Keresés

Részletes keresés

Dömi* Creative Commons License 2009.05.02 0 0 672
(ui.: az utolsó egyébként egyiptomi ugróegér. olyanom volt régen, tündériek, csak marha nagy hely kell nekik)
Dömi* Creative Commons License 2009.05.02 0 0 671
Jah, hogy tüskésegér. Az más. :) Olyat pont nem tettem be, a második jószág egy afrikai futóegér.
Nekem nincs tüsim, próbálkozz itt:
http://www.hordeofkingrat.atw.hu/
vagy itt:
http://www.eletfatenyeszet.fw.hu/
Amennyire tudom, kézhez szoktatható, kedves dögök :)
RadarSzülök Creative Commons License 2009.04.29 0 0 670
Bocsi... de még mindig érdekelnének az Egyiptomi tüskés egerek... eladó? kézhez szoktatható? Szobatiszta? köszönöm
Előzmény: Dömi* (668)
RadarSzülök Creative Commons License 2009.04.28 0 0 669

 

Hopp,, igaz én voltam a hülye, belekavarodtam...

 

Egyiptomi tüskésegér

 

Egyébként a "B" játékos lenne a nyertes csak nagyobb fülekkel.. jól tippeltem?

 

Sorry mégegyszer, most ismerkedem csak az egér félékkel, eddig elsősorban mókusban utaztam;)

 

u.i.: utolsó micsoda és ki haragudott meg rá ennyire?

Előzmény: Dömi* (668)
Dömi* Creative Commons License 2009.04.28 0 0 668
Hm, hát egyiptomi fűegérről még nem hallottam, de ezekre tippelek, hogy mire foghatták rá:

csíkos fűegér
afrikai futóegér
egyiptomi ugróegér
Ezek közül volt valamelyik?
Előzmény: RadarSzülök (667)
RadarSzülök Creative Commons License 2009.04.27 0 0 667

Sziasztok!!

 

Láttunk a napokban egy boltba egyiptomi fűegereket. (hogy pontosan milyet azt nem tudom, pici, hosszú csupasz farok, bazi nagy fülek és fekete gülü szemek).

 

Nagyon megtetszettek ezek a dögök, érdeklődnék, hogy hol érdemes vásárolni és mire kell figyelni, illetve ha tartással kapcsolatban van valami nagyon fontos tudnivaló azt is megköszönném. Vannak különböző fajták? melyik a legszelídebb? stb

 

Köszönjük!

mimi7575&Lara Creative Commons License 2009.04.26 0 0 666
Szia! A dzsungáriai hörcsöggel összehasonlítva milyenek az egerek? Tényleg nem nagyon lehet őket szelidíteni? Azt mondta nekem valaki,hogy harapósabbak. Szaguk sokkal erősebb? Egyneműeket lehet együtt tartani?
Előre is köszi!
Előzmény: Crazyworld (658)
zsuzsa Creative Commons License 2009.04.15 0 0 665
Köszi a választ !

Tul.képp most jobb helyne van a müanyag dobozban , mint eddig amig a konyhaszekrényben meg mittudomhol mászkált, széthypóztam a kezem annyit takaritottam utána mire elkaptam őkelmét.

Sikerült alánéznem, ugynais belógattam a dobozába fonalakat amin mászkál és láttam. Fiu.

Viszont csak kb 5.5 cm, van aki azt mondja nem biztos, hogy tovább nő. Egyébként szelid, a kádban szoktam futtatni és belemászik a tenyerembe...

Tul.képp tudom honnan hozták, az egy nagyon tiszta, csilivili modern irodaház és könyveket csomagoltak a kartondobozokba amiben hazakerült. Szóval nem szeméttelep... Azért ha oltani kell akutyáimat ( nemsokára ) megbeszélem az orvossal, esetleg adjon neki is antibiotikumot.
Előzmény: Véregér (664)
Véregér Creative Commons License 2009.04.14 0 0 664
Szia! Az egereknek nincs kötelező oltása, de néhány gyakori egérbetegség ellen létezik oltás. Legyél óvatos vele, moss alaposan kezet miután a ketrecében nyúlkálsz, mert terjeszthet pl. leptospirát, egértífuszt vagy szalmonellát. Ha elég nagy lesz, egy antibiotikum kúra után már nem kell emiatt aggódnod, a helyedben minél hamarabb elvinném dokihoz, megkérdezni hogy mit lehet és milyen kortól beadni neki. A nemét úgy tudod meghatározni, hogy berakod egy üvegedénybe és alulról megnézed(vagy szerzel egy vastag kertészkesztyűt és elkapod a grabancát). Az egerek 3 hetes kortól önállóak, legkorábban akkor költözhetett be hozzád, ha most 6 hetes, akkor már szép nagy heréi vannak, amennyiben fiú, el sem tudod téveszteni. Ha nem látsz 2 méretes kinövést a farka alatt, akkor kizárásos alapon lány lesz :)
Előzmény: zsuzsa (663)
zsuzsa Creative Commons License 2009.04.12 0 0 663

Nah... nekünk is van  már egerünk. Eddig is volt, egy köteg kartondobozzal hoztuk be valószinüleg ( tekintve, hogy 4. emeleten lakunk, nincs csűr meg hasonlók..)

