Keresés

Részletes keresés

Steve the Great Creative Commons License 2008.09.27 0 0 804
Mégsem passzolom, kikgugliztam... :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Saab_Tunnan
Előzmény: Steve the Great (803)
Steve the Great Creative Commons License 2008.09.27 0 0 803
A fölső azt hiszem egy Saab Draken, az alsót elpasszolom...
Előzmény: Pak 88 (802)
Pak 88 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 802
Sziasztok,

van két képem. Sajnos nem tudom pontosan, hogy milyen típusú gépekről van szó. Tudnátok segíteni? Mind2 a bécsi Hadtörténeti Múzeumban látható és valószínű, hogy a 2. vh utáni osztrák hdsben szolgált. Hiába jártam körül őket, sajnos tájékoztatót nem találtam.

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.18 0 0 801
kecskemet 2008 szombati nap pár kép

egy zipként letölthető

remélem lesz közte ami tetszik!

ha valaki kérdezni szeretne megteheti szivesen segitek

Steve the Great Creative Commons License 2008.07.30 0 0 800
Egy kis önkéntes promó :)
Tetszik ez a jetfly-cikk az áthaladó gépek fotózásáról. Jó kis kedvcsináló...
http://www.jetfly.hu/rovatok/galeria/fotok/polgari/contrailspotting_01/
Kele64pisti Creative Commons License 2008.04.07 0 0 799
Szerbusztok!

Előre bocsátom, hogy nem tartom magamat nagy fotósnak. Én kompaktokkal kezdtem.
Elöször 3x optikami zoom Olympus még a hőskorban. Aztán 8x optikai zoomos (300mm-es) 3mp-s Oly. Aztán jöttek a Pana-k. Elöször Fz20, aztán Fz-30 és utána jöttek a DLSR-ek. Elöször Olympus E-300 hozzá 50-200 Sigma 4-5,6 utána Sigma 50-500 4-6,3 aztán ez évben E-3 Olympus. A DLSR cuccok ára mára már nagyott esett, egy alap DLSR és hozzá egy 50-200mm-es obi már hasonló árban van mint egy komoly kompakt. Ami miatt áttértem a DLSR-ről.
1. Nem kell harcolni a zajosság ellen, jóval tisztább a kép.
2. Nincs késletetés mint a Kompakt gépek lcd-n látott képe és a tényleges kép között. Itt tényleg az lesz amikor lenyomod a gombot és látsz. Persze a jó obik nagyon drágák, és el kell dönteni azt is, hogy vagy a vázba vagy az obiba - tipustól függően - de legyen optikai stabilizátor.

Mindenestre hajrá.

Kele


Jetbirds
eggohoek Creative Commons License 2008.02.17 0 0 798

 >De ezek szerint, ha DSLR-re váltok, nem tudom igazán kihasználni a spektívet.

 

Igen, DSLR-nél nem sok értelme van repülőgépet fotózni egy olyan távcsővel, aminek akkor fókusza van mint egy spaktivnek. De csak tippelek magamban, hogy mekkora a spektiv fókusza.

 

Kb 600 mm-től már van értelme távcsövet használni DSLR-hez, de még az sem túl sok.

Előzmény: jg02 (797)
jg02 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 797

Ok, köszi a válaszokat.

 

(A linkre nekem a "18-54x55 zoom figyelőtávcső (Spektív)"-re ugrik. Ilyenem van.)

 

Igen, a kompakt nagyításában igazad van; Canon A75-el (ekv. 35-105mm) számításaim szerint kb 1500 mm-re jön ki - a gyári zoom okulár és a Canon optikájának közepes nagyításával (itt a legjobb a minőség és a "cső" effektus már épp nem látszik). 

 

Mindenesetre nagyon olcsó és azért használható kombináció...szvsz J. De ezek szerint, ha DSLR-re váltok, nem tudom igazán kihasználni a spektívet.

 

Hogy a topic témájához is szóljak, repülőgépek fotózásához ez én szettem nem a legjobb, a gyakori CA miatt…

 

Üdv., Gábor

 

Előzmény: eggohoek (796)
eggohoek Creative Commons License 2008.02.07 0 0 796

A lenti linkre egy csomó spektiv jön be :)

Ezeket nagyitással és átmerővel hirdetik, nem a megszokott átmérő/fókusszal.

 

Saccra max 400-500 mm lehet  a fókuszuk. Ami egy mezei zoomos teleobjketivnél nagyobb, de lehet, hogy a te kompkatod még nagyobb "nagyit" okuláron keresztül, mint okulár nélkül egy DSLR.

