Keresés

Részletes keresés

te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 24

jól kitaláltad...

Katolikusok...

 

Vagy éppen zsidók, akik így akrják a katolikusokra verni a balhét.

Vagy katolikusok akik a zsidókra akarják.

vagy tényleg létezik egy ilyen csoport...

a kérdés nyitott.

Én katolikus vagyok.

egyik jó barátom zsidó.

Minda ketten jót röhögtünk.

Előzmény: Geőcze Zoárd (23)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2005.08.24 0 0 23

Inkább azt gyanítom, hogy ez nem vallási, hanem politikai kérdés. Ettől még lehetnek a protestánsok is, persze.

Viszont ilyen világméretű ügyeket meg inkább a katolikások szoknak csinálni.

Előzmény: Caidhan (22)
Caidhan Creative Commons License 2005.08.24 0 0 22
"A zsidókhoz semmi közük, viszont agresszívan térítenek, sok helyen azt a dumát nyomják, hogy ők az igazi zsidók.

Gyaníthatóan a katolikus egyház áll mögöttük, nem is akármilyen szinten."


Szerintem inkább protestáns fundamentalisták... az "újjászületett keresztény" szektáknak vannak olyan mániáik, hogy a világvége előtt sor fog kerülni a zsidók tömeges áttérésére a keresztény hitre...
Előzmény: Geőcze Zoárd (21)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2005.08.24 0 0 21

Ez egy érdekes társaság, nem lehet tudni, hogy pontosan ki a fene is pénzeli őket. Mindenütt megjelentek, ahol a elkezdett kissé újáéledni a zsidóság, tehát jellemzően a vót szociálista országokban.

 

A zsidókhoz semmi közük, viszont agresszívan térítenek, sok helyen azt a dumát nyomják, hogy ők az igazi zsidók.

Gyaníthatóan a katolikus egyház áll mögöttük, nem is akármilyen szinten.

 

Vallási értelemben természetesen képtelenségeket beszélnek, mert a zsidók nem ismerik el  Jézust, viszont keresztény meg elvben akárki lehet, aki elismeri Jézust és az egyházi tanításokat.

 

 

Archenemy Creative Commons License 2005.08.24 0 0 20

Az oldalrol idezet (a szinfalak mogotti segitok):

 

Szükségünk van elkötelezett keresztyénekre, akik az utcai evangelizálók felé szolgálnának azáltal, hogy számukra ételt készítenek, előkészítik a traktátus-csomagjaikat, mosnak, postázzák az utógondozó anyagokat, és felveszik a telefonokat.

 

Magyarul kereszteny csicskak wanted :) Ha nem vennem ilyen lazan, meg fel is haborodnek.

Állományjavító Creative Commons License 2005.08.24 0 0 19
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 18
Nem én találtam ki, így kaptam.
Előzmény: Aragorn (17)
Aragorn Creative Commons License 2005.08.24 0 0 17

Hát igen.

 

Írásba adom egy ismeretlen társaságnak, hogy én, Gyeprágó Mariska, Buzernyákalsó, Lefnyedék u. 17/A, zsidó vagyok.

Tök jó, legalább pogromok idején nem köll annyit keresgélni, meg nem a szomszéd házát gyújtják föl.

 

Ne röhögtess, mer cserepes a szám.

Előzmény: te mondd meg (15)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 16
"Jézus téged is KÓSERRÉ tehet, persze csak ha akarod"
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 15

Ja!

Van itt egy adtalap.

"Hiszek Jézusban

Még nem hiszek Jézusban, de szeretném tudni, hogy an jöhetnék Istenhez

Zsidó vagyok

Nem vagyok zsidó

Családis és keresztnév:

Cím:

Telefon:

Címünk:"

Előzmény: Aragorn (14)
Aragorn Creative Commons License 2005.08.24 0 0 14
Hát... nagyon meglepne, ha erre a zsidók tömegesen jelentkeznének. Nem nagyon hiszem, hogy egy ilyen adatlapos felhívás a szívükhöz szólna. Nekem, mint nem zsidónak is rossz érzéseim támadtak...
Állományjavító Creative Commons License 2005.08.24 0 0 13
"Elmentem az oldalra, és nem tudom eldönteni, hogy ez vajon egy olyan keresztény szekta, amelyik a zsidó vallásuakat próbálja átcsábítani keresztény hitre, vagy olyan zsidó szekta, amely alapjaiban próbálja átalakítani a zsidó vallást."

Az előbbi.

Nem képes felfogni vagy inkább feldolgozni a tiszta egyistenhit és a misztériumvallásoktól visszaszennyezett pogány szinkretizmus közötti különbséget, ami természetesen áthidalhatatlan.