De az egész lakást fel kellett forgatnom, mire belokalizáltuk és tegnap este egy feltámasztott müanyag edény, némi kaja, gyufásdoboz és cérna segitségével megfogtam. Valószinüleg nagyon fiatal, amikro 3 hete először láttam még kisebb volt. Egy nagy terráriumszerüségben van és folyik vele a barátkozás. A szakirodalom szerint 75-110 mm, farkuk körülbelül ugyanannyi, nahát ő ennél sokkal kisebb...

 

Nem tudjátok véletlenül, kell az egérnek valami oltás vagy mittudomén? Az etetéséről már mindent megnéztem. ha tudnám, hogy milyne enmü, vennék neki egy havert, de sajna fogalmam sincs... és még nem si vagyunk olyna viszonyban, hogy megnézhetném...

 

 

-110 mm, farkuk körülbelül ugyanannyi

OG1 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 662
Én ma pont ilyen feketetét vettem 100 forintért. Kisállatkereskedésben! :D Úgyhogy szevasz!
Előzmény: Crazyworld (658)
zf Creative Commons License 2008.11.15 0 0 661
Igen, köszi az érdeklődést. Egyre kisebb a seb a hátán, meglepően gyorsan gyógyul. A szélén már a szőr is kezd visszanőni neki. Reményteljes volt, hogy már a kórházban is azt mondták, túl fogja élni. A gyerekem nagyon a szívére vette volna ha nem így lett volna. Üdv!
Előzmény: Crazyworld (660)
Crazyworld Creative Commons License 2008.11.15 0 0 660
Mi a helyzet? Jobban avgytok már? Él még szegényke? :S
Előzmény: zf (659)
zf Creative Commons License 2008.11.11 0 0 659
Köszi, ezt próbáltuk mi is, de az egér ma délutánra gyakorlatilag leskalpolta magáról a sérült részt, kórház lett a vége.
Előzmény: Crazyworld (657)
Crazyworld Creative Commons License 2008.11.09 0 0 658

Akar valaki egeret fésülni? :D

 

Megszületett az első angóra almunk! 12 egérkéből mind a 12 angóra lett! :) Elvileg 6 fiú, 6 lány. Íme egy kis ízelítő:

 

 

 

 

Crazyworld Creative Commons License 2008.11.09 0 0 657

Uh, ez elég csúnya. Valszeg nem is fog egykönnyen elmúlni. Rendesen le kéne Betadine-ozni! Figyeld, hogy nem gennyesedik-e, vagy nem dagad-e meg. Ha igen, akkor irány a doki, mert kelleni fog egy kis antibiotikum! Jobbulást! (ezért nem tartok együtt hímeket)

Előzmény: zf (656)
zf Creative Commons License 2008.11.09 0 0 656
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem felétek: a 3 egerünk egyikének ilyen furcsa lett a hátán a szőr, egy nagy bunyózás után, miközben elvesztette alfahím titulusát. Egyébként eszik, iszik, virgonc, csak ez nem akar elmúlni a hátáról.
csepelyedina Creative Commons License 2008.10.29 0 0 655

Sziasztok!

 

Sundevall-futóegereket vásárolnék, két kis nőstényt, kézhez szokottakat, 8-9 hetesnél nem idősebbet! Ha valakinek van, kérem írjon már nekem erre a mail-re: csepelye@gmail.com (Nyíregyházi vagyok. Környékre elmegyek kocsival értük szívesen.)

 

KÖSZÖNÖM!!!

Vihar85 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 654

Sziasztok!

 

Egeret vennék, tenyésztésre!!

Ricanta Creative Commons License 2008.09.10 0 0 653

Eladó hosszúszőrű (sima és szatén)-, szatén-, foltos és színes egerek!

Képek a hosszúszőrűekről:

 

 

 

Érdeklődni:

E-mail/Msn: ricanta@gmail.com

Telefon: 06 20 99 23 556

Web: http://ricanta.gportal.hu

 

Crazyworld Creative Commons License 2008.09.05 0 0 652
Crazyworld Creative Commons License 2008.08.16 0 0 651

Előszöris az ekkora méretű terrárium éppen csak elégséges két hím egérkének. Ha módodban áll, akkor vegyél nekik egy kicsit nagyobb helyet! :)

 

kaja: A rágcsálóeleség jó, a zöldség, gyümölcs jó, emellett kéne még adni nekik száraz macskatápot fehérjepótlás gyanánt.