 

Szerintem inkább valami csillagászat vagy távcső topikban kérdezd meg ezeket a látószögeket (ne a fotós topikokban!).

 

 

Előzmény: jg02 (795)
jg02 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 795
Persze hogy két vonalon mozgunk: kompakt és DSLR J

 

A kompakttal van saját tapasztalatom. A kérdésem a lenti spektív és egy DSLR találkozására vonatkozott, azaz (okulár nélkül) mi lenne az eredmény. Az adatokban szereplő 55 mm a lencse átmérőjére vonatkozik, a gyutáv nem derül ki számomra.

 

Ha már itt tartunk, a lenti spektív és Canon A75-tel készült az alábbi kép (okulárral):

 

 

F5, 1/500 s (eredetileg 2048x1536, de 1600x1200-ra vágva, majd átméretezve

 

(remélem a 3 próbálkozásom eredménye csak 1 db hozzászólás lett :-) )

Előzmény: eggohoek (794)
eggohoek Creative Commons License 2008.02.07 0 0 794

Azt hiszem két külön vonalon mozgunk :)

 

Én úgy tudom, hogy a kompakt+távcső esetében kell okulár is.

Ez esetben tényleg látószögről (kvázi nagyitás)ról kellene beszélni, mert ez függ a nagyitástól és függ a kompakt fényképező zoomjától (gyújtótávolság).

Ez igy elég összetett!

 

A DSLR egyszerűbb. Levehető az objektiv a fényképezőgépről, és a távcsőbe sem kell okulár, mert a távcső (okulár nélkül) lesz a fényképező gép objektive. Ez esetben egyszerűen gyújtótávolságról beszélünk, amit át lehet számolni ekv 35 mm-es fókusztávolságra.

 

Szóval pl ha egy Nikonhoz hozzáraksz egy 1000 mm-es távcsövet, akkor az ekv 1525 mm lesz (ha 1,525 a pontos szorzó).

Ha ugyanezt a távcsövet egy kompaktra teszed fel, akkor a fenti több dolog fügvénye a kapott "nagyitás" / látószög. Végeredményben ha mindkét esetben megnézed a látszöget, akkor lehet viszonyitani a két technikát egymáshoz, de ez a dolog a kompkatos oldalról messze meghaladja az én képességeimet :)

 

A lényeg, hogy a DSLR-es esetben egy objektivvel és egy okulárral kevesebb üveg kerül a fényútba.

Előzmény: jg02 (793)
jg02 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 793

Nem vitának szánom, csupán kiegészítő infónak, hátha érdekel valakit.. :-)

 

Nekem egy Canon A75 típusú kompaktom van, ehhez egy kis spektívet használok (http://www.teleskop-austria.at/prod.php?tid=3&lng=hun#spek-55-ts).

 

Az összekapcsolást az alábbi két "fémdarab" végzi, egy tubus (mely egyéb esetben az előtéteket/szűrőket  tartja), plusz egy fotógyűrű (ez a fekete):

 

 

 

 

Viszont kérdeznék is :-)

Ezzel a távcsővel, és egy DSLR-el mit lehet elérni? Jól értem, hogy ebben az esetben kimarad az okulár? Ekkor hogy kell kiszámítani a látószögeet ill. mit jelent ez ekvivalens 35mm-ben (pl Nikon 1,525 crop esetében)?

 

Gábor

Előzmény: eggohoek (792)
eggohoek Creative Commons License 2008.02.06 0 0 792

Végül is igen.

 

De a DSLR-nél csak egy bajonett-T2 és T2-okulár kihuzat átalakitó kell.

Mig a  kompakatnál kell az okulárra is valami, már pedig az okulár nem menetes kivülről. Azt nem tudom, hogy kompkattal bele lehet-e fényképezni a távcső primer fükuszába...

 

szerintem ma már olyan olcsón lehet használt DSLR vázat kapni, hogy mindenképp kevésbé macerás ez.

 

Amúgy biztos mindkét kategóriára meg van a "gyári" eszköz, csak meg kell venni. Én igazából kompaktgépet még nem láttam távcsővel összerakva, de beszéltem olyannal aki ilyet használt és az mindenképp macerásabb volt, mint amikor én fotóztam DSLR + távcsővel.

