 

B

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!