Előzmény: méregkeverő (5)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 12
Vésd a fejedbe, hogy a zsidók nem kissebbség Magyarországon.
Előzmény: Törölt nick (11)
méregkeverő Creative Commons License 2005.08.24 0 0 10

Nyilvánvaló, én ateista vagyok, tehát egyik sem érdekel túlzottan...

 

Egyébként (valószinüleg) ez a szekta elsősorban zsidó vallási vezetők oldalán fogja kiveri a biztosítékot...

Előzmény: Törölt nick (8)
kobaltselyem Creative Commons License 2005.08.24 0 0 9

de a babám lebeszélt róla

 

Akkor majd kérdezd meg, amikor egyedül vagy.

 

Előzmény: te mondd meg (7)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 7

Mostanában szinte minden alúljáróban ott vannak és osztogatják a szórólapokat. ahogy látom, már több féle létezik.

Egyen pólóban vannak.

Tegnap meg akartam kérdezni, hogy tulajdonképp ez mi, de a babám lebeszélt róla.

Előzmény: méregkeverő (5)
Kamukáze Creative Commons License 2005.08.24 0 0 6
Nehany artalmatlan, joszandeku utodott. Nem sok vizet zavarnak, nekik meg jot tesz.
Előzmény: HitetlenTamaska (4)
méregkeverő Creative Commons License 2005.08.24 0 0 5

Elmentem az oldalra, és nem tudom eldönteni, hogy ez vajon egy olyan keresztény szekta, amelyik a zsidó vallásuakat próbálja átcsábítani keresztény hitre, vagy olyan zsidó szekta, amely alapjaiban próbálja átalakítani a zsidó vallást.

 

Ha jól tudom (egyik oldalról se kövezzetek meg, ha tévedek) a fő különbség a két vallás között Jézus Krisztus szerepe: A zsidó vallás mindig várja a messiást, a keresztény vallás szerint a messiás (megváltó) Krisztus eljött a földre.

 

Ez a csoportocska ezt a falat feszegeti, de hogy melyik oldalról, nem tudom eldönteni.

HitetlenTamaska Creative Commons License 2005.08.24 0 0 4
Vicces cimnek tunik, habar nem neztem meg, de azt a benyomast kelti, mintha egy most elo ember erdekeben allo szovetkezesrol lenne szo, akinek surgosen mutrere kell penzt gyujteni, vagy ki kell hozni a dutyibol.

Maximalis hitetlensegemmel azt sem tudom felfogni, hogyha

a. Jezus egyaltalan elt es mar meghalt, akkor mit lehetne tenni erte,
b. Ha pedig - az okfejtes teljessgenek kedvevert - elfogadom a tanitast Jezusnak isteni eredterol es a mindnhatohoz valo szoros kapcsolatarol, akkor sem latszik logikusnak, hogy miben lehet egy "omnipotens"-nek segiteni.
c. Vegezetul meg ugy gondolom, hogy aki hisz Jezus legendajaban az per definicionem kereszteny, vagy mohamedan (mert ha jol tudom Jezust Mohamed is kooptalta vallasanak kozponti bigottsagaba), es e tekintetben minden egyeb vonatkozasa erdektelen.

Ugyanilyen cimmel tehat a www.alsodabasiTuzoltokMariaert.org is epp igy megjelenhetne.
Előzmény: te mondd meg (-)
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 3

A gond az, hogy én csak egy szórólapot kaptam. Vagyis már többet az utóbbi napokban.

Azon van a cím.

Meg ilyesmik:

 

"Jobban hiszünk a zsidó nép megmaradásában és hogy Izrael állam Isten terve miatt jött létre, mint valaha."

 

"-Ne feledd Mojse, szeresd fele barátodat!

-Miért Anya?

-Ne kérdezd!"

 

"Rájöttem, hogy zsidónak lenni sokkal többet jelent mint Jézus nélküliséget. Ez akkor történt, amikor rájöttem, hogy Jézusban hinni nagyon is ZSIDÓ DOLOG!"

 

+ még sok hasonló, és elérhetőség.

Előzmény: kobaltselyem (2)
kobaltselyem Creative Commons License 2005.08.24 0 0 2

Mit értesz azalatt, hogy "kemény"? Mondd meg Te! Pozitív, vagy negatív értelemben használod?

 

Esetleg írj egy kis bevezetőt - amiben a saját véleményedet is leírod.

 

Előzmény: te mondd meg (-)
MGperY Creative Commons License 2005.08.24 0 0 1
hogy lehet egy ilyen oldalra eljutni?
Előzmény: te mondd meg (-)
kobaltselyem Creative Commons License 2005.08.24 0 0 0
.
te mondd meg Creative Commons License 2005.08.24 0 0 topiknyitó

Üdv!

 

Mi ez a kampány?

Tudja valaki?

Elég kemény...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!