Előzmény: jg02 (791)
jg02 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 791

"Felrakás:

-DSLR-re simán

-kompaktra macerás és talán értelmetlen, aki ilyet akar, inkább vegyen DSLR-t"

 

Ha a kompakton van szűrőmenet, akkor miért macerás?

Mindkettő esetében kell egy köztes "tubus" és kész.

Vagy rosszul tudom?

 

A az minőség egy másik kérdés...

 

üdv., Gábor

Előzmény: eggohoek (778)
viricsi Creative Commons License 2008.01.27 0 0 790
Igen, átszámolt érték. f=7,4-88,8 mm
Előzmény: Nighthawk9 (788)
eggohoek Creative Commons License 2008.01.27 0 0 789

>A pana Fz50en a 35 - 420 mm az a 35mm-re átszámolt érték?

 

Igen!

 

 

 

>Hogy viszonyul ez a Canon 300 mm-éhez?

 

-1,6-os szorzós vázon (10D-40D, 300D-450D) mint (csak a zoom legvégét nézve)

420mm - 480 mm

 

-full frame vázon mint 420mm - 300 mm

 

De nem a zoom vagy a maximális gyújtótávolság fogja meghatározni, hogy melyik a jobb.

Előzmény: Nighthawk9 (788)
Nighthawk9 Creative Commons License 2008.01.26 0 0 788
A pana Fz50en a 35 - 420 mm az a 35mm-re átszámolt érték? Hogy viszonyul ez a Canon 300 mm-éhez?
Előzmény: eggohoek (787)
eggohoek Creative Commons License 2008.01.23 0 0 787

Igazából ne 35 mm-re számold át, inkább azt tekintsd alapnak.

Vagyis a Canon EF 300 mm, az 300 mm!

 

De a 300 mm pl egy 350D-n már 480 mm.

Egy Nikon D80-on 450 mm, egy Olympuson 600 mm.

Előzmény: Hülyesamu (786)
Hülyesamu Creative Commons License 2008.01.23 0 0 786
Ja, még egy, a 300 mm egy Canon EF objektívhez írva "objektíve" 300 mm, vagy 35 mm-es rendszerbe átszámolva 300mm?
Hülyesamu Creative Commons License 2008.01.23 0 0 785
Na, a Lufi Boeing elmenőben mulatságos kép lett:

Klikk mí!

Mókás volt ilyen teljesen reménytelen fényviszonyok között fényképezni (kisgép+mozgó cél+tök sötét).
Előzmény: norbert85 (784)
norbert85 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 784

Akkor egy buszon mentünk haza. :) Majdnem szemben ültem veled a csukló túloldalán fekete etnis sapkában egy ezüst E volt rajta.

 

Egy kép még szombatról.

 

Előzmény: Hülyesamu (781)
norbert85 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 783
DSLR kezelése szerintem nem vészes, ha ismeri az ember a gépét, amivel dolgozik. Ami szerintem alap. :)
Előzmény: eggohoek (777)
sisi1977 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 782

eggohoek!!

 

 

Ez amit feltettél nem az én repülőm azt nem én lőttem az enyém is ilyen szögbe van de sajna nem ilyen jo,szal annyira ott van a szeren az a kép a horpadások is látszanak ilyet kompaktal nem lehet löni szerintem

Hülyesamu Creative Commons License 2008.01.22 0 0 781
eggohoek:

Azért asszem, az kiderül, hogy itt most a rövid, és a fogalmazzunk úgy, hogy középtávú tervek keverednek :)

Egyébként a linket beteszem még egyszer: Én vagyok a Lightbridge 16. Egyébként elismerem, ez kvázi lehetetlen dolog ez a nagytávcsövön keresztül fényképezés, de nekem 160-szorossal, amikor távolodott, elég egyszerű volt követnem, mert már nem mozdult el az égen, távolodóban látszólag állt. Holdkeltét meg szoktak fotózni, pedig a légkör akkor kell, hogy a legjobban zavarjon, sza a dolognak van megoldása, aztán az lehet, hogy egy évben egy estére korlátozódik (ez valószínű): napnyugta legyen, a Hold éppen jöjjön föl (=szembefény). Valszeg a legnehezebb repülőgépet találni a horizonthoz közel, mert az ember nem a távolodó kondenzcsíkját akarja fényképezni, hanem a közeledőt, mögötte a csíkkal, meg a holddal.

Egyébként az 1344 mm-t mi tudja, egy kétmilkás óriástele? Mert annyi zsét mondjuk nem fogok rádobni, ez valószínű. Csak irígykedem.