 

játék: Az egérnek a rágás a játék! :P Nem kell nekik spéci hintaágy, szőke nők és jakuzzi! Inkább tegyél be nekik egy jó méretes faágat. :) Ha akad a környéken fűzfa, vagy mogyoró, akkor az lenne a legideálisabb. Had rágjanak kedvükre.

Ilyen nyári melegben én még fagyasztott halat is szoktam adni. Nagyon szeretik, hűti körülöttük a levegőt, és jó erősen kell rágni, emiatt élvezik is. :) Szerencsére nem tudnak olyan nagy falatokat harapni, hogy megfázzanak. Pl horgászboltban tudsz venni apró csalihalakat fagyasztva. Ezek olyan 10-15 centisek, de akadnak ennél kisebbek is. Próbáld ki egyszer! :)

 

szőrrágás: Ha csak csiporászik, akkor semmi baj, csak tudatja a "mosdató" a "mosdatottal", hogy ő a főnök. :) Ez amolyan barátias hatalmiharc, nem kell vele törődnöd. Viszont avval igen, hogy nem emiatt hullik a szőre! Több, mint valószínű, hogy valamiféle betegség lesz, talán gomba, vagy rüh. Amint időd engedi, vidd el őket dokihoz. Igen, mindkettőt! Mert ha ez betegség, vagy élősködő, akkor a másikat is kezelni kell majd.

 

Ui: persze, hogy próbálok segíteni! :) Hiszen ezért nyitottam ezt a topikot! Mellesleg mutathatnál róluk pár fotót is! Szívesen megnézném őket. :) Egy 2éves egérke már igencsak öregnek számít.

 

 

Bemutatom a legújabb szerzeményemet, egy fejfoltos ezüstaguti otter hímet. Neki keresek most ezüst szatén lányt! :)
Előzmény: Anastajah (650)
Anastajah Creative Commons License 2008.08.13 0 0 650
Kétéves fiúegerek, kezdettől fogva együtt laknak egy kb 30*40-es terráriumban. Rágcsálóeleséget esznek + gyümölcs- zöldség ami van. A lányom kapta őket, aztán elég hamar rájuk unt, úgyhogy mostanában leginkább én foglalkozom velük . /Már amennyi időm van , sajnos nem túl sok. / Játékokat szoktam berakni nekik de pár nap után szétrágják a házilag fabrikált hintákat meg mászókákat.

Ez a szőrtépés nem tűnik verekedésnek , inkább úgy látszik mintha az egyik mosdatná (?) a másikat, az meg közben cincog -és látszólag tűri. Lehet hogy unatkoznak?

Köszi hogy segíteni próbálsz.
Előzmény: Crazyworld (649)
Crazyworld Creative Commons License 2008.08.11 0 0 649

Szia!

 

Biztos, hogy a verekedéstől nincs szőre foltokban? Nem lehet, h vmi betegség?

Milyen neműek az egérkék? Mennyi idősek? Mióta vannak együtt? Mekkora helyen vannak? Milyen berendezéseik vannak? Mit kapnak enni? Ezek mind mind fontosak lehetnek a verekedés szempontjából.

Előzmény: Anastajah (648)
Anastajah Creative Commons License 2008.08.07 0 0 648
Sziasztok Egeresek! Mondjátok , mit tehetnék hogy ne tépjék ki egymás szőrét? Az egyik szerencsétlen tele van kopasz foltokkal. Köszi előre is!
Crazyworld Creative Commons License 2008.06.09 0 0 647
Ezt biztosan ide akartad?
Előzmény: Broken Hill kennel (646)
Broken Hill kennel Creative Commons License 2008.06.08 0 0 646
Broken Hill kennel Creative Commons License 2008.06.08 0 0 645
Ricanta Creative Commons License 2008.05.06 0 0 644
Eladó egerek: fehér egér, színes és foltos egér, szatén egér, mongol futó egér, afrikai fűegér, egyiptomi tüskéshátú egér.

Érdeklődni egész nap lehet!

E-mail/Msn: ricanta@gmail.com
Telefon: 06 20 99 23 556
Web: www.ricanta.gportal.hu
Crazyworld Creative Commons License 2008.04.24 0 0 643

Itt pedig "laboregérkék" vannak eladósorban, mint már említettem, de most hoztam képeket is róluk. :)

 

Íme:

 

Fekete fiúcska, egy pici fehér pöttyel a mellkasán. :)

A feketécske tesói, vadas lányok.

Másik alom: Fekete szemű sárga szatén (a nemében még nem vagyok biztos...)

Fekete szemű sárga

Fekete szemű sárga

Fekete tan

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!