Nap előtt sokkal nehezebb fényezni szvsz, mint Hold előtt, egy szlovák fanatikus egyszer lőtt egy sorozatot a Nap előtt átvonuló nemzetközi zűrállomásra, be is került vele a Sky & Telescope fotórovatába, meg is érdemelte. Az volt vagy 350 km-re, igaz, inkább merőlegesen fényképezett keresztül az atmoszféránkon. De az mán egyértelműen csillagászat volt.

norbert85:

Az a sapka eredetileg fekete volt :), egyébként abban vettem fel egyenlőtlen harcomat az elemekkel, és a Nike jel ezüstszínű rajta. Sokat mulattunk utóbb rajta, hogy mekkora szopás volt:
Ekkora szopás :)
Előzmény: norbert85 (776)
Hülyesamu Creative Commons License 2008.01.22 0 0 780
Meg van pár olyan dolog, amiben tovább kellene lépnem, pl. a Finepix S5000 csak max 5-ös sorozatot tud, csak, asszem, 0,2 s-onként, közben nem is látom, mit fényképezek, mert olyankor nem frissíti a kijelzőt (a belenézőset sem), ez mondjuk egy szemberepülésnél asszem, belátható, hogy nem tökéletes.
Előzmény: Hülyesamu (779)
Hülyesamu Creative Commons License 2008.01.22 0 0 779
10x zoom nagyon kicsi, kifejezetten csak emiatt, az előtétlencsék olyan nagyon nem jöttek be, ergo kellene egy K nagy tele, azt meg leginkább DSLR elé lehet feltenni. Perspektívában szerepel távcsövön át fotózás is (reálisan kb 10 év múlva, ismerve az erre fordítható energiámat), ez is DSLR mellett szól.
Előzmény: kiskockas (768)
eggohoek Creative Commons License 2008.01.22 0 0 778

Kifelejtettem az első kérdést.

 

Felrakás:

-DSLR-re simán

-kompaktra macerás és talán értelmetlen, aki ilyet akar, inkább vegyen DSLR-t

 

ha ez meg van, akkor már lehet áthaladót lőni, persze távcsővel egyáltlán nem könnyű, de lehet.

Előzmény: sisi1977 (775)
eggohoek Creative Commons License 2008.01.22 0 0 777

 

Ismerős a kép:

http://www.planepictures.net/netshow.php?id=694841

bár ez elég rosszul sikerült

 

 

És ismerős a gép, szerencsére van belőle jól sikerült példány is:

 

http://www.airliners.net/open.file/1242540/L/

 

 

A két kép 350D és 300-as tele.

 

És igen, a DSLR-t nehezebb  kezelni, mert ezt kell kezelni, és a kompakt véges zoomban, mondhatni zsákutca.

Előzmény: sisi1977 (775)
norbert85 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 776

Hülyesamu:

Másik topicba írtad, hogy drága a zobi. Tényleg elég drágák, mint írtam én sokáig csak 18-55 öst hazsnáltam, vonatfotózásban nyoluok egyébként leginkább, oda ez szerintem jó -  igaz sokszor korlátozva éreztem magam- most hogy van egy Canon 75-300as (kit tele) , végre repcsifotózással is elkezdhetek ismerkedni. Tavayl löttem már pár képet szép napos időben, akkor tetszett, ilyen szmötyi időben is egész jó, monsjuk más drágább odi sem tud sokkal jobbat, ahogy láttam a ködös Mrya képeket. Ezt "használtan" vettem havertól, nem volt húzós ára, kb egy alap szappantartó gép ára volt. Kezdetnek jó.

Sokat vaciláltam Canon vs. Nikon között mint sokan mások is, de én canont választottam. Ha nikonom lenne, lehet azt favorizálnám.

 

Üdv

norbert85

 

Szombaton barna nike sapiban voltál kint fotózni?

sisi1977 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 775

Valaki légyszi magyarázza el hogy lehet a távcsövet feltenni a fényképezőre áthaladot lőni .Most hétvégén össze hasonlítottam a pana fz 7 esemet egy canon 350d vel 300 obival és nem volt jobb nem hozta közelebb lehet hogy szebb képet csinál .Váltás előtt vagyok tanácstalan vagyok kicsit félek a  tükörrexlestől azt mondják nehezebb mint a kompakt kezelése,viszon a kompakt meg véges zoomban  nem tom mi a vélemény??  azért küldök egy képet ezt panával löttem

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!